Autor Wątek: Samurai Champloo i inne takie :)  (Przeczytany 8883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 22, 2005, 07:14:00 pm »
Cytat: "muffynka"
ale nie lubie gdy zaczynam sie robic smutna po ogladaniu Anime i juz niegdy do neigo nie wracam... wlasnei taki dla meni jest CB, nie obejrze go juz niegdy.. nie dalabym rady...

Przedziwne, ja bym za to nie mógł znieść takowego, co to mną nie poruszy nijak, lubo za żadną "sztrunkę" w środku nie zdoła pociągnąć...

Cytuj
podobnie z OAV-kami Kenshina....

Oj, zatem zdecydowanie muszę wypróbować na sobie. :)

Pozdrawiam.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 22, 2005, 07:19:11 pm »
Nie to,ze nie lubie ogladac takowych, ale potem dlugo medytuje nad nimi i czesto nie wracam, choc nie zapominam.... takie Anime sa juz kawalkiem mnie,
lubie takie, ktore zmuszaja do zastanowienia sie nad senem zycia....
nad soba i swiatem w ktorym zyjemy, dlatego lubie od czasu do czasu ogladac Lain, albo poczytac "Eden"

Champloo zapowiada sie wlasnie na cos takiego... (i peniwe ktos umrze:P)

----
btw co znacy Champloo i skad sie to wzielo?
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 22, 2005, 07:46:44 pm »
Cytuj
i peniwe ktos umrze:P

Ja tam jestem dobrej myśli (ale nie będę spoilerował dlaczego :P), choć ciężko prorokować co się stanie przez najbliższe (jeszcze niedostępne) 9 odcinków...

Cytuj
btw co znacy Champloo i skad sie to wzielo?

Najlepsze wyjaśnienie jakie znalazłem już kiedyś, to takie:
"Champloo" means mixed-up or stir-fry, and that's what this series is: a stylish blend of old school values and situations, meshed with more modern sensibilities, fighting styles, and visual design.

UPDATE: właśnie znalazłem lepsze :)
Champloo is an Okinawan dish. Specifically, it is Okinawan fried rice. In the Okinawan tongue (I'd rather not call it a "dialect" since it is very distinct), it means "mish-mash", or as godot would pretentiously like to put it, a "melange". Champloo is also the name of the style of "swordsmanship" Mugen employs when he fights, at least according to the website, and Mugen is from Okinawa (or Ryuukyuu, as it was called back in those days). Mugen basically fights like a wild animal.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 22, 2005, 07:58:13 pm »
Cytat: "SquizzZ"
Cytuj
i peniwe ktos umrze:P

Ja tam jestem dobrej myśli (ale nie będę spoilerował dlaczego :P), choć ciężko prorokować co się stanie przez najbliższe (jeszcze niedostępne) 9 odcinków...



niedostepne... buuuu.....  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :cry:

nie lubie zacyznac ogadac serie nie mogac jej dokaczyc w kazdej dowolnej chwili, bo akurat jakiegos odcinka brakuje?

(och, co my teraz zrobimy, chyba wrocimy na łono Noir:)
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2005, 08:31:41 am »
Cytat: "muffynka"
niedostepne... buuuu.....

Ponoć wczoraj wznowiono emisję serialu, więc już niedługo. :)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2005, 11:33:45 am »
Cytat: "SquizzZ"
Cytat: "muffynka"
niedostepne... buuuu.....

Ponoć wczoraj wznowiono emisję serialu, więc już niedługo. :)


och to eliksir dla moich zmeczonych uszu. wczoraj w cnocy ogladalam kolejny odcinek, i zaaczynam miec apetyt na kolejny i kolejny....

mniami:)

tylko zal mi tego ktory mowil o sobie brzydk,z e zginal  

 :cry:  :cry:  :cry:  :cry:
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline Nathaniel

