Autor Wątek: Turniej - Warszawa 18. września  (Przeczytany 8901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glorfindel

Turniej - Warszawa 18. września
« dnia: Wrzesień 06, 2005, 10:00:31 am »
na wstępie prośba o przyklejenie:

Liga Mazowiecka LOTR i Stowarzyszenie Miłośników Gier Bitewnych "Bazyliszek" serdecznie zapraszają na kolejny turniej LOTR


kiedy: 18 września
gdzie : Warszawa , Gimnzajum nr 2 ul Narbutta 65/71
za ile : 10 zł

rejestracja graczy 9.15-9.45
start 10.00

zgłoszenia zawierające imie, nazwisko, nick oraz rozpiskę
proszę przysyłać do 16 września
na adres: glorfindel@buziaczek.pl

osoby, które przysłały rozpiskę otrzymają potwierdzenie w ciągu 3 dni
brak potwierdzenia = zgłoszenie nie doszło

regulamin na stronie

http://www.lord.friko.pl/index.php?zm=liga&sel=regulamin

z nastepującymi wyjątkami:

gramy następujące scenariusze:

1.Tajne Rozkazy

Przed rozpoczęciem bitwy każdy gracz losuje w obecności sędziego cel scenariusza. Informacja o tym, który rozkaz został wylosowany jest odnotowywana przez sędziego. Rozkaz jest znany tylko sędziemu i graczowi, aż do zakończenia bitwy. Treść rozkazu jest ujawniana przeciwnikowi w momencie podliczania punktów za bitwę.

1-2. Anihilacja – należy zabić 75% wrogich modeli i samemu nie stracić więcej niż 50% modeli
Za wykonanie celu scenariusza + 700 p .
3-4 Generał : generałem armii jest najdroższy punktowo bohater, za zabicie wrogiego generała + 700p. W przypadku posiadania dwóch bohaterów o tym samym koszcie gracz ma obowiązek poinformować przeciwnika przed bitwą, który z tych modeli jest generałem.
5-6 Przebić się : należy przeprowadzić 20% modeli przez krawędź przeciwnika. Modele te nie liczą się jako straty. Za wykonanie zadania +700 p

Strefa rozstawienia: 12 cali od krawędzi stołu

Zasada specjalna: Perfidia

Każdy z graczy otrzymuje 5 Punktów Perfidii (PP)
Może je wydać na:

-Zmuszenie przeciwnika do przerzucenia dowolnego rzutu poza pierwszeństwem 1PP
-Zmuszenie przeciwnika do przerzucenia rzutu na pierwszeństwo 2PP
-Zmodyfikowanie o +/-1 dowolnego rzutu przeciwnika poza pierwszeństwem 2PP

Rzut na perfidie jest ostateczny - wykonuje się go po wszystkich przerzutach ze sztandarów, podnoszeniu za pomocą potęgi itp.

Nie można przerzucić rzutu już raz przerzuconego z powodu perfidii. Wynik można albo przerzucić albo obniżyć za pomocą punktów perfidii.


2.Posłańcy

Na początku gry po wystawieniu wszystkich modeli gracze wystawiają w swojej strefie rozstawienia trzech posłańców, którzy muszą przedostać się przez linie wrogą, aby przekazać niezwykle istotną dla planów strategicznych wiadomość. Ze względów bezpieczeństwa każdemu z posłańców została powierzona tylko część informacji.

Za przeprowadzenie jednego posłańca przez krawędź przeciwnika gracz uzyskuje +100p
Za przeprowadzenie dwóch posłańców przez krawędź przeciwnika gracz uzyskuje +300p
Za przeprowadzenie trzech posłańców przez krawędź przeciwnika gracz uzyskuje +700p

Posłańcy wystawiani są po rozstawieniu wszystkich modeli obu stron.

Statystyki posłańca:

Ruch: 6 cali

F 4/- S3 D5 A1 W1 C5 M:1 W:1 F:3

Posłaniec ma broń ręczną

Rzućcie k6 - ten kto wyrzuci mniej wystawia swoich posłańców jako pierwszy
Posłańcy nie liczą się do maksymalnej liczebności, nie bierze się ich pod uwagę przy obliczaniu strat pod kątem testów odwagi, szpiedzy nie muszą zdawać testów odwagi po stracie 50 %.


Strefa rozstawienia : 12 cali od krawędzi stołu

Zasada specjalna: Mgła

Pole bitwy zalega gęsta mgła. W pierwszej turze bitwy widoczność ograniczona jest do 6 cali. Na początku każdej kolejnej tury gracz, do którego należy pierwszeństwo w danej turze rzuca k6. Przy wyniku 1-3 mgła rozwiewa się (czytaj: widoczność zwiększa się) o k3 (czyli k6 dzielone na dwa, zaokrąglając w górę) cale, przy wyniku 4-6 mgła rozwiewa się o k6 cali.


