trawa

Autor Wątek: Bleach  (Przeczytany 569452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1605 dnia: Kwiecień 27, 2009, 03:15:58 pm »
Nie przypominam sobie kiedy Aizen mówił ze skompletował Vasto lorde.Jestem pewien że w mandze nic takiego nie mówił,może w anime w jakiś fillerach.Była tylko mowa że Azien kazał szukać Nel i Nnoitrze vasto lorde i ze gdy już zbierze ich dziesięciu to będzie niepokonany,żadnej mowy ilu ich ma i że w ogóle ich ma nigdy nie było.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1606 dnia: Kwiecień 27, 2009, 05:57:21 pm »
też mi się kojarzy jakiś motyw o VL, ale na 100% nie jestem pewien. Mnie jedynie coś świta że ma czworo.

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1607 dnia: Kwiecień 27, 2009, 07:37:06 pm »
Rozdział 213, strona 19. Mam polskie tłumaczenie, w którym jest "(...) skoro zgromadziliśmy Vasto Lorde i opanowaliśmy Espadę (...)" i mówi to Aizen do Gina. Nie wiem, może to sprawa tłumaczenia ale w anime miałem tak samo, właśnie z anime zapamiętałem te słowa.

Mnie jedynie coś świta że ma czworo.
A to to już raczej nie z tej strony chyba świta bo ilość VL nigdy nie była podana z tego co pamiętam. Mogę się mylić ale chyba jedyny moment kiedy Aizen mówił o swoich Vasto Lorde to ten, który podałem wyżej. No a nikt inny raczej się na ten temat nie wypowiadał.

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1608 dnia: Kwiecień 27, 2009, 07:53:08 pm »
Sprawdziłem u nie stoi "Once we've assembled  the vasto lorde and perfected Espada..." ale zgodzę się może to być kwestia tłumaczenia.Widziałem kilka rozdziałów tłumaczonych przez inne grupy i każda tłumaczyła bleacha inaczej niż inne ale nie będę się kłócił bo nie mam pewności czy po prostu moje tłumaczenie nie jest błędne.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1609 dnia: Kwiecień 27, 2009, 08:01:34 pm »
No właśnie o to tłumaczenie się nam wszystko rozbija. Przydałby się skan jakiegoś oficjalnego anglojęzycznego wydania mangi bo w w oficjalne tłumaczenie byłoby najprościej uwierzyć. Ale w sumie kiedy Aizen mówił te słowa Espadę już miał a mówił o posiadaniu jej i Vasto Lorde jednym tchem więc brzmi to dość prawdopodobnie. Na dodatek tak samo jak już pisałem mam też w anime więc póki co trzymam się raczej tej właśnie wersji. Gdyby mieć skan tej strony z tłumaczenia kilku różnych grup możnaby porównać, najczstsza wersja byłaby raczej tą prawdziwą bo chyba wszyscy nie walnęliby takiego samego błędu.

Offline Hunter Killer

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1610 dnia: Kwiecień 27, 2009, 09:16:05 pm »
Wiem o czym pisze Zeromus, też widziałem tą wersję, ale obecnie czytam gdzie indziej i tak jest tam: "once we ready vastorodes and complete the espada..."
Wychodzi na to, że ile grup tyle tłumaczeń.  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1611 dnia: Kwiecień 29, 2009, 05:55:38 pm »

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1612 dnia: Kwiecień 29, 2009, 07:30:44 pm »
Szkoda że Byakuya i Ichigo nie są już dostępni, któregoś z nich bym chętnie zakupił. Ale dzięki w ogóle za linka Hollow bo dzięki niemu poszukałem sobie trochę na Allegro i znalazłem inne fajne bajery. Jak się uda zakupić to się pochwalę bo to też z Bleacha ^^

