Autor Wątek: Clifford D. Simak  (Przeczytany 4808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czarnooki

Clifford D. Simak
« dnia: Grudzień 03, 2004, 12:50:29 pm »
Witam,
Jednym z moich ulubionych autorów jest Clifford D.(onald) Simak. Za co? Za optymizm bijący z jego książek i za wspaniałe obrazowanie ludi i ich zdolności do kontaktu z obcymi:) Za to, że jego książki czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, a po ich skończeniu ma się zawsze dobry humor i ochotę na więcej :) Ciekawe jestem czy jest ktoś, kto również lubi jego twórczość?
Zapraszam do dyskusji :)
Pozdrawiam.

P.S.
Ciągle szukam książek Simaka, ale obawiam się, że mam wszystko co wyszło w Polsce, zarówno w I jak i II obiegu. W niedługim czasie postaram sie dodać listę książek jakie posiadam - może ktoś ma coś jeszcze i będzie w stanie mi powiedzieć czy to co mam to wszytsko?
Pozdrawiam.

Offline Jimmy

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2004, 01:04:08 pm »
Oj, raczej nie znamy... czytalem tylko 3 czy 4 opowiadania w "Fantastyce" i musze powiedziec ze zadne mnie nie porwalo... Natomiast z kilku zrodel wyczytalem / polecano mi ksiazki „Z kwiecia powstaniesz” i „Stacja tranzytowa” (ta ostatnia nawet mam, tylko jakos sie zlozylo ze jeszcze nie czytalem).

Offline Ezena

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 05, 2004, 08:42:17 pm »
Lubię 'Miasto', wracam doń przynajmniej raz w roku.
 poważaniem

Offline Ganrod

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2004, 10:22:15 am »
Jakieś 10 lat temu Simak był jednym z moich ulubionych pisarzy. "Miasto" przeczytałem 2 czy 3 razy. Nawet napisałem kiedyś recenzję tej książki jako wypracowanie na Język polski. Później mi przeszło, dawno już nie czytałem żadnej jego książki.

Poza "Miastem" pamiętam że czytałem "Stację tranzytową", "Zasadę Wilkołaka", "Transakcję" i chyba jakąś książkę fantasy.

Offline andre

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 09, 2004, 07:05:37 am »
Zdecydowanie "Stacja tranzytowa"i "Czas jest najprostszą rzeczą".Dość dobre chociaż dawno temu czytane.

Offline Czarnooki

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 09, 2004, 07:58:49 pm »
Witam,
Oto obiecana lista książek, które posiadam. Gdyby ktoś wiedział coś jeszcze o innych, byłbym wdzięczny za informacje :)
Z góry dziękuję :)
Pozdrawiam.

Czarodziejska Pielgrzymka, wyd. Phantom Press
Stacja Tranzytowa, wyd. Phantom Press
Zasada Wilkołaka, wyd. Phantom Press
Mastodonia, wyd. Phantom Press
Dzieci Naszych Dzieci, wyd. Phantom Press
Transakcja, wyd. Phantom Press
Miasto, wyd. Amber
Ludojad, wyd. Amber
W Pułapce Czasu, wyd. Amber Mizar
Czas Jest Najprostszą Rzeczą, wyd. Amber
Cmentarna Planeta, wyd. Amber
Wielkie Frontowe Podwórze, wyd. Amber
Projekt Papież, wyd. Alfa
Pierścień Wokół Słońca, wyd. Alfa
Tam Gdzie Mieszka Zły, wyd. Alfa
Z Kwiecia Powstaniesz, wyd. Alfa
Rezerwat Goblinów, wyd. Alfa
Światy Clifforda Simaka
Nowe Światy Clifforda Simaka

Dwie ostatnie pozycje wydane w drugim obiegu w serii "Klasycy współczesnej SF".

Offline Czarnooki

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2004, 11:16:40 am »
Witam,
I zapomniałem dodać, że moją ulubioną jest "Stacja tranzytowa" :)
Pozdrawiam.

Offline mr.maras

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2004, 11:33:32 am »
Z wymienionych przez Ciebie pozycji brakuje mi dwóch klubówek i "Projekt Papież" (nie żałuję). Ale innych tytułów Simaka wydanych w Polsce nie jestem sobie w stanie przypomnieć. Raczej nie było ich więcej. Moja ulubiona (chyba przez sentyment do wydania w "Fantastyce") to "Czas Jest Najprostszą Rzeczą".
Spalić po przeczytaniu.

Offline Czarnooki

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2004, 11:58:49 am »
Witam,
Hehe:) Miło jest wiedzieć, że posiada się wszystko :) Ciekaw jestem tylko czy to wszystko w skali "światowej", ale jak znam życie to tylko ułamek jego twórczości :(
Pozdrawiam.

Offline Nysander

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2005, 08:48:39 am »
On napisał ,,Rezerwat Goblinów"? nie pamietam czy to on bo jesli tak to ta ksiązka była zajefajna!
ysander Azustrha Hypirius Meksandor Illandi Wielki Traumaturg Trzeciej Oreski, Zabójca Wielkiego Dyrmagosa, uśmiercony przez Seregila Korit Solun Mernigil Brokthersa.

Offline Galvar

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2005, 09:41:01 pm »
Ja czytałem jego "Stację tranzytową". Uważam ją za naprawdę wspaniałą, klimatyczną powieść s-f. Czytałem ją dość dawno, ale cały czas ma honorowe miejsce na mojej półce. Za co ją cenię? Przede wszystkim za klimat, oryginalność, przesłanie, które niesie. Poza tym potrafiła mnie naprawdę zaskoczyć. Nie jestem wielkim fanem s-f ale tę pozycje mogę ze szczerym sercem polecić każdemu, kto lubi fantastyczne książki, po których coś w człowieku zostaje... ;)
Galvar, mag z charakterem. ;-)

Republika Fantastyki i Rzeczywistości Zajrzyj!

JPII [`]...

Offline hopatika

Clifford D. Simak
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2005, 09:35:22 am »
w sumie gościa lubię, ale nie czytałem już czas jakiś i jak na dniach wróciłem do Mastodonii, to wydała mi się jakaś... infantylna, prostacka. sztuczne dialogi i mało przekonująca fabuła.
przy czym zdecydowanie szczyt swoich możliwości Simak osiągnął w Mieście.

 

anything