Autor Wątek: KZet - rewolucja  (Przeczytany 295337 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1080 dnia: Listopad 01, 2011, 07:05:11 pm »
68 numer magazynu KaZet poświęcony jest twórczości Briana Azzarello. Wśród
  tekstów o twórcy "100 naboi" znajdziecie m.in. wywiad z Azzarello,
  omówienie miniserii "Jonny Double" oraz niedawno opublikowanej
  miniserii "Batman: Knight of Vengeance", wydanej w ramach crossoveru
  DC Comics "Flashpoint". Ponadto polecamy artykuł omawiający religię w
  serii "Transmetropolitan" Warrena Ellisa oraz tekst przybliżający
  postać Moon Knighta z uniwersum Marvela.
 
  Dodatkowo w numerze przygotowaliśmy pokaźną liczbę wywiadów (m.in.
  drugą część rozmowy z Arkiem Wróblewskim i Michałem Antosiewiczem,
  redaktorem magazynu "Krakers") oraz recenzji zarówno zagranicznych
  pozycji, jak i filmów dotyczących komiksów. Zapraszamy serdecznie do
  lektury!

kzet.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2011, 07:09:51 pm wysłana przez C.H.U.D.Y. »

Offline Roy_v_beck

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1081 dnia: Listopad 01, 2011, 10:59:40 pm »
Świetna sprawa z wyborem Azzarello, gratuluję. Teksty są co prawda jakby nieco krótsze niż zazwyczaj, ale czyta się je bardzo dobrze. Też dłuższa wersja wywiadu z Brianem okazuje się być naprawdę ciekawa. Trochę szkoda, że nie trafiła się recenzja "Deathblowa", ale wiadomo, scenarzysta ma w swoim dorobku tyle udanych pozycji, że nie można opisać każdej. Przy okazji, fajnie że wyszukaliście tez jego shorty. Na pewno warte są uwagi.
I will make you hate me, cuz you ain't me.
http://rvb-arts.blogspot.com/

Offline kingquest

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1082 dnia: Listopad 21, 2011, 07:57:18 pm »
Pamiętajcie, że KZet to również regularnie aktualizowany dział recenzji !


W każdy poniedziałek, środę i piątek na www.kzet.pl czeka na Was świeży materiał.


Wśród najnowszych recenzji znajdziecie między innymi:
http://kzet.pl/2011/11/biceps-3.html
http://kzet.pl/2011/11/ikigami-tom-5.html
http://kzet.pl/2011/11/new-avengers-2-sentry.html
http://kzet.pl/2011/11/przygody-tintina.html


Zachęcamy też do lajkowania naszego profilu na FB: http://www.facebook.com/pages/KZ/184485011614799
Oraz do wspólnego ćwierkania na Twitterze:  http://twitter.com/KZet

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1083 dnia: Styczeń 20, 2012, 05:32:32 pm »
W sieci pojawił się specjalny numer magazynu KZ podsumowujący rok 2011.
W numerze znajdziecie:
- Tradycyjną listę TOP10 najlepszych naszym zdaniem komiksów roku 2011.
- Podsumowanie w formie ankiety, zbierające nasze wrażenia dotyczące minionych 12 miesięcy.
- Opracowanie list sprzedaży z największych komiksowych rynków[USA, Francja, Japonia]
- Dokładny przegląd najważniejszych wydarzeń z polskiego rynku !


Przy okazji przypominam o regularnie aktualizowanym dziale recenzji. Najświeższe artykuły to:
- Logikomiks. W poszukiwaniu prawdy
- Tymczasem
- Liga Niezwykłych Dżentelmenów: Stulecie 1969


Serdecznie zapraszamy !
www.kzet.pl i KZ na Facebooku
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1084 dnia: Styczeń 20, 2012, 07:08:05 pm »
Cytuj
1. One Piece [37,996,373]
2. Naruto [6,874,840]
Przed chwilą wszedłem do pokoju mojej córki, która akurat obłożyła się najnowszymi tomikami, i uroczystym tonem, aby podkreślić wagę sytuacji, powiedziałem: "Czy zdajesz sobie sprawę, że czytasz dwie najpopularniejsze mangi w Japonii?". :)

Fajne te Wasze zestawienia.

