Autor Wątek: Warto, niewarto - przegląd nowości.  (Przeczytany 753404 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3300 dnia: Grudzień 19, 2013, 01:14:33 pm »
Obejrzałem kinówkę Steins;Gate: Fuka Ryouiki no Déjà vu (niedawno pojawiła się na BD) jeżeli lubicie serię TV to must see.
Nie chce za dużo spoilować ale kinówka to właściwie takie wydłużenie serii gdzie twórcy zajęli się głównie relacjami między Kurisu i Okabe.

Offline Jackal

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3301 dnia: Grudzień 19, 2013, 07:37:07 pm »
Dzięki za informację. Z pewnością obejrzę, bo seria bardzo mi się spodobała. Nawet nie wiedziałem, że ma jakaś kinówka wyjść.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3302 dnia: Grudzień 27, 2013, 01:44:02 pm »

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3303 dnia: Grudzień 27, 2013, 02:13:57 pm »
Nie bardzo tylko rozumiem jaki sens w tym... no chyba że zrobią inna ścieżkę bo Fate (bo ta chyba była w serii TV) i Unlimited Blade Works (movie) już były. Wniosek taki że powinni teraz skierować się w stronę Heaven's Feel

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3304 dnia: Grudzień 27, 2013, 02:39:12 pm »
Całkiem możliwe, że zrobią nową historię od podstaw, zostawiając jedynie co ważniejsze wydarzenia i zależności. Nie miałbym nic przeciwko.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3305 dnia: Grudzień 27, 2013, 02:58:22 pm »
Ja bym nic nie miał nawet przeciwko tej samej historii, wykonanej podług ufotable'owych standardów. :3 Tylko żeby nie przesadzili z CG.

Offline Hollow

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3306 dnia: Styczeń 01, 2014, 09:58:36 pm »
Niedawno pojawiła się oficjalna zapowiedź drugiej serii Sword Art Online:

アニメ「ソードアート・オンライン2」告知PV

Z tej okazji pojawił się też odcinek specjalny, który jest wstępem do drugiego sezonu - 0 Sword Art Online: Extra Edition.
Widział już ktoś ten odcinek?

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3307 dnia: Styczeń 02, 2014, 05:01:48 am »
A jeszcze niedawno marudziłem znajomemu, że fajnie byłoby, jakby zekranizowali Phantom Bullet : p Dobra wiadomość, bardzo dobra. Choć obawiałem się trochę, jakiej jakości będzie grafika broni i sprzętu, to teaser rozwiał moje obawy - Hekate wygląda wyśmienicie. Shion też wypadła dobrze : )

ps. Extra Edition jeszcze nie oglądałem, ale pewnie dziś oglądnę, to podzielę się wrażeniami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2014, 05:41:11 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3308 dnia: Styczeń 04, 2014, 09:57:05 pm »
Saikin, Imouto no Yousu ga Chotto Okashiinda ga. - takie drugie OreImo, tylko skręcające bardziej w rejony ecchi. I to nieszczególnie atrakcyjne, bo pozasłaniane wszędzie ikonkami sporych kłódek, które to z pewnością znikną przy wydaniu BD. W sumie miałem nadzieję z początku na coś ciekawszego. Zwłaszcza, że mamuśkę gra moja ukochana Itou Miki, nad której głosem ciężko mi się nie rozpływać. Prawdopodobnie będzie drop.

Seitokai Yakuindomo* - to już wiemy, gdzie zniknął cały budżet, który miał zostać przeznaczony dla Coppeliona. Poleciał na rzecz Seitokai Yakuindomo. :biggrin: I choć było tutaj odrobinę za dużo wszędobylskiego CG, to muszę przyznać, że GoHands, chyba najbardziej nierówne japońskie studio, naprawdę tutaj zaszalało. Cała masa smakowitych klatek animacji, momentami świetne oryginalne ujęcia, dużo pięknych teł. Co prawda pierwszy odcinek pierwszego sezonu też był taki pokazowy, ale i tak, zwłaszcza po przeciętnych (graficznie) OVA, byłem zdumiony. Polecam, oprócz przewijających się gdzieś na początku komputerowych ludzików, to była to całkiem zgrabna uczta dla oczu. No i powrót do wyuzdanego humoru. :3

Space☆Dandy - byłem bardzo ciekawy co tam reżyser odpowiedzialny za Cowboya Bebopa i Samurai Champloo wymąci. I póki co szykuje się jedna wielka krzyżówka przerysowanej akcji i komedii. Nasycenie kolorów jest na ekstremalnym poziomie, ale pasuje to do całej kosmicznej radośnie-funkowej koncepcji. Szykuje się lekka, relaksująca seria.

Saki: Zenkoku-hen - nie wiem gdzie popełniłem błąd, że z serii, którą miałem obejrzeć w celach badawczych, by dowiedzieć się co tym chorym Japończykom się tak podoba, przerodziła się ona w serie w której chcę wiedzieć, która dziewczynka o tajemniczych mocach gór, kosmosu i taco wygra. W każdym razie finały Mahjonga nadchodzą, a ja obawiam się, że będę się przy tym anime dobrze bawił. xD

Tonari no Seki-kun - bardzo fajny, siedmiominutowy short. Kolega z ławki jest profesjonalistą w zapełnianiu sobie czasu na lekcjach i już w pierwszym odcinku buduje na nim wielką konstrukcję z domino, która na samym końcu ma odpalić... Nieważne co. Wraz z koleżanką, która z przerażeniem obserwuje co się tam wyprawia, tworzą sympatyczny komediowy duet, którego losy z chęcią będę śledził. I jak zauważyli koledzy w pokrewnym wątku - ending też mnie zabił. (:

Nobunaga the Fool - Trainwreck alert. W jednym odcinku król Artur, Joanna d'Arc, Leonardo da Vinci, Magellan, a do tego samurajowie, którzy walczą w mechach i cholera wie co jeszcze. Za dużo rzeczy mam w kolejce póki co, by oglądać takie serie. xD


« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2014, 03:35:14 pm wysłana przez Skrzydlaty »

Offline wyspa

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3309 dnia: Styczeń 07, 2014, 09:26:23 pm »
Toaru Hikuushi e no Koiuta miałem co prawda nadzieję na coś bardziej zbliżonego do filmu w tym samym uniwersum czyli Toaru Hikuushi e no Tsuioku
Cóż do filmu na razie nie ma co porównywać (przynajmniej graficznie).
Mam jednak nadzieje że coś ciekawego z tego wyjdzie i że bohaterom bliżej do osiemnastki co miałoby sens zważając na to iż uczęszczają do szkoły lotniczej (na razie nic o wieku bohaterów nie wspomniano).

Zapowiada się na to iż seria TV będzie poruszała ten sam problem co movies, a mianowicie problem podziału klasowego. A wszystko to podczas jakiejś iście Kulombowskiej misji na kraniec świata.

Brakuje mi czegoś w stylu klasycznego Last Exile. Co prawda seria nie zapowiada się tak dobrze ale i na razie nie wygląda źle (a na pewno lepiej od Last Exile: Ginyoku no Fam które to odrzuciło mnie już w pierwszym epku)

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3310 dnia: Styczeń 08, 2014, 01:17:12 am »
Whoa, ten sezon pełen jest shounenów średniej klasy, oscylujących w rejonach 6-7/10. Co prawda może niektóre z nich się rozwiną, ale do takich póki co zaliczam wymienionego już wcześniej Nobunaga the Fool, Noragami, Nobunagun, Hamatora The Animation i wspomniane przez Wyspę Toaru Hikuushi e no Koiuta. Chociaż w tym ostatnim spodobał mi się wątek romantyczny. Co nie zmienia faktu, że wszystkie dostaną prawdopodobnie póki co dropa i najwyżej później poleci maraton, jak przeczytam dobrze świadczące o którejś serii opinie.

Pupipo! - seria 4-minutowych popierdółek traktujących o dziewczynce, która widzi złe duchy. Pewnego dnia spotyka wesołego plastusia, który potrafi sobie z nimi radzić i ot, zostają przyjaciółmi. Biorąc pod uwagę czas pojedynczego odcinka nawet nie chce mi się tego porzucać.

D-Frag! - wannabe delinquent trafia na wannabe szkolny klub rozrywki, który postanawia go zwerbować. Oryginalności w tym szczególnej nie ma, ale jak na szkolną komedię seria jest w miarę śmieszna. Myślę, że będę oglądał.

Super Sonico The Animation - maskotka Nitroplus otrzymuje swoje własne anime. Skrajny moe festival, do tego nieszczególnie atrakcyjny. Ani to śmieszne, ani słodkie, jedna z gorszych serii tego sezonu póki co.

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3311 dnia: Styczeń 10, 2014, 11:58:42 pm »
Witch Craft Works - romans z elementami magii od J.C. Staff. Prawdopodobnie nic specjalnego, ale główna bohaterka przypadła mi do gustu i pewnie jeszcze trochę kuknę.

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Ren - no i mamy drugi sezon. Póki co rozkręca się na spokojnie, a animatorzy zbytnio nie szaleją.

Strange+ - kolejne 5-minutowe shorty, tylko w tym przypadku kręcące się wokół agencji detektywistycznej w mocno komediowym wydaniu. W sumie całkiem śmieszne.

Pupa - duży zawód. Tylko było walki o ten tytuł, który miał być wydany w poprzednim sezonie, tyle rozdmuchiwania, że twórcy nie zgadzają się na kompromisy i że nie będzie żadnej cenzury. Tyle walki o domniemaną kreatywność. A tu jakieś puste gore, za którym zupełnie nic nie stoi. Zero fabuły i hektolitry krwi z zaskoczenia. No ale to pewnie moje uczulenie na ten gatunek, tak samo jak slice of life'y nawet w przeciętnym wydaniu mogę oglądać bez końca.

Hoozuki no Reitetsu - dosyć specyficzna seria. Gdzieś w piekle, w zaświatach, poznajemy losy wysoko postawionego urzędnika. Jednak mimo specyficznego designu postaci i całkiem sporego potencjału, anime nie pretenduje do bycia niczym innym, jak dość spokojną (czarnawą) komedią z masą nawiązań do japońskiej kultury. Prawdopodobnie będę oglądał.

Mikakunin de Shinkoukei - Doga Kobo wyrasta na króla slice of life'owych komedii szkolnych i bardzo mi to pasuje, bo zdecydowanie wiedzą co robią w tej materii. Projekty postaci wyglądają odrobinę na wklejone w tło ze względu na specyficzne refleksy świetlne zamiast zwykłego cieniowania przy konturach, ale idzie się do tego przyzwyczaić. Spokojny męski bohater przyjemnie równoważy babskie stadko, z przewijającą się wszędzie jego siostrą, energiczną loli tsundere.

Sakura Trick - Studio DEEN powraca do tego, co robi najlepiej - YURI <3. I to w wyjątkowo odważnym wydaniu, którego nijak bym nie spodziewał. W czasach gdy coraz częściej operuje się na podtekstach, zamiast stawianiu kawy na ławę, tutaj dostaliśmy solidną i sycącą porcję między-dziewczęcych buziaków już w pierwszym odcinku. Pod tym względem jestem w samym niebie. Niestety wizualnie już tak cudownie się wszystko nie prezentuje. I choć autorzy miejscami silą się na SHAFT'owe tricki z różnymi stylowymi kropeczkami wypełniającymi tła, to jednak wyraźnie widać brak budżetu. Ale jak się anime ładnie sprzeda, a widzę ku temu ogromne szanse, to może i rynek pójdzie odważniej w tym kierunku i znowu pojawią się wysoko budżetowe serie, jak strasznie niedocenione Aoi Hana. Tylko tam pewnie było zbyt mało moe i ogólnie pojętego otaku-panderingu.

Offline Hunter Killer

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3312 dnia: Styczeń 11, 2014, 01:29:55 pm »
Witch Crafta śledzę mangę i faktycznie tytuł nawet ciekawy. Zwłaszcza polubiłem wiedzmy z wieży, chociaż tak złe jak i dobre wiedzmy są wesołe. No i podoba mi się pomysł na takie klasyczne stroje, pelerynka i czapka. Szkoda, że nie wszystkie mają taki zestaw. :D

Pupa - czytałem i obejrzałem, jak na razie to mogę powiedzieć, że tytuł adekwatny do zawartości. Może dalej coś będzie lepiej, ale na razie słabo. Jedynie kreska w mandze jakoś mnie zachęciła na te 5 rozdziałów i postać Marii ale raczej na 90% będzie drop.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3313 dnia: Styczeń 12, 2014, 08:17:53 pm »
Wreszcie coś z nowości wpadło mi w oko - Wizard Barristers: Benmashi Cecil. Kreska jak w starym Kite (i nie ma co się dziwić, bo robi to  Arms), ale za to bardziej szczegółowa i pełna bajerów jak na rok 2014 przystało. Do tego mamy do czynienia z seinenem pełnym akcji, a nie znowu jakimś shounenem. A akcja jest pokazana świetnie - dynamiczna, sensownie wyreżyserowana i widowiskowa. Jeżeli nie skopią tego jakimiś głupotami, to będzie co oglądać w tym sezonie.

EDIT:

Hamatora The Animation - drugie pozytywne zaskoczenie. Patrząc na design i kolory, spodziewałem się shoujo, a dostałem całkiem fajną i dynamiczną historię wypełnioną akcją z superpower. Na dodatek jest trochę hintów zaadaptowanych z mangi i sugerujących, że historia nie będzie typowo shounenowata.

Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda - nie wiem, co myśleć o tym anime. Może być hit, a może być klapa, ale na pewno będzie odjechanie, bo mało jest magicznych dziewczynek ganiających po nocy i rozwalających czołgi.

Zetsumetsu Kigu Shoujo: Amazing Twins - bardzo fajne, szkoda tylko, że będzie tego tylko ze dwie ova. Naprawdę ładnie zanimowane, z sympatycznymi postaciami. Taka seria dla złapania oddechu.

Mahou Sensou - nie dla mnie. Totalnie sztampowa historia z totalnie sztampowymi bohaterami. Do tego walki naciągane, z przerwami na dialogi, czego szczerze nie cierpię. Szkolny magiczny shounen sztuk jeden do piachu.

Pupa - jak nazwa wskazuje.

Witch Craft Works - przy mandze wytrzymałem jeden rozdział i przy anime też chyba wytrzymam tyle samo, tj. jeden odcinek, bo rzygam już takimi bohaterami. Ale ogólnie jest ok.

Strange+ - cokolwiek, nie dla mnie ten rodzaj humoru.

Nobunaga the Fool - poprzewijałem chwilkę nadziewając się na coraz to dziwniejsze rzeczy. Niemniej wystarczyło combo w postaci samurajów i mechów, by mnie skutecznie odstraszyć.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2014, 06:16:22 am wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Skrzydlaty

Odp: Warto, niewarto - przegląd nowości.
« Odpowiedź #3314 dnia: Styczeń 13, 2014, 09:20:52 pm »
 Wizard Barristers: Benmashi Cecil - faktycznie bardzo fajne. Solidna dawka akcji swoją drogą, ale koncepcja kancelarii adwokackiej złożonej z magów w końcu przyniosła jakiś powiew świeżości. Podobnie jak dość old-schoolowa kreska, na którą przyjemnie się patrzy, tak dla odmiany do obecnie panujących trendów. Oczywiście jak dla mnie odrobinę za dużo CG, ale ogółem animacja spisuje się powyżej przeciętnej. Jestem zdecydowanie ciekaw co dalej.

Nourin - nooo nieee wiem. Po raz kolejny przejawia się popularny ostatnio motyw wsi, tylko że tutaj dodatkowo nasz bohater jest wielbicielem pewnej wielkomiejskiej idolki, z którą widocznie los chce go zeswatać. Setting w jakiś sposób nietypowy, choć nie spodziewam się raczej niczego ponad przeciętną szkolną komedię. Tymczasowy drop, jak gdzieś ujrzę później pozytywne opinie, to najwyżej repicknę.


 

 

anything