Autor Wątek: RTS?!  (Przeczytany 10799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zim

RTS?!
« dnia: Kwiecień 12, 2005, 10:03:15 am »
ostatnio szukam usilnie gry na miare wielkiego StarCrafta. choc z drugiej strony jestem praktycznie pewien ze niegdy takowej nie znajde :(

mam w zwiazku z tym pytanie ...czy znacie mozejakies klasyczne eRTeeSy w ktorych producent postawil na grywalnosc przede wszystkim a nie na oprawe graficzna (vide Armies of Exigo) :roll:

a mzoe cos wiadomo nt wspominangeo spory czas temu moda do C&C Generals ktory to mial dac mozliwosc grania w StarCrafta wlasnie na enginie Generalsow...
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Dr. Zoidberg

RTS?!
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 12, 2005, 10:35:16 am »
Sprobuj moze Total Annihilation =) Polecam tez Close Combat, ale troche trudniejsza niz RTSy =)
topy wody pod kilem, ahoj!!!

Offline Nabu Nezzar

Re: RTS?!
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 12, 2005, 10:47:03 am »
Cytat: "zim"
a mzoe cos wiadomo nt wspominangeo spory czas temu moda do C&C Generals ktory to mial dac mozliwosc grania w StarCrafta wlasnie na enginie Generalsow...

Czytałem o tym modzie, na jakiejś stronie, w każdym bądź razie fachowej stronie. Z tego co zapamiętałem to niestety to, że prace nad modem zostały zaprzestane i że się takowy nie ukaże. Niestety.

A jeśli miąłbym Ci polecić jakieś ciekawe rtsy to sięgnij po Warcrafta III a z tych starszych (tzn. jeszcze bardziej starszych niż WIII :) ) pograj w Red Alerat 2 i Tiberian Sun.
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline zim

RTS?!
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 12, 2005, 10:25:31 pm »
W3 przeszedlem jush wzdluz i wszerz kilka razy ...jednak nie to co StarCraft. fabula w SC jest godna solidnej filmowej produkcji :roll:

seria C&C poza Generalsami mnie nie grzeje zupelnie a TA mnie wrecz ziebi :|

moze jestem zbyt wybredny ale solidny 'klasyczny' RTSik to chyba tylko Blizzard potrafi zrobic :? moze sie keidys doczekam wielkiej kontynuacji WIELKIEGO StarCrafta :roll:
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Raven

RTS?!
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 13, 2005, 06:54:19 am »
Cytat: "Dr. Zoidberg"
Sprobuj moze Total Annihilation
Słusznie prawisz, słusznie...
Support Denmark!
Kupię Beastmenów:
http://www.forum.gildia.pl/viewtopic.php?t=25874

Offline Nabu Nezzar

RTS?!
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:30:54 pm »
Cytat: "zim"
W3 przeszedlem jush wzdluz i wszerz kilka razy ...jednak nie to co StarCraft. fabula w SC jest godna solidnej filmowej produkcji :roll:

Hmm... A grałeś w dodatek Frozen Throne?
Co do fabuły w Starcrafcie to się w pełni z Tobą zgodzę.
Cytat: "zim"
seria C&C poza Generalsami mnie nie grzeje zupelnie a TA mnie wrecz ziebi :|

Mnie akurat wszystkie części Red Alerta bardzo przypadły do gustu. Natomiasta TA też jakoś nie przykuł do monitora, pomimo, że zdaniem wielu to świetny RTS.
A możesz spróbujesz pograć w KKND? Co prawda leciwa to pozycja, lecz mnie swego czasu wciągnęła.
Cytat: "zim"
moze jestem zbyt wybredny ale solidny 'klasyczny' RTSik to chyba tylko Blizzard potrafi zrobic :? moze sie keidys doczekam wielkiej kontynuacji WIELKIEGO StarCrafta :roll:

Troche jesteś ;)  Ale masz rację, że jeśli RTS to tylko Blizzard. Starcraft według mnie jest najlpesyzm RTSem, żaden inny mu nie dorównuje. ba, nawet teraz gram w Starcrafta po necie. To jest ponadczasowa gierka.

A może, jeśłi już jesteś fanem Stara to spróbuj pograć w Armies of Exigo? Słyszałęm o tej gierce, że robili je fani Starcrafta czy coś takiego... czy współpracowali. W każdym razie gierka zebrała pochelbne opinie. Z tym, że jest top ozycja fantasy nie SF.
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline SquizzZ

RTS?!
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 13, 2005, 10:50:11 pm »
Hmmm....
Polecę trzy tytuły...

- KKND w wersji Extreme (podrasowany KKND, broń Boże nie KKND2 - paszkwil jakich mało)

- Submarine Titans (gra bardzo wzorowana StarCraftem, rzecz dzieje się pod wodą)

- Age of Empires 2
i]Jeśli wydaje Ci się, że coś mogłoby umknąć uwadze niebieskiego piracika, to masz rację - wydaje Ci się :P[/i]

Offline zim

RTS?!
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 14, 2005, 07:01:33 am »
Cytat: "Nabu Nezzar"
Cytat: "zim"
W3 przeszedlem jush wzdluz i wszerz kilka razy ...jednak nie to co StarCraft. fabula w SC jest godna solidnej filmowej produkcji :roll:

Hmm... A grałeś w dodatek Frozen Throne?
Co do fabuły w Starcrafcie to się w pełni z Tobą zgodzę.

dodatek rowniez ukonczylem :)

Cytat: "Nabu Nezzar"
Cytat: "zim"
moze jestem zbyt wybredny ale solidny 'klasyczny' RTSik to chyba tylko Blizzard potrafi zrobic :? moze sie keidys doczekam wielkiej kontynuacji WIELKIEGO StarCrafta :roll:

