Autor Wątek: Elfen Lied - moje 3 grosze  (Przeczytany 120984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frey Ikari

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #750 dnia: Marzec 24, 2008, 07:03:56 pm »
Cytuj
To tak jak z tortem - kawałek tortu jest pyszny, nerkę bym oddał za kawał biszkopta z bitą śmietaną i czekoladą

Prawą czy lewą? Tak tylko pytam z ciekawości.
Cytuj
EL nie jest genialnym anime.

Słowo "genialne" jest zdewalouwane, nie ma niczego godnego tego określenia w pierwotnej formie znaczenia tego słowa.
El nie jest dla mnie genialne jest dobre a nawet w pewnych momęntach bardzo dobre (Teraz odnośnie w mangi), jednak w pewnych momęntach jest tak przegiete że aż mi żal pupę ściska. :?

Ostatni raz dziś edytuję posta, zamiast go od razu wywalić!

Offline Faith

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 07, 2008, 06:27:01 pm »
Ehhh, obejrzałem ostatni odcinek (13sty) i tak cholera ruszylo mnie nie wiem czemu ^_^' kur** rok temu nie mialem uczuc i mnie smierc nie ruszala a teraz sie przejmuje jakims anime, mam pytanie czy jest cos poza tymi 13stoma odcinkami i tym bonusem "10,5" bo slyszalem o jakiejs oavce czy cos. Na dodatek mam teraz jakas mini depreche bez powodu :/  A i jeszcze cos, czy w anime byly jakies drastyczne zmiany wzgledem mangi? Bo mangi nie czytalem a ciekawi mnie orginal.
img]http://img171.imageshack.us/img171/3261/bannerstopthemadnessgn4pe2.jpg[/img]

Offline forlacik

Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 08, 2008, 01:25:52 am »
Cytat: "Faith"
i tak cholera ruszylo mnie nie wiem czemu ^_^' kur** rok temu nie mialem uczuc i mnie smierc nie ruszala a teraz sie przejmuje jakims anime
lawl

Ten bonusowy to właśnie ova (Elfen Lied OVA). Rozgrywa sie w trakcie epa 11. No chyba, że jakiś mini special był dodany do 10, ale wątpię =3

Anime podąża za fabułą mangi do 7 tomu, chociaż oczywiście trochę jest tam przycinane (bleh 13 epow) później produkuje swoje zakończenie.Manga sie nie przejmuję zakończeniem z anime i kończy się w swoim tempie na 12 tomie (rok po tv) i się różni 8D

Offline greah

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #753 dnia: Maj 25, 2008, 08:26:06 pm »
Pierwszy raz od przeszło 10 lat postanowiłem obejrzeć jakąś kreskówkę i padło właśnie na Elfen Lied. Nie będę się rozpisywał co do fabuły, odczuć etc a jedyne co bym chciał to to aby ktoś mi przybliżył odrobinę (albo i więcej) zakończenie komiksu, bo animkę skończyłem ale na komiks już raczej czasu nie znajdę a ciekawi mnie jak się to wszystko skończyło, kto przeżył etc.

Spoiler: pokaż
zwłaszcza po ostatniej scenie, w której za bramą stoi główna bohaterka (jak mniemam)

Offline Frey Ikari

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #754 dnia: Maj 25, 2008, 09:06:07 pm »
Manga jest jeszcze tworzona ale podejrzenia masz słuszne co do ostaniej sceny też mnie ciekawi zakończenie ale coraz trudniej przebrnąc jest przez element "gore", i nie wydaje mnie sie aż tak potrzebny...
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2008, 09:56:04 pm wysłana przez Frey Ikari »

Offline Shirosama

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #755 dnia: Maj 30, 2008, 05:07:32 pm »
Nie prawda bo manga już dawno jest ukończona. Jest tam więcej postaci i kończy się gorzej niż anime które do końca nie wiadomo jak się kończy. Można się tylko domyślać.
Ale gdzieś pisałem dokładnie jak się zakończyła manga.

