trawa

Autor Wątek: Filozofie  (Przeczytany 8701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zompi

Filozofie
« dnia: Listopad 18, 2004, 02:45:44 pm »
Kiedyś na wakacjach zdarzyła mi się sytuacja o której nie zapomne chyba do końca mojego życia...
Siedziałem z moimi kumplami przy dogasającym już ognisku, wszędzie naokoło unosiły się naobkoło nas burzowe chmury i tylko nad nami widniał skrawek jprzejżystego nieba.
Był półmrok, godzina ok. 9.00 a na horyzoncie widniała przerażająca ciemna pustka.
Od czasu do czasu pomiędzy chmurami przelatywały szkarłatne pioruny i nagle... ni stąd, ni z owąd zaczęliśmy rozprawiać orzeczach, przez które moglibyśmy popaść w obłęd... gdybyśmy nie przestali.
Rozmawialiśmy o rzeczach i sprawach, których nikt jeszcze nie rozumie, a nam nie mieściło się to w głowie.
Mówiliśmy o życiu i o tym co będzie po śmierci, o czwartym wymiarze i czy można w nim podróżować i zobaczyć co byłoby równe z podróżą w czasie, mówiliśmy o podróży z prędkością ponadświetlną i panującym przy niej zmianie pędzącego czsu i...

No właśnie, moglibyśmy sobie pofilozofować na temat takich spraw, a ja dam temat początkowy.
Jesteście w Gildii tajemnic, więc zapewne słyszeliście o mrocznej i blunierczej księdze Necronomicon inaczej nazywaną Al-Azif, czyli inaczej szepty w ciemnościach, szept demonów.
Księga, której studiowanie przynosi obłęd... czy sądzicie, że ona w ogóle istnieje i co przedstawia?
Zastanówcie się.. jeśli starczy wam sił   ;)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline śmigło

Filozofie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2004, 02:56:28 pm »
o man nastepny nawiedzony przez lovecrafta... jestes kolejnym przykladem podatnosci na fikcje literacka.
Cytuj
Mówiliśmy o życiu i o tym co będzie po śmierci, o czwartym wymiarze i czy można w nim podróżować i zobaczyć co byłoby równe z podróżą w czasie, mówiliśmy o podróży z prędkością ponadświetlną i panującym przy niej zmianie pędzącego czsu i...

a co w tym jest takiego niezwyklego? przeciez to powszechne i mocno obgadane tematy.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2004, 03:02:18 pm »
Nie lubie się kłucić więc powiem to wprost :)
Nigdy w życiu nie czytałem Lovercrafta, po prostu usłyszałem kiedyś o Al-Azif i mi się spodobało.
Poza tym, może takie tematy są mocno obgadywane, ale tutaj każdy może bez przeszkód przedstawić tu swój.
Takich rzeczy [tematów] jest od groma... wystarczy użyć trochę fantazji... chorej wyobraźni...
Nie chce, aby ten temat zamykano, bo może z niego wyjść całkiem fajny opis wszystkiego, co się w życiu zdarza i do będzie.
Wielu ludzi czuje popęd do rzeczy których nie rozumie.
Wiem także z całą pewnością, że takich osób na forum jest nie mało.
Zapraszam jak najserdeczniej  :lol:
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Rhobaak

Re: Filozofie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2004, 03:17:13 pm »
Cytat: "zompi"
o czwartym wymiarze i czy można w nim podróżować i zobaczyć co byłoby równe z podróżą w czasie, mówiliśmy o podróży z prędkością ponadświetlną i panującym przy niej zmianie pędzącego czsu

To do Gildii Nauki - poszukaj tam, dyskutowaliśmy na podobne tematy wielokrotnie.
It is sometimes a mistake to climb; it is always a mistake never even to make the attempt.
If you do not climb, you will not fall. This is true. But is it that bad to fail, that hard to fall?

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2004, 06:16:19 pm »
Spróbujmy jeszcze raz :)
Podajcie kilka ciekawych tematów do pofilozofowania...
O chodźby naprkład co myślicie co będzie i co będziemy czuć po śmierci?
Jeżeli ten temat też już był to sami podawajcie nowe...
Chciałbym, aby chociaż ten post miał jako takie powodzenie :)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Deg

  • Gość
Filozofie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2004, 09:48:34 pm »
Cytat: "zompi"
co będziemy czuć po śmierci?

