Autor Wątek: Fables (Baśnie)  (Przeczytany 202906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Fables
« Odpowiedź #345 dnia: Lipiec 13, 2013, 10:19:20 am »
U mnie było raczej odwrotnie - podczas lektury pierwszego i drugiego tomu nie mogłem wejść w nastrój. :) Ekscytacja pojawiła się przy tomie trzecim i trwała niezmiennie do jedenastego (oczywiście wliczam w to również "Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki").

Offline graves

Odp: Fables
« Odpowiedź #346 dnia: Lipiec 13, 2013, 10:30:42 am »
Ja właśnie czytam 11-tkę. Nadal mi się ta seria bardzo podoba. Pierwszy tom wydał mi się słaby, ale dałem szanse i jak na razie się nie zawiodłem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Julek_

Odp: Fables
« Odpowiedź #347 dnia: Lipiec 13, 2013, 12:44:33 pm »
No właśnie ostatnio przeczytałem to, co wydał Egmont. A Ty pewnie jesteś na bieżąco z wersją oryginalną, szczęściarzu? :)

Musze Cię zawieść, bo idę równo z Egmontem. No nawet nie równo, bo mam tom czy dwa zaległości, bo jakoś "Baśnie" nie do końca mnie przekonały. I znowu - w przeciwieństwie do Ciebie - wolałem pierwsze tomy serii, gdzie Willingham skupiał się bardziej na pokazaniu tego, jak Baśniowcom żyje się w naszym świecie, a nie na głównym wątku fabularnym.

Offline graves

Odp: Fables
« Odpowiedź #348 dnia: Lipiec 13, 2013, 06:42:23 pm »
Skończyłem czytać 11 tom - rewelacja.
Praktycznie seria mogłaby się na tym skończyć. Zamknięte zostały wszystkie ważniejsze wątki. Z pewnością ktoś czytając "Fables" z pominięciem tego tomu (albo nawet tylko 75 zeszytu) sporo straci.
75 zeszytów tej serii za nami a ja nie mogę sie doczekać co jeszcze Willingham wymyśli. Szczególnie, że w posłowiu zaprasza nas na dalsza wędrówkę.
Bardzo ładne wydanie. Dostrzegłem zaledwie 1-2 literówki (np. ambasador Jan mówi "próbowałam") - ale to drobiazg. Poza 177 stronami komiksu i okładkami wszystkich zeszytów (okładki to wielki atut tej serii, wycięcie ich byłoby zbrodnią) - mamy dodaytkowo posłowie napisane przez scenarzystę oraz galerię szkiców i mini posterów innych autorów.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #349 dnia: Lipiec 13, 2013, 09:50:07 pm »
Aż sobie zerknąłem do moich ocen na lubimyczytac.pl  :wink:
Widać, że w pewnym momencie jest dwutomowe załamanie poziomu, a potem znowu wszytko wraca do normy. :smile:

1. Na wygnaniu 7/10
2. Folwark zwierzęcy 9/10
3. Kroniki miłosne 8/10
4. Marsz drewnianych żołnierzyków 8/10
5. Cztery pory roku 8/10
6. Strony rodzinne 8/10
7. Arabskie noce (i dnie) 6/10
8. Wilki 6/10
9. Synowie imperium 8/10

I w 10 i 11 też liczę na poziom bdb (8/10). :smile:

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fables
« Odpowiedź #350 dnia: Lipiec 13, 2013, 10:07:25 pm »
Ależ dlaczegóż? :)

na początku podobał mi się ten świat, bohaterowie, no i wątek z Adwersarzem, który po rozwiązaniu... stracił magię

potem powoli do serii zaczęła wkradać się nuda. nie wiem, do mnie nie trafia to, co rozrysował Willingham. czasami jeszcze rozpisze fajny dialog, albo ma pomysł na dobą historię, np. tę z żabim królem. ale ogólnie tendencja spadkowa. szkoda.

ale widzę, że każdy odbiera to na swój sposób :) w sumie gdyby nie trafiało to w gusta czytelników, nie miałby prawa mieć tak wiele tomów i spin-offów!

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #351 dnia: Lipiec 13, 2013, 10:13:28 pm »
na początku podobał mi się ten świat, bohaterowie, no i wątek z Adwersarzem, który po rozwiązaniu... stracił magię

O! Tu się zgodzę. Za szybko ujawniono tożsamość Adwersarza. (Pomijając fakt, że taki jeden matoł napisał dawno temu w tym temacie kto nim jest, czym wkurzył połowę forum. U nas wtedy zdaje się wyszedł jeden tom, góra dwa, lub dopiero seria miała się ukazać. W każdym razie sam początek, a wszyscy już wiedzieli kim jest Adwersarz).
Nie zgadam się z opinią, że można było się domyślić jego tożsamości po tomie numer 4. Ktoś mógł przypadkiem do tego dojść, ale pewnie mało kto.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Fables
« Odpowiedź #352 dnia: Lipiec 14, 2013, 11:24:33 am »

Za szybko ujawniono tożsamość Adwersarza. (Pomijając fakt, że taki jeden matoł napisał dawno temu w tym temacie kto nim jest, czym wkurzył połowę forum.


pijesz do mojego pierwszego posta na forum ? młody i głupi byłem wtedy :P niektórzy tacy pozostają. ja pamiętam, kto niegdyś najwięcej facepalmów tu zgarniał ;)

a żeby offa nie było: naprawdę wydaje Ci się, że siła serii tkwi w tajemnicy, kto jest Adwersarzem ?

Offline Death

Odp: Fables
« Odpowiedź #353 dnia: Lipiec 14, 2013, 11:39:49 am »

pijesz do mojego pierwszego posta na forum?
To byłeś Ty? Serio?  :biggrin:  Hihihi :biggrin: Dobre. :lol:
No ja też z pewnością byłem matołem. Młodość ma swoje prawa.  :wink:

naprawdę wydaje Ci się, że siła serii tkwi w tajemnicy, kto jest Adwersarzem ?
Nie napisałem, że siła. Ale fajnie by było, gdyby przez długi czas pozostał niewiadomą. Tego czego nie widać bardziej się boimy :smile: (patrz: pierwszy "Obcy").

Offline hans

Odp: Fables
« Odpowiedź #354 dnia: Lipiec 18, 2013, 01:54:20 pm »
Trudno mi zrozumieć zachwyty nad tomem 11-tym. Od pewnego czasu kolejne Baśnie zaliczały spadek - z serii, która mnie zafascynowała bohaterami i ciekawą, lekko humorystyczną fabułą przeistaczała się w nudny tasiemiec. Ostatnie polskie wydanie, to ukoronowanie tej drogi. Bohaterowie zatracili ciekawsze cechy, brakuje im pazura, obecnie nienaturalnie sobie słodzą (wymęczyły mnie dialogi między między Sindbadem a Księciem Uroczym), a fabuła niczym nie zaskakuje. Słowem: nuda.
Recenzja w KZ-cie idealnie oddaje moje wrażenie po lekturze 11 tomu. No, ale skoro teraz seria ma być zupełnie inna, to skuszę się na kolejne tomy :smile:

Offline Wukau

Odp: Fables
« Odpowiedź #355 dnia: Wrzesień 15, 2013, 07:13:02 am »
Czytal ktos fables of jack? Warto kupic?

N.N.

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #356 dnia: Wrzesień 16, 2013, 07:44:49 am »
Czytal ktos fables of jack? Warto kupic?
Moim zdaniem jest to słabsze od "Fables" i na dłuższą metę monotonne. W historii występuje więcej postaci zaczerpniętych z baśni literackich (najważniejszy jest Humpty-Dumpty) i z folkloru amerykańskiego (błękitny wół Paula Bunyana), są seksowne siostry Page, które z Jackiem łączy związek hate/love, dużo oszukiwania i bycia oszukiwanym, ale całość oparta jest na rozmaitych żarcikach, a nie na porządnie opowiedzianej historii. Trzynasty tom "Fables" to crossover z "Jackiem" i pojawiają sie tam pewne wątki z tej serii, warto zatem coś o niej wiedzieć, ale porywanie się na całość może byc męczące i raczej niewarte kosztów.

Offline adro

Odp: Fables
« Odpowiedź #357 dnia: Wrzesień 16, 2013, 09:25:11 pm »
No to fajnie, bo ponoc egmont ma zamiar ruszyc z tym tytulem po zakonczeniu Basni....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

ramirez82

  • Gość
Odp: Fables
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 16, 2013, 10:03:31 pm »
No to fajnie, bo ponoc egmont ma zamiar ruszyc z tym tytulem po zakonczeniu Basni....

A Baśnie to w ogóle mają już przewidziany jakiś finał? W tym roku wyjdzie 19 tom. Może po Lucyferze wprowadzą jakąś nową serię, choć gdyby przejrzeć odpowiedzi Egmontu z ostatnich kilku lat, to na pytanie o nową serię z Vertigo ciągle padała odpowiedź "nie przewidujemy". Szkoda gdyby to miało być Jack of Fables, zamiast Scalped, Unwritten, czy kontynuacji Y.

Offline m010ch

Odp: Fables
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 18, 2013, 07:36:11 pm »
Nie mają - pewnie będą chciały prześcignąć Hellblazera w ilości wydanych w serii zeszytów, a na końcu postacie zostaną przerzucone do regularnego DC w ramach jednej z kolejnych fal New 52 :wink: .

A z Unwrittenem się Fables obecnie crossoveruje, więc niewykluczone że kiedyś Egmont i o tę serię zahaczy. Chyba, że do zrozumienia crossa nie jest konieczna znajomość unwrittenowego uniwersum - to by musiały powiedzieć osoby, które są na bieżąco z oboma ongoingami.

 

anything