trawa

Autor Wątek: MFK 2005  (Przeczytany 31562 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline empro

MFK 2005
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 07, 2005, 08:05:48 pm »
dawno to było ale chyba my, mieliśmy wtedy całkiem dobrą drużynę, ale pamiętam, że Pan Kołodziejczak niezły był i chyba grał sam gdzieś wcześniej :)

Offline graves

MFK 2005
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 07, 2005, 08:09:04 pm »
Do zobaczenia jutro na mfk  :badgrin:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Macias

MFK 2005
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 07, 2005, 09:07:41 pm »
Cytat: "empro"
dawno to było ale chyba my, mieliśmy wtedy całkiem dobrą drużynę, ale pamiętam, że Pan Kołodziejczak niezły był i chyba grał sam gdzieś wcześniej :)
W liceum bodajze ostro bawil sie w kosza.

Offline kingquest

MFK 2005
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 08, 2005, 07:53:39 pm »
Pierwszy wróciłem z MFK więc opowiem pierwszy o odczuciach związanych tegoroczną imprezą.
W samochód wsiadłem i ruszyłem do Łodzi z moim tatą za kierownicą.
Do ŁDK dojechaliśmy około 11.
Postanowiłem zacząć  zwiedzanie od giełdy. Była ona całkiem duża (nie wiem jak było kiedyś)
Kupiłem na MFK :
- Queen and Country
- Żywe Trupy
- Golem i  Gwiazdy Dawida
- Blaki
- Gang Wąsaczy i Przygody pana W.
- Na Śniegu Szkarłatne Plamy
- Polski Zoo Komiks
- Banner #4
- Punisher #12
- Sin City - Do piekła  i z Powrotem

Następnie udałem się na spotkania z twórcami.
O 12.00 odbyło się spotkanie z Januszem i Gawronkiewiczem. Zostało ono poprowadzone trochę nieudolnie. Publiczność nie miała pytań.  Autorzy zdradzili niewiele informacji na temat nowego tomu Otto Bohatera. Ogólnie nie było źle, ale w sumie nic specjalnego.
Następnie odbbyło się spotkanie z Panem Kołodziejczakiem(Delporte nie przyjechał :roll: ) . Oczywiście tradycjnie nie wiele dowiedzieliśmy się od Pana Tomka. Powiedział jedynie, że nie będzie w najbliższym półroczu, żadnych premier nowych komiksów, będą kończone stare serie. Szczególnie Pricz i Sandman po którego zakończeniu ukażą się dodatkowe albumy osadzone w tymże świecie. A i dowiedzieliśmy się jednej ważnej rzeczy otóż pierwszym komiksem z serii Mistrzów Komiksu będzie komiks Jose opowiadający o wojnie.
Następnie zrobiłem sobie godzinkę przerwy na ogólne spacery po terenie ŁDK  ;)
Później udałem się na najciekawsze chyba spotkanie tego festiwalu. Poszedłem na spotkanie z wydawnictwem Taurus Media.
Było to całkiem sympatyczen spotkanie z twórcami nowego wydawnictwa.
Myślę, że będzie z  nimi dobrze, bo widać, że są to ludzie oddani komiksowi. Więc, powinno byc dobrze. Podali jeden nowy tytuł jaki wydadzą. Jest to znów pozycja z Greckiem Rucką- WhiteOut
http://www.gregrucka.com/whiteout.html

Na MFK widziałem kilka osób z naszego forum.
Widziałem:
Tura, Gilbearta, Karola Konwerskiego, Mateusza Skutnika(chyba), Tkachoza, Gravesa, Wojciecha Birka, Jarka Obważanka i pewnie kilku innych których nie znam z widzenia. Niestety nie z każdym( a prawie z nikim) się przywitałem  :(.
No i to tyle względem MFK. Podobało mi się choć wiem, że impreza była taka sobie. No ale musiało mi się podobać bo to mój pierwszy konwent komiksowy i dopiero się "wprowadzam" do tego kręgu największych maniaków :D  :D No ale młody jeszcze jestem i mam jeszcze kilka lat na lepsze zapoznanie się i z kilkoma osobami tym razem w realu.
Pozdrawiam
KingQuest

