Autor Wątek: RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?  (Przeczytany 2293 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline An-Nah

RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« dnia: Wrzesień 05, 2004, 09:03:39 am »
No to jestem z powrotem... i mam pytanie: czy słyszeliscie może o jakiejś grze RPG (nie komputerowej!) w klimacie komiksu superbohaterskiego? Może byc to oparte na konkretnym tytule, ale nie musi - najważniejszy jest zbiór zasad i mechanika (wolałabym, żeby to nie było d20, ale też jakoś przeboleję...). No i skąd to ściągnąć? Bo chętnie bym takie cos oprowadziła...
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline Comar

RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2004, 09:46:31 am »
DC Heroes- gra się postaciami z uniwersum DC
Aberrant z White-Wolfa
Blood Heroes
Niestety nie wiem o nich nic konkretnego, po prostu kiedyś przeczytałem o nich w MiMie.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline freshmaker

RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2004, 11:03:26 am »
ludzie nie traccie czasu na rpg.idzcie do parku z komiksem albo z kumplami i piwem albo z chlopakiem/dziewczyna.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Macias

RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2004, 12:34:07 pm »
An-Nah na Kazie itp. jest troche podrecznikow do Marvel SuperheroesRPG. nie zachecam dosciagania,co to to nie:D, ale tylko informuje,ze cos takiego instnieje ;)

Offline Inszy

RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2004, 02:56:41 pm »
I są do tego nawet dodatki (ale nie wiem czy na Kaziku się je znajdzie) ;)

I może nie do końca superbohaterski system RPG w świecie Howarda. A dokładniej rozszerzenie do AD&D. Są przynajmniej dwa takie. Jedno nazywa się "Conan Against Darkness!", a drugie wiem, że istnieje ;)

No i z He-man'em też jest jakiś RPG, ale nie wiem, wiele więcej :roll:
a przykład ten kwaczący kaczor Donald... On nie zna litości. Jest okrutny i bezwzględny. Jeśli nawet dochodzi do jakiegoś celu, to po trupach. Jego prawem jest prawo zemsty.

Offline An-Nah

RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2004, 06:18:20 pm »
Freshmaker, tak sie sklada, ze za piwem nie przepadam a chlopaka nie posiadam :P

Macias, nie martw sie, ja sie kazy boje i nie uzywam.

Inszy, heroic fantasy to heroic fantasy, cos tkaiego nietrudno zrobic (wystarcza zwykle Dedeki)... a mnie chodzi o najbardziej sztampowe sprawy - trykoty, te sprawy ^^
Ua An, której się nie chce wymyślać podpisu

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
RPG w klimacie komiksu superbohaterskiego?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2004, 10:42:34 pm »
Zebrałem dzisiaj gildiowe recenzje podręczników związanych z RPG-ami superbohaterskimi i zamieściłem listę tutaj: http://komiks.gildia.pl/rpg

Pozdrawiam
CD Jack
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

 

anything