Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157341 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2085 dnia: Wrzesień 25, 2013, 06:52:41 pm »
Chociaż z drugiej strony, trochę szkoda, że Taurus skupia się tylko i wyłącznie na świeżych seriach, pomijając te starsze sprzed dwudziestu, trzydziestu lat.

Offline graves

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2086 dnia: Wrzesień 25, 2013, 07:11:50 pm »
Trochę mnie dziwi to Ekho. To stuprocentowy pewniak raczej do Fantasy komiks, a nie Taursa :roll:
Szczególnie, że to Soleil...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2087 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:00:18 pm »
dzięki, wilk
teraz już wiem, że odpuszczam Urban I EKHO. dwóm pozostałym dam jednak szansę...

Offline Bobo

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2088 dnia: Wrzesień 25, 2013, 08:55:08 pm »
Ja mam nadzieję, że jak w przyszłym roku Taurus dogoni ze Skorpionem i Mureną Francuzów, weźmie na warsztat inne post-egmontowe serie. Marzy mi się XIII, XIII Mystery, czy porzucone ostatnio Skład Główny i Bouncer.
Zapowiedzi super, ja biore wszystko.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2089 dnia: Wrzesień 25, 2013, 09:03:45 pm »
Chociaż z drugiej strony, trochę szkoda, że Taurus skupia się tylko i wyłącznie na świeżych seriach, pomijając te starsze sprzed dwudziestu, trzydziestu lat.

bez obrazy dla starszych serii, ale jest dużo nowych, ciekawych i wartych pokazania tytułów...

Offline Thiago

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2090 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:14:26 pm »
A co z Zabójcą?
Jeśli Dorison jest Taurusową kurą znoszącą złote jaja to może czas na wznowienie jego debiutu, czyli Trzeciego Testamentu?

Offline amsterdream

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2091 dnia: Wrzesień 25, 2013, 10:57:35 pm »
Urban http://www.bdgest.com/preview-944-BD-urban-les-regles-du-jeu.html

Ekho monde miroir http://www.bdgest.com/preview-1252-BD-ekho-monde-miroir-new-york.html

Silas Corey http://www.bdgest.com/preview-1211-BD-silas-corey-tome-1.html

Lune d'argent sur Providence http://www.bdgest.com/preview-368-BD-lune-d-argent-sur-providence-dieu-par-la-racine.html

Dzięki za linki, niestety znowu nic dla mnie :doubt: . Myślałem, że Urban mi się spodoba, ale graficznie jest słabo (nie przepadam za takim stylem) a i fabularnie też wygląda to niezbyt zachęcająco. Rysunki w Ekho śliczne, ale nie lubię fantasy i scenariuszy Arlestona. Czekam aż Taurus sięgnie po jakieś dobre sci-fi (np. Kenya, The Chimpanzee Complex, Segments, Septentryon, Morea) albo klasykę (Jeremiah, Valerian).

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2092 dnia: Wrzesień 25, 2013, 11:03:53 pm »
Jeśli Dorison jest Taurusową kurą znoszącą złote jaja to może czas na wznowienie jego debiutu, czyli Trzeciego Testamentu?

już raczej lepiej byłoby wydać prequel

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2093 dnia: Wrzesień 26, 2013, 04:08:50 am »
bez obrazy dla starszych serii, ale jest dużo nowych, ciekawych i wartych pokazania tytułów...

No jest dużo nowych, ciekawych, wartych poznania tytułów, owszem. I Taurus robi to, wydaje je. Ale przecież mogliby przy okazji wydać coś starszego, Bruce J Hawkera, Comanche, Durango, kontynuację Blueberryego czy coś w tym stylu. Wydawnictwo Komiksowe wydaje Wieże Bois Maury i to jest klasa. Chciałbym żeby Taurus też coś takiego wydał  :cool:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 04:20:12 am wysłana przez ramirez82 »

Offline keram

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2094 dnia: Wrzesień 26, 2013, 07:15:52 am »
W pełni Cię popieram Ramirez.
To trochę dziwne, że Taurus bierze aż kilka zupełnie nowych tytułów, które dopiero są na dorobku i liczą 1 czy 2 albumy.
Tęsknię za frankofońskim realistycznym rysunkiem w stylu Williama Vance'a.

fragsel

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2095 dnia: Wrzesień 26, 2013, 07:44:07 am »
To trochę dziwne, że Taurus bierze aż kilka zupełnie nowych tytułów, które dopiero są na dorobku i liczą 1 czy 2 albumy.

