Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 942330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1170 dnia: Listopad 27, 2007, 08:40:35 pm »
Cytat: "zychu"
jest taka sprawa ,chciałby zdobyć kilka komiksów konkretnego twórcy (Bedu dla ścisłości) ale nie znam tytułów poszczególnych odcinków  i wydawnictwa.Wpisując w necie tylko nazwisko twórcy i tytuł serii (Hugo) wyskakują jakieś śmieci,ewentualnie różne informacje ale nie po angielsku (francuskie,belgijskie itp.),a ja szukam właśnie angielskojęzycznych wydań.Czy ktoś zna namiary na jakąś fajną ,anglojęzyczną stronkę gdzie będę mógł obejrzeć i kupić komiksy?


Pogrzebałem trochę w sieci i nie udało mi się znaleźć żadnej informacji potwierdzającej wydanie "Hugo" po angielsku. Z informacji na stronie wydawcy, wynika, że na obecną chwilę nikt nie wykupił praw do wydawania  tego tytułu za granicą. Wygląda też na to, że w samej Francji komiks nie cieszy sie szczególną popularnością, na francuskim Amazonie znalazłem tylko pierwsze wydania z lat 1986-1990, żadnych wznowień, a na stronie Lombardu nie ma śladu, iż kiedyś wydali "Hugo". Co ciekawe ( o czym wcześniej nie wiedziałem ), istnieje tylko te pięć albumów wydanych po polsku.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline optio

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1171 dnia: Listopad 27, 2007, 10:21:29 pm »
Cytat: "4-staczterdzieściicztery"
istnieje tylko te pięć albumów wydanych po polsku.


Bedu tworzył także krótsze historyjki w obrębie serii "Hugo". Te krótkie historyjki nigdy  jednak  nie zostały  ujęte w formie albumu. Można je znalezc na łamach magazynu "Tintin".

Offline zychu

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1172 dnia: Listopad 28, 2007, 03:20:56 pm »
właśnie znalazłem info o tym że Hugo ma tylko 5 tomów..szkoda ale i tak chciałbym miec to po angielsku w HC.. Ale z tym brakiem angielskiej wersji to się zdziwiłem.Na okładce polskiego wydania piszą że to najpopularniejszy bohater komiksów dla dzieci  w Belgii..:D

Offline Grim Knight

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1173 dnia: Grudzień 06, 2007, 08:42:59 pm »
Wciąż poszukiwani rysownicy nowelek komiksowych, nie mangacy, o realistycznej kresce z zamiłowaniem do mrocznych klimatów, a jeszcze lepiej- do gangsterów.
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline dadon

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1174 dnia: Grudzień 09, 2007, 12:21:21 pm »
Wciąż poszukiwany krótki scenariusz... moj nr gg: 6767077
&A Lover   c(^^,)o

Offline WildCat

I am the Legend
« Odpowiedź #1175 dnia: Grudzień 09, 2007, 06:07:51 pm »
ostatnio bedac w kinie widzialam zwiastun filmu z Will Smithem "I am the legend", czy ktos wie cos wiecej na temat tego filmu,kiedy bedzie u nas w kinach??????????????/

.zent

  • Gość
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1176 dnia: Grudzień 09, 2007, 06:23:06 pm »
W styczniu.

Offline Harcerz Laszlo

UWAGA< UWAGA< UWAGA
« Odpowiedź #1177 dnia: Grudzień 16, 2007, 04:31:55 pm »
Szukam rysownika, twórcę, kreślarza, kogokolwiek kto podejmie się karkołomnego zadania przerysowania mojej opowieści na język komiksu. Szukam kogoś kto pracuje fajna kreską podobną do dzieła twórcy Thorgala. Tekst jest długi więc potrzeba temu komuś wytwałości i cierpliwości w działaniu. Sprawa jest powazna gdyż jest zainteresowanie jednego z wydawnictw z Kraju Kwitnącej Wiśni i tam to ma trafic w pierwszym rzucie.
Proszę chętnych o próbki możliwości. Kolorowo i z polotem. Tekst jest podzielony na rozdziały i można sobie wybrac cos do zrobienia.
 
http://sipactonal.ovh.org/index.php

Klimat fantasy, mieszanina kultur południowoamerykańskich, meksyk przed kolumbem, inkowie, aztekowie, piramidy meksyku.

zapytania proszę kierowac na: kikifas@op.pl

http://www.hot.jpg.pl/index.php?t=SIPACTONAL_Tunak_Pan&action=image&n=b3b881b0a8ae52a05b59c98fe2428460&m=1

Postac Tunak-Pana, jednego z głównych bohaterów, niestety czarny charakter

Offline zychu

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1178 dnia: Grudzień 16, 2007, 09:39:51 pm »
Cytuj
Szukam rysownika, twórcę, kreślarza, kogokolwiek kto podejmie się karkołomnego zadania przerysowania mojej opowieści na język komiksu


To chyba potrzebujesz scenarzysty.Bo bez scenariusza to i Rosiński nie poradzi.

Offline lobsterandscrimp

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1179 dnia: Grudzień 19, 2007, 10:47:57 pm »
Prosilbym o podanie tytulu komiksu, ktory przedstawia upadek kreskowych bohaterow. Wiem ze cos takiego wyszlo, chyba nawet nie dawno (?)  a nie moge trafic co to bylo. Za wszelka informacje bede wdzieczny.
http://mujrushoffyblogasek.blogspot.com/ - moj słitaśny pamietniczek! | http://img441.imageshack.us/img441/9642/brkslsz6.jpg |||UWAGA, ZUBAŻAM DYSKUSJĘ

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1180 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:05:53 pm »
Jako że jestem leniwa bestia, zadaje pytanie....

Jakie komiksy (oprócz V jak Vendetta) według was najlepiej przedstawiają problematykę władzy?

Offline JAPONfan

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1181 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:09:06 pm »
zaszaleje i powiem ze Liga Sprawiedliwosci, Chodzi ci o wladze czlowieka czy tak ogolnie?

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1182 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:38:00 pm »
Władzę w sensie ogólnym. No, powiedzmy że z wyszczególnieniem władzy politycznej.

P.S. Międzyczasie przypomniałem sobie o Bilalu, ale jakby wam coś się jeszcze przypomniało to walcie śmiało  ;)

Offline wilk

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1183 dnia: Grudzień 28, 2007, 12:38:16 pm »
Cytat: "C.H.U.D.Y."
Jako że jestem leniwa bestia, zadaje pytanie....

Jakie komiksy (oprócz V jak Vendetta) według was najlepiej przedstawiają problematykę władzy?

Szeroki temat. Jeśli chodzi o historię najnowszą to wskazałbym na Polowanie.  Jeśli aspekt czasowy nie ma znaczenia to kulisy władzy nieźle przedstawia Murena, a nawet Borgia.

Offline frontzeck

Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1184 dnia: Styczeń 04, 2008, 08:07:40 pm »
Cytat: "lobsterandscrimp"
Prosilbym o podanie tytulu komiksu, ktory przedstawia upadek kreskowych bohaterow. Wiem ze cos takiego wyszlo, chyba nawet nie dawno (?)  a nie moge trafic co to bylo. Za wszelka informacje bede wdzieczny.


Mnie przychodzą dwa tytuły do głowy - Strażnicy/Watchmen i Civil War.
This is what he'd always known
The promise of something greater
beyond the water's final horizon.

 

anything