Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EL-Kal2

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 08, 2010, 10:35:26 am »
Cytuj
Walter Ong. Mądre i trudne słowo w wypowiedzi. My, c**jki z forum, nie znamy takich ludzi. Co on narysował?
Coś o zappingu myślowym, przeinaczaniu tekstu, troszkę o nowomowie, braku poszanowania faktów. Mniej mądrych słów? OK: książkę napisał, ten tego... Taką mądrą, bez obrazków.

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 08, 2010, 10:36:07 am »
Turocorp: "Alez prosze bardzo."

  No tak ... Jeszcze tylko Ciebie tu brakowało ... Dobrze że jesteś ...  :doubt:

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 08, 2010, 10:37:18 am »
True dat. Choć ciągle wydaje mi się, że Kazet po prostu potraktował polski komiks po macoszemu, któremu nawet jeśli przytrafił się gorszy rok, zwyczajnie wymaga kilku zdań komentarza.

No i te parę zdań komentarza było w innych wypowiedziach. To taki urok robienia czegoś na 12 głosów - ktoś może nie mieć w jakiejś konkretnej kwestii niczego do powiedzenia, parę wskazań się dubluje i to generalnie czyni tekst miałkim. Co dobitnie wskazał turu, przywołując opinie z zeszłego roku.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 08, 2010, 10:37:31 am »
Coś o zappingu myślowym, przeinaczaniu tekstu, troszkę o nowomowie, braku poszanowania faktów. Mniej mądrych słów? OK: książkę napisał, ten tego... Taką mądrą, bez obrazków.

A zarzut, że gwałcisz gramatykę? Na ten też odpowiedz, proszę. Zacznijcie, wy, redaktorzy, swoją drogę, od redakcji, czyli zadbania, żeby teksty brzmiały poprawnie.

A potem, żeby były merytorycznie umocowane i spełniające kryteria sensu.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 08, 2010, 10:38:28 am »
Turocorp: "Alez prosze bardzo."

  No tak ... Jeszcze tylko Ciebie tu brakowało ... Dobrze że jesteś ...  :doubt:

no teraz już to widzę :)
Cała redakcja kazetu ma racje. inni - czy to autorzy czy publicyści, czy jacykolwiek inni ludzie najnormalniej się nie znają na komiksie.

Cieszmy sie, że mamy 16 tak wybitnych jednostek w tym malutkim 40 milionowym kraju.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 08, 2010, 10:42:07 am »
Nie wydaje wam się także, że poważna redakcja zajmująca się czymś MUSI mieć opinię na temat lokalnego rynku?

To trochę tak, jakby europoseł powiedział "W Polsce? Nie wiem, co w Polsce, po staremu, słabo. Mnie Bruksela tylko interesuje, polska polityka jest za kiepska, żeby ją uraczyć uwagą".

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 08, 2010, 10:42:25 am »
Tyle że piłeczka została odbita na aut i w tym jest cały problem, którego zdaje się zadowolona z siebie redakcja KZ zobaczyć nie chce.

A tak między przepychankami i piłeczki odbijaniem padło tu kilka naprawdę sensownych zdań i uwag.
Godai przywołał Ojca Rene - dlaczego Szanowni Redaktorzy o nim nie napisaliście w podsumowaniu?
Ystad pisze o Bostońskich małżeństwach - dlaczego brak słowa o tym w podsumowaniu KZ?
Ja od siebie dodam np. sukces Stefańca w Brazylii. Ale o tym nikt nie słyszał, prawda?
Można było napisać że Polacy próbują robić dla amerykańców, że Kudrański, Oleksicki, Sambor
że w Polsce słabo, bo nie ma zeszytówek polskiego autorstwa ale są ziny, Karton,  
Redaktorzy KZ oczywiście czytają polskie komiksy - Mikoszke, Hmmmarlowe, Łaume... Tylko co z tego? Z podsumowania dowiedziałem się, że w polskim komiksie nic się nie dzieje. OK. Może i tak, ale czy na pewno? Czy szanowni Redaktorzy zadali sobie trud przemyślenia zadanego tematu, odrobienia pracy domowej? Można było napisać że rok 2009 był słaby dla polskiego komiksu, bo mało pozycji, bo w 2008 było wiecej (a było? Bo nie wiem), ale jeśli się pewne wydarzenia olewa, udaje że nic nie było i susza, to sorry ale to właśnie jest IGNORANCJA

Offline EL-Kal2

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 08, 2010, 10:43:23 am »
Cytuj
A zarzut, że gwałcisz gramatykę?
Gwałcę? To Szanowny Współużytkownik nie zwrócił jedynie uwagi na drobną literówkę? Aha, w takim razie, skoro gwałcę, przepraszam i... dziękuję bardzo za uwagę, zapinam rozporek, idę odsypiać Oskary.

Offline turucorp

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #773 dnia: Marzec 08, 2010, 10:44:39 am »
Turocorp: "Alez prosze bardzo."
No tak ... Jeszcze tylko Ciebie tu brakowało ... Dobrze że jesteś ...  :doubt:

chciales wypowiedz to masz, wiec w czym jeszcze problem? :roll:

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #774 dnia: Marzec 08, 2010, 10:45:44 am »
Gwałcę? To Szanowny Współużytkownik nie zwrócił jedynie uwagi na drobną literówkę? Aha, w takim razie, skoro gwałcę, przepraszam i... dziękuję bardzo za uwagę, zapinam rozporek, idę odsypiać Oskary.

