Autor Wątek: Jak grać, żeby wygrać DE  (Przeczytany 23813 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Scimitar

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 03, 2004, 10:46:29 pm »
Nom, bo Lord z Wardem i Regenką jest bardzo twardy. Raz tylko dotąd mi go zabili, ale był to straszny niefart i do tego akurat wtedy całej mojej armii nie poszło. Na 2000 i więcej to chyba najlepsze co może być.

Na mniejsze przdziały punktowe staram się składać coś innego, ale w większości wypadków parę jednostek wpada z zasady i mam to samo :D Może wreszcie coś sensownego na Kulcie Slaanesha zmontuję, ale na razie kończy się na chęciach. A miałem taką świetną idee  :badgrin:
cimi GG 4417905
Podziwiajcie mroczną gębę prawdziwego Dark Elfa ;)
http://www.kgb.draconis.prv.pl

KAZALI WYCIĄĆ CRISTIANO RONALDO - NO CO ZA KRAJ !! Jutro będzie coś lepszego :D

JJ

  • Gość
Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 03, 2004, 11:05:51 pm »
COK są sprawdzianem twardości charakteru, wytrzymałości i hartu ducha generała DE. Co prawda mój stargany system nerwowy już tego nie wytrzymuje i marzę o piechocie na smoku, ale cos wam opowiem. Dziś w ramach treningu Border Patrol (pary 2 x 500) wystawiłem gołą piątkę COK. Rozjechali Salki, 2 oddziały skinków, związali walką jedną lancę (w bok dostali) i obu generałów wroga (w tym Saurusa z GW). Póki skinków starczyło – trwali – dwie pełne rundy – 4 tury. Jak na 145 punktów to sporo. O dziwo najczęściej gołe piątki się sprawdzają. Jak w nich zainwestuję – klapa.

Offline darkshadow

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 03, 2004, 11:29:39 pm »
to mowisz ze to sie sprawdza to w takim razie ja to jutro przsetestuje na czyms. ale i tak sadze ze executorzy sa lepsi bo jest ich wieccej( kiedys gralem skavenami i mi troche zostalo) :lol:

Offline Glorfindel

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2004, 01:09:59 pm »
pytanko całkowicie od zielonego gracza:

1.czy jest sens wystawiania assasina?
bo spotkałem się z miażdzącą krytyka za chęc ewentualnego wystawienia?
2.czy można go dołączyć do jednostki shadesów?
3.jeżeli wstawiam go do regimentu to punkty za model pod który się podszywa przepadają?

4. Co do zbroi+tarczy za 25p ( dającej save 2+) to jeżeli wystawie bohatera na cold one to save wzrośnie do 1+?
a na piechotę w hth jest bonus jeżeli używam zwyklej broni z tym zestawem????

bo zdaję mi się,że bylo napisane,że nie można tego save'u polepszyć w żaden sposób

sorry za tak podstawowe pytania ale WFB jeszcze nie grałem a rulebooka przeglądałem z 10 minut..
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

JJ

  • Gość
Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 04, 2004, 01:25:26 pm »
Cytat: "Glorfindel"
pytanko całkowicie od zielonego gracza:

1.czy jest sens wystawiania assasina?
bo spotkałem się z miażdzącą krytyka za chęc ewentualnego wystawienia?

Nie

2.czy można go dołączyć do jednostki shadesów?

Tak
3.jeżeli wstawiam go do regimentu to punkty za model pod który się
podszywa przepadają?

Nie

4. Co do zbroi+tarczy za 25p ( dającej save 2+) to jeżeli wystawie bohatera na cold one to save wzrośnie do 1+?
Nie
a na piechotę w hth jest bonus jeżeli używam zwyklej broni z tym zestawem????

Nie

bo zdaję mi się,że bylo napisane,że nie można tego save'u polepszyć w żaden sposób
Tak

sorry za tak podstawowe pytania ale WFB jeszcze nie grałem a rulebooka przeglądałem z 10 minut..