Offline adro

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1085 dnia: Styczeń 26, 2012, 01:14:15 am »
Fajnie, ze kz dalej sie ukazuje. Dobry magazyn i dobra lektura, czekam na wiecej. Gdyby u nas komiksy sprzedawaly sie w takich nakladach jak w japonii,to bysmy mieli istne eldorado, ech rozmarzylem sie.
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1086 dnia: Marzec 07, 2012, 11:24:34 am »
69 numer magazynu KaZet poświęcony jest kultowemu Daredevilowi. Wśród
   tekstów o rogatym Śmiałku znajdziecie m.in. omówienie twórczości Briana   Michaela Bendisa, Eda Brubakera oraz od niedawna publikowane w USA   zeszyty Marka Waida, cieszące się   pozytywną opinią wśród tamtejszych krytyków komiksowych. Nie   zapomnieliśmy o nieco starszych czytelnikach. Ich kierujemy do tekstów   poświęconych zeszytom Daredevila Franka Millera oraz Ann Nocenti.   Ponadto polecamy artykuł omawiający globalizację w
 serii "Transmetropolitan" Warrena Ellisa oraz recenzję „Joe the Barbarian” Granta Morrisona.
 
   Dodatkowo w numerze przygotowaliśmy ciekawe wywiady z rodzimymi i   zagranicznymi twórcami, felietony oraz recenzje różnorodnych pozycji.   Zapraszamy serdecznie do lektury!

kzet.pl

Offline donTomaszek

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1087 dnia: Marzec 07, 2012, 10:03:21 pm »
Swietny numer!!!
Daredevil jest po Punisherze drugim moim ulubionym bohaterem, czytam wiec z przyjemnoscia :razz:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline misio141

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1088 dnia: Marzec 08, 2012, 02:35:06 pm »
Swietny numer!!!
Daredevil jest po Punisherze drugim moim ulubionym bohaterem, czytam wiec z przyjemnoscia :razz:
a u mnie chyba nawet ulubionym :P i również się cieszę z tego numeru
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline adro

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1089 dnia: Marzec 11, 2012, 11:30:39 pm »
Panowie SWIETNY numer, dzieki
pzdr
PS Swietnie, ze KZ wciaz dziala
 
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1090 dnia: Maj 07, 2012, 04:09:47 pm »
Siedemdziesiąty numer magazynu KaZet  dotyczy spuścizny artystycznej Jeana Girauda, znanego  lepiej pod pseudonimem Moebius. Wśród tekstów  o "papieżu komiksu" znajdziecie m.in. omówienie jego artystycznej kariery, recenzje  niewydanych na naszym rynku komiksów tego  twórcy oraz przekrój jego najważniejszych dzieł. Nie zapomnieliśmy jednak o sympatykach komiksu polskiego czy amerykańskiego. Ich kierujemy do  niezwykle ciekawego wywiadu z Tadeuszem  Baranowskim oraz do rozmowy z twórcami serii "Biały Orzeł". Ponadto polecamy artykuły dotyczące  superbohaterskiej grupy Avengers, zwłaszcza że lada dzień na ekranach kin będziemy mogli oglądać  filmową adaptację ich przygód.            Ponadto w numerze przygotowaliśmy felietony  oraz recenzje różnorodnych pozycji. Zapraszamy serdecznie do czytania!
Strona internetowa: http://kzet.pl/
   
