Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 754943 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2970 dnia: Czerwiec 15, 2012, 02:19:54 pm »
Kroju - kitajce mają jakiegoś fioła na punkcie wymyślania cudacznych mundurków. Te tu jeszcze ujdą w tłoku, ale i tak wolę te z Hyouka czy choćby Durarara!!.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2971 dnia: Czerwiec 18, 2012, 01:05:40 pm »
Sorry, ale nie. To znaczy nie mam zamiaru dyskutować. Zwłaszcza że miałoby to dotyczyć całkowicie wyimaginowanej i potężnie przerysowanej sytuacji, a jednym z głównych "argumentów" jest "My na ASG...".

Wiem, przewrażliwiony jestem. Chyba przez to, że zbyt często spotykam postawę "Trenuję ASG, o wojnie wiem wszystko".
Wybacz że dopiero teraz, ale byłem na wyjeździe z bractwem.

To że bawię się w ASG wcale i pod żadnym względem nie powoduje że "o wojnie wiem wszystko". Zresztą przyznam iż źle to opisałem.
Dokładniej robilismy z chłopakami takie "akcje" z czystej ciekawości, podpierając takie symulacje przekazami osób które były w wojsku.
Sam często rozmawiałem z bratem kumpla który był na misji w Iraku i dzięki niemu musiałem do niektórych rzeczy (wyczytanych w książkach, czy inaczej zdobytych) podejść od nowa. Nomen, omen facet nie chce się bawić w ASG i w cale mu się nie dziwię.

Nie mniej, nie ma większego sensu rozstrzygać co i jak by się odbyło w anime, bo tam nawet samotna osoba z nożem może pochlastać batalion wojska.
I doskonale rozumiem Twoje podejście, bo sam wiele razy widziałem osoby "Trenuję ASG, o wojnie wiem wszystko", a to g... za przeproszeniem oddaje realizm. Jedyna opcja to się uśmiechnąć i pokiwać ze zrozumieniem. :wink:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2972 dnia: Czerwiec 27, 2012, 08:34:29 pm »
Accel World zaczyna się zamieniać w to czego najbardziej nie lubię: dziką naparzankę pełną łzawego patosu podawanego na serio. Szalejąca loli yandere była fajna, ale cała reszta, bleargh. Jeszcze jeden taki ep i pożałuję że siedziałem przy tym aż dziesięć tygodni.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2973 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:33:32 pm »
Tak jak zaplanowałem, poświęciłem 20 minut na Muv-Luv. Kiedyś animu kojarzyło mi się z ciekawą historią, a teraz... Tutaj ani historii, ani wykonania. Tani patos, wtórność i fanserwis. i don't want live on this planet anymore...
Ale drugi odcinek i tak obejrzę, bo gdyby Yui odciąć przerośnięte cycki, w kombinezonie wyglądałaby świetnie :]
I'd like to be a tree

Offline CoraX

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2974 dnia: Lipiec 03, 2012, 12:50:33 am »
Anom, jak na razie sezon rozpoczął się bardzo słabo :/

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2975 dnia: Lipiec 03, 2012, 04:59:16 am »
Straszna cienizna z Muv-Luv - ledwo ten pierwszy epek zmęczyłem. Żeby to jeszcze miało dobrą kreskę, ale gdzie tam - czasami miałem wrażenie jakbym oglądał środkowy epek jakiejś niedoinwestowanej serii. Do tego wspomniany patos i wtórność.

Z Arcana Famiglia lepiej o tyle, że ma fajną kreskę, ale niestety jest infantylne do bólu zębów, a na dodatek to chyba reverse harem. Zdecydowanie nie dla mnie.