Offline PanCiacho

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 01, 2008, 12:28:38 am »
Chciałbym jeszcze raz poruszyć kwestię zakończenia Anime, pewnie było już mówione co nie co, ale jednak te 51 stron robi swoje

Spoiler: pokaż
Cytuj
Końcówka Elfena moim skromnym zdaniem nabiera sensu tylko wtedy, gdy
weźmie się pod uwagę symbolikę.... a mianowicie nieczynny zegar, który
nagle w cudowny sposób zaczyna działać...
definicja książkowa ---->
'..zatrzymany zegar jest wyrazem zmrożonych uczuć, najczęściej z powodu
straty bliskiej osoby lub separacji z nią.."
co w odniesieniu do anime pasuje jak ulał, nie sądzicie?

To napisał user Erii na 4 stronie, zgadzam się z tym, ale co myślicie o zatrzymaniu się pozytywki? Bo to żółte urządzenie przestaje grać chwilę przed tym jak wybija zegar, trochę mnie to zaintrygowało, chyba że rozumieć to można jako "Coś się kończy, coś zaczyna", kończy się stary epizod mający początki z pozytywką Lilium, a zaczyna nowy którego początek został wybity przez własnie zegar i symboliczną godzinę 12, może to pożegnanie starej Lucy i powitanie nowej, która jak napisał greah stoi przed drzwiami. W przedsionku pies merda ogonem, może wyczuł znajomą osobę? Jest faktem że Lucy w ostatniej walce zostaje ranna, jednak czy zabita? Gdy Nana idzie do domu, mówi że musi wracać do domu, tam gdzie wszyscy, gdzie wszyscy, do tych wszystkich brakowałoby jedak Lucy a jak wiemy z OVA bardzo zaprzyjaźniła się z Lucy, nie pozwoliłaby żeby zgineła, scena w której Nana wraca do domu, mogła być chwilę przed wydarzeniami na moście, z tego co pamiętam Nana miała też dłuższe wektory, i to mogły być jej ręce pokazywane na końcu. Dodatkowo przy podawaniu tego zimnego makaronu, Yuka mówi że zostawia jedzenie bo "może być głodna", co chyba nie wskazuje na rytuału zostawiania jedzenia zmarłym, tylko "oczekiwanie" nieoczekiwanego gościa, mogła ona po walce oddalić się, ukryć. Choć z drugiej strony Nana gdyby ją uratowała, zaprowadziła by ja pod Klonowy zajazd, a tego nie zrobiła.

Bronię tutaj tego że to była jednak Lucy, ale własnie skończyłem oglądać i chciałem się podzielić spostrzeżeniami.
Piszcie co o tym myślicie, tylko spoilerujcie :P


Nie sprawdzałem tego tekstu, mogą się zdarzyć niedociągnięcia, w końcu już wpół do drugiej
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2008, 02:05:17 pm wysłana przez PanCiacho »

Offline Hollow

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 01, 2008, 08:13:12 pm »
Ile jest tomów mangi i czy jest tam więcej dziewczyn z rogami?

Offline Frey Ikari

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #758 dnia: Czerwiec 03, 2008, 09:54:14 pm »
Cytuj
Nie prawda bo manga już dawno jest ukończona. Jest tam więcej postaci i kończy się gorzej niż anime które do końca nie wiadomo jak się kończy.

Byc nie może!!! :doubt: Cholera mam zaległości!!!

Offline Włodek

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #759 dnia: Czerwiec 09, 2008, 01:04:15 pm »
Mangi wyszło 12 tomów (107 rozdziałów), puki co na język angielski znalazłem przetłumaczone 1-91 i tak średnio raz na tydzień jest nowy. W mandze jest zdecydowanie więcej dziewczyn z rogami

Spoiler: pokaż
przynajmniej 4 udane klony Mariko, cała masa bezimiennych Dicloneusów, jest nawet jeden dicloneus czystej krwi płci męskiej, braciszek Lucy. Tyle sobie przypominam do 91 chaptera.


A co do zakończenia (będą też spoilery z mangi):
Spoiler: pokaż
W mandze dicloneus pozbawiony rogów trwale traci swoją prawdziwą osobowość (jak na przykład Lucy) i pozostaje mu tylko ta dodatkowa (jak Nyuu). W anime pierwszy róg Lucy traci w walce z Mariko, drugi natomiast widzimy jak zostaje odstrzelony. Według mnie tajemnicza postać za drzwiami to nie tyle Lucy co Nyuu. Lucy była emocjonalnie związana z pozytywką natomiast Nyuu była zafascynowana starym zegarem. Pod koniec mamy sytuacje gdzie pozatywka (Lucy) przestaje grać, umiera, a stary zegar, który pozostawał uśpiony okazuje się być sprawnym (Nyuu). Taka jest moja teoria na temat zakończenia.


Offline Shirosama

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #760 dnia: Czerwiec 10, 2008, 06:39:43 am »
Możesz napisać dokładnie jak wyglądało zakończenie z mangi i co się stało z głównymi bohaterami ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2008, 08:46:32 am wysłana przez anfan »

Offline Frey Ikari

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #761 dnia: Czerwiec 11, 2008, 08:27:22 pm »
Jak chcesz ja nie mam nic przeciwko..., jestem za a nawet przeciw... ;-)

Offline Zeromus

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #762 dnia: Maj 04, 2009, 09:25:26 pm »
Po przeczytaniu mangi Elfen Lied pierwszy, i jedyny, raz w życiu byłem zadowolony że anime ocenzurowano.Chociaż i tak oceniam mangę wysoko to autor w paru miejscach naprawdę przesadził.Choćby historia matki Lucy była raczej z tych nie nadających się dla dzieci.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Frey Ikari

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #763 dnia: Maj 04, 2009, 10:28:08 pm »
Wiesz mnie się wydawało że im dalej w pole tym bardzej było przesadzone z poziomem gore, tak czy siak mam nadzieję że kontynuacji anime nie będzie bo obawiam się że albo to będzie jedna wielka cenzura przez co wyjdzie shit albo taki hardkor że ludzie będę sie po obejrzeniu tego wieszac na klamkach do drzwi.

Offline Shirosama

Odp: Elfen Lied - moje 3 grosze
« Odpowiedź #764 dnia: Maj 05, 2009, 12:26:13 am »
Po przeczytaniu mangi Elfen Lied pierwszy, i jedyny, raz w życiu byłem zadowolony że anime ocenzurowano.Chociaż i tak oceniam mangę wysoko to autor w paru miejscach naprawdę przesadził.Choćby historia matki Lucy była raczej z tych nie nadających się dla dzieci.
Po pierwsze żadna praktycznie scena w Elfen Lied nie jest dla dzieci i mówię tu o anime, a nie mandze. Oczywiście że manga podobnie jak anime jest +18, a to że dzieciaki pokroju dragon balla czy naruto to oglądają jest inną sprawa.
Anime idzie zgodnie z mangą przez chyba 11 czy 10 odcinków. Z mangi są widocznie większe zyski więc opłaca się ją przeciągać.
Anime było trochę za krótkie, a manga wprost przeciwnie i zawierała naprawdę takie sceny, które są rzadkością, ale anime też takie było i sami wiecie że tak brutalne anime jak Elfen Lied to wyjątki (zapewne poniekąd stąd ta popularność Elfen Lied).
Wiesz mnie się wydawało że im dalej w pole tym bardzej było przesadzone z poziomem gore, tak czy siak mam nadzieję że kontynuacji anime nie będzie bo obawiam się że albo to będzie jedna wielka cenzura przez co wyjdzie shit albo taki hardkor że ludzie będę sie po obejrzeniu tego wieszac na klamkach do drzwi.
O jakiej ty w ogóle cenzurze mówisz. Liczy się wersja DVD i jakby chcieli zrobić kontynuację to i tak trzeba by było czekać na wersję DVD bo w TV była by na pewno cenzura.

 

anything