trawa

Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295340 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Weil Deshalb

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1065 dnia: Grudzień 22, 2010, 03:31:18 pm »
Na razie tylko przejrzałem numer, ale ucieszył mnie felieton Maćka Kura o Atop the Fourth Wall. To naprawdę zabawna, ale i wnikliwa, seria recenzji słabych komiksów. Linkara* jest błyskotliwym fanem Doktora Who (oklaski!), Mystery Science Theater 3000 (OWACJA NA STOJĄCO!) i Power Rangers (OKLAS... zaraz, co?), który nie boi się wychodzić przeciw powszechnym opiniom (dosyć podobało mu się Maximum Carnage, nie przepada za Long Halloween, ale za to lubi Hush). Na początku może trochę irytować jego nosowy, wkurzony głos, ale warto się przemóc, tym bardziej że ma niezłe zdolności aktorskie (świetnie naśladuje Williama Shatnera, a Iron Man w jego wykonaniu ZAWSZE jest pijany (
Spoiler: pokaż
nawet jako robot!
). I ładnie śpiewa:

Linkara sings If You Should Want the Moon

Z przykładowych recenzji polecam np.:
- Superman: At Earth's End (stary Człowiek ze Stali po zagładzie ludzkości musi stoczyć ostateczną walkę...
Spoiler: pokaż
z klonami Hitlera
);
- Batman: Fortunate Son (Batman walczy ze swoim największym wrogiem... MUZYKĄ ROCKOWĄ!)
- trzyczęściowe omówienie JLA: Act of God (co się stanie, jeżeli wszyscy superbohaterowie DC stracą swoje moce? Pojawi się kupa nielogiczności i dziur w fabule, ot co).

* bo taki pseudonim nosi autor (Lewis Lovhaug), a nie Linekara, jak to jest napisane kilka razy w tekście. I przeciwnikiem Lewisa jest Dr Insano, nie Inseno.
Artysta Znany Niegdyś Jako I.Inni.

Curses upon you, Thomas Construction! Humanity will remember you as another Judas, if we aren’t all destroyed!

Offline EL-Kal2

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1066 dnia: Grudzień 22, 2010, 04:12:13 pm »
Cytuj
Z wymienionej trójki tylko Maher jest postacią trochę mniej kojarzoną. Ale bez przesady, od czego jest Google!?

Tak, ale naprawdę trzeba dopowiadać, że chodzi o WYWIADY z nimi? Toż wiadomo, że większość najważniejszych komiksów Moore'a w Polsce się ukazała, co nie zmienia faktu, że zbiorów ciekawych dyskusji z takimi osobami u nas brakuje.

Ale bez przesady - od czego jest Amazon :wink: . Można sprawdzić, że jest jeszcze mnóstwo ciekawych wywiadów, które mają małe szanse na ukazanie się na polskim rynku. Bo jakie dawałeś szanse na ukazanie się wywiadów z Moore'em?

Na szczęście niektórzy mają ochotę na głębsze poznanie czyichś myśli o polityce, kobietach, procesie twórczym i kulturze niż powierzchowne przejechanie się po google'u :wink: .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 04:18:55 pm wysłana przez EL-Kal2 »

Offline holcman

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1067 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:38:47 pm »
Tak, ale naprawdę trzeba dopowiadać, że chodzi o WYWIADY z nimi?

Mi trzeba widocznie, bo w ogóle tego nie zrozumiałem. "Myśli" nie równa się "wywiady".
Dla mnie właśnie więcej myśli takiego Gonza jest w jego książkach niż w wywiadach.

Bo jakie dawałeś szanse na ukazanie się wywiadów z Moore'em?

Żadne, bo nawet nie brałem pod uwagę możliwości, że się ukażą. W końcu nie ma u nas nawet jednej przetłumaczonej książki o Davidzie Bowie.
Tym bardziej cieszy mnie inicjatywa Miligramu. I trzymam za nią kciuki.

Na szczęście niektórzy mają ochotę na głębsze poznanie czyichś myśli o polityce, kobietach, procesie twórczym i kulturze niż powierzchowne przejechanie się po google'u :wink: .

To już zależy, jak kto się przejeżdża po googlu.

Offline Spik

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1068 dnia: Grudzień 22, 2010, 05:44:31 pm »
* bo taki pseudonim nosi autor (Lewis Lovhaug), a nie Linekara, jak to jest napisane kilka razy w tekście. I przeciwnikiem Lewisa jest Dr Insano, nie Inseno.