Nie wiem jak to wygląda z tymi nowymi tytułami, ale mi się podoba pomysł by wydawać serie krótsze (np Long John Silver) lub takie, które da się podzielić na krótsze epizody (np Orbital)
W przypadku nierentowności serii przynajmniej odpada problem urwania historii w połowie (koszmar mojego dzieciństwa - Ian Kaledine). Mnie na przykład bolała sprawa Largo Wincha, ale na pewno bolałoby bardziej gdyby nie to, że tam historie idą po dwa tomy, więc jakieś tam zakończenie było (no i na szczęście jest cinebook)
Nowi czytelnicy też chętniej sięgną po coś planowanego na 2-4 tomy niż 17 (bo jak do tej pory rzadko którą taką serię się dało dociągnąć w Polsce do końca)

EDIT. Trochę offtop ale podoba mi się też pomysł Prenumeraty przy WBM od Wydawnictwa Komiksowego. W ogóle jakaś taka forma zliczania chętnych czy nawet przedpłat by uniknąć przestrzelenia nakładu i poznać realne zapotrzebowanie wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla polskiego rynku komiksowego...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2013, 08:05:24 am wysłana przez fragsel »

Offline keram

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2096 dnia: Wrzesień 26, 2013, 09:25:58 am »
Nie wiem jak to wygląda z tymi nowymi tytułami, ale mi się podoba pomysł by wydawać serie krótsze (np Long John Silver) lub takie, które da się podzielić na krótsze epizody (np Orbital)
W przypadku nierentowności serii przynajmniej odpada problem urwania historii w połowie (koszmar mojego dzieciństwa - Ian Kaledine). Mnie na przykład bolała sprawa Largo Wincha, ale na pewno bolałoby bardziej gdyby nie to, że tam historie idą po dwa tomy, więc jakieś tam zakończenie było (no i na szczęście jest cinebook)
Nowi czytelnicy też chętniej sięgną po coś planowanego na 2-4 tomy niż 17 (bo jak do tej pory rzadko którą taką serię się dało dociągnąć w Polsce do końca)


Masz trochę racji, ale przecież te serie, które aktualnie zaczyna Taurus są krótkie dlatego, że są nowe tzn. nie wiadomo ile tomów ukaże się w przyszłości (no chyba że z góry określono długość serii).
Gdyby Taurusowi chodziło o krótkie, zamknięte serie to powinien wybrać serie, które na dzień dzisiejszy liczą parę tomów i wiadomo że kolejnych nie będzie.

Mnie jednak marzy się dłuższa, realistycznie narysowana seria przygodowa.

Offline adro

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2097 dnia: Wrzesień 26, 2013, 11:39:03 am »
Zapowiedzi Taurusa bardzo ciekawe, ale tez dolaczam sie do pytania o 5 tom Zabojcy. Troszke dluga przerwa szykuje sie miedzy 4 i 5 tomem.
pzdr

tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline wilk

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2098 dnia: Wrzesień 26, 2013, 03:37:11 pm »
Wiecie, z niewydanych u nas są zarówno fajne nowe serie jak i porzucone przez Egmont jak i klasyki. Na przykład cały czas się dziwię, że nikt dotąd nie wydał u nas nic Cazy ani Druiletta. Jeżeli chodzi o wspomniane przez amsterdreama s-f to chętnie przeczytałbym dokończenie UW1. Niedawno we Francji wyszła pierwsza część drugiej serii - UW2. A z nowych to linkując do tego tematu natknąłem się na coś takiego http://www.bdgest.com/expo-62-BD-khaal-t2.html W pierwszej chwili myślałem, że to Travis Charest a to jednak ktoś zupełnie inny.


Naprawdę, jest w czym wybierać.

Offline donTomaszek

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2099 dnia: Wrzesień 26, 2013, 03:52:29 pm »
Caza.
No wlasnie. Dlaczego jeszcze zadne wydawnictwo nie pokusilo sie o wydanie Cazy? Bezdyskusyjnie - mistrz! Heavy Metal wydalo kilka dobrych lat temu jego Age of Darkness, wiec wzialem i byl to jeden z moich najlepszych komiksowych zakupow ever. Teraz na amazonie osiaga niezle ceny.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

 

anything