Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #870 dnia: Marzec 09, 2010, 09:21:28 am »
Godai myli dwie rzeczy. Ranking to nie elaborat w którym oceniający zobowiązują się do rozbudowanego uzasadniania swojej decyzji. Chociaż już dawno korciło mnie by rozpisać tekst traktujący o zaskakującym dla mnie fenomenie popularności Trondheima wśród polskich wydawców, a którego to twórcę uważam za grafomana komiksowego rzemiosła. Być może przyjdzie na to czas ...
 
 Gościu, nie trać sliny i nie pluj; lepiej podyskutować.
 
 

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #871 dnia: Marzec 09, 2010, 09:28:11 am »
No i ja się pytam godai, jak się ma do powyższego poniższa wypowiedź?
Czy kolegę holcmana też uważasz za "pętaka i głupca" czy może już jednak nie? Rozumiem, że nie, no bo głupio by było później z kimś takim popijać piwko w knajpie a anonimowy ktoś z KZ to tylko piksel, parę liter składających się na nick - można sobie pojeździć jak po kobyle.

Nie ma nic gorszego jak podwójne standardy.

Oczywiście holcman później wyjaśnił, że nie chodziło mu o cenzurę pewnych wypowiedzi jako niesłusznych z jedynym słusznym kanonem mistrzów komiksu ale Nawimar też chyba pisał jasno, że jest to wyłącznie jego własne zdanie.

Niestety, zgadzam się z Holcmanem. Mimo mojego braku zainteresowania Trondheimem. I nie przeszkadza mi pić piwo z kimś i powiedzieć mu, że jest głupi. Nawet wolę przy piwie. Pół godziny temu swojemu współpracownikowi z DP powiedziałem, że nie mam ochoty z nim gadać, póki nie pozałatwia ważnych spraw, które miał załatwić tydzień temu. Zachował się nieodpowiedzialnie i głupio i nie miałem problemu go o tym poinformować. To, że jesteśmy kolegami nie wpływa na nic. Nawet ułatwia powiedzenie komuś prawdy w twarz - bo z obcym, to jednak jakiś tam próg szacunku zwykle jest. A o tym także za moment.

Nie widzę tu podwójnych standardów, tym bardziej, że, niestety:

- Holcman wyraził dość niewybredną opinię w luźnej rozmowie na forum (którą potem podparł chociażby dowodami uznania ze strony zachodniego świata komiksowego, więc to nie jest jego wyłączna opinia, a opiera się także na opinii bardziej ogólnej),
- redaktor KZ wyraził równie niewybredną i nie podpartą niczym opinię w sposób, który w danym miejscu nie miał prawa zaistnieć.

Ja powiedziałbym, że się chłopak myli, gdyby odpowiednio ujął to w słowa i podparł czymś. Piszę, że jest głupcem, bo nie potrafi się wysłowić stosownie do sytuacji i przyznać do tego, ani umotywować swojej decyzji. A tłumaczenie, że "to jego zdanie" jest bzdurne - nawet nie chce mi się tego roztrząsać, bo dobrze o tym wiesz.

Anonimowości redaktora on sam jest winien - nic mu nie broni przedstawić się, ani tym bardziej nic nie broni mu nie zachowywać się jak szczeniak w stosunku do mnie. Zachęcony zresztą jego zachowaniem utwierdziłem się w opinii, że jest pętakiem i tak zacząłem się do niego odnosić.

Może masz rację Godai. Ja jego słów nie odebrałem tak jak Ty, więc nie poruszyły mną. Nie dostrzegam w jego wypowiedzi głoszenia jakiejkolwiek prawdy prócz pewności tego jakie uczucia żywi wobec twórczości tego autora. Uczucia, których z tego co mi wiadomo reszta redakcji nie podziela. A styl wypowiedzi, cóż może najbardziej razi w tym zdaniu cudzysłów użyty do słowa twórczość? Zgaduję bo "gówna" nie widzę.
W tym zdaniu nie widzę nic co mnie osobiście razi w publicystyce czy recenzowaniu, czyli zakłamania, oceniania czy pisania o rzeczach których się nie widziało, lub na których się nie zna. Jeżeli P. Mazur popełnił gdzieś tekst w którym są błędy merytoryczne podlinkuj a wtedy będę pluł na niego i redakcję KZ razem z Tobą. Bo tym naprawdę gardzę

Mnie razi to, że to nie jest opinia tylko stwierdzenie. Nie poparte niczym. Puste stwierdzenie, z którego wynika tylko, że chłopak nie lubi autora i nie potrafi wyrazić tego w sposób odpowiedni do dziennikarskiego standardu. Z tego pustosłowia wyraźnie, za pośrednictwem cudzysłowu, przebija pogarda, a to jest niedopuszczalne u recenzenta - on musi oceniać, opisywać, ale nie deprecjonować, w dodatku uczuciowo a nie rozumowo.