Offline kingquest

MFK 2005
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 08, 2005, 07:55:52 pm »
A i jeszcze zapomniałem dodać o ciekawym incydencie z panem Raczkowskim, który nie przyjechał iż uznał, że nie warto przyjeżdżać dla tak marnej publiczności , i dla tak marnych festiwalowiczów. :/

Offline Wojtpil

MFK 2005
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 08, 2005, 08:13:00 pm »
Dzięki za relacje. Fajnie że będzie więcej Sandmana i Preachera. Na takie wieści czekałem :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

N.N.

  • Gość
MFK 2005
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 08, 2005, 08:16:06 pm »
Cytat: "kingquest"
A i jeszcze zapomniałem dodać o ciekawym incydencie z panem Raczkowskim, który nie przyjechał iż uznał, że nie warto przyjeżdżać dla tak marnej publiczności , i dla tak marnych festiwalowiczów. :/


Skąd takie wyjaśnienie nieobecności Raczkowskiego?

Offline kingquest

MFK 2005
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 08, 2005, 08:21:11 pm »
Cytat: "N.N."
Cytat: "kingquest"
A i jeszcze zapomniałem dodać o ciekawym incydencie z panem Raczkowskim, który nie przyjechał iż uznał, że nie warto przyjeżdżać dla tak marnej publiczności , i dla tak marnych festiwalowiczów. :/


Skąd takie wyjaśnienie nieobecności Raczkowskiego?


Tak wytłumaczył to jeden z organizatorów , zaraz po spotkaniu z Gillesem Leporem. Mnie także zdziwiły te dosyć mocne słowa.

Offline Rybb

MFK 2005
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 08, 2005, 09:43:14 pm »
Byłem słyszałem i przyznaję że dosyć dziwna akcja to była. Ale cóż... Za to spotkanie z panem Raczkiewiczem bardzo mi się podobało

Offline spidey

MFK 2005
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 08, 2005, 10:59:39 pm »
Cytat: "kingquest"
W samochód wsiadłem i ruszyłem do Łodzi z moim tatą za kierownicą.

Fajnego masz tate. Jak ja bym kiedykolwiek poprosil swojego starego zeby zawiózł mnie na jakis konwent komiksowy to by mi odpowiedział: poj***ło cie, idź sie lecz czlowieku, daj se spokoj w koncu z tymi komiksami  :roll: (oczywiście nigdy sobie nie dam  :) )

Cytat: "kingquest"

Kupiłem na MFK :
- Queen and Country
- Żywe Trupy
- Golem i Gwiazdy Dawida
- Blaki
- Gang Wąsaczy i Przygody pana W.
- Na Śniegu Szkarłatne Plamy
- Polski Zoo Komiks
- Banner #4
- Punisher #12
- Sin City - Do piekła i z Powrotem

A gdzie tak zachwalany przez ciebie komiks 300  :badgrin:  ;)

Cytat: "kingquest"
Podali jeden nowy tytuł jaki wydadzą. Jest to znów pozycja z Greckiem Rucką- WhiteOut

Ryzykują  ryzykują... kolejny nieznany tytuł ale w sumie być może fajny  :)
Ktoś wie z ilu tomów to się składa ?
I w jakiej to mniej wiecej jest konwencji ?

Cytat: "kingquest"
Następnie odbbyło się spotkanie z Panem Kołodziejczakiem(Delporte nie przyjechał  ) . Oczywiście tradycjnie nie wiele dowiedzieliśmy się od Pana Tomka. Powiedział jedynie, że nie będzie w najbliższym półroczu, żadnych premier nowych komiksów, będą kończone stare serie. Szczególnie Pricz i Sandman po którego zakończeniu ukażą się dodatkowe albumy osadzone w tymże świecie. A i dowiedzieliśmy się jednej ważnej rzeczy otóż pierwszym komiksem z serii Mistrzów Komiksu będzie komiks Jose opowiadający o wojnie.