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2005, 03:59:11 pm »
jest juz RAW 18 odcinka, sub mam nadzieje niedlugo :)
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 26, 2005, 06:09:33 pm »
nie wiem dlaczego, ale ogladajac kolejne odcinki, mam  nieodparte wrazenie, ze umieraja tylko dobrzy ludize, a cokolwiek sie stanie to Mugen i  Jin wyjda z opresji......
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 02, 2005, 07:32:11 am »
Hihi, a w 18-tym nikt nie umiera... :)
Właśnie sobie obejrzałem i po prostu jedno wielkie LOL. Przekomiczny odcinek. :)
Mugen. :D
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Tyfon

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 03, 2005, 03:11:51 pm »
Hej, jestem po obejrzeniu 18 odcinka - komedia, troche nastrojem przypomina ten z goblinami :P

Podczas finałowego "pojedynku" leci taki cokolwiek hiphopowy kawalek - wie ktoś może skąd go wziąć?
upię sobie karabin
I będę wszystkich kochał!
Kupię sobie karabin
I będę walczył o pokój!

Offline zombie_dragon

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 03, 2005, 08:51:54 pm »
zgadza się, odcinek jest dobry! jak się domyślam (czy też mam nadzieję) to teraz odcinki będą emitowane raz na tydzień?

a co do tego kawałka, to proponuję poczekać cierpliwie aż się seria skończy - napewno wydadzą soundtrack, przecież w całym serialu jest super muza
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D

Squall

  • Gość
Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 04, 2005, 09:49:16 pm »
Seria jest jak najbardziej wspaniała, 'oglądnąłem' wszystkie 17 odcinków w jeden dzień. Muzyka na początku mnie irytowała, po pewnym czasie jednak polubiłem ją, umiałem nawet parę fragmentów na pamięć :D.

SquizzZ/: co do pojawienia się samuraia pachnącego słonecznikami, to niestety umknęło to mojej uwadze :). Może zdradzisz chociaż, w którym to było odcinku? :)

Offline Raticiel_in_the_Sky

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 05, 2005, 10:18:58 am »
a ja ne widziałam ani jednego odcinka  :cry:
ll I want to do is be more like me and be less like you....

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 05, 2005, 12:51:44 pm »
Cytat: "Squall"
co do pojawienia się samuraia pachnącego słonecznikami, to niestety umknęło to mojej uwadze :). Może zdradzisz chociaż, w którym to było odcinku? :)


---UWAGA, PONIŻEJ MAŁY SPOILER---


1. obejrzyj sobie ep 16 i 17.
2. jeśli nie zauważysz *przynajmniej* kilku przesłanek wskazujących na to, kto nim jest, przejdź do punktu pierwszego. :)

IMO są aż trzy sytuacje które bardzo poważnie wskazują kandydata. :)
(ale tak na serio, faktycznie trudno je wychwycić, ja chyba przy 3-cim podejściu dostrzegłem te detale...)
Dla ułatwienia - kluczem jest wizja, którą ma Foo gdy wpada do rzeki i prawie tonie. Po powiązaniu jej z inną sytuacją... wszystko idzie jak po sznurku... :)

Ewentualnie mogę na priv swoje spostrzeżenia podesłać. :)

Watanabe tak ma, że na pierwszy rzut oka nieistotne i pomijane przez widza wątki, są potem przypominane w kluczowym momencie, w którego to kontekście sytuacje te stają się w pełni zrozumiałe. (tzw. efekt objawienia :P)



Cytuj
a ja ne widziałam ani jednego odcinka

Oj, zdecydowanie trzeba nadrobić. :P
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Tyfon

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 06, 2005, 09:03:18 pm »
Co do tego kim jest samuraj "...who smells like sunflowers" wystarczy obejrzeć 19 odcinek (jest już subowany i online). Na końcu epizodu Fuu  o ym mówi.

Zresztą domyśliłem się już w pierwszym odcinku co uważam za pewną wadę serii. TAk jak mój kumpel w pierwszym epizodzie Witch Hunter Robin (yeah!) domyślił się skąd się bierze Orbo.

PS.:Osoba która jako pierwsza nadeśle tytuł kawałka przy którym toczy się "pojedynek" w 18 epizodzie chamloo zostanie kawalerem orderu im. Tyfona:)
upię sobie karabin
I będę wszystkich kochał!
Kupię sobie karabin
I będę walczył o pokój!