Autor Wątek: Bleach  (Przeczytany 569484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1695 dnia: Maj 09, 2009, 05:43:08 pm »
Raczej wątpię. Skoro jest aspektem samotności to może będzie tworzył jakąś przestrzeń, w której będzie odseparowywał swojego przeciwnika od reszty.
Ciekawe i możliwe.
Baregan kontroluje upływ czasu, mogąc dowolnie nim manipulować, inaczej może zarówno tak postarzeć jakiś element (lub całość) że ten albo stanie się bardzo stary albo bardzo młody.
Dodatkowo widząc jak skacze do Soifon a ta nawet go nie zauważa, zakładam iż może mieć niewielki wpływ na czas i przestrzeń, przez co przypomina to bardziej teleportacje niż sonido.

Ta odpowiedź mnie w zupełności zadowala. Ale czy on to potrafi manipulować tym czasem poprzez dotkniecie danej osoby czy mimowolnie wzrokiem?


Z drugiej strony stark nie musi mieć super zdolności bo to w sumie chodzi o cechy charakteru co można zauważyć u halibel. Powiem więcej naszła mnie myśl taka iż siłowo pod względem mocy to uleq może być best ale jest na 4 miejscu bo inni majo te uber zdolności którymi go przeganiają będąc słabsi.. I to by nawet tłumaczyło czemu histek bawi się jeszcze z halibel.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2009, 05:46:55 pm wysłana przez Jackal »

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1696 dnia: Maj 09, 2009, 05:46:58 pm »
Ja odniosłem wrażenie ze Barragan potrafi przyspieszać/spowalniać czas.Spowalniał ataki Soifon i gdy były powolne bez kłopotu je omijał,przyspieszył się by zbliżyć się do Soifon lub tak ją spowolnił że ona nie zauważyła nawet jego ruchu.Przyspieszył starzenie jej ramienia.Przynajmniej tak to wyglądało.Jak na razie jest to chyba najpotężniejsza zdolność jaką pokazał jakikolwiek Arrankar ale nie można być pewnym-jak na razie oglądali my tą zdolność pół chapterku,może później wyjdzie ze ma ona jakieś wady.

To ze Stark ma uosabiać samotność daje do myślenia jeśli wziąć pod uwagę ze walczy on z duetem starych przyjaciół Kyoraku i jego schorowanym druhem.Są to postacie będące jego przeciwnością(było mówione ze cały odział Ruki to niemal jak rodzina).Już wyobrażam sobie te rozmowy...W tej sytuacji (teoretyczna)moc z odseparowaniem jednego przeciwnika od reszty w zamkniętej przestrzeni była by na miejscu.
    

Powiem więcej naszła mnie myśl taka iż siłowo pod względem mocy to uleq może być best ale jest na 4 miejscu bo inni majo te uber zdolności którymi go przeganiają będąc słabsi...
Nie sądzę.Właściwie to jestem pewny ze nie.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1697 dnia: Maj 09, 2009, 05:54:36 pm »
Jak tak pomyśleć to 7 espada gdyby był mądrzejszy mógł by być bestowy, bo co że ktoś jest najsilniejszy skoro jak by nie znał jego właściwości to by mógł przejąc od razu jego głowę i bęc.