A teraz bardziej do tematu ^^ Nowy epek bardzo mi się podoba, walka Yumichiki i Szarlotki w anime jest dużo fajniejsza niż w mandze imo. I strasznie podobały mi się nazwy ataków Szarlotki, uwielbiam takie kosmiczne nazwy technik wymyślane na poczekaniu xD Dosłownie jak u Mr. Satana w Dragon Ballu xD Fajnie wyszły też zarówno ta najmocniejsza technika Szarloty jak i prawdziwa moc Yumichiki. Za tydzień akcja skupi się już najwyraźniej ba walce Kiry z czego bardzo się cieszę ^^ Go, go blond emo boju! xD

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1613 dnia: Kwiecień 29, 2009, 08:08:03 pm »
Ej właśnie fajny epek, ale ciekawy jest ten gracz yumichika dawno go już w akcji nie było. I co można powiedzieć to to, że  jest mocny tzn ma dobre techniki bo cała reszta leży.

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1614 dnia: Kwiecień 29, 2009, 08:21:27 pm »
Ano Yumichika jest imo naprawdę bardzo mocny. Po jedenastym oddziale od razu widać że nie na darmo cieszą się opinią najmocniejszego. Ich kapitan to istna bestia, która kosi jednym ciosem piątego Espadę, ich trzeci ofider jest na poziomie kapitana a ich piąty (a właściwie można rzec czwarty) oficer jest na poziomie porucznika i do tego w porównaniu z innymi porucznikami wydaje się być jednym z mocniejszych.

Offline ziopal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1615 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:25:52 pm »
no yumi jest niezły, szczególnie ten jego atak drzewko (czy to bankai czy tylko shikai?) a co do walk na słupach, to ten Charlotte jest najbardziej gejowski z całego Bleacha.
P.S.
teraz 2 tygodnie(219 ep) czekania na shikai Hisagiego...
Three things make The Empire great – faith, steel and gunpowder!"

- Magnus the Pious

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1616 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:38:22 pm »
ten jego atak drzewko (czy to bankai czy tylko shikai?)
Shikai tyle że jego prawdziwa forma bo ten wieloostrzowy sierp to taka zmyła xD Swoją drogą nieźle zakłamany ten oddział. Ikkaku ukrywa przed wszystkimi prócz Yumichiki swoje bankai, Yumichika ukrywa swoje prawdziwe shikai xD A na koniec pewnie i tak się okaże że Kenpachi wszystko wiedział i tylko udawał ze nie wie a oni niepotrzebnie się kryli xD

A Szarlotka jest taki, bo taki ma być i dobrze mu z tym ^^ Imo trudno tu nazywać go gejowskim, jakoś wątpię żeby jakiś gej się tak zachowywał. Szarlotka jest bowiem bardzo przerysowany, nie jest gejowski tylko bardzo dziwny i ekscentryczny. Zresztą do gei nic nie mam więc mi to nie przeszkadza. I w sumie o ile w mandze Szarlotka bywał irytujący o tyle w anime lepiej mi się go oglądało. Końcówka 216 epa z nim i Yumichiką jeszcze jako tako ale walka w 217 była już naprawdę fajna ^^

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1617 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:49:10 pm »
A na koniec pewnie i tak się okaże że Kenpachi wszystko wiedział i tylko udawał ze nie wie a oni niepotrzebnie się kryli xD

Nawet przez sekundę nie przeszła mi przez głowę myśl ze mogło by być inaczej.Dla mnie to jasne ze Zaraki wie ale pozwala grać swoim podwładnym w ich małe gierki.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1618 dnia: Kwiecień 29, 2009, 09:55:49 pm »
jeśli ikkaku z bankai'iem jest 3 to kto jest 2? 1 jest ta mała chyba.

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1619 dnia: Kwiecień 29, 2009, 10:19:48 pm »
E? Pierwszy oficer to kapitan czyli w tym wypadku Kenpachi. Drugi to porucznik, tutaj Yachiru. Trzeci to Ikkaku a Yumichika jest piąty. No ale praktycznie Yumichika jest czwarty, numer 5 ma dlatego że najbardziej przypomina trójkę, która jest najpiękniejsza.