Jasne, strzel focha, że zwracam uwagę na poprawność wypowiedzi. Jeśli nie ma dla ciebie znaczenia poprawna technicznie wypowiedź, to wątpię, czy pochylisz się nad jej merytoryką mimo przywoływania mądrych nazwisk. I to jest zarzut do wypowiedzi wielu piszących w internecie ludzi. W tradycyjnej prasie z taki wypowiedziami redaktor / korektor kazaliby was oćwiczyć kijem.


Offline Michał Siromski

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #775 dnia: Marzec 08, 2010, 10:45:53 am »

Ważne że PODSUMOWUJECIE ROK
W jakiejs działce
kulturalnej do tego

A tu nagle się okazuje ze piszecie nie czytajac nie znająć

dla mnie wybaczcie nie ma to żadnej wartości

Bo co to za opinia: nie czytałem ale nic nie przykuło mojej uwagi czy też ODBIŁO PIĘTNA ( zresztą co to znaczy nie wiem:| ) skoro nie czytałeś jeden z drugim?



Karolu z deczka się zagalopowałeś i zdaje się że nie czytałeś mojego postu wczesniej, więc jeszcze raz: żaden z redaktorów KZ nie twierdzi, że "nie czytałem ale nic nie przykuło mojej uwagi". Podobnie jak kilka osób wcześniej w sposób nieuprawniony (tj. sprzeczny z intencją i sensem wypowiedzi) połączyłeś wypowiedzi różnych osób i wyprowadziłeś fałszywe wnioski.

Kolegę Nawimara proszę o mniej złośliwości i personalnych przytyków: to że ktoś nas traktuje nieelegancko nie oznacza, że mamy prawo odpłacać się tym samym.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline Julek_

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #776 dnia: Marzec 08, 2010, 10:49:41 am »
Nie wydaje wam się także, że poważna redakcja zajmująca się czymś MUSI mieć opinię na temat lokalnego rynku?

Ni mniej, ni więcej.

"Przychylam posta"

Offline EL-Kal2

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #777 dnia: Marzec 08, 2010, 10:52:20 am »
Cytuj
W tradycyjnej prasie z taki wypowiedziami redaktor / korektor kazaliby was oćwiczyć kijem.
Godai, nie strzelam focha. Ba, nawet przyjemnie mi się zrobiło, że uważnie przeczytałeś wszystkie znaki użyte w moim poście. Tyle że takie czepialstwo można kontynuować bez końca, bo przecież "z taki wypowiedziami redaktor" to ewidentny błąd, i logiczny, i gramatyczny. Raz, że brakuje literki "m"; dwa, że powinno być "w tradycyjnej prasie ZA takie wypowiedzi".

Dlatego ja jednak postuluję o przypomnieniu sobie historyjki o "kiju samobiju"  :).

Offline karolkonw

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #778 dnia: Marzec 08, 2010, 10:53:58 am »
Karolu z deczka się zagalopowałeś i zdaje się że nie czytałeś mojego postu wczesniej, więc jeszcze raz: żaden z redaktorów KZ nie twierdzi, że "nie czytałem ale nic nie przykuło mojej uwagi". Podobnie jak kilka osób wcześniej w sposób nieuprawniony (tj. sprzeczny z intencją i sensem wypowiedzi) połączyłeś wypowiedzi różnych osób i wyprowadziłeś fałszywe wnioski.

Kolegę Nawimara proszę o mniej złośliwości i personalnych przytyków: to że ktoś nas traktuje nieelegancko nie oznacza, że mamy prawo odpłacać się tym samym.

Michał,
To trochę nie tak jak myślisz

ja nie atakuje was za to co piszecie

tylko czytam magazyn
w którym ktoś (fajnie ze mu się chciało) podsumowuje dla mnie rok ( ja wypadłem z obiegu ale z marszu potrafie wymienić kilku autorów i kilka komiksów które są ważne w danym roku)
i wygląda to tak jak napisał Turu

a teksty o Trondheimie neistety ale wystawiają opinie całej redakcji której chyab komentować nie trzeba?

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #779 dnia: Marzec 08, 2010, 10:55:29 am »
Tyle że piłeczka została odbita na aut i w tym jest cały problem, którego zdaje się zadowolona z siebie redakcja KZ zobaczyć nie chce.

Dlaczego na aut? Zarzucasz mi nieprofesjonalnosc sugerujac ze nie czytalem zadnych polskich komiksow, albo ze przeczytalem tylko 1. Wrzucasz do jednego worka pt 'redakcja KZ' bardzo rozne osoby o zupelnie odmiennych komiksowych zainteresowaniach i profilach redakcyjnej dzialalnosci. Zapominasz, ze podsumowanie dotyczylo roku 2009, a polski rynek byl tu tylko jednym z wielu elementow (najbardziej interesujacym dla polskich tworcow niewatpliwie, ale juz niekoniecznie dla samych redaktorow, ktorzy z bogatego swiatowego komiksowego dorobku moga wybierac rzeczy wg nich najciekawsze).

Pisze osobowo, ale oczywiscie nie mam na mysli doslownie Ciebie - Kingpin, tylko kazda osobe, ktora zabrala glos w watku.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.