trawa

Autor Wątek: Mid-Nor jak zaczac???  (Przeczytany 7704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DnD Sucs

Mid-Nor jak zaczac???
« dnia: Wrzesień 25, 2004, 10:20:07 pm »
Witam
Jestem tu nowy i po obejrzeniu kilku figurek to konfrontacji stwierdzilem ze to najbardziej zarabiste figurki jakie widzialem i WFB wedlug mnie sie do nich nie umywa! Najbardziej spodobaly mi sie pozszywane ciala Mid-Norskich krasnoludow, wogole ten klimat, opetanie przez demony i laleczki :)  .Chcialem sie dowiedziec jak zaczac zbierac ile na to idzie kasy zeby mozna bylo grac, wogole jak w to sie gra itp. Glownie chodzi mi o koszta  bo patrzac na wfb potrzeba jej dosc duzo...

Z gory dzieki za odpowiedzi i wspomozenie swoja wiedza tak niedoswaidczonej osoby jaka jestem ;)
rzepraszam za brak " k' " w nazwie uzytkownika...:P

Offline BeRsErK

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2004, 10:36:04 pm »
Witam,
pytasz jak zacząć - specjalnie wygrzebałem swój pierwszy rachunek za 300 pkt midków - 295 zł :)
U mnie był to Mahal, Prowler, Sentinele, zwykłe wojaki z muzykiem i cóś tam jeszcze(akaranseth i arqusalil bodajże).

Ogólnie radzę kupić sobie jednego herosa(w zleżności co lubisz maga albo fightera - kieruj się też tym co Ci się podoba wizualnie ;) ), po blisterku wojowników i wojaków otchłani, spitterek(pokochasz go ;) ) i to już solidna baza :)
Potem zastanów się nad elitami i skautami - polecam scourage bearersów, którzy świetnie się spisują z wojakami i do tego prowler lub dwa na flanki.
Do ofensa przydadzą się skauci(sentinele).

Offline Piter

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2004, 10:42:51 pm »
Wiec zacznijmy - po pierwsze wszyscy sa uczuleni na zakladanie nowych tematow. Mogles to napisac w temacie o Midnorze. Pamietaj - najpierw czytamy regulamin:).
Koniec kazania, odpowiadam co wiem. Tak wiec zeby mozna bylo grac, trzeba uzbierac armijke na ok 350 pkt (na tyle sie teraz gra). Koszt takiej sily to jakies 300 - 350 zlotych (zalezy czy idziesz w mase czy w jakosc, ale jesli o midnor chodzi to jak na razie na stolach prezentowana jest najczesciej masa). Wiec taniej niz WFB, ale nie mysl ze to tanszy system. Mniej trzeba wydac na armie turniejowa dlatego, ze na stole jest mniej modeli. O ile w battlu masz figurek kilkadziesiat, to tu na jedna strone przypada okolo 12 modeli. W grudniu ma wyjsc Ragnarok, czyli system podobny do battla - beda regimenty i te sprawy, wiec bedzie juz drozej i to sporo drozej. Trzeba tez wziac pod uwage fakt, ze wszystkie modele w Konfrontacji sa metalowe, a to pociaga za soba koszta...
img]http://img79.imageshack.us/img79/4121/w1uo0.jpg[/img]

Offline Maru1

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2004, 02:10:32 am »
Wmiare tanio moznazlorzyc cos następujacego :
Azachir - mamo jak ja tego gościa nie lubie 42,zł 45,p +artefakcik
Boxik inkubów 68 szef + 25 (4) za karzdego = 168p ,126 zł
wrotkarze x3 53,5 , 81,p
Spliterek x1 29p  45,5
wojownicy x3 24p ,45,5

347 p za 321 zł (około )
12 figsów - wmiare przyzwoicie choc troche mało midkowo (niema swarmu ) ale Karnicar z Azachirem sa moimi ulubiencami na hit liscie w kwestji tego czego nielubie za przeciwnika :) obok Pelwisa(melvisa i Gorgony) - oczywiscie jest to tylko sugestja - wybierj figsy wedle sugestj i berserka - to zapewnia najleprzą zabawe
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline Johnny

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2004, 09:34:03 am »
Cytat: "Piter"
Trzeba tez wziac pod uwage fakt, ze wszystkie modele w Konfrontacji sa metalowe, a to pociaga za soba koszta...


No i to jest piękne w tej grze wszystko jest metalowe a nie ten tandetny GW-owski plastik , mam dośc tandetnej plastkiowej Armii (patrz Empire)
Figurki są wykonane na bardzo wysokim poziomie, mało modeli z GW dorównuje im poziomem wykonania.
i do tego jest duzo wiecej wzorów jednego oddziału.Bo np w kraśkach do battla można mieć piękny tak samo wyglądający regiment hammerersow
 :wall:

Offline DnD Sucs

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2004, 10:45:45 am »
No wlasnie 12 modeli to ok 300-350 zeta to mnie przeraza + farby i cala reszta, nie mam pojecia narazie o robieniu szkieletu armii itp nawet nie wiem jaka jest mechanika wiec nie chcial bym utopic tyle pieniedzy...
rzepraszam za brak " k' " w nazwie uzytkownika...:P

Offline Maru1

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2004, 11:08:35 am »
Hej Midnorczycy pomuzcie koledze ipoiszczie "trzon armi" do midkuf
rup Bellamy'ego szczerniały i suchy
Wisi pod Kingston, aż brzęczą łuńcuchy

Offline BeRsErK

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2004, 11:54:28 am »
A niby co napisałem w swoim pierwszym poście - poza tym kolega nawet nie napisał czy chce grać ofensem czy defensem, czy woli magię czy HtH itp...

