Autor Wątek: Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!  (Przeczytany 3709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline coper

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« dnia: Styczeń 29, 2003, 12:21:39 pm »
Prosze mi proponowac rozpiske orcow i gabasow na 2000pts na turniej open!!
'm OnE FrOm AlL | PeRfEkT


nr gg: 3643266

Offline SzAjBuS

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 29, 2003, 01:58:11 pm »
ponoc super rozpiske jestes w stanie w 10 min zrobic, wiec po co ci pomoc?
W czym leżą największe twe niebezpieczeństwa ? - W litości. "
Friedrich Nietzsche

Offline jachu_ka

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 29, 2003, 02:05:42 pm »
bo mial zrobic na towarzyska a mowi o turniejowej ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline coper

prosze babciu
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 29, 2003, 02:54:20 pm »
na 2 tys towarzyska20 night goba +3 fanatic 12orcs boar boyz 12 black orcs 20 savage orc boyz 3 night goba szaman 1 goblin big boss 2 spear czukas 1 doom diver
'm OnE FrOm AlL | PeRfEkT


nr gg: 3643266

Offline coper

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 29, 2003, 02:58:00 pm »
no na 1500pts ale to nie jest problem 10 goblin wolf riders 1 goblin rock lobber i drugie 20 savage tylko teraz big uns!!
'm OnE FrOm AlL | PeRfEkT


nr gg: 3643266

Offline yanczi

Re: Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2003, 05:22:21 pm »
Cytat: "coper"
Prosze mi proponowac rozpiske orcow i gabasow na 2000pts na turniej open!!

Skoro w 10 min super rozpiske robisz to poswiec godzine i zrób sobie 6  a pozatym to dziwna prosba "przosze mi proponowac!!"  to ma byc prosba czy rzadanie ??

Zastanów sie nat tym  :!:  :!:  :!:  :!:  :!:  :evil:
kreślenie charakteru narodowego:
1 Włoch: patriota, 2 Włochów: demonstracja, 3 Włochów: defetyzm
1 Francuz: dowcip, 2 Francuzów: miłość, 3 Francuzów: rewolucja
1 Niemiec: poeta, 2 Niemców: organizacja, 3 Niemców: wojna

Offline coper

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2003, 05:28:36 pm »
ja prosze o propozycje rozpisek fakt moge zrobic wlasna ale chce znac opinie innych doswiadczonych bardziej niz ja graczy WFB  wiadomo moge zrobic sobie samych black  orcow i orcow na dzikach ale to nie wypali!!
'm OnE FrOm AlL | PeRfEkT


nr gg: 3643266

Offline BOGINS

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2003, 06:13:35 pm »
Coper ja nie wiem czym tyc chesz moich 5 fanatyków wywabić, ale mozesz próbować orkami - najlepiej tymi na dzikach:P Aha i się lepiej nie odzywaj bo towja armia to żal d*** ściska, nawet jak na 1500, pamiętaj że nie tylko ty jesteś gobosem..., wstaw jakieś wilki i będzie wporządku
laanesh!!! The time has come! Fear me mortals.

Offline jachu_ka

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 29, 2003, 06:16:34 pm »
wow, Bogins, jakie ostre slowa... nie poznaje kolegi... ;)

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Michaelius

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 29, 2003, 07:33:39 pm »
Obejrzyj sobie rozpiski O&G w artykule "Najlepsze z najlepszych cz II" napisanym przez Vladdiego
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline jachu_ka

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2003, 07:37:18 pm »
co to za masakryczny kolor? :shock:

