trawa

Autor Wątek: Filozofie  (Przeczytany 8702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 13, 2004, 03:45:33 pm »
Cytat: "Rincewind1"
wymiary-jest ich(na razie odkrytych)17, a według teori strun jest ich nieskończenie wiele więc... to spora sprawa...

Może oglądaliście film Cube2 Hypercube?
Opowiada on o ludziach umieszczonych w hiperkostce, bardziej naukowo nazywaną teseraktem, czterowymiarową kostką, która składała się z nieskończonej iloście mniejszych kostek, które składały się z kolejnych nieskończonych kości itd.
Wystarczy sobie wyobrazić, że cały nasz wszechświat jest taką jedną wielką kostką, która jest zarazem marną tyci-tyci częścią nieskończenie wielkiej kości-hiperkostki.

"W świecie dostrzegamy jedynie cztery wymiary, reszta jest zbyt zakrzywiona abyśmy mogli je zobaczyć"
"Jeżeli do lini jednowymiarowej (1D) dodamy szerokość, otrzymamy figurę 2D, jeżeli do niej zaś dodamy głębokość otrzymamy 3D, jeżeli do 3D dodamy jeszcze jedną jednostke otrzymamy 4D, a jak do niej jeszcze jedną 5D itd.!"
                                                            -A.Einstein
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Rhobaak

Filozofie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 13, 2004, 07:15:20 pm »
Cytat: "Rincewind1"
wymiary-jest ich(na razie odkrytych)17, a według teori strun jest ich nieskończenie wiele więc... to spora sprawa...


???!!!

Siedemnaście odkrytych wymiarów?! Kto? Kiedy? Gdzie? Interesuję się fizyką i wydawało mi się, że jestem na bieżąco, ale o czymś takim nie słyszałem. Odkrywcy z pewnością zasługują na Nobla! Czy to ci sami ludzie sformuowali tą nową wersję Teorii Strun, o której mówisz, wprowadzając nieskończoną ilość wymiarów? O niej też nigdy nie słyszałem...

Dobrze, że to Gildia Tajemnic, a nie Gildia Nauki:)
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline Rincewind1

Filozofie
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 15, 2004, 07:08:24 am »
Jest to w:
Encyklopedii Fizyki Kwantowej
2. Gdzies było w świecie nauki(numeru nie pamietam)
Kiedy jest 6 przeciwko 600 000, wiadomo kto wygra(...) Tych 6)"-TwoFlower(niepoprawny optymista)
"Anger leads to hate, war leads to pain"-Me and Yoda

Kto lubi Imperium i Fett'a? sto...2000...10.000... dobra, dobra, bo z liczeniem nie nadążam :)

 

anything