Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Siromski

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1020 dnia: Październik 21, 2010, 02:12:48 pm »
Ja mam pytanie. Dlaczego nie można komentować artykułów na Kazecie ? troszkę to takie zamykanie się i kiszenie we własnym sosie. Chyba że obawiacie się słów krytyki w komentach i tylko dlatego ich nie uruchamiacie :>


Kwestia komentarzy była jednym z głównych tematów redakcyjnej dyskusji w trakcie zmiany leyoutu. Ostatecznie uznaliśmy, że komentarze byłyby dobrym pomysłem, ale pod warunkiem, że ktoś będzie je moderował, a mówiąc wprost nikt z nas nie ma na to czasu.

Krytyki się nie boimy, a komentować i dyskutować można tutaj.
 
Znaczy, boicie się trochę, jak na mój gust. Bo wyczuwam założenie, że takich byłoby dużo, a nie tylko jakieś przypadki.

Boimy się jedynie zaśmiecania KZ trollowaniem.
Z naszymi ocenami jest jak z zegarkami: każdy chodzi inaczej, a jednak wierzymy tylko swojemu

Offline skil

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1021 dnia: Październik 21, 2010, 02:15:08 pm »
Tak, boimy się, że będzie śmietnik, bo komentarze ograniczające się do "fajne", "głupie", "śmieszne" nikogo nie interesują.
Wyglądałoby tak, jak pod recenzją "Bicepsa" na Kolorowych Zeszytach - Łukasz napisał sensowny komentarz, ale ktoś go nie zrozumiał i od razu zaczął się flejm.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1022 dnia: Październik 21, 2010, 02:17:05 pm »
w sumie macie rację. we wszystkich blogach też powinno się wyłączyć możliwość komentowania, bo po co. Fora też powinny zostać pozamykane etc
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline skil

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1023 dnia: Październik 21, 2010, 02:18:54 pm »
Przecież KZ to nigdy nie był blog ani forum.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1024 dnia: Październik 21, 2010, 02:37:46 pm »
Przecież KZ to nigdy nie był blog ani forum.
Pokaż mi miejsce w którym stwierdziłem ze był.

motyw drogi też nigdy nie był blogiem ani forum, gniazdo światów też, komiksomania również nie. A w każdym z wymienionych magazynów/portali komiksowych jest możliwość komentowania artykułów.
kazet to bodajże jedyny typowo komiksowy twór który nie pozwala na komentarze u siebie.

Komentowanie artykułów (zwłaszcza tych publikowanych w sieci) na forum to według mnie swoista odmiana ekshibicjonizmu. A mi do miana ekshibicjonisty z każdym rokiem coraz dalej.
A samo stwierdzenie o tym, że nie ma komu moderować komentarzy jest swoistym zrzucaniem odpowiedzialności na kogoś innego. Wystarczy umożliwić dodawanie komentarzy zarejestrowanym użytkownikom i tyle.
Z resztą nie wierze, że tych komentarzy by było tak wiele żeby była potrzeba ich moderacji.

Nie wiem jak Tobie Mikołaju, ale mi np nie chce się po przeczytaniu artykułu w necie odpalić inną stronę, a następnie wbić się na forum, odszukać odpowiedni watek i zostawić komentarz. mocno zbiurokratyzowaliście komentowanie kazetu (prosze nie pisz tylko, że na Kazecie jest odnośnik do forum bo wiesz, ze nie o to mi chodzi).
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2010, 02:45:46 pm wysłana przez Ystad »
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

godai

  • Gość
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1025 dnia: Październik 21, 2010, 02:47:55 pm »
Na marginesie, forum ma chyba problem z "czasem zimowym", bo ma dwie godziny w plecy. Albo to tylko ja?

Offline Jaszcząb

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1026 dnia: Październik 21, 2010, 02:53:42 pm »
Cytuj
motyw drogi też nigdy nie był blogiem ani forum, gniazdo światów też, komiksomania również nie. A w każdym z wymienionych magazynów/portali komiksowych jest możliwość komentowania artykułów.