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Cyel

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2003, 09:46:02 pm »
Ha, wreszcie mogę się wypowiedziec na  temat na którym się aktualnie znam. Gra orkami to większa część mojego dotychczasowego doświadczenia z nową edycją. Choć gram raczej konserwatywną armią, zdaję sobie sprawę jak powinna wygladać silna, turniejowa armia orków i goblinów. Część przedstawionych taktyk jest zresztą z powodzeniem stosowana na turniejach przez mojego, posiadającego mniej skrupułów kumpla, który zawdzięcza jej wiele sukcesów (pierwsza 30stka ligi, z zaledwie 3 turniejów...)
1) Rydwany. Goblińskie oczywiście. To naprawdę jedna z najbardziej opłacalnych pod względem oferowanych możliwości jednostek w liście O&G.  Naprawdę, im więcej tym lepiej. Główne problemy rydwanów to wrazliwość na strzelanie (trzeba dać inne, bardziej obiecujace cele, no i odpowiednio manewrować) i goblinski Ld. Pewnym rozwiązaniem problemu Ld jest wsadzenie na każdy rydwan goblińskiego herosa (których , jeśli wystawiasz tylko goblińskich bohaterów, powinienes mieć dość ). Danie mu broni dwurecznej zasadniczo zwiększa siłę uderzeniową rydwanu. Magicznymi przedmiotami nie warto zawracać sobie głowy, to tylko gobliny ... rydwany powinny działać w parach , chyba, ze to ewidentnie niekonieczne.
2) Maszyny bojowe. Tu jedna odpowiedź ; spear chukki. Tanie jak barszcz (35 pkt !!!), zaskakujaco skuteczne. Problemem jest trafienie ; tu pomocny jest czar z Big Waaagh! umożliwiający przerzut kości. Naprawdę śmiercionośne. Uwaga na ustawianie ich w kupie ; jak coś z terrorem wleci w środek to papa.
3) Gigant . tu trochę mieszane uczucia. Główną zaletą jest manewrowość. Nie musisz się martwić tymi wszystkimi wheelami i reformami. Potencjalna siła uderzeniowa duża, ale może rozczarować. I jeśli przeciwnik ma choćby średnią ilość strzelania, to Gigant ma małe szanse. Choć oczywiście wtedy przeciwnik mniej wali po rydwanach, które są (zwłaszcza wziąwszy pod uwagę koszt) dużo skuteczniejsze.
4) Wilcza kawaleria . kolejna podstawa silnej armii. Niebywale szybka i wielozadaniowa. Minimalny skład, 5 w tym muzyk (kluczowy bo Ld6 i tani) Szarże z flank, opóźnianie, ataki na słabszych przeciwników, <odginanie szarż>, no po prostu nie wyobrażam sobie gry bez tych chłopaków ! Warto dać im łuki (tylko 10pts za oddział), rezultaty mogą być zaskakujące, bo gobbosy mogą strzelać z marszu, i są na tyle szybcy by trzymać cel w bliskim zasięgu (hit bazowo na 5+). Oczywiście nie należy budować na tych łukach żadnej taktyki, ale każdy kill z nich cieszy, i zazwyczaj się spłacają.
5) Piechota. Orc Boyz. Zanim zaczniecie się krzywić , pozwólcie mi wyjaśnić. Oddział 25 chopaków (bez sztandaru!) to koszt 160 pts. Nasi boyzi są jednostką samobójczą !. tylko nasz przeciwnik o tym nie wie. Taki oddział wygląda bardzo pokaźnie na polu bitwy (zwłaszcza w porównaniu z resztą armii). Bardzo często oponent nie będzie skłonny uwierzyc, ze jesteś gotów poświęcić ten oddział (Jesteś!!!) dla jakiejś tam mętnej przewagi taktycznej. Nie wyprowadzaj go z błędu, do ostatniego momentu. Boyzi są apetycznie wygladającą przynętą dla ciężkiej kawalerii itp.  Bądź tylko pewny, że kiedy ich poświęcasz, robisz to w imię wyżej wspomnianej przewagi taktycznej...
Inna piechota : BigUns albo Black Orcs z Waaagh! Banner. Nawet moi kumple, którzy wiedzą, że biorę ten sztandar, sa notorycznie zaskoczeni 10calową szarżą oddziału orków. O takich drobiazgach się zapomina. Pozwól swojemu przeciwnikowi zapomnieć ... do momentu w którym będzie za późno.
6) drobiazg dla Great Shamana : Dangly Wotnotz lub Knobbly Staff. Pamiętaj, że o ile w opisie czaru lub przedmiotu nie jest wyraźnie napisane, że można nim przerzucić Miscast, nie wolno tego zrobić (np. Mork Save Uz : nic z tego). Warto, dać taki drobiazg, żeby potem nie patrzeć jak twojemu szamanowi za 300pts wybucha głowa.
   To na razie tyle. Ja bym nie grał armią opartą na tych radach, bo, jak wielu z was się już zorientowało, zwolennikiem zbalansowanych armii. Ale, jeśli chcesz poważnie powalczyć orkami i goblinami, to przemyśl powyższe koncepcje.

Offline Michaelius

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2003, 10:07:31 pm »
hehe to byl slanesh pink postanowilem sie troche pobawic kolorami narazie jeszcze jade po nazwach ale pozniej przerzucam sie na wpisywanie heksami :)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

Offline jachu_ka

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2003, 10:28:23 pm »
a potem FFF systemie szesnastkowym? :D

mąka krupczatka
<- ikona prawdziwego kasztaniarza.

Offline Michaelius

Optymalna rozpiska Zielonej hordy na 2 kafle OPEN!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2003, 07:53:57 am »
no o tym wlasnie mowilem:)
Michaelius

"Your understending is not required, merely your surrender"

 

anything