Autor Wątek: Nowe serie Marvela  (Przeczytany 17713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anonymous

  • Gość
Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 31, 2004, 02:31:25 pm »
Cytat: "mackey"

A jesli chodzi np. o Punisher:Born. Przyznam sie bez bicia, ze nie wiem czy jest np. Wolverine:Born albo Hulk:Born. Wydaje mi się, ze nie. Mam to traktować jako serie z róznymi bohaterami ?


jest choćby wolverine - origin (nie słyszałeś, to polecam wydanie zbiorcze w wykonaniu mandragory, tylko nie po 5 zł) :P

Offline mackey

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 31, 2004, 02:47:42 pm »
Wiem, ze jest za 60 zł - a wlasciwie to juz nie ma bo sie skonczyl naklad, ale jak widzisz, to nie jest seria Born.
To jest po prostu jeden z osobnych minishotów.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline turucorp

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 31, 2004, 03:02:38 pm »
Cytat: "mackey"

To jest po prostu jeden z osobnych minishotów.


chodzi ci o "miniserie" lub "oneshot" jesli juz bawimy sie w nazewnictwo :roll:

Cytat: "mackey"
Chodze wlasnie po forum, i powiem Ci, ze zanim jeszcze przeczytałem Twoją odpowiedz, wiedzialem ze wybierzesz C i D


a powinienes to zrobic przed odezwaniem sie na forum, uniknalbys pewnego dyskomfortu :)

Anonymous

  • Gość
Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 31, 2004, 03:22:04 pm »
Cytat: "mackey"
Wiem, ze jest za 60 zł - a wlasciwie to juz nie ma bo sie skonczyl naklad, ale jak widzisz, to nie jest seria Born.


jest. chyba, że dla ciebie liczy się tylko nazwa, a nie sens, o który chodziło twórcom :P

Offline mackey

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 31, 2004, 03:26:47 pm »
Cytat: "turucorp"

chodzi ci o "miniserie" lub "oneshot" jesli juz bawimy sie w nazewnictwo :roll:

Tu mnie masz, pomyliło mi się rzeczywiście. Chodziło o miniserie. Między innymi po to zakladam temat, zeby sie czegos dowiedziec i w przyszlosci sadzic mniej takich kwiatków.

Cytat: "turucorp"

a powinienes to zrobic przed odezwaniem sie na forum, uniknalbys pewnego dyskomfortu :)


No nie wiem, chodziło mi raczej o informacje, a nie jakies uwagi, ktore nic nie wnoszą do dyskusji. Skad mialem wiedziec, ze akurat Ty sie zglosisz pierwszy do "udzielenia odpowiedzi". Niektórzy mogli się zdobyć na normalną odpowiedz na normalne pytanie. :)
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline turucorp

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 31, 2004, 03:32:40 pm »
Cytat: "mackey"
Skad mialem wiedziec, ze akurat Ty sie zglosisz pierwszy do "udzielenia odpowiedzi". Niektórzy mogli się zdobyć na normalną odpowiedz na normalne pytanie. :)


"normalnych" na forum komiksowym szukasz? :eek:
chyba naprawde cos pomyliles :bored:
rzeciez tutaj siedza same swiry :roll:

Anonymous

  • Gość
Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2004, 03:33:50 pm »
Cytat: "turucorp"
Cytat: "mackey"
Skad mialem wiedziec, ze akurat Ty sie zglosisz pierwszy do "udzielenia odpowiedzi". Niektórzy mogli się zdobyć na normalną odpowiedz na normalne pytanie. :)


"normalnych" na forum komiksowym szukasz? :eek:
chyba naprawde cos pomyliles :bored:
rzeciez tutaj siedza same swiry :roll:


a dziś to już :lol:  :lol:  :lol:

Offline mackey

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2004, 03:37:06 pm »
Cytat: "timof"
jest. chyba, że dla ciebie liczy się tylko nazwa, a nie sens, o który chodziło twórcom :P

Wszystko zalezy jak na to patrzec. Mozna powiedziec, ze Origin i Born mowia o poczatkach bohatera. Natomiast nie wychodzi to pod wspolnym szyldem poki co. Chyba, ze wprowadzono taką serie, tyle ze kazdy bohater ma swoje nazewnictwo. Tylko ze wtedy to juz naprawde bedzie mozna sie pogubic w tym. Mnie chodzilo raczej o serie ktore występują pod jedną nazwą i jest jakaś cecha wspólna, która powoduje, ze sa one rozpoznawalne (widząc ten napis na okladce, mniej więcej wiem, czego moge się spodziewać w środku). I te dwie serie nie spełniają tego warunku.