Jest bardzo prawdopodobne że nic, a w takim przypadku nie ma za bardzo o czym rozmawiać... Jeśli jednak jest inaczej to proponowałbym poczekać aż fakt się dokona, będziemy lepiej poinformowani  ;)

Offline NECRONOMICON

Filozofie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2004, 11:30:12 pm »
Co będzie po śmierci? dowiesz się jak umrzesz. Nikt tego nie wie lecz są ludzie którzy jedynie mogą się domyślać, tacy którzy przeżyli śmierć kliniczną. Tak się składa że znam taką osobę. Mówiła mi że po śmierci czuła się cudownie, czuła radość, czuła że wszystko ma sens, to co przeżyła nie mogła opisać słowami ale ja w jej oczach widziałem tęsknotę. Alicja, bo tak nazywa się ta kobieta wielokrotnie mówiła mi że pomimo upływu lat bo ma już 50 wciąż tęskni za tym miejscem gdzie znajdowała się w stanie śmierci klinicznej. szkoda że nie stać jej na opisanie miejsca gdzie się znajdowała, no ale czy po śmierci jest jakieś miejsce gdzie będziemy? Może  ono nie jest ważne a ważne jest to co będziemy czuli.., heh czyli odwrotnie jak na ziemi, bo na ziemi człowiek najpierw szuka miejsca do osiedlenia i dopiero wtedy jest szczęśliwy. Co do necronomiconu do wymysł jak wampiry i inne fantazje ludowe:). W każdym kraju jest coś niezwykłego, jest jakaś historia tajemnicza, niewyjaśniona i co najważniejsze nikt nigdy jej nie wyjaśni.
IESZUKAJ PRAWDY, ONA SAME CIĘ ZNAJDZIE!

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 26, 2004, 04:57:34 pm »
Widze, że nareszcie coś ruszyło.
O to mi właśnie chodziło NECRONOMICON :)
Po śmierci faktycznie możemy czuć się cudownie, ale moim zdaniem to zależy od tego jacy byliśmy za życia...
No wiecie, kolo, który nie był zbyt miłym człowiekiem, po śmierci też nie powinien czuć się miło, w końcu wędruje do takiego stanu, lub miejsca co niektórzy nazywają Piekłem.
Inni mogą oczywiście myśleć inaczej.
P.S Proszę o dalsze odpowiedzi :) i przypomnijcie sobie mój pierwszy post w tym temacie... wczujcie się w klimacik :) :)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Jacek

Filozofie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 26, 2004, 05:40:48 pm »
Ja mam taką jedną zchizową wizję piekła. Raz obejrzałem sobie taki krótki filmik, dołączony do jakiegoś pisma o fantastyce. Był o takim kolesiu. Po śmierci budzi się na jakiejś białej płaszczyźnie. Tylko on sam, ta biała nieskończona płaszczyzna, białe niebo i telewizor. Telewizor odtwarza krótki filmik o tym, że to niebo i że będzie tu całą wieczność. Koleś wkrótce zaczyna się nudzić i odchodzi od telewizorka. Idzie bardzo długo, po czym dostrzega w oddali jakiś punkcik. Okazuje się, że to ten TV. Facet wścieka się i strzela sobie w łeb z postoletu (miał go na samym początku). Budzi się w czyśćcu, sytuacja analogiczna, tyle że telewizor trochę gorszej jakości. Znowu się zabija i ląduje w piekle (gdzie telewizor to już rzęch). Chce się zabić, ale... brakuje mu kul.
I co sądzicie o takiej wizji zaświatów? Tylko my, pustka i jakiś telewizor, co działa tylko chwilę. Ja nie życzłbym tego najgorszemu wrogowi.