3.Skarb

Na stole znajdują się znaczniki reprezentujące 4 części skarbu. Są one rozmieszczane na stole przez sędziego. Celem scenariusza jest kontrolowanie ich pod koniec rozgrywki. Za każdą kontrolowaną część skarbu gracz otrzymuje 175p. Część skarbu uważa się za kontrolowaną, jeżeli minimum jeden model Gracza styka się z nią podstawka, oraz nie dotyka jej żaden model przeciwnika.
Skarb może być przenoszony przez Graczy. Dwa piesze modele na małych podstawkach (lub jeden pieszy model na dużej podstawce np. Troll) mogą nieść skrzynię ze skarbem z połową prędkości, cztery piesze modele na małych podstawkach (lub dwa na dużej) mogą poruszać się z pełną prędkością. Aby podnieść skrzynie z miejsca wszyscy „tragarze” muszą poświęcić pełną rundę na podniesienie skrzyni (nie mogą strzelać z łuków, kusz itp. ani walczyć w fazie walki wręcz). W przypadku zaatakowania modelu niosącego skrzynię wypuszcza on ją z rąk. Jeżeli przy skrzyni pozostała wystarczająca do jej przemieszczenia ilość modeli, mogą one kontynuować ruch. Skarbu nie można przekazywać innym modelom.

Strefa rozstawienia : 12 cali od krawędzi stołu

Zasada specjalna: Do ostatniego żołnierza!

W trakcie tej bitwy nie wykonujemy testów Odwagi po przekroczeniu 50% strat


Punktacja za bitwy:

Różnica do 100 małych punktów: obaj gracze otrzymują po 10 VP
101-200 zwycięzca otrzymuje 11 VP przegrany 9
201-300 zwycięzca otrzymuje 12 VP przegrany 8
301-400 zwycięzca otrzymuje 13 VP przegrany 7
401-500 zwycięzca otrzymuje 14 VP przegrany 6
501-600 zwycięzca otrzymuje 15 VP przegrany
601-700 zwycięzca otrzymuje 16 VP przegrany 4
701-800 zwycięzca otrzymuje 17 VP przegrany 3
801-900 zwycięzca otrzymuje 18 VP przegrany 2
901-100 zwycięzca otrzymuje 19 VP przegrany 1
ponad 1000 zwycięzca otrzymuje 20 VP przegrany 0
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline xioze

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 07, 2005, 08:53:46 am »
Darku - Pierwsza Moja - jak pozwolisz  :D
Jak byś miał trochę czasu po turnieju - Chętnie powtórzyłbym tą bitwe ale po zamianie Armii  :shock:  :D Tzn najpier normalnie na Turnieju - Potem poza turniejem jako 4 bitwa - zamienimy się armiami  8)

PS Prośba czy moglibyśmy  zagrać moimi kośćmi  :D Mam GW i normalne swoiskie - no ofens taki przesąd :D

Offline Darulus

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 07, 2005, 09:32:00 am »
Spoko, pierwsza bitwa OK, natomiast po turnieju nie dam rady, muszę jak zwykle wracać szybciutko do domku żona czeka z "wałeczkiem"  :D. Kości OK ale te GW, Twoje są poprostu ochydne, fuj, ciężko na nich wyrzucić szóstkę.

Offline xioze

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 07, 2005, 09:44:24 am »
Cytat: "Darulus"
Spoko, pierwsza bitwa OK, natomiast po turnieju nie dam rady, muszę jak zwykle wracać szybciutko do domku żona czeka z "wałeczkiem"  :D. Kości OK ale te GW, Twoje są poprostu ochydne, fuj, ciężko na nich wyrzucić szóstkę.

Moje na 1000 rzutów 171 razy wypadła 6
GW na 1000 rzutów 164 razy wypadła 6
Więcej rzucać nie będe - niechce mi się  :D

Offline Glorfindel

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 07, 2005, 12:18:35 pm »
przypominam, że warunkiem odbycia się turnieju jest zgłoszenie sie minimum 6 tragarzy...


czy ktoś może pozyczyć na turniej mordorską katapultę z trollem i tylu obsługatów ilu sie da ( wystarczy 6 sztuk  :badgrin:  )
no i 7 trackersów

zobaczylibyście bardzo fajną i nieszablonową rozpiske  :D
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Kosa

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 11, 2005, 05:44:29 pm »
Do Kalinsa:
Czy na najbliższym turnieju zgodziłbyś się przyjąć moje wyzwanie. Chodzi mi oto aby zagrać jakąś klimatyczną potyczkę, bo trochę głupio się gra imrahil na imrahila lub gandalfa. A bitwa Dol Amroth vs Harad może być ciekawa.