Army Book - jest nawet po polsku :)

Offline Glorfindel

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 04, 2004, 01:36:12 pm »
dzięki za wyczerującą odpowiedź :D

EDIT skasowałem... a dodałem  :D
wyjaśnienie 2 posty niżej KONIEC EDITU
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Dastor

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 04, 2004, 01:42:37 pm »
hehe czego się spodziewałeś? JJ podaj jeszcze strony w army booku, to wyczerpiesz odpowiedź na maxa
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

Offline Glorfindel

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 04, 2004, 02:00:23 pm »
taka a nie inna moja odpowiedź to wynik mojej ślepoty :oops:
nie zauważyłem odpowiedzi w ramce a jedynie text pod nią
przepraszam
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline darkshadow

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 04, 2004, 05:53:48 pm »
ja jednak sadze ze odpowiedz bedzie wyczerpujaca gdy sie ja rozwinie.
wg mnie jest sens wziecia assassina jesli nie grasz na rozpiskach jawnych. na taka bretonnie bierzesz miecz co save zdejmoje i jest juz dobrze bo zdejmojesz championa albo 2 gosci. mozna go do shadesow wrzucic. a co do tego wlanczania assassina do regimentu to jes tak ze jak masz regiment 20 warriorsow i assassina w ttym to na stol wystawiasz 21 warriorsow i ja juz go odkrywasz przed przeciwnikiem to zmieniasz figorke warriorsa na assassina. zbroja ta daje save2+ i ani centa wiecej nie moze byc. wg mnie dobre jesli wystawiasz goscia na piechte. wtedy bierzesz to i np seal of ghrond(+1 dispel dice) i dworaka. tylko kto wystawia herosa na piechte??

JJ

  • Gość
Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 04, 2004, 06:34:42 pm »
Cytat: "darkshadow"

.. zbroja ta daje save2+ i ani centa wiecej nie moze byc. wg mnie dobre jesli wystawiasz goscia na piechte. wtedy bierzesz to i np seal of ghrond(+1 dispel dice) i dworaka. tylko kto wystawia herosa na piechte??


Mając zbroję z wbudowaną tarczą NIGDY nie możesz użyć dwuraka.
Przepraszam za zwięzłość wypowiedzi.

Offline Ghaundan Zauviir

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 04, 2004, 06:59:42 pm »
Powiadam wam - bierzcie assassinów do armi - najlepiej dwóch albo trzech ! Nie dość, że będziecie mieli klimatyczną rozpiskę, to nikt się tego nie będzie spodziewał  :badgrin:  !! Assassini Rulezzz !!

Offline ozar

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 04, 2004, 09:56:21 pm »
za dużo haszyszu :D ale swoją drogą assasain jest trochę niedocenianym herosem... szczególnie w małych bitewkach.

Offline Archi

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 04, 2004, 11:39:09 pm »
GZ czy sie go nie bedzie spodziewal, to zalezy czy sa jawnre rozpiski czy nie:). Bo jak ma napisane ze masz assasinow, to chyba go za latwo nie zaskoczysz. Co innego na tajne rozpy, to to ma duzo wiekszy sens.
by byc prawdziwym kozakiem trzeba miec atestowany oseledec.

yum, yum master cthulu would say

Offline KOOBA.84

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 04, 2004, 11:56:30 pm »
Trzeba niestety spojrzec prawdzie w oczy: Assasin, jak na te gore punktow ktora kosztuje jest niewiele wart. Nie nadaje sie na bitwe turniejowa, a na towarzyska tylko wtedy gdy gracie na tajne rozpiski. Ciezko zmontowac tez na nim jakies sensowne combo, a trzeba pamietac, ze kazdy atak z S3 (Nie mowiac o wiekszej sile!) jest dla niego smiertelnie grozny.

Wdaje mi sie za sila DE tkwi przede wszystkim w ich szybkosci, i to jest ta zaleta, ktora trzeba koniecznie wykorzystywac.
iech zyje krol!


Offline Dastor

Jak grać, żeby wygrać DE
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 05, 2004, 08:26:22 am »
No właśnie, jak sprawuje się ten CoS? Opłaca się w niego inwestować?
img]http://i31.photobucket.com/albums/c361/asqard/kultke3.png[/img]

 

anything