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 26, 2004, 05:53:45 pm »
Cóź... straszniejsze rzeczy są w mojej łazience... ale to też nie jest przyjemna rzecz.
Ja jako białą próżnię wyobrażałem sobie czyściec... a piekło, to było coś strasznego, brrr....
Moim zdaniem, w zależności jakie będą grzechy człowieka taka będzie kara.
Np. Kolo kogoś zabił i wydaje mu się, że wszędzie go widzi.
Ma pistolet, Shotguna, Miniguna i inne takie zabaweczki.
Ale każdy strzał, pocisk zupełnie jakby przez niego przechodził!
A jemu nic się nie dzieje.
I tak przez całą wieczność... Prawdziwy koszmar psychola :)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 28, 2004, 11:44:46 am »
Jeżeli sądzicie, że na temat o śmierci, piekle, czy niebie już nie ma co pisać, to dajcie jakieś inne ontrygujące tematy do filozofii.
Czekam na nie i mam nadzieje, że mnie nie zawiedziecie  :lol:
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Zork

Piekło
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 28, 2004, 05:07:26 pm »
Moim zdaniem najdoskonalszy wgląd w problematykę nieba i piekła, oddają nam trzy osobistości : Jezus, Budda i Dr Jan Pająk. Ich postrzeganie życia w żadnym wypadku nie kłuci się ze sobą, lecz doskonale uzupełnia. Śmierć to tylko stan przejściowy. Po śmierci (w kolejnym wcieleniu) czeka nas to, na co zgodnie z prawem karmy sobie zapracowaliśmy. Tak więc jeżeli w obecnym życiu zabijemy (wcześniej okrutnie się znęcając) 100 osób, to przez kolejne 100 wcieleń będziemy umierać w okrutnych katuszach....a więc jednym słowem mówiąc czeka nas prawdziwe PIEKŁO. Trzeba takrze nadmienić iż słowo PIEKŁO zostało wprowadzone całkiem niedawno. Jezus zwykł mówić iż grzesznika czeka GEHENNA. A więc wiele ludzi w dzisiejszych czasach błędnie interpretuje piekło. PIEKŁO=MIEJSCE- złe rozumowanie ; PIEKŁO(GEHENNA)=STAN-poprawne rozumowanie.(analogicznie należy pojmować niebo).
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 28, 2004, 06:52:25 pm »
Mam nadzieje, że każdy bardziej wtajemniczony wie, iż PIEKŁO to nie miejsce lecz stan! (Tak jak to pisze Zork).
Wszyscy mówią o PIEKLE, więc ja dopowiem coś o NIEBIE.
Dwa tygodnie temu w kościele, ksiądz porównywał NIEBO do piknej ulicy ze wspaniałymi kamienicami z marmuru, lecz te osoby, które były uboższe, zazwyczaj miały okazalsze domy niż ci, którzy byli bogaci, a nie dzielili się swoimi dobrami ("Wywyższeni zostaną poniżeni, a poniżeni wywyższeni").
A tak w ogóle, NIEBO wielu ludziom kojaży się z miejscem, w którym znajdują się rzeczy, które ludziom sprawiają przyjemność.
Ale jeżeli, ktoś lubi palić papierosy (FUJ!) i jakimś cudem trafił do NIEBA... Czy papierosy mogłyby tam być?
W końcu palenie tytoniu i innych szkodliwych świnstw jest złamaniem 5 punktu Dekalogu: "Nie zabijaj". Co oznacza, że siebie też nie możemy zabijać... A papierosy ponoć skracają życie...

P.S Jeszcze raz przypominam, że możecie dawać inne tematy do rozważań, filozofowań, lub po prostu poruszyć temat czystej filozofii :)
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---

Offline Kormak

Filozofie
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 28, 2004, 08:00:28 pm »
Temat jest po to, żeby rozmawiać w nim "na temat". A nie żeby co chwila ktoś rzucał w nim coś nowego i powstanie mieszanina różnych wątków, nikt nie będzie wiedział kto o czym pisze.
Po to jest możliwość zakładania nowych tematów, żeby z niej korzystać.

Offline zompi

Filozofie
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2004, 03:32:17 pm »
No dobra :)
W takim razie piszmy na temat!
Wiadomo, że smoki nie istnieją, ale każdy z nich na inny sposób."
                              ---Stanisław Lem---