Co nie znaczy, ze sie nie zgadzam, ze mowią o podobnych rzeczach. I pewnie mozna by je wydac rowniez pod jedną serią.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Anonymous

  • Gość
Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 31, 2004, 03:38:52 pm »
Cytat: "mackey"
Cytat: "timof"
jest. chyba, że dla ciebie liczy się tylko nazwa, a nie sens, o który chodziło twórcom :P

Wszystko zalezy jak na to patrzec. Mozna powiedziec, ze Origin i Born mowia o poczatkach bohatera. Natomiast nie wychodzi to pod wspolnym szyldem poki co. Chyba, ze wprowadzono taką serie, tyle ze kazdy bohater ma swoje nazewnictwo. Tylko ze wtedy to juz naprawde bedzie mozna sie pogubic w tym. Mnie chodzilo raczej o serie ktore występują pod jedną nazwą i jest jakaś cecha wspólna, która powoduje, ze sa one rozpoznawalne (widząc ten napis na okladce, mniej więcej wiem, czego moge się spodziewać w środku). I te dwie serie nie spełniają tego warunku.

Co nie znaczy, ze sie nie zgadzam, ze mowią o podobnych rzeczach. I pewnie mozna by je wydac rowniez pod jedną serią.


ale to nie są serie, tylko miniserie. więc po co nim unifikacja. żeby były nudne i schematyczne? :roll:

Offline mackey

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 31, 2004, 03:43:53 pm »
Cytat: "timof"

ale to nie są serie, tylko miniserie. więc po co nim unifikacja. żeby były nudne i schematyczne? :roll:


no to tez pisze, ze nie o te miniserie mi chodzi.
To nie ja je probuje unifikowac. To ty piszesz, ze to jest to samo.
Ja napisałem, ze Marvel wprowadził unifikacje pewnych komiksów.
Chodziło mi o coś w stylu Marvel Knights, Ultimate, Marvel 2099, Marvel Age, itp.

Chciałbym (a własciwie to chciałem, bo sie w wiekszej czesci dowiedziałm) po prostu wiedziec czym sie rozni jedno od drugiego i tyle.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Anonymous

  • Gość
Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 31, 2004, 03:49:40 pm »
Cytat: "mackey"
Chciałbym (a własciwie to chciałem, bo sie w wiekszej czesci dowiedziałm) po prostu wiedziec czym sie rozni jedno od drugiego i tyle.

Marvel Knights - dla dorosłych
Ultimate - nowy start, dla młodzieży, w zalożeniu dla nowych czytelników
Marvel 2099 - 2 próba (nie licząc spider-girl i jeszcze czegoś tam) pokazania losów niektórych superbohaterów za 100 lat, za pierwszym razem wielka klapa, teraz zobaczymy
Marvel Age - to coś takiego jest? przyznam, że nie znam
tytuły z the end - co będzie na końcu
tytuły origin, born - mają mówić o pocztątku itp.

dalej nie rozumiem z jakiej paki tworzyć dla miniserii odrębny imprint?

Offline freshmaker

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 31, 2004, 03:53:25 pm »
Cytuj
Już Homer tego używał


Homer Simpson?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline mackey

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 31, 2004, 03:54:58 pm »
Cytat: "timof"

...
Marvel Age - to coś takiego jest? przyznam, że nie znam


No cos takiego jest. jest np. Marvel Age Spiderman i Marvel Age F4.
Ale nie wiem dokładnie co to (m. in. po to ten temat :))

Cytat: "timof"

dalej nie rozumiem z jakiej paki tworzyć dla miniserii odrębny imprint?


Rozumiem, ze to pytanie do Marvela, bo ja nic takiego nie probuje robic.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline Macias

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 31, 2004, 03:55:05 pm »
mackey-z timof-manem nie ma co gadac,bo sam widzisz jaki to typ czlowieka-niechetny do pomocy, wysmiewajacy sie,nie umiejacy postawic sie w sytuacji inbnych ludzi,uwazajacy swoje poglady za jedyne i sluszne.taki typ kolesioa,co w 1 klasie liceum byl starsznie gnebiony i poznij,bedac juz starszym odbija sobie na mlodszych.
nazwami poszczxegolnych serii az tak bardzo sie nie przejmuj.jesli bedziesz sie naprawde intereswoal,to wszystko z czasem sam zajarzysz.
skocz na www.x-men.pl,tam jest opis kilku roznych serii z mutantami

Offline turucorp

Nowe serie Marvela
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 31, 2004, 03:59:31 pm »
www.x-men.pl
zapomniales spacji :roll:

 

anything