trawa

Autor Wątek: Tajemnica Trójkąta  (Przeczytany 12534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« dnia: Lipiec 10, 2004, 09:57:26 pm »
Czy moglibyscie przyblizyc historie "Tajemnicy Trojkata" ? Coz to jest za komiks itd. Cos niecos o tym slyszalem, ale jednak pomimo to nie wiele wiem. A tematyka wydaje sie chyba ciekawa. Prosze o jakies [ legalne :P ] linki itp. No i rzecz jasna zywa dyskusje :D

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2004, 10:40:11 pm »
Pomysl komiksu jest taki, ze dwa tysiace lat chrzescijanstwa zostaly oparte na falszywym zalozeniu, a Kosciol ukrywa przed maluczkimi wersje prawdziwa. W komiksie dostajemy mieszanke ezoteryki, religii i masonerii.

Nie zdziwie sie, jak zaraz po nim Egmont wyda "Extra Muros" Huleta  :)

Offline wilk

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2004, 11:33:42 am »
Z linkami po angielsku to chyba beda problemy. Tutaj mozna zobaczyc trailer do pierwszego i drugiego cyklu.

W ogole to Gleant sobie chyba upodobal takie przygodowo-historyczno-religijne klimaty. Trzeci testament, Dekalog no i Tajemnica trojkata to serie, ktore zdaja sie promowac szczegolnie (obok kilku innych).

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2004, 11:43:28 am »
Rozumiem, ze jest warte chyba kupienia. Klimaty religijne sa dosyc ciekawe. A akcja dzieje sie w czasach dalekim nam czy moze w terazniejszosci jakis naukowiec odkrywa tajemnicze prawdy itd. ? Osobiscie wolalbym gdyby to raczej byly czasy nam dalekie, ciekawsze chyba.

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 11, 2004, 04:20:04 pm »
Hm, czyzby nikt wiecej z odwiedzajacych forum nie znal 'Tajemnicy Trojkata' ? Kurcze, chyba bedzie trzeba wydac te 20,-, zeby sprawdzic jak to sie prezentuje.

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 11, 2004, 09:28:00 pm »
akcja sie dzieje raz tam, raz siam - w czasach obecnych i wiekach zamierzchlych - z uczestnikow forum to slyszalem, ze timof wie wiecej o tej serii  8)

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 11, 2004, 11:22:42 pm »
to ja dodam, że akcja dzieje się w 5 płaszczyznach - czasy jezusa, średniowiecze, watykan, francja. 5 rysowników, parę stylów rysowania. szukanie "prawdy" o kościele, o jezusie, jego grobie, oraz próby zamaskowania tejże przez rózne grupy. tyle wiem. poza tym trochę w stylu mureny, trochę trzeciego testamentu, trochę w kręgu podejrzeń.

Offline Borys

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2004, 07:43:28 am »
No, no... brzmi ciekawie, jezeli poziom będzie zbliżony do Trzeciego testamentu, to biorę w ciemno.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2004, 09:54:44 am »
A moze ktos cos niecos wie o szacie graficznej owego komiksu ? [:

Offline Kurczaczek

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 13, 2004, 05:18:29 pm »
Ktoś czytał już?
...

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 13, 2004, 05:48:24 pm »
Cytat: "Kurczaczek"
Ktoś czytał już?


tak
mi pasi

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 13, 2004, 05:53:00 pm »
Timofku ! :D Czytales ? I co ? Przyjemne dla oka, przyjemne dla umyslu ?

Anonymous

  • Gość
Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 13, 2004, 06:00:36 pm »
Cytat: "[robak
"]Timofku ! :D Czytales ? I co ? Przyjemne dla oka, przyjemne dla umyslu ?


jak ktoś lubi francuską klasyczną kreskę w paru typowych wydaniach to jest to przyjemne dla oka. całkiem zgrabnie połączone. pozwala również odróżnić fragmenty w historii (każda epoka jest ilustrowana inaczej.).
dla umyslu podszytego spiskową teorią dziejów (lub lubiącego takie odwołania) jest to niewąpliwie ciekawa lektura. znajdzie się tu trochę, tak jak w kręgu podejrzeń - sensacji, jak w trzecim testamencie - mistycyzmu średniowiecza i jak w muernie - starożytnej podkoloryzowanej historii prawie-alternatywnej.
w sumie mi się podoba i polecam każdemu miłośnikowi francuszczyzny.

Offline [robak]

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 13, 2004, 06:07:26 pm »
Po tym co napisales Timof mysle, ze sie skusze. I niedlugo umieszcze tu swoja opinie na temat 1. czesci Tajemnicy Trojkata. Trzeciego Testamentow przyznam szczerze nie czytalem, jest to moze cos w klimatach >Kodu Leonarda da Vinci< ?

Offline Borys

Tajemnica Trójkąta
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2004, 12:08:42 pm »
Przyznam, że ja jakimś wielkim miłośnikiem francusczyzny nie jestem (oczywiście są wyjątki), ale dla mnie brzmi to wszystko bardzo inetresująco, więc na pewno kupię. Dzięki Timof za rekomendację.
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

 

anything