trawa

Autor Wątek: Wampiry!  (Przeczytany 12095 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bob_thorp

Wampiry!
« dnia: Grudzień 01, 2004, 02:39:29 pm »
Witam.
Od razu pisze,  nie chodzi o graczy RPG, o nie. Myślę raczej o tych wszystkich którzy w  piątkowy wieczór, zamiast grzecznie pić pifko i jarać trawkę, upijają się ludzka krwią i uległością żywiciela. Znacie ich na pewno. Nawet Fakt o tym pisał ostatnio. ( w jak zwykle, zabawny sposób). i proszę nie piszcie, „że to chorzy ludzie są” itd. to jedna z bardziej frapujących  subkultur! z rozbudowanym systemem Domów, własną magią i rytuałami.
Jeśli macie cos ciekawego na ich temat. Zapraszam.
p.s – to temat tylko o wampirach, nie piszcie tu o WH itd. Ok.?;)

Offline śmigło

Wampiry!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2004, 03:04:40 pm »
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=8144
w sumie taki temat istnieje juz pod powyzszym linkiem. nawet paru stron sie dorobil. pisz tam.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline bob_thorp

Wampiry!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:42:07 am »
Właśnie tego typu wpisy mnie nie obchodzą. Zastanawia mnie to, dlaczego ludzie wkręcają sie w wampiry, a odpowiedz- bo są p***bani- mnie nie zadowala. Po drugie jaki jest „etos” takiego wampira. Wiecie, chodzi tu o moralność, wzór postępowania itd. Czy Oni opowiadają sobie bajki??? [to nie żart, zastanawiam się czy miedzy wampirami chodzą jakieś opowieści, historyjki, które są rodzajem „przypowiastek z morałem”, oczywiście, nie sądzę że np. trzech mrocznych 17-latków siada sobie przy ognisku i jeden zaczyna- dawno, dawno temu, gdy słońca jeszcze nie było, a dobra matka noc...itd.”  mogą to być plotki, i takie tam.]
Oczywiście ich zainteresowanie okultyzmem tez jest ciekawe. Potraktujcie to jak zabawę w Antropologa,  tyle że miast badać plemiona afrykańskie, obserwujemy Wampiry. Proste :p ?
Oi.

Offline śmigło

Wampiry!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 02, 2004, 09:58:59 am »
ogolnie sprawa jest prosta... bo wiekszosc z tych ludzi to mroczni nastolatkowie, niespelnieni satanisci, niewyedukowani okultysci, zboczency (chociaz to akurat bylo by najnormalniejsze bo wampiryzm jest dewiacja seksualna) albo ludzie ze zbyt duza wyobraznia, ewentualnie tacy, ktorych odrzucily jakies tam grupy spoleczne i musieli sie gdzies przyczepic. a .. i nie zapomnijmy o graczach rpg, zwlaszcza o fanach pewnego fajnego systemu - o ile sie nie bierze go na powaznie...
mnie osobiscie to po prostu smieszy. a jakbym trafil na wampira - sprawa jest prosta - jeb w leb, drewno w serce, odcinam glowke, reszte pale albo wystawiam na slonce. wampiry to cienkie bolki. o wiele grozniejszy jest kibol na sterydach.
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline NECRONOMICON

Wampiry!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2004, 01:33:47 am »
sprawa jest prosta - jeb w leb, drewno w serce, odcinam glowke, reszte pale albo wystawiam na slonce. wampiry to cienkie bolki --co za twardziel :D
IESZUKAJ PRAWDY, ONA SAME CIĘ ZNAJDZIE!

Offline śmigło

Wampiry!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2004, 02:10:34 pm »
serio necronomicon ale juz nic innego nie mogles wymyslic??? chociaz bys sie na cos zwiazanego z wampiryzmem wysilil...
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Thrawn

Wampiry!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2004, 03:15:59 pm »
Szczerze powiedziawszy to ludzi uważających się za wampiry dla mnie mają trochę za dobrze poukładane w głowach. Czy im się tak nudzi, że wymyślają takie rzeczy? Nie mówiąc o ryzyku, w dzisiejszym świecie choroby krwii to normalka, nie wspominając o tym, że jest to pewne zwichnięcie psychiczne. Że mają ciekawe struktury, rytuały itp. spox, ale ci ludzie są zafascynowani mroczną stroną wampiryzmu i jako, że są to zapewne różnej maści outsiderzy to tylko kwestia czasu nim któremuś coś odbije, a wtedy, cóż współczuje im bo zajmie się nimi nasza wspaniał opinia publiczna, taka nowa inkwizycja.
zien w ktorym zwatpisz w Jego Wole, bedzie twoim ostatnim dniem...

