Autor Wątek: Thorgal  (Przeczytany 1003520 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1335 dnia: Listopad 09, 2013, 10:36:36 am »
tutaj można zobaczyć lepszej jakości okładkę drugiego tomu "Młodzieńczych lat": http://thorgalverse.blogspot.com/2013/11/okadka-oka-odyna.html



Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1337 dnia: Listopad 12, 2013, 01:03:11 pm »
no cóż, zawiłości fabuły odbiją się głównie na zniechęceniu czytelników i popularności całej serii, tak mi się przynajmniej wydaje. Za dobrych czasów Van Hamme'a można było wziąć do ręki dowolny album praktycznie bez potrzeby czytania pozostałych i zagłębić się w lekturę. Prosty też był przekaz - mężny i szlachetny Thorgal walczy w imię dobra swojej rodziny. Obecnie czytelnik musi być na bieżąco z kilkoma seriami, a nawet czytając jeden album może się zgubić i pod koniec nie wie już co było na początku.

Czasy Van Hamme'a już nie wrócą, ale na porządną, zamkniętą opowieść ze świat wikingów już coraz mniej liczę.

A najbardziej denerwujące, co niestety nieuniknione przy zmianie scenarzystów, jest zmiana charakterów postaci...

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1338 dnia: Listopad 12, 2013, 02:11:39 pm »
A kiedy jest szansa że polski monopolista komiksowy dostarczy te nowe zeszyty do Empiku? Wyskoczyłem sobie teraz w ciągu dnia licząc że kupię oba zeszyty i niestety nie ma ani na Nowym Świecie ani na Marszałkowskiej. A 2 dni temu w gazetce reklamowej Empiku było że 12 listopada będą. No i niestety zainteresowani mogą obejść się smakiem :sad: .

Nie dość że wydają to w jednym przypadku miesiąc po terminie w jakim się to ukazuje na Zachodzie, to jeszcze nie potrafią tego opóźnionego terminu dotrzymać. Trzeci świat normalnie. :evil:

Offline Death

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1339 dnia: Listopad 12, 2013, 02:43:28 pm »
A kiedy jest szansa że polski monopolista komiksowy dostarczy te nowe zeszyty do Empiku? Wyskoczyłem sobie teraz w ciągu dnia licząc że kupię oba zeszyty i niestety nie ma ani na Nowym Świecie ani na Marszałkowskiej. A 2 dni temu w gazetce reklamowej Empiku było że 12 listopada będą. No i niestety zainteresowani mogą obejść się smakiem :sad:
To znak, że masz nie kupować w Empiku. Kup w Sklepie Gildii. Nawet z wysyłką wydasz podobną kasę, a nawet mniejszą, jeśli chcesz kupić w twardej oprawie. A wydawca Thorgala dostanie więcej pieniędzy i to szybciej.
KLIKNIJ TUTAJ

Offline freshmaker

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1340 dnia: Listopad 12, 2013, 06:46:24 pm »
a w ck jest thorgal czy będzie za tydzień? ktokolwiek widział? ktokolwiek wie?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline vision2001

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1341 dnia: Listopad 12, 2013, 07:18:32 pm »
a w ck jest thorgal czy będzie za tydzień? ktokolwiek widział? ktokolwiek wie?
CK dało znaka, że mają obecnie tylko Kriss...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pioma10

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1342 dnia: Listopad 12, 2013, 08:58:19 pm »
A kiedy jest szansa że polski monopolista komiksowy dostarczy te nowe zeszyty do Empiku? Wyskoczyłem sobie teraz w ciągu dnia licząc że kupię oba zeszyty i niestety nie ma ani na Nowym Świecie ani na Marszałkowskiej. A 2 dni temu w gazetce reklamowej Empiku było że 12 listopada będą. No i niestety zainteresowani mogą obejść się smakiem :sad: .

Nie dość że wydają to w jednym przypadku miesiąc po terminie w jakim się to ukazuje na Zachodzie, to jeszcze nie potrafią tego opóźnionego terminu dotrzymać. Trzeci świat normalnie. :evil:

A w Empiku na Sadybie od groma i ciut ciut.

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1343 dnia: Listopad 13, 2013, 12:17:25 pm »
Dzisiaj w Empiku w Centrum pojawiły się Sojusze. Kupiłem, przeczytałem i bardzo mi się ten zeszyt podobał, nawet nie zauważyłem kiedy się skończył. Sente pisze coraz lepsze scenariusze, zresztą już Czyn zwiastował że będzie dobrze, momentami zwroty akcji i jej tempo przypominają nawet te lepsze zeszyty vanhamme'owskie, chociaż faktem jest, że pewne elementy można było skrócić np. za długi wątek retrospektywny. Ja z kolei nie dopatrzyłem się zbytnio zmian charakteru u Kriss (może jedynie to że teraz się kieruje bardziej popędami i dzikim gniewem a u Van Hamme'a więcej było rozsądku i kalkulacji u tej postaci), w tym że wcześniej zależało jej na zlocie a teraz na władzy - te dwie rzeczy zwykle łączą się ze sobą, więc nie dostrzegam tu niekonsekwencji scenarzysty.

A co do nieścisłości geograficznych i historycznych (znowu nawiązuję do recenzji Jakuba Sytego), to jak rozumiem odpowiednikiem historycznym cesarza Magnusa ma być Karol Wielki, dziwi mnie więc że że z wikingami jego armia walczy na zachodzie - geografia wskazywałaby że powinien to być kierunek północno-wschodni. Rozumiem też że wikingowie Jolana to Norwegowie a wikingowie Kriss to Szwedzi - faktem jest, że w średniowieczu te państwa się połączyły unią personalną władców ale to był dopiero XIV-XV w. a nie IX jak by wskazywał czas historyczny komiksów. Widać z tego, że Sente zna historię Europy, ale bardzo luźno ją wykorzystuje to tworzenia fabuły swoich komiksów hehehe.

Teraz czekam na dostępność Kah Aniela i mam nadzieję że będzie równie dobry jak Sojusze.

A swoją drogą skoro w przyszłym roku mają wyjść 4 zeszyty ze Światów to rodzi się pytanie, w której serii ukażą się 2 zeszyty?

Offline misiokles

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1344 dnia: Listopad 13, 2013, 05:56:36 pm »
Stawiam na Młodzieńcze Lata. Zarówno Thorgal, Kriss jak i Louve mają ściśle określoną liczbę zeszytów i muszą się zschynchronizować. Młodzieńczych lat teoretycznie można trzaskać do woli. Chyba, że wyskoczą z czymś nowym.

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1345 dnia: Listopad 13, 2013, 09:55:54 pm »
Monografia Rosińskiego zapowiada się świetnie
http://www.lelombard.com/actualites-news-bd/monographie-rosinski,3796.html

Ktoś coś chyba wspominał, że może wydadzą ją po polsku, ale chyba nie Egmont...

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1346 dnia: Listopad 13, 2013, 10:18:08 pm »
monografia będzie wydana po polsku

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1347 dnia: Listopad 14, 2013, 08:43:56 am »

Offline janjedlikowski

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1348 dnia: Listopad 14, 2013, 07:53:45 pm »
polecam uwadze wywiad: http://thorgalverse.blogspot.com/2013/11/wywiad-z-arturem-szrejterem.html

"Inną sprawą jest to, że Van Hamme stworzył określoną filozofię świata Thorgala. Wyrażała się poprzez konstrukcję samego tytułowego bohatera, o czym już mówiłem, poprzez konstrukcję panujących na Północy stosunków społecznych oraz poprzez jasne określenie związków świata boskiego z ludzkim. W albumach kontynuatorów mamy do czynienia ze zmianą tej filozofii – ich świat wydaje się mieć nie tylko inne podstawy społeczno-etyczno-religijne, także sam Thorgal się zmienia. "

To chyba to co czuje wielu starszych czytelników...

Offline Radomir

Odp: Thorgal
« Odpowiedź #1349 dnia: Listopad 15, 2013, 10:28:19 am »
Wywiad interesujący aczkolwiek widać, że Pan Szrejter należy do grona twardych i konserwatywnych fanów Van Hamme'a :wink: . Generalnie wiele mądrych rzeczy mówi, tym niemniej przecenia geniusz Van Hamme'a. Uważam że im dalej w las po jego odejściu, tym jest lepiej w serii. O ile zeszyty o przygodach Jolana w Asgaardzie jakoś mnie średnio ruszały, tak ostatnie (zwłaszcza te z serii o Kriss, w trochę mniejszym stopniu Statek Miecz, najnowszego jeszcze nie czytalem) naprawdę potrafią mnie wciągnąć.

 

anything