Facebook fanpage:  http://www.facebook.com/pages/KZ/184485011614799
   

Offline Bobo

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1091 dnia: Maj 08, 2012, 07:17:54 am »
Mój komentarz do artykułu "Krzyk ludu".
Lista - być może. Jak autor pisze nie wymyślono jeszcze nic lepszego, ale:
- powinien ją tworzyć organizator, a nie paru "cwaniaczków", którzy chcą mieć pewność, że dostaną autograf najmniejszym kosztem,
- sam fakt powstania oraz jej zasady powinny być ogłoszone w tym samym czasie co program festiwalu, aby każdy miał równe szanse się zapisać, a nie tylko "wtajemniczeni",
- nie powinna być tworzona wcześniej niż dwie godziny przed rzeczywistym podpisywaniem przez autora, niektórzy naprawdę nie mogą przyjechać sobie na festiwal dzień wcześniej i  wstać tylko po to żeby sobie zaklepać miejsce, a później dalej leczyć kaca.
Mój osobisty przykłąd z zeszłorocznego MFKiG: mieszkam daleko, w piątek nie mam szans przyjechać, wstaje w sobotę rano o 5, wsiadam w samochód i jadę ok. 300 km do Łodzi. Liczę na autograf Bisleya, który ma zacząć podpisywać bodajże o 16 - moim zdaniem mam więc sporo czasu. W międzyczasie w jakiejś przypadkowej rozmowie dowiaduję się o niby liście do Bisleya. Trochę trwa zanim odnajduję kolesia co tworzy listę, patrze i jestem "daleko, panie, daleko". Od razu widzę, że na autograf szans nie ma. Moim zdaniem na pewno nie zasłużyłem na autograf mniej, iż pierwsza osoba na liście, ale kłócić się nie lubię, spojrzałem na program, kupiłem Osiedle Swoboda i pogadałem sobie ze Śledziem :) Także lista robiona przez "cwianiaczków" to chora i niesprawiedliwa dla takich jak ja - dojeżdzających tego samego dnia i nie mających pojęcia o stosowanych praktykach. Naprawdę skutecznie potrafi zniechęcić fanów, nawet chcących postać ze dwie godzinki - miałem w planach ustawić się w kolejce włąśnie koło 14 - naiwnie stwierdziłem że powinno wystarczyć.
Co do tegorocznego Pyrkonu, to aż tak źle nie było. Zjawiłem się w kolejce tylko 20 minut przed czasem i byłem ok 20 w kolejce. Rzeczywiście coś musiało być, bo nagle byłem około 40, więc podejrzewam że mała lista była - ale pewności nie mam. Być może do stojących wcześniej doszli jeszcze siostra, kuzyn i kochanki. Na szczęscie Pan Grzegorz dawał autografy przez dwie godziny i po około 1,5 godziny udało mi się dostać ładny rysunek Louve :o).
A stanie w kolejkach wcale nie musi być nudne - bardzo sympatycznie się rozmawiało z innymi fanami Thorgala - bez żadnego kombinowania i listy.

Offline krakers

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1092 dnia: Maj 08, 2012, 10:03:27 am »
Też skomentuje ten artykuł.ŻADNYCH LIST! Chcesz autograf to stój w kolejce,nie może być tak że ktoś stoi powiedzmy 2h do gwiazdy a gdy przychodzi godzina zero to jest 50-ty bo ktoś tam gdzieś sobie liste wymyślił.Ludzie świadomie rezygnują ze spotkań bo muszą wybierać, albo autograf albo spotkanie.I to jest ich przemyślany wybór.A kilku cwaniaczków "zje ciastko i ma ciasto" no bez jaj.Chcesz autograf to postój "wypracuj" go sobie.A co z osobami którzy nie wiedzą o liście ,albo tych kótrzy są pierwszy raz?A co jeśli będą 2 -3 listy ?I trzeba zacząć gonić tych cwaniaczków co to w dwóch i więcej kolejkach stoją naraz.Ciekawe jak oni się rozdwajają.Listy są wymyślone po to przez tych dziwolągów żeby nie okazało się że nie dostaną rysunku gdy okaże się że autor rysuje tylko 10-iu pierwszym osobom a potem tylko autograf.Powtórze żadnych list -chcesz autograf to stój i bez zaklepywania miejsc.


Offline donTomaszek

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1093 dnia: Maj 08, 2012, 10:57:32 am »
Dokladnie.
Chcesz? To stój!
Listy, cwaniakowanie, kolejki, srejki. Przedszkole jakies i paranoja.
A z tego co czytam co rok te same ryje.

Nie no, musze to napisac.
Od kilku lat mieszkam w Dublinie. Bylem na spotkaniu z Gaimanem, Talbotem i paroma innymi autorami. Podczas rozdawiania autografow wszyscy grzecznie czekali, zadnych poje...ych list, wlazenia w kolejke, zadnych cwaniakow, KaOwców itp. Pelna cywilizacja.
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2012, 11:10:31 am wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Bobo

Odp: KZet - rewolucja
« Odpowiedź #1094 dnia: Maj 08, 2012, 01:06:54 pm »
No i zasada nr jeden: jedna osoba = jeden komiks. Nie ma tekstów, że tylko parafka, czy że dla dwóch wnuczków. Chcesz drugi autograf - leć na koniec kolejki.

 

anything