Offline DnD Sucs

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 26, 2004, 12:56:24 pm »
"Kolega" nie napisal bo nie ma pojecia o co chodzi :?, nie wiem z kad sie dowiedziec jak sie w to gra, jak bym wiedzial moglbym pomyslec nad gra w defensywie lub ofensywie/ magia czy mieczem... wy w koncu kiedys tez zaczynaliscie, troche wyrozumialosci :(
rzepraszam za brak " k' " w nazwie uzytkownika...:P

Offline BeRsErK

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 26, 2004, 12:59:52 pm »
Cytat: "DnD Sucs"
"Kolega" nie napisal bo nie ma pojecia o co chodzi :?, nie wiem z kad sie dowiedziec jak sie w to gra, jak bym wiedzial moglbym pomyslec nad gra w defensywie lub ofensywie/ magia czy mieczem... wy w koncu kiedys tez zaczynaliscie, troche wyrozumialosci :(


No sorki ale chyba znasz znaczenie ofens i defens??
Tu nie trzeba znać zasad albo lubisz grać w obronie z dużą ilością strzelaczy albo w ataku z dużą ilością jednostek przeznaczonych do walki wręcz.

Nikt Ci nie poda bazy bez poznania jak chcesz grać.

Offline DnD Sucs

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 26, 2004, 01:09:32 pm »
No to od zawsze podobala mi sie magia, a ze stylu gry to chyba bardziej pasowala by mi defensywa tylko nie wiem jak ten rodzaj nadawal by sie do Mid-Nor, krasnale wzasadzie malo chodza wiec na czuja pasuje, poogladalem stronke mythosa i widze ze posluguja sie magia kaplanska ale nie zauwazylem czy stosuja tez cos w stylu magii niezaleznej od boga. Nie znosze nie miec pojecia o co chodzi :wall: wiec prosze o dalsze rady...
rzepraszam za brak " k' " w nazwie uzytkownika...:P

Offline dagobert

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2004, 01:20:38 pm »
Cytat: "DnD Sucs"
No wlasnie 12 modeli to ok 300-350 zeta to mnie przeraza + farby i cala reszta, nie mam pojecia narazie o robieniu szkieletu armii itp nawet nie wiem jaka jest mechanika wiec nie chcial bym utopic tyle pieniedzy...

Wiesz to , że tyle modeli będzie to nic dziwnego skoro są metalowe wszystkie ( cenowo tak samo jak za metalówki GW, a nawet lepiej bo nie płcisz 250 złotych za graeter deamona wielkości wolfena za złotych ok. 70.  :bored: ) - u GW to za 300 złotych będziesz miał  20 - 40 plastikowych modeli z czego wszytkie będzą prawie takie same. Najgorzej że sobie tym w żaden sposób nie pograsz :bored: . W konfrze za 350 złotych masz kompletną grywalą drużynę.
A to że to drogie hobby jest ,to raczej nie ma, co ukrywać. Lecz w konfrze starczy Ci 300 - 400 złotych, a w sytemy GW , jak to ktoś kiedy stwierdził , nie skompletujesz pożądnej armii poniżej 2000, a i tak zawsze jest to musisz-mieć , a nie to co się Tobie naprawdę podoba.

Offline BeRsErK

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2004, 01:20:53 pm »
Baza na defa to Mahal + blisterek z familiarsami mroku + 2x Fire Spitter + po blisterku wojaków/wojaków otchłani jako stopery.
Do tego tak jak pisałem wcześniej blister ze scourage bearersami.
Do tego władca marionetek + Neran z cudem przyzywania Reaperków(będzie w blisterku z nim).
Pozostaje ok 60 pkt na czary dla Mahala i Marionetkarza.

Offline DnD Sucs

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 26, 2004, 01:58:26 pm »
Wszystko fajnie tylko jeszcze zostaje pewna kwestia, jak sie w to gra :?
,a i co do tego blistera z familiarami ciemnosci po co one sa?
rzepraszam za brak " k' " w nazwie uzytkownika...:P

Offline Mythos

Mid-Nor jak zaczac???
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2004, 02:37:23 pm »
Więcej o samym przebiegu gry i jej zasadach możesz dowiedzieć się po przeczytaniu instrukcji które są dostępne w j. polskim na naszej stronie http://www.mythos.pl/pliki.php
url=http://www.mythos.pl][/url]

 

anything