Autor Wątek: Elficcy łucznicy  (Przeczytany 4448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek Niewelt

Elficcy łucznicy
« dnia: Październik 22, 2004, 06:48:38 pm »
Interesuje mnie łuk który otrzymał Legolas od Galadriel. Drewno z jakiego został zrobiony, dokładne rysunki i inne ciekawostki. Mile będą też widziane rysunki elfickich łuków użytych w obronie Helmowego Jaru (2 część Władcy Pierścieni).

Offline Osqar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 22, 2004, 08:02:28 pm »
Co do fotek-
Jeśli masz na kompie film, wyposaż się w Media Player Classic i bedziesz mógł robić własne screenshoty z filmu...

Ja dzięki temu mam naprawdę fajne fotki :P
Niektóre śliczne (high elf spearman w pełnym szyku bojowym, szarża Rohanu, Mordor trolle wpadające do białego miasta itp... :D )
a niektóe bekowe- np. Arwena pod Helmowym Jarem :P

Jeśli nie uda Ci się- powiedz dokładnie jakie chcesz sceny to zrobię Ci te screeny i przesle mailem
b]Beware the elves...[/b]

Offline KędzioR_vo

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2004, 08:22:44 pm »
hej OsqaRze... ciekawe rzeczy prawisz :) a byłbyś tak życzliwy i na przykład mógł zapodać mi kilka screenów z RotK, gdzie na przykład Gothmog stoi między orkami (świetnie widac zmutowane lewe ramię ;) ), albo zaraz przed spadnięciem głazu z trebucheta (cała postać), czy też ryjek jego, gdy przed oblężeniem dysputuje z Witch Kingiem? :) mam pewnego niemałego fioła na punkcie Gothmoga :D:D

PozdRawiam
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Encaitar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 23, 2004, 07:58:00 am »
Informavje o lukach (i nie tylko!) mozna znalezc pod adresem:
http://www.rivendell.friko.pl/index.htm
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Osqar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 23, 2004, 01:04:25 pm »
Cytat: "KędzioR_vo"
hej OsqaRze... ciekawe rzeczy prawisz :) a byłbyś tak życzliwy i na przykład mógł zapodać mi kilka screenów z RotK, gdzie na przykład Gothmog stoi między orkami (świetnie widac zmutowane lewe ramię ;) ), albo zaraz przed spadnięciem głazu z trebucheta (cała postać), czy też ryjek jego, gdy przed oblężeniem dysputuje z Witch Kingiem? :) mam pewnego niemałego fioła na punkcie Gothmoga :D:D

PozdRawiam

Z RotKiem moze byc problem bo przegrywam sobie tylko wersje rozszerzone ( te 4 godzinne ) a Rotek rozszerzony dopiero w grudniu.
Zatem nie mam pod ręką filmu RotKa, bo obejrzałem na kompie z 2 razy i oddałem. Więc chyba będziesz zmuszony poczekać do grudnia ;)
b]Beware the elves...[/b]

Offline KędzioR_vo

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2004, 02:20:22 pm »
spoko, w końcu cnotą modelarską jest cierpliwość ;)
a z rozszerzonej będziesz jeszcze pewnie wycinal coś z Mouth of Sauron, czyż nie? też bym się skusił  8)
) Padre GianLuca KędzioR_vo <- filmik jest! , 8)
:mad: il SenoR OscuRo de la Inquisition :mad:


Offline Osqar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2004, 04:27:45 pm »
NO BA :P
Pewnie że tak :)
b]Beware the elves...[/b]

Offline Tomek Niewelt

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2004, 06:22:48 pm »
Dzieki Encaitar, stronka jest super. Masz może jakieś inne linki o podobnej tematyce?

Offline Draugdin

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 23, 2004, 10:26:57 pm »
Rzeczywiście bardzo interesująca strona. Dużo do czytania.
here is no better Magic than Steel...

Offline Encaitar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2004, 11:24:37 am »
Co to znaczy o podobnej tematyce? O lukach (ew. bronii), czy o WP?
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Tomek Niewelt

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 24, 2004, 01:25:47 pm »
O elfickich łukach.

Offline Encaitar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2004, 12:27:03 pm »
Na stronie www.wladca-pierscieni.stopklatka.pl w dziale "Galeria zdjęć" w tematach "Bitwy/Walka/Oręż" i "Rekwizyty" mozna znalezc wiele zdjecie ekwipunku Legolasa i elfow z Lorien.

pozdrowienia
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Tomek Niewelt

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2004, 11:59:52 am »
Też świetna strona, ale nadal nie wiem jak zabrać się do zrobienia takiego łuku.

Offline Encaitar

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2004, 04:42:02 pm »
Ty chcesz zrobic prawdziwy elfi luk!? Nie lubie ludzi zniechecac ale raczej nie masz szans... no cuz wiecej ci nie pomoge, poszukaj moze jakis stronek o lukach zwyklych (ludzkich ;) ) nawet widzialem kiedys cos takiego ale juz nie pamietam adresu... eh... powodzenia :)
"Sławne rycerskie rogi północy grały pobudkę do boju. Rohan wreszcie przybył z odsieczą."
"...do Haradu dotarła tylko legenda o strasznej zemście i potędze napadniętego Gondoru."

Offline Herudaio

Elficcy łucznicy
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 06, 2004, 06:05:36 pm »
Powiem tak jeśli chcesz zrobić go tak żeby tylko wyglądał. To zdjęcia ci wystarczą. Jeśli chcesz żeby on działał to nie polecam zdjęć z filmu (vide scena z Returna gdzie Legolas wyskakuje ze statku wypuszacza trzy niewidzialne strzały po czym padają trzej orkowie), te w filmie to tylko artefakty. Co do samej budowy łuku, to zadanie chwalebne, ale ostrzegam ze bardzo trudne i czasochłonne a jeśli chce się zrobić dobry łuk i kaso chłonne (dobre drewno  :( )
I ask only for an enemy worth fighting and a cause worth fighting for". - Spartan Prayer
Liczy się gracz, rozpiska to rzecz wtórna.