Offline wujtehacjusz

Wampiry!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2004, 04:07:50 pm »
Nigdy nie chcieliscie sprobowac czyjejs krwi??? Ja mam to na codzien szczegolnie jak widze piekna, mloda panienke z duzymi cy.... aj ale bym sie w nie zassal  :badgrin:  :badgrin:  :badgrin:

A tak serio to sa ludzie najczesciej zboczeni albo po prostu psychiczni. Wiecie nuda i nadmiar pieniedzy doprowadzaja do zboczen i chorob psychicznych... Taka jest prawda to sa bandy bogatych dzieciakow nie majacych nic innego do roboty albo ludzie ktorzy tylko w ten sposob moga zaspokoic swoje potrzeby seksualne.

Offline Zork

Wampiry!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 09, 2004, 08:56:52 pm »
:roll:
+ Obyście mieli wiedzę mędrców i mądrość dzieci.. +++

Offline papiesz

Wampiry!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 10, 2004, 01:24:38 am »
Ja tam nie wiem... Może laski teraz na to lecą ?   :roll:
nothing positive only negative

Offline Lady

Wampiry!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2004, 08:42:50 pm »
Wampiry ponoć uważają się za nadludzi. Za RASĘ o wiele poteżniejszą od ludzkiej. My czerpiemy energię życiową z pożywienia itp., oni z żywych organizmów. Stąd ich wiara w to, że są o wiele silniejsi i... nieśmiertelni (sic).

Nie wiem jak dla was ale jak dla mnie to świetna propaganda dla przerośniętego ego :D
ja tam mam swoje światy równoległe

Offline Seldszar

Wampiry!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2004, 10:07:32 pm »
Zdecydowanie przesadzacie czemu uważacie wampiry za jakiś ludzi choych psychicznie oni po prostu mają własną kulture i rytuały. Może i teraz ludzie którzy uważają sie za wampiry to mogą być chorzy psychicznie albo manicay popularnego systemu ale przecież kiedyś nie było systemów ani jakiś innych gier legendy i mity sięgają daleko wstecz.
A w każdej legendzie jest ziarenko prawdy. Według nie których kultur picie krwi daje siłe ofiary. Nawet afrykańskie plemie Masajów(nie wiem jak sie to pisze) pije krew swoich zwierząt (biedne mućki) by stać sie silniejszym ale czy oni są wampirami ?? Tego nie wiem ale ja wierze w wampiry.

Macie tu link jeśli chcecie sie dowiedzieć czegoś o wampirach http://nk.wwt.pl/nk/
oje słowo to mój honor. Mój honor to moje życie.

Offline Lady

Wampiry!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 22, 2004, 10:13:15 pm »
Cytat: "Seldszar"
Tego nie wiem ale ja wierze w wampiry.


Możesz sprecyzować? Wierzysz w legendarne wampiry z filmów grozy, zmieniające się w nietoperki, czy te żyjące współcześnie - osoby pijące krew w nadziei, że zapewni im siłę i życie wieczne?
ja tam mam swoje światy równoległe

Offline śmigło

Wampiry!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2004, 10:15:57 pm »
wiele kultur pierwotnych pilo krew, zjadalo sie zywcem, rytualnie pozeralo mozgi starszyzny, gwalcilo sie, mordowalo nacieralo gownem itp. ale jakos nie uwazam, by ludzie zyjacy w spoleczenstwie 21 wieku robiacy takie rzeczy byli tylko pewna "subkultura". powiedzmy, ze zbieram kilka osob, zakladamy jakas "loze wampiryczna". chlejemy swoja krew, czasami napadniemy jakas malolate na dyskotece, tu kogos zgwalcimy (bo czemu nie, w koncu jestesmy wampirami), tam zamordujemy rytualnie. do tego wszystkiego wymyslimy sobie fajne pierdosy typu zaklecia/rytualy, ba moze nawet napiszemy historie, w ktorej bedziemy sie wywodzic z linii krwi no np. bathory (albo ferenczy to chyba byla ?), walniemy swoj herb itp. bedziesz "nas" uwazal za zdrowo pi****lnietych, czy powiesz - wierze w wampiry...?
we charge traidition with being an exuse for idleness, unpersonality and regression"
b.a.n.
"we destroy you"
b.d.n.

Offline Seldszar

Wampiry!
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2004, 10:22:41 pm »
Wierze w te współczesne a nie w nietoperki. Klany wampirów podobno istnieją od dawna i są podtrzymywane a ty Śmigło mi nawijasz o dzieciach które za dużo grały w wamipira i usłyszały bajeczki. Myślisz że każdy tak o sobie napisze religie wszystkie rytuały i modlitwy a jeśli te grupy naprawde istnieją to na pewno ci ludzie to nie są idioci przecież nie ukrywają i nie ma rozumowanie choć se kogoś napadniemy i wypijemy krew po pierwsze trzeba planować a po drugie wampiry nie żywią sie tylko krwią są też wampiry energetyczne a krew dla nich do drink.
oje słowo to mój honor. Mój honor to moje życie.