Trudno jest mi w tym tekście znaleźć błędy merytoryczne, bo to nawet nie jest porządne zdanie. Jeśli przeczytam coś jeszcze (ale nie sądzę, aby ryzykował, bo skoro jedno zdanie jest tak fatalne, to nie będę ryzykowała artykułu) to dam znać.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #872 dnia: Marzec 09, 2010, 09:30:54 am »
Godai myli dwie rzeczy. Ranking to nie elaborat w którym oceniający zobowiązują się do rozbudowanego uzasadniania swojej decyzji. Chociaż już dawno korciło mnie by rozpisać tekst traktujący o zaskakującym dla mnie fenomenie popularności Trondheima wśród polskich wydawców, a którego to twórcę uważam za grafomana komiksowego rzemiosła. Być może przyjdzie na to czas ...
 
 Gościu, nie trać sliny i nie pluj; lepiej podyskutować.

Co najwyżej palców, człowieczku. Nie mówimy, tylko piszemy. Nie wiem jak ty zresztą, ja przy mówieniu nie pluję, gość, jak sądzę, także nie.

Ranking to nie elaborat. Ale samo suche stwierdzenie faktu to za mało. Jeśli ktoś wyraża ocenę, to niestety, to za mało. Dlatego cały ten ranking jest o kant dupy roztłuc - równie dobrze można było po prostu wystawić liczbowe oceny i nie skomentować tego i tak samo nie było z tego pożytku.

Miałem z tobą nie dyskutować i raczej nie będę, bo tekstu "nie trać śliny" potwierdzają dla mnie, że jesteś pętakiem, a nie partnerem do dyskusji. Przyjdź na żywo, pogadamy. Tylko weź parasol.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #873 dnia: Marzec 09, 2010, 09:43:18 am »
.........

Panie Przemysławie. Tak czytam Pańskie wypowiedzi na forum i nachodzi mnie pytanie.
Czy potrafi Pan napisać post na forum i nie obrazić w nim swojego rozmówcy ? Bo jak na razie to dochodzę do wniosku, że chyba nie...
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #874 dnia: Marzec 09, 2010, 09:46:38 am »
Chociaż już dawno korciło mnie by rozpisać tekst traktujący o zaskakującym dla mnie fenomenie popularności Trondheima wśród polskich wydawców, a którego to twórcę uważam za grafomana komiksowego rzemiosła.

Ależ prosimy! Mi wystarczą nawet tezy tego tekstu wypisane w punktach tu na forum. Szybciej będzie.
A taki tekst można by spokojnie przetłumaczyć na francuski, angielski i rozesłać do opiniotwórczych internetowych magazynów komiksowych za granicą.
Jestem przekonany, że byłby to jeden z najchętniej czytanych tam materiałów.
I to ze względu na popularność Trondheima wśród czytelników, jego pozycję na rynku frankofońskim (ale wydawany jest też w dużych ilościach w USA) i ilość wydanych komiksów.
Autor takiego tekstu może potem liczyć na udział w konferencjach, festiwalach, itp.
Gra jest warta świeczki!
Tylko, wiesz, te argumenty muszą być sensowne.

A do czasu pojawienia się takiego tekstu (czy choćby jego tez) jesteś dla mnie zwykłym internetowym trollem, pieniaczem i wyjątkowo tanim prowokatorem, z którym nie warto dyskutować.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 09:50:27 am wysłana przez holcman »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #875 dnia: Marzec 09, 2010, 09:48:38 am »
Nie wiem jak ty zresztą, ja przy mówieniu nie pluję, gość, jak sądzę, także nie.


Nie chodzi o plucie przy mowieniu, ale raczej o slowa:

"a wtedy będę pluł na niego i redakcję KZ"

EDIT: to zdanie wyrwane z kontekstu moze wprowadzic blad, bo gosc pisal, ze nie pluje i wskazal w jakich warunkach moglby zaczac pluc

Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #876 dnia: Marzec 09, 2010, 09:50:36 am »
Nie chodzi o plucie przy mowieniu, ale raczej o slowa:

"a wtedy będę pluł na niego i redakcję KZ"



Zwracam honor, źle zrozumiałem intencje autora wypowiedzi. Daruję sobie złośliwość, bo w tym konkretnym wypadku zdaje się być nie na miejscu.

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #877 dnia: Marzec 09, 2010, 09:52:08 am »
Gudój - rzadko spotykany przykładzie dziwadła i ćmoluszydła; zajmij się kserówczanym kałem, który zwykłeś określać mianem komiksu i błagalnym wzrokiem wypatrywać na konwentach klientów, którzy zechcą nabyć te twoje pseudo-produkta. Tyle do ciebie bufoniasty oflamusie. Zbyt dalece zapatrzony w siebie (vise post z 9:09) brandzlownik by odnieść się sensownie do jakiejkowiek dyskuji. Lecz sie frustracie.
  
Holcman - postaram się. Może przy okazji najbliższego "KZ". Szkoda tylko, że akurat Ty nie podczytujesz tego pisma. No, chyba że ktoś Ci podlinkuje jakiś ochłap do powywewnętrzniania się na forum.
 