Offline Kalins

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2005, 07:46:23 pm »
Witaj Kosa,

chętnie skrzyżuje miecze z armią Dol Amroth (o ile sobie przypominam dwukrotnie ostatnio wygrałem z nimi - pozdrowienia Celeborn  ;) , ale niestety na najbliższym turnieju się nie pojawię - mam turniej piłkarski, a jako kapitan i bramkarz nie mogę się wymigać. Strasznie żałuję, ale nic nie da się z tym zrobić.
Natomiast, jesli pasuje Ci takie rozwiązanie, to możemy umówić się któregoś dnia np. w sklepie Cytadeli i rozegrać bitwę na zasadach turniejowych. Daj znać na prywatny mail.

Pozdrawiam,
Kalins

P.S. Haldir - pamiętam o Twoim wyzwaniu, ale następnym razem ....
Powiedz Mitril i wejdź".

Offline Haldir z Lothlorien

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 11, 2005, 08:16:30 pm »
Cytuj
a jako kapitan i bramkarz nie mogę się wymigać


Codziennie się czegoś nowego o Was dowiaduje:D

Cytuj
P.S. Haldir - pamiętam o Twoim wyzwaniu, ale następnym razem ....


Ja też pamiętam.... będe czekał:D

P.S Ja gram jako cofnięty skrzydłowy 9czyt. ofensywny obrońca :p )
b]Mitril [/b] się zbliża

Offline Darulus

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:41:43 am »
PS Prośba czy moglibyśmy zagrać moimi kośćmi  Mam GW i normalne swoiskie - no ofens taki przesąd  

Piotrek zmusiłeś mnie do wydatku kupiłem 8 nowych kości w bellonie za jedyne 1,50zł, tak więc z czystm sumieniem mogę grać nowymi kośćmi, a stare idą w odstawkę. Mam nadzieję, żę nie będziesz już miał problemów z moimi kośćmi :D  inaczej pozwę Cię o zwrot 12zł. :) .Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na naszą bitwę.

Offline Mads

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2005, 07:57:45 pm »
Cytat: "Haldir z Lothlorien"

P.S Ja gram jako cofnięty skrzydłowy 9czyt. ofensywny obrońca :p )


 :lol:

Ja Cię już znam... na każdym WF-ie uciekasz za szkołę i się "dotleniasz".  :D

A tak swoją drogą to znamy się rok, a ja nawet nie widziałem jaka z Ciebie jest lebiega...  :D
t!ffme!ster...

Offline Glorfindel

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 12, 2005, 11:53:50 pm »
---------------------------------------------------------------------------------

lista uczestników

1.Patryk Anczewski
2.Lechu
3.Valadir
4.Haldir
5.Amandil
6.Truten1
7.Maciek Kosicki
8.Kpt. Eomer
9.Gabryś Zieliński
10.Isengard1
11.Potworek
color=red]Aktualny ranking Ligi Ogólnopolskiej - już dostępny na [/color][size=13]Mitril.pl[/size]

Offline Darulus

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2005, 07:16:04 am »
Piotrze nie rób tego, już się nastawiłem na grę z Tobą, m.in. dlatego zrezygnowałem z ciekawego wyjazdu w niedzielę na inscenizację bitwy nad Bzurą  :( , a swoją drogą moje nowe kości są bardzo ładne pomarańczowe i zielone miodzio  :D . Natomiast towarzyskie gry w najbliższym czasie mam niestety zarezerwowane  z Kalinsem.
Pozdrawiam

Offline GICO

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 14, 2005, 09:49:04 am »
udział w lidze jest dobrowolny. nikt nikogo do niczego nie zmusza i nikomu nikt nie zabrania.

w wyjątkowych przypadkach gracz nie zostanie odpuszczony do gry
np. jesli nie wysłał rozpiski pojawił się w dniu turnieju a zosatał wykorzystana pełna liczba miejsc.
albo gracz zostanie niedopuszczony oprzez nagmine naginanie regulaminu i nie stosowanie się od niego.
img]http://img211.imageshack.us/img211/3488/userbar111511ag4.gif[/img]

Offline Darulus

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 14, 2005, 10:47:40 am »
No dobra, jakoś to zniosę, a więc może Maciek Kur zagra ze mną, będziesz miał komu kibicować Piotrze ;) .

Offline Lu-trz

Turniej - Warszawa 18. września
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 14, 2005, 12:08:05 pm »
UWAGA : zanim coś napiszesz sprawdź swoje prywatne wiadomości. Może jesteś wybrany ...

Dużą częśc tego tematu skasowałem. Bo było zupełnie nie na temat. Polecam PRIV'a.

A od godziny 14.00 banować czas zacząć.
 swoją drogą - straszna ta globalizacja ...

 

anything