Because poor literacy is cool  :smile: 
 
 
P.S.
Zło zostało naprawione!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 05:55:03 pm wysłana przez Spik »

Offline skil

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1069 dnia: Styczeń 17, 2011, 02:26:49 am »
Na stronie głównej Kazetu pojawił się pierwszy tzw. Special, a w nim podsumowanie roku 2010. Zapraszam!
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Death

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1070 dnia: Styczeń 17, 2011, 08:14:25 am »
Na stronie głównej Kazetu pojawił się pierwszy tzw. Special, a w nim podsumowanie roku 2010. Zapraszam!

"Jeszcze niedawno można by sądzić, że leniwie tocząca się akcja na kanadyjskiej prowincji nie jest tym, co twardogłowi komiksiarze cenią szczególnie wysoko. Od wydania „Składu głównego” Loisela i Trippa sytuacja ta uległa zmianie..."


A "Opowieści z hrabstwa Essex" ktoś czytał? Wygrały podsumowanie na gildii w zeszłym roku a u Was były trzecie.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1071 dnia: Styczeń 17, 2011, 11:11:52 am »
Zgadza sie, jakos nie pomyslalem o Essex, za to skojarzylo mi sie w Poszukiwaniu Piotrusia Pana, choc tam akcja dzieje sie w Szwajcarii, moze dlatego, ze Loisel jest Francuzem, choc teraz zyje w Montrealu, a Lamire to prawdziwy Kanadyjczyk. :)

A z tych trzech topowych komiksow z zeszlego roku Essex dla mnie jest najepsze. :) Moze rzeczywiscie powinienem napisac - akcja na kanadyjskiej prowincji - przepis na sukces. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Death

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1072 dnia: Styczeń 17, 2011, 12:05:26 pm »
Zawsze możesz poprawić w Kazecie, tutaj jako moderator usunąć posty i nikt się nie dowie.  :wink:

Offline Rork

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1073 dnia: Styczeń 17, 2011, 07:10:47 pm »
A my udamy głupa, że tego nie widzieliśmy :smile:

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1074 dnia: Marzec 07, 2011, 11:40:29 pm »

Offline krakers

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1075 dnia: Marzec 31, 2011, 11:54:04 pm »
Jest nowy numer KZ  http://kzet.pl/

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1076 dnia: Maj 02, 2011, 08:04:52 pm »
W sieci pojawiło się wydanie specjalne magazynu "Kazet". Tym razem
  tematem przewodnim jest ikona świata Marvela - gromowładny Thor. Wśród
  artykułów znajdziecie przekrojowe teksty o nordyckim bogu, w
  kontekście mitologicznym i komiksowym, a także omówienia
  najważniejszych historii z jego udziałem. Dodatkowo w numerze
  przygotowaliśmy recenzję filmu "Thor" w reżyserii Kennetha Branagha,
  który niedawno wszedł na ekrany polskich kin.

Zapraszamy serdecznie do
  lektury!
 
  http://kzet.pl/
 

Offline Roy_v_beck

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1077 dnia: Maj 02, 2011, 09:22:24 pm »
Ale pojazd po nowym komiksie od Muchy :D A ja tam tym czasem się dobrze przy jego lekturze bawiłem. Mimo wszystko lepiej gdy Ennis nabija się z superbohaterów, niż gdy podchodzi do nich zbyt poważnie jak w Furym,
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1078 dnia: Maj 02, 2011, 09:32:46 pm »
Ja mam kompletnie na odwrót. Uważam, że "Fury" to dobry komiks, w którym świetnie zobrazowano starego zgryźliwego Nicka Fury, owładniętego obsesją wojny i tracącego stopniową wiarę w SHIELD. Gdyby Ennis mógł podejść do Thora z równą gracją i pomysłem jak do Fury'ego to byłby to inny zupełnie komiks. A tak to kaszanka, oj straszna!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1079 dnia: Sierpień 01, 2011, 04:07:24 pm »
67 numer magazynu Kazet poświęcony jest komiksowym  wampirom. Wśród artykułów o krwiopijcach znajdziecie  omówienia serii „Tomb of Dracula”, komiksowej interpretacji Mike’a Mignoli  filmu „Dracula” Francisa Ford Coppoli oraz wyczerpujący tekst dot. komiksów z  wydawnictwa EC Comics. Ponadto polecamy recenzje niedawno wydanego na rynku  frankofońskim komiksu „Urban Vampires: Une affaire de  famille”, narysowanego przez Piotra Kowalskiego.   

Dodatkowo w numerze przygotowaliśmy pokaźną liczbę wywiadów  (m.in. z Simonem Bisleyem i Bernerdem Yslairem) oraz recenzji zarówno  zagranicznych pozycji, jak i filmowych adaptacji goszczących obecnie w kinach.  Zapraszamy serdecznie do lektury!

http://kzet.pl/nr-67
« Ostatnia zmiana: Sierpień 02, 2011, 04:26:29 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »