Autor Wątek: Samurai Champloo i inne takie :)  (Przeczytany 8884 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nathaniel

Samurai Champloo i inne takie :)
« dnia: Lipiec 07, 2004, 03:17:49 pm »
mimo dziwnego tytulu zapowiada sie rewelacyjnie!!  :)
moim zdaniem ma sznase byc przebojem roku 2004 - o ile sie nie myle maczal palce Watanabe...
na razie nic wiecej nie napisze bo dopiero jest 5 ep. - poczekamy zobaczymy ale wstepnie zachecam...

pozatym z nowosci: polecam zakonczone juz Midori no Hibi (13 ep.) swietna komedyjka, Kenran Butoh Sai - o piratach na Marsie  :roll:  - niby oki ale mam wrazenie ze story line jakos porwany jest i ze kazdy kolejny odcinek pasuje do pewnego szablonu  :bored: , ale kreska fajna jest i muzyka oki,  z zeszlorocznych rzeczy polecam KONIECZNIE GUN GRAVE - super!!  8)


no i Azumange Daioh oczywiscie  :oops:
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Kormak

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 07, 2004, 03:22:33 pm »
Samurai Champloo zapowiada się znakomicie! Widziałem tylko dwa odcinki, ale czekam na kolejne. Rewelacyjny początek, muzyka, no i montaż, przechodzenie między scenami niczym skreczowanie, cofanie taśmy itd.

Offline Qraq

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2004, 01:08:58 pm »
Seria jest po prostu swietna(narazie jestem po 8ep.) Czuc ten luzacki klimacik jak w niektorych odcinkach Bebopa:). No ale rezyser w koncu ten sam. Goraco polecam. mam tylko pytanie: ile wyszlo odcinkow? bo nie moge znalezc wiecej niz 17... slyszalem ze seria zmienila stacje tv i dlatego taki przestoj czy cus.

Offline JigoQ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2004, 06:43:14 pm »
Samurai Champloo poprostu mistrzostwo :)
Samurai 7 - dno :]
Samurai Deeper Kyo - miodzio :)

Offline Nathaniel

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2004, 09:46:21 am »
swoja droga ostatni odcinek jaki widzialem z hard subami byl o numerki 17...  na razie wiecej nie ma... dopiero styczen / luty...
z ta stacja to prawda.
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2004, 12:15:49 am »
Co ja widzę...
Jednak nie tylko ja oglądam SC... :)
Trzeba przyznać że świetna seria, bardzo wiele elementów czerpie zresztą z Bebopa - specyficzni bohaterowie (zarówno Mugen jak i Jin ewidentnie mają coś ze Spike'a... :) ), świetnie pokazane walki (za sprawą doskonałej animacji), dość bezkompromisowo wpleciona muzyka... (wypasiasty motyw z samurajem, który miał przy swym boku wystukującego rytm DJ-a... popłakałem się ze śmiechu... :) albo Holendrzy... (kto widział ten wie :p ))
Około czwartego odcinka miałem dziwne wrażenie że jakość kreski trochę spadła, ale na szczęście to było tylko złudzenie... :)

Nic tylko słać pokłony panu Watanabe... ! :)
Si si, u mnie też licznik zatrzymał się na siedemnastce... :(

Cytat: "JigoQ"
Samurai Champloo poprostu mistrzostwo :)
Samurai 7 - dno :]
Samurai Deeper Kyo - miodzio :)

Nie zgodzę się że Samurai 7 to dno... (wyznacznikiem dna są dla mnie serie gdzie przez 4 odcinki toczy się jedna walka... :) )
Ot, żadna rewelacja, lecz co cierpliwsi i mniej żądni krwi fani i tam znajdą kilka ciekawych elementów... Poza tym ma fajną czołówkę... ^_^

Pozdrawiam
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline Nathaniel

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2004, 08:00:15 am »
Cytat: "SquizzZ"
albo Holendrzy... (kto widział ten wie :p ))


 z tego odcinka pochodzi tekst ktory mnie rozbil - holender o japonczykach:
"Co za wspaniala homoseksualna kultura!!"  :lol:

oczywiscie smaczkow jest wiecej :)

PS. do Jin'a : "Patrz!! Naga kobieta!!"  :lol:  :lol:  :D
Nathaniel

In dedicato imperatum ultra articulo mortis
- For the Emperor Beyond the Point of Death

As defenders we stand
... as brothers we fall

Offline Qraq

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2004, 08:59:11 am »
Cytat: "SquizzZ"
Co ja widzę...
 (wypasiasty motyw z samurajem, który miał przy swym boku wystukującego rytm DJ-a... popłakałem się ze śmiechu... :)

Ja tez:) Ten motyw jest po prostu rozbrajajacy:) Cos czego sie nie spodziewasz:)
Taki mix wspolczej kultury z feudalna Japonia daje naprawde ciekawe efekty. Jeszcze mozna wspomniec o takich smaczkach jak szef jakuzy noszacy bajeranckie okularki:)w 4ep, albo stuningowana riksza(nie wiem jak to sie nazywa:P) w 8 ep.