Troche jesteś ;)  Ale masz rację, że jeśli RTS to tylko Blizzard. Starcraft według mnie jest najlpesyzm RTSem, żaden inny mu nie dorównuje. ba, nawet teraz gram w Starcrafta po necie. To jest ponadczasowa gierka.

musze sie w koncu wybrac do Empiku i zakupic tego oryginalnego StarCrafta co bym mogl pograc na battle.net ...mam nadzieje ze podobnych zapalencow co my tam znajde ;)

Cytat: "Nabu Nezzar"
A może, jeśłi już jesteś fanem Stara to spróbuj pograć w Armies of Exigo? Słyszałęm o tej gierce, że robili je fani Starcrafta czy coś takiego... czy współpracowali. W każdym razie gierka zebrała pochelbne opinie. Z tym, że jest top ozycja fantasy nie SF.

w pierwszym poscie pisalem o tej grze ...ostatnio probowalem w nia grac. owszem nieprzecietna oprawa. ale niestety cien genialnego SC wisi teraz nad kazda taka produkcja. po prostu nie moge patrzec przez inny pryzmat na RTSy. to musi byc jakas choroba ;)

Cytat: "SquizzZ"
- KKND w wersji Extreme (podrasowany KKND, broń Boże nie KKND2 - paszkwil jakich mało)

hmm ...jush kolejna osoba poleca. moze faktycznie siegne po ten tytul. z tego co pamietam to gralem w KKND2 i mnie szybko odrzucilo. ale faktycznie 'jedynka' moze okazac sie ciekawsza :roll:

Cytat: "SquizzZ"
- Submarine Titans (gra bardzo wzorowana StarCraftem, rzecz dzieje się pod wodą)

hmm mam ta gre tyle ze zlokalizowana i jak slysze polskie 'dziesiec-czterdzisci' to mnie skreca. nie! dla takich doslownych lokalizacji :|

Cytat: "SquizzZ"
- Age of Empires 2

nope :)
no one is placed higher than another
no matter race or creed or gender
(...)
we are all flesh and blood
i am not afraid to speak my mind'

Offline Deytonus

RTS?!
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 14, 2005, 10:44:30 am »
Sub Titans rządzi na mokro ! Heh, ja moge ci polecić np. Warzone 2100 i Earth 2150 (+Moon Project, nie Lost Souls) W2100 to taka fajny rtsik z gatunku "fallout" chyba z '99. A Eartha to każdy powinien znać.

Offline Nabu Nezzar

RTS?!
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 14, 2005, 11:53:46 am »
Cytat: "zim"
musze sie w koncu wybrac do Empiku i zakupic tego oryginalnego StarCrafta co bym mogl pograc na battle.net ...mam nadzieje ze podobnych zapalencow co my tam znajde ;)

Zapewniam Cię, że wcale nie musisz wybierać się do Empiku.
Orginalny Starcraft wcale nie jest niezbędny aby grać na Battlenecie. Ja takowego nie mam. A z tego co wiem, nie tylko ja :)
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy

Offline kingquest

RTS?!
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2005, 01:15:17 pm »
Age of Empires 2 - wspaniały RTS
Age of Mythology- wspaniała kontynuajcja wspaniałego RTS`a  :D
Warcraft 3 - świetna gra

Offline horsie

RTS?!
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 14, 2005, 01:31:25 pm »
Cytuj
Orginalny Starcraft wcale nie jest niezbędny aby grać na Battlenecie. Ja takowego nie mam. A z tego co wiem, nie tylko ja :)

Czy ja wiem czy to jest powód do dumy? :lol:

Offline SoCiu

RTS?!
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2005, 02:50:57 pm »
Zim większość obecnych RTS jest w paskudnym 3D(przynajmniej mi chce się bełtać od ustawienia kamer :lol: ), więc chyba nie doczekamy się nowego grywalnego RTS'a(chociaż cierpliwie czekam na Age of Empires 3). Ja bym polecił pseudo RTS'a Dungeon Keeper'a 2 no i nowe Settlersy Heretige of King czy jakoś tak, bardzo ładnie zrobiona i całkiem przyjemnie się klika, chociaż granie jedną "rasa" szybko się nudzi. Ze staroci to WarCraft II,Dark Colony,może jakąś nową Dune'a(nie pamiętam która była lepsza czy 2000 czy emperor).
ww.s.p.glt.pl

Offline Sukul Ankhadu

RTS?!
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 14, 2005, 04:28:20 pm »
Dungeon Keeper 2 - to dopiero byla fajna gierka, chociaz stara. Jak najbardziej godna polecenia

Offline Nabu Nezzar

RTS?!
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 14, 2005, 10:30:24 pm »
Cytat: "Bad_Horsie_"
Cytuj
Orginalny Starcraft wcale nie jest niezbędny aby grać na Battlenecie. Ja takowego nie mam. A z tego co wiem, nie tylko ja :)

Czy ja wiem czy to jest powód do dumy? :lol:

Po prostu chciałem pomóc Mu zaoszczędzić trochę grosza ;)
Cytat: "Sukul Ankhadu"
Dungeon Keeper 2 - to dopiero byla fajna gierka, chociaz stara. Jak najbardziej godna polecenia

Seria Dungeon Keeper nie jest RTSem.
W sumie to nie wiem do jakiego gatunku ją zaliczyć, ale na pewno nie do RTSów. To jakiś mieszaniec.
url=http://fir.glt.pl]Republika Fantastyki i Rzeczywistości[/url]
Na przeciwstawnym biegunie
LARPy