trawa

Autor Wątek: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)  (Przeczytany 923636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BRK

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1710 dnia: Grudzień 19, 2009, 03:25:32 pm »
Wieczna Wojna chyba miała teraz innego tłumacza niż przy pierwszym wydaniu...

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1711 dnia: Grudzień 19, 2009, 03:35:47 pm »
Mam takie pytanie, nie wie ktoś, czy w Polsce wydano jakiś komiks 2 krotnie, ale żeby drugie wydanie miało innego tłumacza.

Thorgal z Orbity i Thorgal z Egmontu.
Szninkiel z Orbity i Szninkiel z Egmontu.
Pelissa z Komiksu Fantastyki i W poszukiwaniu Ptaka czasu z Egmontu.
Rork z Komiksu Fantastyki i Rork z Motopolu.

ramirez82

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1712 dnia: Grudzień 19, 2009, 09:59:00 pm »
Aldebaran wydany przez Siedmioróg i Aldebaran wydany przez Egmont. I zapewne pierwsze X-meny wydane przez TM-Semic, oraz powtórzone później w Essentialu wydanym przez Mandragore.

Offline Darkwolf1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1713 dnia: Styczeń 01, 2010, 10:13:41 pm »
Adaptacja pierwszego Batmana Burtona również została wydana dwukrotnie i to w tym samym roku (1990). Swoją drogą mam pytanie, które z tych dwóch wydawnictw, Tm-Semic i Kab Publisher, wydało ten komiks jako pierwsze. Wiem że TM-Semic wydało go w grudniu 1990 ale czy Kab Publisher nie zrobił tego wcześniej ?

godai

  • Gość
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1714 dnia: Styczeń 02, 2010, 08:44:40 am »
O ile dobrze pamiętam, to Kab był chyba wcześniejszy i zdaje się miał dużo lepszą dystrybucję, ja na wydanie Semica trafiłem dopiero po bardzo wielu latach. Na pewno Kab wydało ten komiks dużo lepiej - w TM-Semicu są kwiatki w stylu "wydmuchiwać dziury w brzuchach" i w ogóle tłumaczenie robił chyba jakiś średnio bystry nastolatek po trzech latach korków. Natomiast klejony grzbiet gorzej zniósł czas niż zszywki (nie wiem, jak mają ci, co foliują swoje komiksy w termokurczliwą, ale ci, co je czytają chyba tę obserwację potwierdzą).

Offline Darkwolf1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1715 dnia: Styczeń 02, 2010, 08:55:38 am »
Dzięki za odpowiedz.
Mam oba komiksy i rzeczywiście Kab wydał go lepiej. Niestety nie ma w nim informacji kiedy został wydany (chodzi mi oczywiście o miesiąc ). Na internecie też nigdzie nie mogłem znaleźć tej informacji.
Natomiast mój Tm-Semic ledwo się trzyma, okładka całkiem odpada a co do Kab'a to jak na tyle lat komiks wygląda  jak nowy :)

Offline graves

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1716 dnia: Styczeń 02, 2010, 10:33:03 am »
O ile dobrze pamiętam, to Kab był chyba wcześniejszy i zdaje się miał dużo lepszą dystrybucję, ja na wydanie Semica trafiłem dopiero po bardzo wielu latach.
Ja kupiłem Semica bez najmniejszego problemu w kiosku - na wydanie KAB nie trafiłem nigdy :)
Jeśli chodzi o dystrybucję, to chyba kwestia miasta.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Damian xyz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1717 dnia: Styczeń 02, 2010, 10:59:53 am »
Ja jako pierwsze kupiłem wydanie Semica (grudzień 1990), a niedługo później (być może również w grudniu 1990 lub w styczniu 1991) wydanie KAB

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1718 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:04:52 am »
......to Kab był chyba wcześniejszy i zdaje się miał dużo lepszą dystrybucję......

Chyba żartujesz. Ja o tym Kabowskim dowiedziałem się w ciągu ostatnich 4-6 lat, a mam go dopiero od jakiegoś roku. A Semicowy widziałem wszędzie w 1990 roku. WSZĘDZIE !

z drugiej strony, mogłem widzieć okładkę i nie zwracać na to uwagi bo "przeciez już to miałem"...
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Darkwolf1

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1719 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:29:45 am »
Ja TM-Semica kupiłem właśnie w grudniu 1990. Był to mój pierwszy komiks o Batmanie. Natomiast komiks od Kab Publisher kupiłem jakiś czas później stąd moje pytanie, kto wydał ten zeszyt pierwszy. A przede wszystkim kogo się powinno uznawać za pierwszego wydawcę komiksu o Batmanie na polskim rynku.

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1720 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:48:05 am »
Ja nawet nie wiedziałem że były dwa wydania. Potem sprawdzę które mam na półce:)

Ja TM-Semica kupiłem właśnie w grudniu 1990. Był to mój pierwszy komiks o Batmanie.

To był chyba pierwszy komiks o Batmanie jaki w ogóle wyszedł w PL:)

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1721 dnia: Styczeń 02, 2010, 11:53:20 am »
To był chyba pierwszy komiks o Batmanie jaki w ogóle wyszedł w PL:)

Może tak, może nie. O to się toczy właśnie ta dyskusja przecież :> TM-Semic albo KAB :>
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Death

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1722 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:02:05 pm »
Może tak, może nie. O to się toczy właśnie ta dyskusja przecież :> TM-Semic albo KAB :>

Wiem wiem chodziło mi o sam tytuł a nie o wydanie  ;-)

Offline skil

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1723 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:04:16 pm »
Mnie się wydaje, że KAB wydal Batmana wcześniej. To był chyba pierwszy komiks, który kupiła mi mama. Niestety klejony grzbiet rozleciał się zanim zdążyłem go przeczytać, właściwie rozpadł się jak tylko przyszliśmy z komiksem do domu. Z tego powodu później kupiła mi to wydanie Tm-Semic.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Damian xyz

Odp: Szukam (informacji, porady, odpowiedzi na pytanie itp.)
« Odpowiedź #1724 dnia: Styczeń 02, 2010, 12:04:45 pm »

To był chyba pierwszy komiks o Batmanie jaki w ogóle wyszedł w PL:)

Wydawało mi się, że pierwszym był Batman - Przysięga zza grobu, ale z ciekawości sprawdziłem i wydany był w 1991. Więc chyba rzeczywiście pierwszym w Polsce był Semicowy.