Za to Campione! wbrew wszystkiemu zrobiło na mnie dobre wrażenie. To jest ładne, a choć kiczu trochę jest, to broni się on fajnym wykonaniem. Walki po prostu dobrze się ogląda, bohaterowie nie drażnią na dzień-dobry, bardzo przyjemne dla oka elementy ecchi, a główna bohaterka to rzadkie zwierze, które skromniej i sensowniej wygląda po zmianie stroju na bojowy, niż przed : )

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2976 dnia: Lipiec 04, 2012, 11:22:16 pm »
Mnie tam harem z Arcana Famiglia nawet nie przeszkadzał, ale faktycznie - Naruto dla dziewczynek...

A Tari-Tari to wtórność nad wtórnościami (i wszystek wtórność). Przewidywalne od początku do końca i z typowym zestawem charakterów. Za to piekielnie dobrze narysowane. Mnie to chyba nie wystarczy.

[edit]
Utakoi - nijak nie wiem, co takiego fajnego jest w tych poematach, ale poza tym odcinek bardzo solidny. Bałem się nadęcia, a tu fajny feeling na zmianę z luzem, wręcz przerysowaniem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2012, 09:56:05 pm wysłana przez Sir_Ace »
I'd like to be a tree

Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2977 dnia: Lipiec 10, 2012, 07:12:46 pm »
Mini podsumowanie poprzedniego sezonu.

Najlepsze serie:

1) Space Brothers
Zdecydowany lider i to pod każdym względem. To anime to zlepek zalet  w jednej serii stąd dziwi mnie relatywnie niewielkie zainteresowanie (choć Japończycy wiedzą co dobre i manga sprzedaje się znakomicie). Zabawne, z genialnie wykreowanymi bohaterami (żadna, powtarzam - żadna inna seria nie ma tak interesujących osobowości, nawet Sakamichi no Apollon gdzie widać, że faceci są przedstawieni z babskiej perspektywy) i arcyciekawą fabułą. Uwielbiam astronomię/astronautykę/nauki ścisłe, uwielbiam zagadki i uwielbiam różnego rodzaju testy/power-upy i Sapce Brothers dostarcza mi wszystko to w sporych dawkach, a przy okazji, co jakiś czas zrzuca z krzesła i jest to również jedna z najlepszych komedii od wielu, wielu lat. Jak na razie ideał i jedna z nielicznych serii, której uczciwie postawiłbym 10/10 (na swojej liście MAL-owskiej mam sporo 10, ale to bardziej by zawyżyć niesprawiedliwą średnią, jakbym miał być bardziej obiektywny taką ocenę otrzymałyby jeszcze może ze 3-4 serie).

.
.
.

Długo, długo nic i...

2) Kuroko no Basket
Anime sportowe to jeden z moich ulubionych gatunków i widziałem naprawdę sporo z tego gatunku (śmiem twierdzić, że najwięcej ze wszystkich osób na senpuu, choć w sumie są tu tacy co stracili rok życia na oglądanie animców więc mogę się mylić), a Kuroko no Basket to jak na razie jeden z najlepszych jego przedstawicieli. Sympatyczni bohaterowie (z trenerką na czele, ale i Kuroko czy okularnik są dobrzy), umiejętnie prowadzona fabuła, NIEDŁUŻĄCE SIĘ MECZE (co w sportówkach rzadko się zdarza i tu ogromny plus, że 30 min. w realu w anime trwa 15, a nie jak w Slam Dunku czy Tsubasie gdzie 5 min. w realu trwa 5 h w anime), świetne animacja i grafika (w końcu to Production I.G.) to jedne z wielu zalet tej serii. Na każdy odcinek czekam z niecierpliwością. 9/10

3) Jormungand
Seria przez wielu krytykowana, dla mnie okazała się godnym następcą Black Lagoon (chyba nawet podobała mi się bardziej). Owszem, realizmu tu jak na lekarstwo, ale w anime nie o realizm chodzi. Najbardziej napakowana akcją seria tego sezonu, do tego z wieloma indywidualnościami i odpowiednią dawką humoru. Solidne 8/10