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1698 dnia: Maj 09, 2009, 06:12:17 pm »
Nie da się ukryć ze tak.Gdyby podszedł do sprawy poważnie to Rukia nie miała by już brata.Na ale jak pokazał czas facet był dosłownie uosobieniem pychy i zadufania.Jednak zakładam ze jego moc nie działała jeśli przeciwnik miał by olbrzymią przewagę w ilości Reiatsu.Po prostu trudno mi uwierzyć by potrafił on opanować Aizena,Yammiego,Starka czy Hichigo. 
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1699 dnia: Maj 09, 2009, 09:19:01 pm »
Ale czy on to potrafi manipulować tym czasem poprzez dotkniecie danej osoby czy mimowolnie wzrokiem?
Zakładam, że sam wydziela aurę wokoło siebie, raczej nie dużą tak na 20-30 cm i może dowolnie zmieniając jej oddziaływania. W ten sposób gdy Soifon próbowała go kopnąć zmieniając aurę na postarzenie postarzał momentalnie jej układ mięśniowo-nerwowy, dzięki czemu Soifon nie mogła go kopnąć. Nie musiał przyspieszać bo ruch Soifon był na tyle wolny iż nie stanowił zagrożenia. Aura tłumaczyła by też ruch (tu trochę zmieniam co wcześniej mówiłem), zakładam iż Barragan pozostawił zakrzywiony w czasie i przestrzeni własny wizerunek, podczas gdy samemu przyspieszając własne ruchy (mógł to być czyste sonido) "pojawił" się obok Soifon. W sumie to by była podobna sztuczka jakiej użył Hitsek, z tym że bez lodu i manekinów, a zwykłe załamanie widzianego odbicia w czasie i przestrzeni.
Dodam iż aura wpływa tylko na to co znajduje się w jej obrębie zatem gdy Sifon wyjęła nogę jej stan powrócił do normalności.
Jeśli chodzi o trwałe zmienienie struktury komórek, to Barragan zapewne musi dotknąć ofiary, dzięki czemu może dowolnie manipulować dowolną częścią ciała tak by odpowiednio poszarzeć lub odmłodzić dany fragment.
Widać zresztą, że złamał jej tylko rękę, choć nie widać by ręką się pomarszczyła, czyli postarzył tylko kość tak by sama, lub pod naciskiem mięśni uległa złamaniu. Kiedyś oglądałem program na Discovery i mówili, że kości same lub pod niewielkim naciskiem pękają po ok 3000 latach od śmierci. Mumie się trzymają ponieważ zakonserwowano miękkie tkanki i to one po części utrzymują tez kości. Ale mogę dobrze nie pamiętać, bo program był dobry rok temu...

Ja odniosłem wrażenie ze Barragan potrafi przyspieszać/spowalniać czas.
Opis wyżej.  :p

wyjdzie ze ma ona jakieś wady.
Ma, zakładam, że skoro Barragan jest jednym z aspektów śmierci, znaczy tyczy się tylko żywych istnień. Zatem coś takiego jak ołowiany pocisk, kawał stalowego pręta, czy zwykły kamień, rzucony w jego stronę nie powinien ani zwolnić, ani zmienić kierunku lotu. Najszybciej sam Barrag się usunie z drogi takiego lecącego pocisku niż zmieni, lub spowolni lot takiej metalowej belki.  ;-)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1700 dnia: Maj 09, 2009, 09:47:07 pm »

Ma, zakładam, że skoro Barragan jest jednym z aspektów śmierci, znaczy tyczy się tylko żywych istnień. Zatem coś takiego jak ołowiany pocisk, kawał stalowego pręta, czy zwykły kamień, rzucony w jego stronę nie powinien ani zwolnić, ani zmienić kierunku lotu. Najszybciej sam Barrag się usunie z drogi takiego lecącego pocisku niż zmieni, lub spowolni lot takiej metalowej belki.  ;-)
Też prawda, ale tylko gdy jego zdolności ograniczają się do komórek żywych bo jeśli ma po prostu władze nad postarzaniem to może dany przedmiot postarzeć do takie stopnia kiedy nie będzie istniał bądź będzie nie szkodliwy.

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1701 dnia: Maj 09, 2009, 09:55:13 pm »
Ja bym się wstrzymał z tak dokładnymi analizami zdolności Barragana.Po połowie chapterka wysuwam nieśmiałe teorie na temat tego jak działa ta moc ale ,jak pisałem,wiele może jeszcze wyjść na jaw, więc wstrzymał bym się z analizą tego co Baragan może a nie może spowalniać.Walczy on teraz z Soifon która walczy wręcz.Gdyby nie mógł by spowalniać metalu,zatem ostrzy miecza też,jego zdolność w walczę z 99% arrankarów i shinigami była by zupełnie bezużyteczna.Nie wiem też po czym oceniłeś ze akurat 20-30 cm a nie pół metra albo 10 cm.Nie zauważyłem też nic co by wskazywało na to ze zostawił gdzieś swoją iluzje.Ręka Soifon mogła się pomarszczyć  albo  postarzyć, nie da się tego stwierdzić-ona nosi długi rękaw+rękawicę.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1702 dnia: Maj 09, 2009, 10:01:40 pm »
Można też powiedzieć jeszcze, że:
 - albo jest nie bywale szybki jak np. w walce ichigo 4 espada. ichgo też tam nie widział ulka jak się poruszał oraz był zszokowany podobnie jak soifon przy barragsarnie.
 - może też nie być szybki tylko po prostu jak stwierdziliśmy, że komponuje sonido  z swoją zdolnością lub jest to teleportacja.

Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1703 dnia: Maj 09, 2009, 10:14:35 pm »
Jak było wyjaśni się dopiero za tydzień.Na chwilę obecną nie da się wykluczyć teleportacji  albo tego ze jest nieludzko szybki.Iluzje póki co jednak wykluczam bo nie było nic co by na to wskazywało.Zresztą było by ze strony autora niezłym pójściem na łatwiznę gdyby rozdział zaczynał się sceną gdy Hitsek iluzją oszukuje Halibel a kończył Baraganem robiącym tą samą sztuczkę na Soifon.
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1704 dnia: Maj 09, 2009, 10:34:16 pm »
Napisałem o iluzji, ponieważ Soifon wyraźnie była zaskoczona tym, że Barragan znalazł się obok niej a na domiar złapał ją za ramię.

Co do moich wypocin nie twierdzę iż to jedyna prawda, ani tez iż jego "aura" ma tylko 20 cm, może mieć i z 50 metrów. Wszystko co opisałem oceniam na podstawie tego co widziałem.

A i tak ostatecznie to Kubo Tite decyduje i jak stwierdzi, że Barragan może robić klony cienia jak Naruto i zmieniać się w wielka małpę jak Songo, to nikt tego nie zmieni.  :lol: :p
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1705 dnia: Maj 09, 2009, 10:42:16 pm »
Napisałem o iluzji, ponieważ Soifon wyraźnie była zaskoczona tym, że Barragan znalazł się obok niej a na domiar złapał ją za ramię.

Racja ale przecież icigo też był tak obsrany gdy zaczął mu ulek pomykać na wyższym poziomie. I przecież żadnych halucynacji nie używał.


Offline Zeromus

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1706 dnia: Maj 09, 2009, 10:43:54 pm »
A i tak ostatecznie to Kubo Tite decyduje i jak stwierdzi, że Barragan może robić klony cienia jak Naruto i zmieniać się w wielka małpę jak Songo, to nikt tego nie zmieni.  :lol: :p

Co prawda to prawda.

Jak by zdolności Baragana nie działały póki coś robią wrażenie potężniejszych od jego poprzedników.Ale tego należny się spodziewać po facecie który uosabia samą śmierć.Soifon teraz prawdopodobnie użyje bankai bo jak z taką ręką da radę walczyć z wyzwoloną formą drugiej espady bez bankaia to będzie to mocne przegięcie.
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2009, 10:55:05 pm wysłana przez Zeromus »
''Każdy pragnie trafić do nieba bo piekło nosi w sobie"

Offline Hunter Killer

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1707 dnia: Maj 09, 2009, 11:26:31 pm »
Racja ale przecież icigo też był tak obsrany gdy zaczął mu ulek pomykać na wyższym poziomie. I przecież żadnych halucynacji nie używał.
True, tulko że zakładam iż Soifon szkolona w obserwacji (wywiad, zwiad, itd) raczej zauważyłaby Ulka jak się zbliża. Kwestia jeszcze reakcji oko-mózg-mięśnie, choc tu możliwe że Ichigo byłby szybszy od "chinki".
Ale i tak zakładam, że Soifon więcej zobaczy od niedoświadczonego i ogarniętego tylko chęcią wygranej Ichigo.  :p

A na walkę Barra z Soifon poczekamy na kolejny chapter, jak mała nie wyzwoli bankaia, albo nie wymyśli czegoś błyskotliwego, a np. zacznie obrzucać Barra kamieniami, przez co dziadek dostanie otoczakiem w tą łysą glacę, to potwierdzą się moje przypuszczenia o śmierci i nieożywionych rzeczy. xD
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1708 dnia: Maj 10, 2009, 09:32:22 am »
Jeszcze jest taka możliwość, że soifon zamiast bankai zacznie bawić się tymi piorunami.



Ostatnio zastanawiałem co to znaczy fabuła?(nie żebym nie wiedział) Czytając tu opinie znawców można zgubić znaczenie dobrej fabuły.
I np. czy bleach do 60epa można nazwać że posiada to dobro fabułę?
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 08:56:29 pm wysłana przez Jackal »

Offline Dino

Odp: Bleach
« Odpowiedź #1709 dnia: Maj 11, 2009, 11:51:51 am »
Cały Bleach posiada imo bardzo dobrą fabułę ale saga Soul Society szczególnie z racji niesamowitego zwrotu akcji w postaci ujawnienia się Aizena. Ale fabuła Bleacha ogólnie mi się podoba tyle że lepiej tu patrzeć na mangę bo anime zasyfiają filery.