Autor Wątek: Taurus Media  (Przeczytany 1157176 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2220 dnia: Luty 01, 2014, 09:11:44 pm »
Stark (o ile pamiętam) bardzo bronił się przed dawaniem praw do oficjalnych adaptacji swoich książek. Dlatego Godzina zemsty" nie miała tego błogosławieństwa, a Stark ją wręcz mocno krytykował. Za to w komisach Cooke wręcz na okładce stoi: "Richard Stark's Parker".
Bo Stark umarł w 2008 roku.

Offline melee

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2221 dnia: Luty 01, 2014, 09:14:12 pm »
I dopiero spadkobiercy dali prawa?

N.N.

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2222 dnia: Luty 01, 2014, 09:25:27 pm »
I dopiero spadkobiercy dali prawa?
W nocie copyright stoi: the estate of Donald E. Westlake. Z kolei w nocie o autorze na skrzydełku podana jest informacja, że Westlake (Stark) nigdy dotąd nie zgodził się na wykorzystanie nazwiska Parker w adaptacji i w tym komiksie zdarzyło się to po raz pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2014, 09:30:10 pm wysłana przez N.N. »

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2223 dnia: Luty 01, 2014, 11:13:18 pm »
Ale wg linka, którego podał amsterdream ( http://dccomics.com.pl/Artykul/644 ): "The Martini Edition, coś w stylu Absolute Edition komiksów DC, zawierające ten i kolejny tom przygód Parkera- The Outfit, oraz 65 stron dodatków i nową, ośmiostronicową historię o Parkerze autorstwa Cooke’a."

Zgodnie z tym co mówił Cooke kilka lat temu na Wondercon to ma być w sumie 5 tomów (czyli jeszcze jeśli się nie mylę 'Butcher's Moon'). Ta ośmiostronicowa historia z Martini Edition 'The 7eventh' jest również zamieszczona w 4 tomie. IDW pewnie dołączyło ją, gdyż samo 'Slayground' ma tylko trochę ponad 80 stron.

Mimo że posiadam wszystkie wydane dotąd tomy to na pewno zakupię Parkera od Taurusa, tak jak i "Locke & Key" oraz "Durango" (choć to chyba nie Taurus wydaje).

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2224 dnia: Luty 01, 2014, 11:29:24 pm »
oraz "Durango" (choć to chyba nie Taurus wydaje).

Jaja sobie robisz? Ktoś ma to u nas wydać?

Offline Jelsky

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2225 dnia: Luty 01, 2014, 11:37:09 pm »
Wchodzę na fejsa i wtem! K...a, taka PETARDA!!! Brak słów :smile: Kupię z uśmiechem na twarzy. Może na Łódź się wyrobią? BTW poprosimy jeszcze o Locke & Key - byle szybko. Skoro już dogadali się z IDW to z pewnością nie tylko na Parkera. Tak więc i Hill jest zaklepany, wierzę w to :)


Offline Death

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2226 dnia: Luty 02, 2014, 12:20:08 am »
Może zrobilibyśmy jakiś osobny temat z zapowiedziami na 2014 rok i z miesiącami (jeśli wydawca podał takie info) co? Bo ja już nie ogarniam tych zapowiedzi, nie ogarniam.

Offline adro

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2227 dnia: Luty 02, 2014, 07:32:58 am »
no popieram pomysl
BOMBOWE zapowiedzi :razz: :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline pioma10

Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2228 dnia: Luty 02, 2014, 08:05:10 am »
Jaja sobie robisz? Ktoś ma to u nas wydać?

Rozmawiałem w Centrum Komiksu i usłyszałem, że "Parker" i "Locke & Key" praktycznie zaklepane, a "Durango" ma zostać wydany pod koniec lutego/na początku marca.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2229 dnia: Luty 02, 2014, 08:14:20 am »
"Durango" ma zostać wydany pod koniec lutego/na początku marca.

To czekam na oficjalne zapowiedzi od któregoś wydawcy. Obok Comanche i kontynuacji Bluebery'ego, najbardziej oczekiwany przeze mnie western.

Może zrobilibyśmy jakiś osobny temat z zapowiedziami na 2014 rok i z miesiącami (jeśli wydawca podał takie info) co? Bo ja już nie ogarniam tych zapowiedzi, nie ogarniam.

Przydałoby się coś takiego. Nawet zastanawiałem się wczoraj, czy nie założyć tematu "Najbardziej oczekiwane komiksy 2014 roku", bo tyle dobra się szykuje.

celtic

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2230 dnia: Luty 02, 2014, 08:48:46 am »
"DURANGO" wyjdzie na 100%

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2231 dnia: Luty 02, 2014, 10:53:23 am »
"DURANGO" wyjdzie na 100%

A o kontynuacji Bouncera wiadomo coś?

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2232 dnia: Luty 02, 2014, 11:23:06 am »

Obok Comanche i kontynuacji Bluebery'ego, najbardziej oczekiwany przeze mnie western.




A o kontynuacji Bouncera wiadomo coś?
[/quote



...myślałem, że zapomniałeś o Bouncerze :smile: Ja bym jednak nie stawiał tak wysoko Durango, fakt - to kawał rzemieślniczej roboty, ale w mojej opinii dosyć daleko mu do Bouncera, czy Blueberryego (przynajmniej tych kanonicznych tomów).
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2014, 11:27:23 am wysłana przez tucoRamirez »
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2233 dnia: Luty 02, 2014, 11:43:35 am »
...myślałem, że zapomniałeś o Bouncerze :smile:

A skąd, po prostu jakiś czas temu była informacja, że Taurus ma kontynuować Bouncera, więc wziąłem to już za pewnik. Wyczekiwałem jakichś wieści na temat pozostałych serii westernowych.

Ja bym jednak nie stawiał tak wysoko Durango, fakt - to kawał rzemieślniczej roboty, ale w mojej opinii dosyć daleko mu do Bouncera, czy Blueberryego (przynajmniej tych kanonicznych tomów).[/font]

Możliwe. Czytałem Książe Nocy Swolfsa i dla mnie to właśnie taki bardzo dobrze zrealizowany mainstream, ale nie żadne arcydzieło. Jeśli Durango to jest ten poziom, to i tak jest na co czekać.

celtic

  • Gość
Odp: Taurus...
« Odpowiedź #2234 dnia: Luty 03, 2014, 07:48:18 am »
Niestety o kontynuacji BOUNCERA nic nie wiem.