4) Sakamichi no Apollon
Jak na babską serię nawet nawet, choć za często łapałem tu facepalmy. Do tego trochę na siłę wrzucono tu dramatyczne zwroty akcji i rzucanie kłód pod nogi bohaterom było częste i gęste. Ale baby lubią takie telenowelowe zabiegi (ten kręci z tą, ta kręci z tamtym i powstaje trójkąt/czworokąt/pięciokąt, do tego każdy z bohaterów musi mieć tragiczną przeszłość/przyszłość, musi się też pojawić intrygant(ka), który mieszałby w relacjach). Ogólnie wad było sporo i seria wyitnie nie dla mnie, ale bohaterowie mimo wszystko byli całkiem nieźle skonstruowani (choć faceci mieli za mało testosteronu), dialogi też były niczego sobie no i zakończenie, choć pośpieszne zapadło mi w pamięć. No i przede wszystkim muzyka wpadała w ucho, tak jak nigdy nie lubiłem fortepianu jako instrumentu tak w jazzie mi się podoba. 8/10

5) Ginga e Kickoff!
Kolejna nowa sportówka, którą oglądam i kolejna całkiem udana. Choć skierowana do znacznie młodszych widzów niż Kuroko no Basket potrafi zainteresować, tym bardziej, że opowiada o najlepszym sporcie świata (poza szachami). Największą wadą tego anime jest mały budżet i co za tym idzie "lazy animation", ale nie przeszkadza to jakoś bardzo w odbiorze. Dwie bardzo dobre serie sportowe w jednym sezonie, anbeliwebyl. 7/10

6) Tsuritama
Dziwna seria, ale całkiem sympatyczna. Potrafiła rozbawić, szczególnie na początku. Później zrobiło się poważniej i trochę za dużo smętów było jak na mój gust, ale dalej oglądało się nienajgorzej. Na raz całkiem dobre. 7/10

Najsłabsze serie (które oglądałem):

1) Fate/Zero 2
Najbardziej przereklamowana seria tego sezonu, głupia fabuła, beznadziejni bohaterowie i tandetne dialogi oprawiono w świetną animację i grafikę (muzyka w sumie też niczego sobie). Takie tam do oglądania z wyłączonym myśleniem. 5/10 ( i to głownie dzięki grafice i muzyce)

2) Shiawase no Pan
O dziwo nawet głupsze niż Fate/Zero, co prawda widziałem tylko 2 odcinki i niby nie powinienem się wypowiadać na jego temat, ale ze względu na całkowite stanie w miejscu raczej wiele się nie pomylę jeśli wystawię 2/10

3) Mine Fujiko to  Iu Onna
Po pierwszych 3 odcinkach byłem zachwycony, ale później zacząłem się nudzić czego efektem była ponad miesięczna przerwa od oglądania. Jak się okazało całkiem słusznie, bo końcówka była wyjątkowo słaba. Mimo wszystko oglądało mi się to lepiej niż F/Z i parę istotnych zalet się znalazło. 6/10

Widziałem jeszcze parę odc. Sankareii (niezbyt mi się podobało i nie chciało mi się brnąć dalej) no i znam Tasogare Otome x Amnesia (czytałem mangę i jak dla mnie gniot), ale szkoda mi tracić czasu nawet na jakieś dłuższe wypowiadanie się na temat tych serii.

9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2978 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:03:32 pm »
Dakara Boku wa, H ga Dekinai - darn, Shana z cyckami na wierzchu. Do tego żałosny totalny zboczek w roli głównego męskiego bohatera. Głupie jak but, ale animowane świetnie, jak na tego typu serię. Zważywszy na to ostatnie i na cycki wróżę jej sporą popularność. Prawie pewny kandydat do dropa.

Binbougami ga! - patrząc na art promocyjny spodziewałem się jakiegoś bitewnego shounena, a dostałem szaloną komedię o bogince nieszczęścia wsysanej na ziemię, by odessać nadmiarowe szczęście z głównej bohaterki. Całkiem przyjemnie się oglądało, bo to i ładnie animowane, i bohaterki okazały się ciut ciekawsze niż norma przewiduje, i humor fajny. Dajemy szansę.

Sporo pierwszych epków różnych serii zalega mi na dysku. Za niektóre na pewno się wezmę, a do części nie wiem czy jest sens w ogóle podchodzić:
Kokoro Connect - jakoś nie potrafię się przekonać, ze blade to jakieś, wygląda jak zmiksowanie kilku co znańszych anime (z K-On na czele)
Chitose Get You! - za to chyba się wezmę, bo tematyka rzadka i może być fajne.
Joshiraku - tu też może być ciekawie - przeglądnąłem pierwszy epek i to co zobaczyłem do mnie przemawia. Lekko szalone laski w konwencji slice-of-life.
Moyashimon Returns - za to na pewno się wezmę, ale jeszcze nie teraz. Powrotu bakterii nie można przegapić : )
Jinrui wa Suitai Shimashita - a cóż to za dziwo? Przypomina się Tsuritama i Pingwiny. Chyba nie dla mnie, ale mogę się mylić.
Oda Nobuna no Yabou - męczą mnie już te powroty do okresu Sengoku zamieszkałego przez same laski. Ale ładne jest cholerstwo, to trzeba przyznać.
Natsuyuki Rendezvous - nie bardzo wiem co o tym myśleć po przeklikaniu epka i zerknięciu na opis. Chyba nie dla mnie.
Kono Naka ni Hitori Imouto ga Iru - po przeklikaniu wygląda na typowy harem/romans. Nie dla mnie.
Sword Art Online - raczej oglądnę. Tematykę lubię, ładne toto, zobaczymy co z fabułą.
Tanken Driland - intrygujące. Tego typu słaba grafika zazwyczaj nadrabia innymi ciekawymi rzeczami. Może warto dać szansę.
Koi to Senkyo to Chocolate - spodziewałem się lepszej grafiki i animacji, a tu średniaka dostałem, co mnie zniechęciło do brania się za epek. Co nie znaczy, że nie warto się za to brać - może warto, ale sprawdzenie tego zostawię innym.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2012, 08:08:51 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2979 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:13:39 pm »
A mnie Natsuyuki Rendezvous mocno podeszło. Nieśpieszne tempo, postaci z potencjałem i dosyć poważny temat. Razem z Utakoi jedyna seria, jaką będę w tym sezonie śledził (+ kontynuowany Gundam, Kosmiczni Bracia i Misiowa Knajpa).
I'd like to be a tree

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2980 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:15:36 pm »
Ciągnie Cię do josei, jednym słowem : ) Mi jakoś przeszło i nie wiem kiedy wróci.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2981 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:36:42 pm »
piszcie piszcie bo czekam na opinie :D. Ostatnio się tak leniwy zrobiłem że ni chce mi się epków sprawdzać w każdym nowym sezonie tylko czekam aż co nieco opiszecie bo znając gusta forumowiczów człowiek może wybrać coś dla siebie ;]

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2982 dnia: Lipiec 10, 2012, 08:38:03 pm »
piszcie piszcie bo czekam na opinie :D. Ostatnio się tak leniwy zrobiłem że ni chce mi się epków sprawdzać w każdym nowym sezonie tylko czekam aż co nieco opiszecie bo znając gusta forumowiczów człowiek może wybrać coś dla siebie ;]
Sama prawda :3

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2983 dnia: Lipiec 10, 2012, 09:00:30 pm »
Leniwe gady : P

Offline Sir_Ace

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #2984 dnia: Lipiec 10, 2012, 11:33:50 pm »
Propos gadów i josei - w drugim ep Utakoi ocenzurowali... węże. Takie zwykłe, pełzające i wcinające żaby, nawet nie tentakle. Dafuq?  :neutral:
I'd like to be a tree

 

anything