trawa

Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 755028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1455 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:29:56 pm »
Tym bardziej utwierdzam się w twierdzeniu, że seria nie jest kierowana do mnie.

a to zalecam w takim wypadku obejrzenie endingu moze wplynie to na zmiane zdania - choc oczywiscie watpie :)

Cytuj
W przeciągu tych pierwszych kilku minut odcinka które obejrzałem niczego takiego nie zauważyłem.

jedyny momnet w ktorym pasilaby cenzura i wydaje mi sie ze tak z reszta bylo to:
Spoiler: pokaż
 Jak ta zakonnica z bozej lachy karmi piersia tego typa z zielonymi oczami
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1456 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:59:37 pm »
@ Seikon no Qwaser
A pokazywanie jakiejś ćmy czy podobne uciekanie kamerą w mało interesujące ciemne zakątki otoczenia, gdy bohaterki wydają mniej lub bardziej dwuznaczne dźwięki? Imho to też się liczy jako cenzura.

Poza tym kurde, co to za fajny fighting, gdy
Spoiler: pokaż
jedyna jakaś konkretna scena walka to jedno machnięcie od niechcenia kosą? Bo scena w kościele to było raptem przerzucanie się tytułami i nazwami skilli.

Może i byłaby z tego fajna nawalanka, gdyby nie było takie... Meh. Jak dla mnie - do natychmiastowego zaorania.
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Alfonsighno

  • Terminator
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Total likes: 0
  • Wir sind Kneipenterroristen... :)
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1457 dnia: Styczeń 11, 2010, 11:09:56 pm »
@ Seikon no Qwaser
A pokazywanie jakiejś ćmy czy podobne uciekanie kamerą w mało interesujące ciemne zakątki otoczenia, gdy bohaterki wydają mniej lub bardziej dwuznaczne dźwięki? Imho to też się liczy jako cenzura.
Poza tym kurde, co to za fajny fighting, gdy
Może i byłaby z tego fajna nawalanka, gdyby nie było takie... Meh. Jak dla mnie - do natychmiastowego zaorania.

Ech nie od razu Krakow zbudowano :> to tak samo jak ktos by powiedzial ze D.Gray man jest denna nawalanka bo na poczatku byla tylko 1 walka i to do tego bardzo ekspresowa :)
Co do cenzury to ja podalem moment ktory uwazam ze wrecz byl na zywca pociety, a reszcie zabiegow sie nie przygladalem za bardzo :)
"Nie ma pozytywnych w tym wibracji, nie ma poezji i tolerancji.
Tu nie ma Boga, tu nie ma ciepła, artystycznego piękna.
Za dużo prawdziwego życia, dziwek, złodziei, w bramach picia.
Za dużo dumy i uprzedzeń, a za mało reggae."

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1458 dnia: Styczeń 11, 2010, 11:49:28 pm »
Jak oglądaliście promo Seikon no Qwaser to tam pokazali bez cenzury czego można się spodziewać w anime.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1459 dnia: Styczeń 12, 2010, 04:56:17 am »
Mangę czytałem, ale to jest imo za głupie i zbyt wkurzające by to jeszcze oglądać.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1460 dnia: Styczeń 12, 2010, 05:22:00 am »
Mangę czytałem, ale to jest imo za głupie i zbyt wkurzające by to jeszcze oglądać.
Co jest w tym wkurzającego ?


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1461 dnia: Styczeń 12, 2010, 05:32:47 am »
Bohaterowie, wątki i poszczególne sceny.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1462 dnia: Styczeń 12, 2010, 12:40:35 pm »
Bohaterowie, wątki i poszczególne sceny.
Czyli sam nie wiesz co ci się nie podobało.

Na przyszłość nie musisz mi odpowiadać jeśli masz zamiar tak odpisać.

Zauważ, że jak piszę co mi się w anime nie podobało to zazwyczaj wypisuję konkretne zachowanie lub scenę.


Offline Miranda

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1463 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:00:20 pm »
Ech nie od razu Krakow zbudowano :> to tak samo jak ktos by powiedzial ze D.Gray man jest denna nawalanka bo na poczatku byla tylko 1 walka i to do tego bardzo ekspresowa :)
Point taken. Ale bajka wciąż do zaorania - za dużo bouncującego biustu i idiotycznych scen jak na mój gust, żebym wytrzymała cokolwiek więcej niż ten jeden ep ;)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1464 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:07:05 pm »
Point taken. Ale bajka wciąż do zaorania - za dużo bouncującego biustu i idiotycznych scen jak na mój gust, żebym wytrzymała cokolwiek więcej niż ten jeden ep ;)
Największą wadą jest cenzura w wersji TV.

