trawa

Autor Wątek: "Osiedle Swoboda" - seria  (Przeczytany 130120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #480 dnia: Lipiec 25, 2006, 01:38:39 pm »
Cytat: "empro"
http://www.belowradars.com/index.php?dzial=teksty&typ=recenzje&tekst=75
pomijając zdania-koszmarki, w których brak jakiejkolwiek umijętności budowania myśli, uważam, żę to taki szczał prosto w płot, w samą dychę,


To w końcu jak?
Kulą w płot, czy w dychę?[/quote]
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline empro

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #481 dnia: Lipiec 25, 2006, 01:40:34 pm »
Cytat: "Maciej"

Kulą w płot, czy w dychę?


w samą dychę w płot :)

Offline Maciej

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #482 dnia: Lipiec 25, 2006, 01:43:43 pm »
To chyba jakieś zaprzeczenie zbudowane poprzez paradoks.
Nie podejrzewałem Cię o tak inteligentną grę słów.  :shock:
url=http://www.forum.gildia.pl/login.php?logout=true&sid=d50706ce8e8e80cb43136eb5a41e6082]super strona z gołymi babami!!![/url]

Offline Blacksad

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #483 dnia: Lipiec 27, 2006, 07:27:00 am »
Może już wcześniej padła odpowiedź na pytanie, które zadam, ale czysto czasowo nie jestem w stanie przejrzeć 33 stron tematu. A pytanie w sumie proste - na tak lub nie. Czy można przeczytać zeszytowe "Osiedle..." bez znajomości "Produktowej" części? Bo mam całość zeszytową, ale póki co czekałem żeby i "Produkty" wszystkie zdobyć. Po tej recenzji cierpliwości mi zaczyna brakować, w przeciwieństwie do ciekawości :)
Chrzań się, Smirnov

Offline graves

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #484 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:39:32 am »
Cytat: "Blacksad"
Może już wcześniej padła odpowiedź na pytanie, które zadam, ale czysto czasowo nie jestem w stanie przejrzeć 33 stron tematu. A pytanie w sumie proste - na tak lub nie. Czy można przeczytać zeszytowe "Osiedle..." bez znajomości "Produktowej" części? Bo mam całość zeszytową, ale póki co czekałem żeby i "Produkty" wszystkie zdobyć. Po tej recenzji cierpliwości mi zaczyna brakować, w przeciwieństwie do ciekawości :)

Można. To nie ma w sumie wiele wspólnego ze sobą, tyle tylko, że w produktowych lepiej poznajesz postaci. Przeczytaj najpierw serie - bardziej Ci się spodoba.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #485 dnia: Lipiec 27, 2006, 08:59:05 am »
Miło mieć kontekst.

Offline empro

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #486 dnia: Lipiec 27, 2006, 09:30:54 am »
Cytat: "Blacksad"
Może już wcześniej padła odpowiedź na pytanie, które zadam, ale czysto czasowo nie jestem w stanie przejrzeć 33 stron tematu. A pytanie w sumie proste - na tak lub nie. Czy można przeczytać zeszytowe "Osiedle..." bez znajomości "Produktowej" części? Bo mam całość zeszytową, ale póki co czekałem żeby i "Produkty" wszystkie zdobyć. Po tej recenzji cierpliwości mi zaczyna brakować, w przeciwieństwie do ciekawości :)


ja uważam nawet że tak będzie lepiej :),
bo przeceiż to jest NOWE całkiem OS, ew potem czytnąc Produktowe, bo ten kontekst może zepsuć zabawę,
tak naprawdę moim zdaniem są to dwa odmienne komiksy, i tak należy do nich podchodzić :)

Offline misio141

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #487 dnia: Lipiec 29, 2006, 11:14:45 am »
ja przeczytałem najpierw serie Swobody i było bardzo fajnie, a z Produktu to przeczytałem tylko jeden odcinek bodajże o kapuście pekińskiej czy czymś takim
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #488 dnia: Lipiec 31, 2006, 04:51:09 pm »
Śledziu jest bez wątpienia jednym z najlepszych twórców komiksowych w Polsce. Niesamowicie świadomym tego, co robi i jaki efekt chce osiągnąć. Z jednej strony widać w jego komiksach skłonność do stosowania typowych dla amerykańskiego mainstreamu reguł prowadzenia narracji, z drugiej - nasącza je wielką dawką humoru, satyry, a nawet anarchistycznego "jajcarstwa".

Sześć zeszytów "Osiedla Swoboda" przeczytałem ze sporą przyjemnością, ale tym razem zabrakło mi dwóch rzeczy, aby moja satysfakcja była całkowita. Przede wszystkim fabuła nie jest opowiedziana potoczyście, rwie się, jakby autor co pewien czas szukał nowego dojścia do przedstawianej historii. Druga sprawa, wynikająca pewnie z tej pierwszej, to jakaś taka "zdawkowość" postaci, pojawiających się to tu, to tam, lecz o banalnym "utożsamieniu się" raczej nie ma mowy...

A może po prostu moje oczekiwania były za duże.

W każdym razie już się cieszę na "Parisha". Chyba nawet bardziej niż na "Osiedle Swoboda".

Przy okazji, najlepsze życzenia urodzinowe dla Autora!

Offline empro

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #489 dnia: Lipiec 31, 2006, 05:30:43 pm »
Cytat: "Dariusz Hallmann"


Przy okazji, najlepsze życzenia urodzinowe dla Autora!


orzy okazji tak, również się dołączam
100stron dziennie :)

Offline P. Śledziu

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #490 dnia: Sierpień 05, 2006, 01:52:05 am »
A, dziękuję!
<><
url=http://mrherring.blogspot.com]Śledziowy blog[/url]

Offline Anonimowy Grzybiarz

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #491 dnia: Listopad 20, 2006, 06:43:53 pm »
O czym jest Polowanie na Młodego Gołębia??

Offline dany.s

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #492 dnia: Listopad 21, 2006, 01:38:29 pm »
O polowaniu na młodego gołębia.

Offline Anonimowy Grzybiarz

"Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #493 dnia: Listopad 21, 2006, 01:59:11 pm »
Wielkie dzięki  :)

Offline Blacksad

Odp: "Osiedle Swoboda" - seria
« Odpowiedź #494 dnia: Marzec 05, 2010, 04:40:32 pm »
Odświeżam temat, bo zapewne zaraz zacznie się tu gorąco robić, a po co skazywać współforumowiczów na szukanie, jakie mnie przypadło w udziale?:)

Dziś dostałem "esensziala", więc póki co przeglądnąłem tylko bonusową galerię i po raz kolejny (który to już?) zachwyciłem się edytorskim profesjonalizmem KG. I oto nieoczekiwanie mam już plan na najbliższy weekend:)
Chrzań się, Smirnov