Autor Wątek: Wojowie a Rycerze co z różnica??  (Przeczytany 20902 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« dnia: Październik 12, 2004, 10:34:27 am »
Większość ludzi wtajemniczonych nie odróżnia wojów od Rycerzy a warto powiedziać że to bardzo ważne gdyż zupełnie inaczej się ubirają walczą twożą szyki taktyki myślą a nawet inne cnoty posiadają :)
Wojowie to we większości:
- Słowianie
- Wikingowie
- Indianie  :D
- Barbarzyńcy
- Polanie
Rycerze ( z tego co wiem)
- Krzyrzowcy
- Najemnicy
- Szpitalnicy
ja sam należe do bractwa wojów Mieszka I w Gnieżnie w MOk-u ale możliwe że popełniłem pare błędów.  :twisted:

Offline ghost666

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 12, 2004, 05:02:08 pm »
a kim jestem jesli nie jestem ani wojem ani rycerzem?  :twisted:
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Gollum

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2004, 08:19:33 pm »
Najkrócej mówiąz, woj to dawny żołnierz. Miał dobrze walczyć i tyle. Nieważne było, z jakiej rodziny pochodził i jak się zachowywał. Wojem się zostawało, zakładając zbroję, jaka by ona nie była i biorąc do ręki miecz czy inny topór.
Rycerz natomiast musiał albo wywodzić się z odpowiedniego rodu, albo jeśli był z innej kasty społecznej, musiał zasłużyć się w walce. Zresztą i to nie wystarczało, musiał zostać ceremonialnie pasowany na rycerza przez kogoś stojącego w hierarchii znacznie wyżej.

Offline ghost666

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 12, 2004, 08:46:24 pm »
nie do końca gollumie, woj tez musiał niekiedy pochodzic z adekwatnej rodziny, bo inaczej nie był wojem tylko zwykłym chłopem, dawni woje to tez było wojsko zawodowe niekiedy, tak jak i rycerze. Ale uogólniajac zalezyało to od miejsca w Europie, bo o Europie tutaj mówimy...
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 13, 2004, 03:38:04 pm »
We większości Europy w jedynie w początkowych czasach decydowało czy dobrze walczysz czy nie póżniej przerodziło się to w urodzenie.
Ale przecież wiadomo że dobry giermek mógł zostać zawodowym rycerzem (coś tam ... nie pamiętam  ;) )

Cytuj
a kim jestem jesli nie jestem ani wojem ani rycerzem?

ghoust warrior ;)

Offline ghost666

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 13, 2004, 04:42:26 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]We większości Europy w jedynie w początkowych czasach decydowało czy dobrze walczysz czy nie póżniej przerodziło się to w urodzenie.
Ale przecież wiadomo że dobry giermek mógł zostać zawodowym rycerzem (coś tam ... nie pamiętam  ;) )

Cytuj
a kim jestem jesli nie jestem ani wojem ani rycerzem?

ghoust warrior ;)


poczatkowe czasy czyli kiedy? poczatkowe cego? bede dociekał  :twisted:

ghost warrior? moze byc  ;)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 13, 2004, 06:11:56 pm »
VII-IX wieku jeśli ci to odpowiada panie dociekliwy :twisted:
albo ghoust warrior jak wolisz :P

Offline TOLOS

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2004, 06:24:16 pm »
ja tam wole wojów rycerze mają zakuty łeb :D
estem nagłupszy na tym forum koledzy muwią na mnie prawiczek albo pantofelek szukam drugiego geja do towarzystwa

Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2004, 07:08:29 pm »
Cytat: "TOLOS"
ja tam wole wojów rycerze mają zakuty łeb :D


Tak jak i ty :|
zanim coś powiesz zastanów się ile ludzi tym możesz obrazić noobie :x

Offline ghost666

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 13, 2004, 08:45:52 pm »
Cytat: "Kronos[CS
"]VII-IX wieku jeśli ci to odpowiada panie dociekliwy :twisted:
albo ghoust warrior jak wolisz :P


aj tam od razu dociekliwy ;) poprostu w detalach siedzi sam diabeł :)

rzeczywiscie, w tamtych czasach u wiekszej czesci plemion walczył kazdy, kto mógł, a dopiero później podzielono sie na tych od walki i tych od pola... :)
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 13, 2004, 09:10:28 pm »
Ale w ostateczności powoływano pod oręż nawet tych "od pola" :) w tamtych czasach była ta rzecz sprawiedliwa : że urodzenie wogule nie brano pod uwage a propo przez ten " przywilej " często tchurze i pokraki w szeregach armi walczyli :x

Offline ghost666

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2004, 06:42:34 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]Ale w ostateczności powoływano pod oręż nawet tych "od pola" :) w tamtych czasach była ta rzecz sprawiedliwa : że urodzenie wogule nie brano pod uwage a propo przez ten " przywilej " często tchurze i pokraki w szeregach armi walczyli :x


i tutaj sie mylisz. w pełnym sredniowieczu kiedy widzimy podział i to bardzo ostry na chlopów i rycerzy ci pierwsi nie walczyli i nie wiem jak wielkie musiałoby byc zagrozenie zeby zaczeli... zreszta oni byli i tak traktowany jak rzecz, zwiazana z ziemia wiec jesli tracono ziemi to tracono tez chlopów...
lory fot the Horned Rat!!!


Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2004, 08:49:01 am »
Cytuj
tutaj sie mylisz. w pełnym sredniowieczu kiedy widzimy podział i to bardzo ostry na chlopów i rycerzy ci pierwsi nie walczyli i nie wiem jak wielkie musiałoby byc zagrozenie zeby zaczeli... zreszta oni byli i tak traktowany jak rzecz, zwiazana z ziemia wiec jesli tracono ziemi to tracono tez chlopów...

w sumie mugłbym się nie czepiać ale słowa  
Cytuj
wielkie musiałoby byc zagrozenie zeby zaczeli...
sam sie przyznajesz że walczyli jak było zagrożenie :P sam sobie zaprzeczasz :twisted:

Offline TOLOS

Re: Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2004, 09:13:03 am »
Cytat: "Kronos[CS
"]Większość ludzi wtajemniczonych nie odróżnia wojów od Rycerzy a warto powiedziać że to bardzo ważne gdyż zupełnie inaczej się ubirają walczą twożą szyki taktyki myślą a nawet inne cnoty posiadają :)
Wojowie to we większości:
- Słowianie
- Wikingowie
- Indianie  :D
- Barbarzyńcy
- Polanie
Rycerze ( z tego co wiem)
- Krzyrzowcy
- Najemnicy
- Szpitalnicy
ja sam należe do bractwa wojów Mieszka I w Gnieżnie w MOk-u ale możliwe że popełniłem pare błędów.  :twisted:[/qu



walnij sie w łeb :wall:  :P
estem nagłupszy na tym forum koledzy muwią na mnie prawiczek albo pantofelek szukam drugiego geja do towarzystwa

Offline Kronos[CS]

Wojowie a Rycerze co z różnica??
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 14, 2004, 10:52:56 am »
TOLOS ty noobie omgu pie***ony nawet cytować nie umiesz :|