A czy miał ktoś w sobie trochę odwagi żeby zapytać się go na tym spotkaniu o ostatni spory wzrost cen komiksów Egmontu ? Czy nie było takiego na sali ?  :badgrin:

Cytat: "kingquest"
No i to tyle względem MFK. Podobało mi się choć wiem, że impreza była taka sobie. No ale musiało mi się podobać bo to mój pierwszy konwent komiksowy i dopiero się "wprowadzam" do tego kręgu największych maniaków  

Jedni to maja fajnie i po raz pierwszy wprowadzaja sie na konwenty komiksowe a inni maja BARDZO niefajnie i po raz pierwszy musza wprowadzac sie na konwenty studiowe  :( (ostatnio coraz czesciej sobie myśle: trzeba było iść do wojska, trzeba było iść do wojska, trzeba było iść do wojska...)

N.N.

  • Gość
MFK 2005
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 08, 2005, 11:03:45 pm »
Cytat: "spidey"

Ktoś wie z ilu tomów to się składa ?
I w jakiej to mniej wiecej jest konwencji ?


Zajrzyj pod podany link - wszystkiego się dowiesz.
A czy miał ktoś w sobie trochę odwagi żeby zapytać
Cytuj
Jedni to maja fajnie i po raz pierwszy wprowadzaja sie na konwenty komiksowe a inni maja BARDZO niefajnie i po raz pierwszy musza wprowadzac sie na konwenty studiowe  :( (ostatnio coraz czesciej sobie myśle: trzeba było iść do wojska, trzeba było iść do wojska, trzeba było iść do wojska...)

Jak byś trafił do wojska, pewnie byś powtarzał: trzeba było iść na studia, trzeba było iść na studia (i miałbyś wtedy rację).

Offline spidey

MFK 2005
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 08, 2005, 11:35:02 pm »
tak małym off-topem: N.N. ja naprawde lubie wojskowe klimaty, serio i ogólnie wole się wysilać fizycznie niż intelektualnie  :)

Offline kingquest

MFK 2005
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 09, 2005, 06:50:24 am »
Cytat: "spidey"
Cytat: "kingquest"


Cytat: "kingquest"

Kupiłem na MFK :
- Queen and Country
- Żywe Trupy
- Golem i Gwiazdy Dawida
- Blaki
- Gang Wąsaczy i Przygody pana W.
- Na Śniegu Szkarłatne Plamy
- Polski Zoo Komiks
- Banner #4
- Punisher #12
- Sin City - Do piekła i z Powrotem

Cytat: "spidey"
A gdzie tak zachwalany przez ciebie komiks 300  :badgrin:  ;)



Aj na razie postanowiłem nie kupować. Ale na pewno kupię kiedy będzie słabszy miesiąc wydawniczy. Czyli zapewne już niedługo   ;)

Offline freshmaker

MFK 2005
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 09, 2005, 09:31:21 am »
nie bylem na spotkaniu z egmontem ale mam zapowiedzi do grudnia dostepne na stanowisku, kolejny MK to Yossel Kuberta - w grudniu.

zastanawiam sie jaka ta ulubiona seria ktora taurus sprzatnal kolodziejczakowi sprzed nosa. goon? whiteout? niczego wiecej nie powiedzieli.
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Gashu

MFK 2005
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 09, 2005, 01:03:49 pm »
Cytat: "freshmaker"
nie bylem na spotkaniu z egmontem ale mam zapowiedzi do grudnia dostepne na stanowisku


Fresh, podzieliłbyś się tymi zapowiedziami, z tymi którzy nie dotarli do Łodzi   :p
They say when you talk to God it's prayer.
But when God talks to you, it's schizophrenia."
--------------
http://twitter.com/gashuPL

 

anything