Akurat na Komiksomanii to byłoby chyba lepiej gdyby wyłączono możliwość komentowania.

Offline skil

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 21, 2010, 03:12:24 pm »
A samo stwierdzenie o tym, że nie ma komu moderować komentarzy jest swoistym zrzucaniem odpowiedzialności na kogoś innego. Wystarczy umożliwić dodawanie komentarzy zarejestrowanym użytkownikom i tyle.
Z resztą nie wierze, że tych komentarzy by było tak wiele żeby była potrzeba ich moderacji.
Tu nie chodzi o rejestrację. Równie dobrze komentarze mogłyby być anonimowe, żeby tylko krytyka była konstruktywna, nie ograniczająca się do "pi****lisz" czy "zgadzam się" :smile: Ktoś po prostu musiałby siedzieć, czytać i albo aprobować, albo odrzucać. A tego rzeczywiście nie ma kto robić.

Nie wiem jak Tobie Mikołaju, ale mi np nie chce się po przeczytaniu artykułu w necie odpalić inną stronę, a następnie wbić się na forum, odszukać odpowiedni watek i zostawić komentarz.
Mi na przykład też by się nie chciało. Akurat ja opowiadałem się za moderowanymi komentarzami w KZ.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

godai

  • Gość
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 21, 2010, 03:32:49 pm »
Równie dobrze komentarze mogłyby być anonimowe, żeby tylko krytyka była konstruktywna, nie ograniczająca się do "pi****lisz" czy "zgadzam się"

Dobrze by też było, żeby na świecie był pokój, a dzieci nie były głodne, ale zdajesz sobie sprawę, że to jest równie nierealne.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 21, 2010, 03:44:29 pm »

Jakie artykuły takie komentarze.
I czytelnicy.

(czytać tonem O tempora mores)
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline gość

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 21, 2010, 05:25:01 pm »
oj Verminard coś Ty taki zjadliwy? Jakoś specjalnego problemu z jazdami w tym temacie na tym forum większość dyskutantów nie ma. Jak ktoś chce popluć, to co za różnica czy tu na gildii czy tam w KZ?
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.

Offline graves

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 21, 2010, 05:35:16 pm »
motyw drogi też nigdy nie był blogiem ani forum, gniazdo światów też, komiksomania również nie. A w każdym z wymienionych magazynów/portali komiksowych jest możliwość komentowania artykułów.
kazet to bodajże jedyny typowo komiksowy twór który nie pozwala na komentarze u siebie.
No to może skoro wszyscy mają, to dobrze być chociaż odrobinę oryginalnym i nie mieć ;)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

godai

  • Gość
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1032 dnia: Październik 21, 2010, 05:50:16 pm »
oj Verminard coś Ty taki zjadliwy? Jakoś specjalnego problemu z jazdami w tym temacie na tym forum większość dyskutantów nie ma. Jak ktoś chce popluć, to co za różnica czy tu na gildii czy tam w KZ?

Tu jak są, to czytelnik nie widzi. A jak jest szydera pod tekstem, to obciach. Szczególnie, że czasem szydera mocno zasłużona.

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1033 dnia: Październik 21, 2010, 06:17:49 pm »
oj Verminard coś Ty taki zjadliwy? Jakoś specjalnego problemu z jazdami w tym temacie na tym forum większość dyskutantów nie ma. Jak ktoś chce popluć, to co za różnica czy tu na gildii czy tam w KZ?
Bo mnie bawi takie chronienie się przed onetowością, gdy tymczasem zacytowany komentarz karolkonw jest zaledwie delikatny.
+ to co godai powyżej
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 21, 2010, 06:31:51 pm »
Bo mnie bawi takie chronienie się przed onetowością, gdy tymczasem zacytowany komentarz karolkonw jest zaledwie delikatny.
+ to co godai powyżej

KZ jest tez na FB, tam mozna komentowac ile kto chce (i niektorzy sobie uzywaja)
:)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.