Chwilami odechciewa mi się oglądać HDTV i tylko czekać na DVD/BD. Choć to wiele miesięcy czekania.


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1465 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:17:55 pm »
Nie będę specjalnie dla Ciebie na nowo czytał mangi, by wypisać poszczególne rzeczy. Główny bohater mnie denerwował i połowa innych postaci o sadystycznych skłonnościach, denerwowały mnie wątki z sadyzmem i poniżaniem, denerwowały mnie głupie sceny ssania cyca w sadystycznej oprawie jak i przeróżne inne sadystyczne sceny.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1466 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:22:52 pm »
Nie będę specjalnie dla Ciebie na nowo czytał mangi, by wypisać poszczególne rzeczy. Główny bohater mnie denerwował i połowa innych postaci o sadystycznych skłonnościach, denerwowały mnie wątki z sadyzmem i poniżaniem, denerwowały mnie głupie sceny ssania cyca w sadystycznej oprawie jak i przeróżne inne sadystyczne sceny.
Przed chwilą same zalety wymieniłeś.

Mnie denerwuje idiotyczny główny bohater, który pozwala się przezywać, ośmieszać, dokuczać, jest głupi itp.

Tylko cenzura mnie zniechęca.

Od jakiegoś czasu patrzę na nowości i przez to wiele anime ma cenzurę.

Offline Ganossa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1467 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:23:53 pm »
Anfanie, Queen's Blade w końcu skończyli wydawać na DVD, co na to powiesz  :lol:
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Shirosama

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1468 dnia: Styczeń 12, 2010, 01:27:43 pm »
Anfanie, Queen's Blade w końcu skończyli wydawać na DVD, co na to powiesz  :lol:
A II seria ?
Jak już na horyzoncie kontynuacja (tak jak to było w przypadku Asura Cryin) to nie zaczynam oglądać I serii.

Offline Masło-Man

  • Młodszy Czeladnik
  • ***
  • Wiadomości: 196
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dellamorte Dellamore
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #1469 dnia: Styczeń 12, 2010, 02:01:10 pm »
Cobra the Animation: Rokunin no Yuushi (2 ep) - oldschool pełną gęba. Mamy tu absolutnie niebishowatego bohatera, rzucającego luzackimi tekstami, bondowski op (z laskami i giwerami), półnagą babkę, śmiech czarnego charakteru przez pół minuty, cyborga-mumię z absorbującymi strzały bandażami ( :!:) i niedorzeczną fabułę. Wszystko zależy od tego, czy ktoś czuje takie klimaty. Mnie jak najbardziej się podoba :).

Sora no Woto (2 ep) - widac, że mnóstwo kasy wpompowano w to anime. Malownicze krajobrazy i orkiestra symfoniczna w tle budują fajny klimat. Trochę drażni mnie K-ONowy design i bohaterka, która jest klonem Yui, ale można się przyzwyczaic.

Ladies vs Butlers - od razu widac, że robił to Xebec. Kolorki wyblakłe jak w PH, ale bardziej drażni to co się dzieje z animacją. Bohaterowie biegną, na ekranie pojawia się czarna plama, po czym są już w innym miejscu. W ogóle w pierwszym epie dużo biegania i przypadkowego łapania za biusty. Raczej średniak.

Seikon no Qwaser - czyli "pełnomleczny alchemik". Fabuła jest masakryczna - bohater, żeby odpalic swoje alchemiczne moce manipulowania materią musi ssac damskie piersi pijąc substancję zwaną somą (albo świętym mlekiem jeśli dobrze pamiętam z mojej krótkiej przygody z mangą). Manga to był prawie hentaj, dlatego ciekaw byłem jak poradzi sobie cenzura. Scenę "karmienia" okrojono strasznie - kamera pokazuje twarz dziewczyny i słychac odgłos ciumkania. Mam obawę, że takie potraktowanie sprawy, może się przykrzyc kiedy "momentów" będzie więcej. Za to walka była całkiem efektowna.

Hanamaru Kindergarten - zapowiada się sympatycznie, choc mam przeczucie, że na dłuższą metę może trochę zamulac.
Przyczyną wszystkich pie...onych prroblemów na świecie są ludzie, którzy nie mają żadnych wątpliwości.
                                                            Nick Cave

 

anything