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:05:34 pm »
Na temat tego Anime slyszalam rozne zdania, pozytywne i negaywne, ja swojego jeszcze nie mam, jak obejrze poweim, ale... zanim sie przekonam to pewnei wiele czsu, tak samo jak do Cowboya Bebopa, dziela tego samego autora...

Podobno niektorzy mowia, ze jest tak samo wyjatkowe i klimatyczne wlsnie jak CB.
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline Qraq

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:57:27 pm »
Cytat: "muffynka"
Na temat tego Anime slyszalam rozne zdania, pozytywne i negaywne

no podejzane by to bylo gdyby byle same pozytywy:)
Mi osobiscie pierwszy ep wydal sie poczatkowo jakis taki dziwny: dosc nietypowy opening, kreska jakas taka inna(zwlaszcza sposob ukazania niektorych grymasow twarzy) ale szybko zalapalem klimacik:)

Z ostateczna ocena tej serii powstrzymam sie do momentu jej zakonczenia. Ale na razie zapowiada sie ze trafi na bardzo wysokie miejsce na mojej liscie ulubionych anime:)

Cytat: "muffynka"
Podobno niektorzy mowia, ze jest tak samo wyjatkowe i klimatyczne wlasnie jak CB.

Mozna by sie pokusic o stwierdzenie, ze to taki CB w feudalnej Japonii. Ale wedlug mnie SC plasuje sie o oczko nizej, bo w koncu CB bylo pierwsze:)
Przede wszystkim czuc, ze obie serie maja tego samego rezysera. Niektorzy te podobienstwa zapewne mogliby uznac za przejaw wtornosci, ale uznalbym to za lekka przesade.


PS. 14 ep za mna 8)
Doszly mnie sluchy ze seria ma byc kontynuowana juz 22 stycznia. oby oby:)

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 07, 2005, 09:04:04 am »
Ja właśnie ostatnio skończyłem oglądać dostępne odcinki.

Nie chcę nic spoilerować, ale...
Czy ktoś z Was także odniósł takie wrażenie, że tajemniczy "samuraj pachnący słonecznikami" prawdopodobnie pojawił się już na ekranie...? ;)


Cytuj
Cytuj
Podobno niektorzy mowia, ze jest tak samo wyjatkowe i klimatyczne wlasnie jak CB.


Mozna by sie pokusic o stwierdzenie, ze to taki CB w feudalnej Japonii. Ale wedlug mnie SC plasuje sie o oczko nizej, bo w koncu CB bylo pierwsze:)

Trudno się nie zgodzić z tymi opiniami, ja podpisuję się pod obiema wszystkimi dostępnymi kończynami...
Niech błogosławiony będzie dzień, w którym na moim HDD znalazł się pierwszy epizod... ;)
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2005, 01:50:42 pm »
Wlasnei jestem po drugim odcinku, za kazdym razem opening mnie zastrzela, ale falula wydaje sie dosc ciekawa. (zwlaszcza postac Fuu, jest intrygujaca). Narazie jstems daleka od powownywania tego ANime z CB, w sumie jedyne podobienstwo jeke dostrzegam to fryzurka Mugena i Spika:P

po 2 odcinkach stwierdzam,z e Anime jest i sieczne i powazne i dramatyczne.....

hm.. ogladac dalej czy sie bac?
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline SquizzZ

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2005, 03:27:24 pm »
Cytat: "muffynka"
po 2 odcinkach stwierdzam,z e Anime jest i sieczne i powazne i dramatyczne.....

hm.. ogladac dalej czy sie bac?

To zależy, czego się boisz. Jeśli zachwytów i wzruszeń - zaprzestań natychmiast ! :)

Pozdrawiam.
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline muffynka

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2005, 04:45:43 pm »
nie to,ze nie lubie wzruszen,  ale nie lubie gdy zaczynam sie robic smutna po ogladaniu Anime i juz niegdy do neigo nie wracam... wlasnei taki dla meni jest CB, nie obejrze go juz niegdy.. nie dalabym rady... podobnie z OAV-kami Kenshina....

az bohaterowie ciekawia, i ten slonecznikowy samuraj :>
url=http://trandel.tr.funpic.de/forum/index.php][/url]

Offline zombie_dragon

Samurai Champloo i inne takie :)
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2005, 05:56:57 pm »
ja narazie zdążyłem zobaczyć dopiero 5 odcinków, jak dla mnie rewelka  :D

opening jest super, tak samo jak muzyka w samym serialu - bardzo dobra, i dobrze dopasowana
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D