Y - zechciej zadac to samo pytanie swoim koleżkom do których zwykłeś tak czule sie przymilać przy każdej możliwej okazji. Ale czego sie nie robi by otrzymać gratisowy komiksik  :D


 
 
 
Dzień dobry, ost za trollowanie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 10:01:37 am wysłana przez bąbielek »

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #878 dnia: Marzec 09, 2010, 09:58:01 am »
Panie redaktorze, panie redaktorze, jesce ja, jesce ja!
Jaka rada dla mnie? Bo tak pięknie doradził pan redaktor innym!

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #879 dnia: Marzec 09, 2010, 09:58:44 am »
Gudój - rzadko spotykany przykładzie dziwadła i ćmoluszydła; zajmij się kserówczanym kałem, który zwykłeś określać mianem komiksu i błagalnym wzrokiem wypatrywać na konwentach klientów, którzy zechcą nabyć te twoje pseudo-produkta. Tyle do ciebie bufoniasty oflamusie. Zbyt dalece zapatrzony w siebie (vise post z 9:09) brandzlownik by odnieść się sensownie do jakiejkowiek dyskuji. Lecz sie frustracie.

Jak to mówi mój kuzyn - zesrałem się :-)

Holcman - postaram się. Może przy okazji najbliższego "KZ". Szkoda tylko, że akurat Ty nie podczytujesz tego pisma. No, chyba że ktoś Ci podlinkuje jakiś ochłap do powywewnętrzniania się na forum.

Zarzucasz komuś, Szybkowar, że nie czyta uważnie postów, a sam robisz to samo. Więc specjalnie dla Ciebie cytat z jednego z moich wcześniejszych postów w tej dyskusji:

"Teraz pytanie do redaktorów KZ - czy jest to wypowiedź licująca z magazynem, jaki chcecie tworzyć? A potem ja - czytelnik tego magazynu od jego początków - odpowiem sobie na pytanie, czy dalej chce do niego zaglądać".




 
 
 

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #880 dnia: Marzec 09, 2010, 09:59:57 am »
Gudój - rzadko spotykany przykładzie dziwadła i ćmoluszydła; zajmij się kserówczanym kałem, który zwykłeś określać mianem komiksu i błagalnym wzrokiem wypatrywać na konwentach klientów, którzy zechcą nabyć te twoje pseudo-produkta. Tyle do ciebie bufoniasty oflamusie. Zbyt dalece zapatrzony w siebie (vise post z 9:09) brandzlownik by odnieść się sensownie do jakiejkowiek dyskuji. Lecz sie frustracie.
  
Holcman - postaram się. Może przy okazji najbliższego "KZ". Szkoda tylko, że akurat Ty nie podczytujesz tego pisma. No, chyba że ktoś Ci podlinkuje jakiś ochłap do powywewnętrzniania się na forum.
 
Y - zechciej zadac to samo pytanie swoim koleżkom do których zwykłeś tak czule sie przymilać przy każdej możliwej okazji. Ale czego sie nie robi by otrzymać gratisowy komiksik  :D

Daj spokoj - my recenzujemy komiksy a oni nasze recenzje. Nie ma sie za co obrazac. Kiedy publikujesz tekst w ogolnodostepnym magazynie, musisz sie liczyc z roznymi opiniami. Dokladnie tak samo jak autor ktory publikuje komiks.
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

godai

  • Gość
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #881 dnia: Marzec 09, 2010, 10:01:26 am »
Daj spokoj

Boję się, że kolega właśnie pękł i dostał berserka. Tak to czasem bywa, jak się nie potrafi znaleźć dystansu do siebie. Weź go wycofaj na chwilę, zanim zacznie obrażać ludzi na poważnie i dostanie bana od kogoś z administracji, bo na to się zanosi.

Offline Nawimar

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #882 dnia: Marzec 09, 2010, 10:02:47 am »
Holcman - nie oszukujmy się; i tak tam nie zaglądasz. Póki co wygląda na to, że czytujesz jeno rankingi i tezy w punktach ... Widać dłuższe formy przerastają twoją percepcje ... Powodzenia zatem. 

Arek, nie przejmuj się, bo nie masz czym.
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2010, 10:05:59 am wysłana przez Nawimar »

Offline holcman

Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #883 dnia: Marzec 09, 2010, 10:05:12 am »
Holcman - nie oszukujmy się; i tak tam nie zaglądasz.

Jak to mówi mój kuzyn - zesrałem się :-)

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: KZ - rewolucja
« Odpowiedź #884 dnia: Marzec 09, 2010, 10:08:32 am »
Holcman - nie oszukujmy się; i tak tam nie zaglądasz. Póki co wygląda na to, że czytujesz jeno rankingi i tezy w punktach ... Widać dłuższe formy przerastają twoją percepcje ... Powodzenia zatem. 
kurde, odkryłeś Wielką Tajemnicę Holcmana!
Nie dałeś się oszukać - gratulacje!

Nadal czekam na radę dla mnie!

 

anything