Gildia Gier Bitewnych (www.bitewniaki.gildia.pl) > WFB

Modelowanie i malowanie figurek FAQ

<< < (4/312) > >>

Jankiel:

--- Cytuj ---Średnio jak na płaszcz idzie z 10 warstw farby, to wychodzi zadowalająco jak dla mnie
--- Koniec cytatu ---

Mnie tam spokojnie wystarczają trzy, góra cztery. Trzeba wszak pomalować całą armię, a nie jednego bohatera.

High Elf:
Popieram Jankiela. Poza tym 10 warstw farby to po pierwsze grubo, a po drugie i tak farba się zmiesza, co zatraci te przejścia z kolorów. . .

Poza tym tyle warstw szybko odpryśnie.

Maveric:
Już maźnąłem mój płaszcz jak by ktoś wiedział gdzie za free można szybko wrzucić zdjęcia to bym szybciutko tu zamiscił com wymalował.

[Xavier]:

--- Cytuj ---Mnie tam spokojnie wystarczają trzy, góra cztery. Trzeba wszak pomalować całą armię, a nie jednego bohatera.
--- Koniec cytatu ---

Oczywiście miałem na myśli bohatera (lub coś na dioramę). Z całą armią to bym mógł do usranej śmierci malować...


--- Cytuj ---Poza tym 10 warstw farby to po pierwsze grubo
--- Koniec cytatu ---

Bzdura. Nie wiem ile bym farby musiał nakładać, żeby wyszło grubo. Ogólnie totalna bzdura, bo jak czytam niektórych z CMON co żeby ładne NMM zrobić kładą warstw ze 20 to dobiero wyobraźnia działa.


--- Cytuj ---a po drugie i tak farba się zmiesza
--- Koniec cytatu ---

Zonk! Nie mówimy o bledningu, bo tego się warstwami nie kładzie. Przecież nie będę kładł kolejnej warstwy jak poprzednia nie wyschła.


--- Cytuj ---co zatraci te przejścia z kolorów. . .
--- Koniec cytatu ---

Bzdura kolejna. Jak dla mnie to przejścia kolorów powinny być płynne. Jak robisz przejścia skokowo, to płaszcz wygląda jakby miał na wypukłościach paski. Wygląda jak zdjęcie robione w 16, a nie w 32 bitach :) .


--- Cytuj ---Poza tym tyle warstw szybko odpryśnie.
--- Koniec cytatu ---

A taki wynalazek jak lakier po zakończeniu malowania to pan zna? No i jeśli się odpowiednio dba o figsy a nie rzuca nimi po pokoju, to nic się nie ma prawa stać. Bo hmm... jeszcze się nie spotkałem z farbą, która by sama z siebie odpryskała.

To teraz sprostowanie. Post owy miał na celu jedynie obronę poprzedniego. Wszelkie denerwowanie, bulwersowanie osób czytających go było niezamierzone :) . A tak poza tym, to malowanie mam narazie w teorii, a śmielsze projekty dopiero wprowadzam w życie. Malowanie zacząłem niedawno, ale wcześniej sporo czytałem, to jakąś tam orientację w temacie mam. No i co najważniejsze wg mnie żadnych herezji nie popisałem.

[Xavier]:

--- Cytat: "Maveric" ---Już maźnąłem mój płaszcz jak by ktoś wiedział gdzie za free można szybko wrzucić zdjęcia to bym szybciutko tu zamiscił com wymalował.
--- Koniec cytatu ---

www.coolminiornot.com

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej