Autor Wątek: No to po Arenie  (Przeczytany 14791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wercyngetoryks

No to po Arenie
« Odpowiedź #105 dnia: Październik 01, 2004, 10:53:38 am »
Cytat: "Mistrz wałków :)"
...co do beastmenów ich szybkości to licze że będą odważniejsze od orków i odrazu wpadną na mój kislev który szybko ich zaryci w stroną z kąd przyszli ( po solidnym strzepanu futrzastych tyłków!)


No nie wiem, właśnie dzięki szybkosci, nie musze teraz szarżowac wszystkim z jednej storny... mogę wyczekać na odpowiedni moment, bo nie wiela masz do strzelania w tym kislevie, a zawsze stoje dwa cale poza zasięiem Twojej szarży 8)  Niektórymi modelami dalej :roll:


Co do pogody to w przypadku mgły czy ulew, mozna by pominąć te "1" i po prostu rzut D6 i tyle konkretnych rund trwa taka pogoda.

Poza tym zgadzam się z Misiem ze przy poślizgnięciu rzut w tabeli obrażeń, ale ignoruje się 5,6 :)

Poza tym popieram poprawke Naza że pogoda nie moze zwiększac zasiegu broni :P

I w ogóle nie podoba mi się -1Ld przy rzutach na strach we mgle, skad taki ujemny modyfikator? Rozumiem,ze przy strzelaniu i walce w ręcz. Jeśłi jest taka na prawde gęsta mgłą gdzie momentami nie widać własnej dłoni przy wyciągnięciu reki to jak niby mam sie przestraszyć tego czego nie widze :P A co do samych odgłosów to nawet młodzik najemników moze miec nagły atak astmy i ktoś moze pomyśleć że go jakaś bestia atakuje,bezsensu :lol: I ewidentnie pod Wampiry :P

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #106 dnia: Październik 01, 2004, 11:05:21 am »
To w takim razie zrobie jak proponowal naz kiedy rozmawialismy o tej tabelce... zamiast bonusów do zasięgu dam +1 to hit dla stzelających broni... co wy na to?

Nic nie mowie za 10/14/16 szarży u beastmenów bozwala im na atakowanie gdzie im sie podoba :) szczegolnie w pierwszych 3 scenariuszach... ale to ICH srodowisko... EiF :)

Ale juz sie cieza na gre z seba... byl tylko wymalowal zajeb... bande, zrobil fajne podstawki itp...

Offline drachenfeles

No to po Arenie
« Odpowiedź #107 dnia: Październik 01, 2004, 11:31:14 am »
nie no MiSiU zastanow się jak pogoda może wpływać na celność?
Jak jest dobra to strzelec trafia tak jak potrafi najlepiej, a jak to bywa z pogodą może być tylko gorzej, niebardzo podoba mi się ta pogoda.
marudzicie, że losowe zdarzenia spowalniają grę i i trzeba sie narzucać, po czym ładujecie taaaką tabelę pogody.

Może wykożystać już gotowe tabele z lustrii, które IMO po drobnej modyfikacji świetnie zdadzą egzamin w mordce.

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #108 dnia: Październik 01, 2004, 12:18:51 pm »
teraz pytanie.. o ktorej z 2ch tabelak mowisz... bo ta wrzucona na forum przez naza jest tabelka. jak sam naz sie pewnie ze mna zgodzi, WYSOCE klimatyczna a co za tym idzie, głęboko ingerującą w zbilansowanie rozgrywki... wiem ze umiescil tam zdarzenia jakie maja miesjce w realnym świecie ale na turnieju powinien panowac WIEKSZY bilans i balas. Dlatego ja nie chcialbym zmieniac calkowicie tej tabelki co jes w tej chwili w regulanie (i tak po arenia ja troche poprawilem)

Uwazam jednak, ze jak jest wyjatkowo dobra widocznosc to mozna celnie strzelac na wieksza odleglosc... zreszta zasady nigdy nie sa obwzorowaniem rzeczywistosci w 100%(daltego np .GW nie wprowadzilo jeszcze zasad dotyczacych wiekszego bonusu za walke tarcza - nie rozwiazali problemu rownowagi w grze - ale nie rozmawiajmy znowu o tym). Poddajac w watpliwosc bonus do zasięgu poddajesz rowniez Eagle Eye'a... zreszta pogoda nie wplywa pozytywnie na CELNOSC a na ZASIEG (wyjatkowa widocznosc!!! - tu chetnie poprze mnie moj brat - znawca strzelania i broni palnej)... proba dania +1 to hit to byla propozycja alterantywa (w rozmowie z nazem ja odrzucilem ale chcialem uslyszec wasz argument).

pominmy kwestie jakosci broni - wspolczesny sztucer niesie kule na dobre 1500m (nawet breneka wystrzelona ze zwyklej dubeltówki moze zabic na taka lub wieksza odleglosc) ale cenie mozna z niego strzelac na 100-200m. Duzym udogodnieniem jest strzelanie podczas doskonalej widocznosci, co nie zdarza sie czesto ale duzo zmienia. W mordheim zawsze panuje pol-mrok, mgla... jak zwal tak zwal. Ale jak od czasu do czasu zrobi sie jasniej, to i zasieg na ktory mozna celnie strzelac sie polepsza! (i nie dotyczy to tylko kusz itp. Pistolet, ktory ma krotsza lufe strzela celniej jesli lepiej widac cel!)


Co wy na to?
Tabela pogody wplywa na gre ale tylko troche (dlatego zrobilem ze kazde zdarzenia dziala najwyzej kilka tur). A zradzenia losowe potrafia NIEZLE wypaczyc gre :)

Offline Wercyngetoryks

No to po Arenie
« Odpowiedź #109 dnia: Październik 01, 2004, 12:23:57 pm »
Cytat: "MiSiO"
Ale juz sie cieza na gre z seba... byl tylko wymalowal zajeb... bande, zrobil fajne podstawki itp...


Na malowaniu nigdy zbyt wiele nie traciłem, gorzej było z podstawkami, do których teraz na pewno się przyłoże, ale nie spodziewajcie sie, ze ujrzycie płyty chodnikowe :P  Konwersji będzie cała masa, historia jest 8)

Kilka korekt w pogodzie którą Misio zaproponował, z którą graliśmy na Arenie i będzie po problemnie. Wiem tylko jedno, ze pasowało by zeby pogoda nie miał znacznego wpływu na gre i nie wypatrzała wyników.

Lepiej unikną późniejszych komentarzy w stylu gdyby pogoda była inna to bym Cie pokonal...  :x

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #110 dnia: Październik 01, 2004, 12:37:01 pm »
daltego tabelka wyglada jak wyglada... jak cos brużdzi to tylko chwilowo :)

Ale za to pogoda daje dodatkowe mozliwości taktyczne ! w koncu trzeba ja umiewykorzystac...

Ja chce zagrac z SEBA!!!!! i Beastmenami!!!!

Offline skolo

No to po Arenie
« Odpowiedź #111 dnia: Październik 01, 2004, 01:39:18 pm »
Cytat: "Wercyngetoryks"

Lepiej unikną późniejszych komentarzy w stylu gdyby pogoda była inna to bym Cie pokonal...  :x


e. bardziej realistycznie jest. a moze wprowadzicie np zatrucia pokarmowe i jakosc jedzenia pomiedzy potyczkami 8)  , wtedy bedzie "bo zupa byla za slona"  :P

Offline Nazroth

No to po Arenie
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 01, 2004, 01:50:37 pm »
Spoko - ja piszę, że moja tabelka jest bardziej zrównoważona, a Misio o swojej to samo:P... spoks...

"I w ogóle nie podoba mi się -1Ld przy rzutach na strach we mgle, skad taki ujemny modyfikator?" We mgle, gdzie nie widac czubka włąsnego proncia wszyscy chodza dośc zdenerwowani i coprawda są ostrożniejsi, ale i boją sie bardziej... słuchaj - nie był bys posrany, gdybyś wiedział, że 2 metry od ciebie jest wielki mutant, którego w dodatku prawie nie widzisz??... za to słyszysz i to potęguje strach... ja osobiście nie boję się zbytnio czegoś co widzę... na pewno spier.....ał bym przed lwem...ale bardziej boję się rzeczy, ktre ukryte są przed moim wzrokiem...

Co do rzucania na to czy coś się zacznie czy skończy na wynioku 1 to można zmienic, iż 1,2... to zpowoduje, że nie będą te zdażenia trwały wiecznie:)...

Kolejny argument, który trzeba zbić: Misio - twoja tęcza działa do usranej śmierci od zakończenia mżawki... i nie wmówi mi nikt, że bonus +1 do ld jest dobry dla undeadów...powodowany piekną tęczą... zero klimatu!!... można mój pomysł przerobić na 1,2,3 słońce wychodzi/zachodzi - co spowoduje, iż szanse dla obu rodzajów band się zbilansują...

co jeszcze?... no sory...ale mimo wszystko tabelka misia nie pasuje do mordheim aż tak - nie gdy pistolety dostają bonusy do zasięgu!! Śmieszy mnie to, że ponieważ przygżało słoneczko -to skaveński assassin rzuca na 3' więcej nożami:P!!! ludzie - pomyslmy nad tym :wall:  :wall:  :wall:

hmm... i rzucanie za każdy biegnący model w czasie ulewy czy tam mżawki w mojej tabelce wzięte jest ze strony gildii - już nie pamiętam w której tabelce pogody to było...ale było!! i nie przedłuży to zbytnio gry - wierzcie...

Poza tym owszem- pogoda może naginać zwycięztwa jednych band lub drugich...ale nie powinno się rzucać dla wszystkich na pogodę - aby była taka sama!! jest to element losowey i tak powinno być - rzuty kostkami i na rozstawienie też sa el. losowym... taka to gra...

Umiejętności umiejętnościami - jak ktoś umie grac to chwyta w ręce wszsystkie okoliczności podsuwane przez los... ja się pogody nie boję, i kij, że wampir będzie skakał po budynkach na -1 I, lub się poślizgnie./.. nieważne... to ma być więcej zabawy - a z pewnością nie przedłuzy znaczącvo gry...

nie obstaję całkowicie przy mojej tabeli, ale misiowa wymaga wielu poprawek, jeśli ma być "sprawiedliwa"...

Najwazniejsze: Ta pogoda ma spowodować, że nawet leszcz będzie w stanie obalić tytana, dzięki owej pogodzie!! Po kij ma znów Misio wygrywać, lub np: ja, Kamil, Seba??... dajmy szanse wszystkim... jak się nie podoba taka pogoda - bo nie jst fair...to myślę, żę powinniśmy zrezygnować z niej całkowicie, poniewaz żaden z nas nie posiada kompetencji potrzebnych do zrobienia naprawdę dobrej tabeli - to musimy zostawić kolegom z gw... albo gramy na orginalne szasady, albo nie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Nazroth

No to po Arenie
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 01, 2004, 02:02:29 pm »
Ale nie jest źle - widzę, że Miś juz wprowadził pewne zmiany w swojej tabelce... jeszcze jedno co bym zrobił to bym zmienił tam zasady dotyczące trwania zdażeń... tzn: np od drugiej tury ulewy... nay - to przedłuży grę , bo kazdy będzie pilnował tych tur... to jest mega upierdliwe...

ale już wygląda to lepiej - Miśku - widze, że zxastosowałeś zmianę w tęczy tak jak proponowałem +1 do magicznych rzutów:)... no i parę innych rzeczy - spoks... ale pracuj nadal nad tym...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 01, 2004, 02:08:08 pm »
Oj nie... wygrywać powinien najlepszy a nie ten co na najwiecej szczescia :)

Naz... tecza trwa 2 tury a nie do konca to raz. Zreszta poprawilem ja juz wczoraj he he he
Dwa... zlym bandom daje +1 do spell Casta :) (ale zawsze mozna zrobic 1-3 daje dobrym 4-6 daje zlym +1Ld)

W sumie to mozna ujednolicic et modyfikatory... wiadomo... bezdie to kosztem logiki ale tylko odrobine... a gre przyspieszy... ok... to jesli ktos jeszcze tak uwaza to ujednolice wiekszosc modyfikatorow...

Nie sloneczko zwieksza zasieg a lepsza widocznosc... czyli mniejsze zachmurzenie, zamglenie itp... polecam wizyte z bronia w lesie podczas mgly a pozniej w sloneczny dzien :) jest roznica w ZASIEGU na jaki mozna celnie strzelac i nie ma znaczenia czy to pistolet czy sztucer...

Tabela byla robiona zeby wlasnie urozmaicic rozgrywke... i na arenie nie bylo z nia klopotu.. a tu nagle sie zaczelo rozgrzebywanie :)

JA tam chetnie zagram bez tabeli bo tylko mi to pomoże :)

Offline Nazroth

No to po Arenie
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 01, 2004, 02:11:42 pm »
MISIU!!!!!! Zrozum k**wa...sory - ale zrozum, że łucznik widzi na 24 zafajdane cale i na tyle samo widzi pistolier, al ebroń ma swój zasięg??!!  sugerujesz, że człowiek uzbrojony w pistolet ma gorszy wzrok od kusznika/łucznika??!!  widocznośc mogłaby wpływać na zasięg broni długodystansowych, ale w mordheim pistolety i noże mają krótki zasięg i nie uważam by takie bronie, oraz krótkie łuki miały jakiekolwiek bonusy z pogody!! jeszcze zrozumiem - nie wieje wiatr i strzał nie znosi - ok... ale kula z pistoletu NIE!!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 01, 2004, 02:13:56 pm »
i chyba zmienie, jak sugeruje naz i seba zeby losowac ktora banda ma +1 Ld a nie +1 do casta dal zlych ... co wy na to?

widze ze powoli dochodzimy do porozumienia :)

Nie... ale jest proporcja... krotka bron jest mniej celna wiec strzela celnie na mniejszy zasieg... i jak sie poprawia widocznosc to od razu lepiej trafic :)   pistolet strzela, dajmy na to, na 500 metrow ale na 80 mozna celnie trafic... jak lepiej widac to jest latwiej nawet i na 100 trafic :)

Wiem ze to moze dziwnie na poczatku wygladac ale jakos mi, urzytkownikowi broni palnej, latwiej to zalapac :)

Strasznie sie unosisz a my tu tylko wymieniamy pogladady :)

zreszta na tym samym opiera sie Eagle Eye :)

Offline Nazroth

No to po Arenie
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 01, 2004, 02:18:28 pm »
Poza tym Misiu chciałem piokazać Ci bezsensowność plusu do zasięgu dla pistoli - ty mi podajesz przykłady współczesnych pistoletów(200m, 1500m!!)... to teraz zrozum to: w mordheim cal jest odpowiednikiem mniej więcej metra w rzeczywistości... pistolet 12, łuk 14, kusza 36 cali... owszem... kusznik mógłby miec +6 cali za dobrą widocznośc...no w to uwieżę... ale łucznik już gożej...bo przeciez widzi tak samo daleko jak kusznik... do tego pistolier...za Ch...a!! pamiętaj, ze pocisk ze starodawnego pistoletu miał bardzo krótki zasięg, każde centymetry dalej osłabiały się... mógłbym przystać jeszcze na takie +3" dla pistoletu, ale musiałbys to inaczej uargumentowac...nie widocznością, i za każdy cal powyżej max. zasięgu -1 do S dla strzałyu - i wtedy -skoro już gramy na pogodę, na alternatywne krytyki itd... to grajmy na zasady do black powder weapons!! przeciez są w podręczniku 0- urozmaicają grę nie mniej niz krytyki!!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 01, 2004, 02:22:48 pm »
dla mnie jest roznica w zasiegu na jaki jestes w stanie celnie trafic a maksymalnym zasiegu broni... stad np. skill Eagle eye daje +6... czyli zwieksza umiejetnosc celnego trafienia z broni ktorej calkowity zasieg jest WIEKSZY niz zasieg NA ktory trafiamy :)

i to ze ja mowie o 120-200 metrach to jest tylko przyklad... a mi chodzi o ZASADE na jakiej sie to opiera... bo czy bro n strzela na 60 czy ma 1500 metrow to istotna JEST nasza UMIEJĘTNOSC trzelania na TAKA odleglosc :)

i o to chodzi... to jak stzrelanie z lunetą (wiem ze kiedys lunety byly gorsze ale nie w tym rzecz). Bez lunety celnie mozna trafic na zalozmy 80 metrow... z luneta juz na 150... i to nie zwieksza ZASIEGU broni ale ZWIEKSZA NASZE mozliwosci trafienia...

Ale idac twoim rozumowaniem... chyba dodam ograniczenie do max.  +6" tego zasiegu).. czyli jesli ktos ma Eagle Eye'a I bonus z POGODY to sie one nie kumuluja powyżej +6 cali!!! to bedzie uczciwe... czyli pistolet/ noze bedzie mial max 12 cali (chyba ze krasnoludzki bo jego zwiekszony zasieg jest spowodowany lepsza konstrukcja)... to wydaje mi sie ograniczy etn bonus... zeby pistolet nie mial zasiegu luku. Wiadomoze pojedynkowy max. 16 cali stzalkowy 16 cali itd... ale zawsze max +6"



NAz... w regulaminie SA NIEWYPALY dopuszczone do turnieju :)

Offline MiSiO

No to po Arenie
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 01, 2004, 02:34:43 pm »
dodalem juz te zmiany w tabeli pogody... czekam na awsze opinie... bylby nie bylo wpadania w gniew... :)

pozdrawiam