Autor Wątek: Zwyczaje na forum a prawo polskie  (Przeczytany 12917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kris

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 20, 2005, 12:52:25 pm »
Cytat: "Nazroth"
Przepraszam bardzo... ale tu nie rozchodzi się wcale o MNIE w tej rozmowie... ktos przyczepił się przedtem do mnie, że nieumyśłnie (bo nie dosłownie) nazywam złodziejami wszystkich na forum...bo Ty nazwałeś ich DOSŁOWNIE złodziejami... no - 90% z "ICH"

To po co bronisz swoich racji z uporem godnym lepszej sprawy.

Cytat: "Nazroth"
I wypraszam sobie nazywanie zodziejem MNIE... posiadam demo AB i kożystam raczej z podręcznika niż dema, gdyż jest ograniczone... oraz usiane błędami. Stwierdzenie "kto z nas go nie ma" od którego ta cała zafajdana dyskusja się rozpoczęła była zwyczanym zapaćkanym kupą żartem... rany jak wesoła pogawędka kolegów... a tu proszę... ruszyły z kopyta ogniste rydwany...

Następnym razem pomyśl zanim zażartujesz. I nie kontunuuj dyskusji, skoro to miał być żart.

Cytat: "Nazroth"
A zanim po raz kolejny porównasz moją inteligencję do czegokolwiek - posiosrbaj sobie bolter dobry człowieku. Pozdrawiam serdecznie.

Ta wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu co do twojej "inteligencji"
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 20, 2005, 12:57:46 pm »
M K
"To po co bronisz swoich racji z uporem godnym lepszej sprawy."

BO to mimo wszystko "moje racje" czyli jednym słowem poglądy - a dawno, dawno temu ludzie gineli za to na stosie... nawet chyba wiem jacy ludzie ich palili...

M K:
"Ta wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu co do twojej "inteligencji""

"Przyczajony tygrys, ukryty smok" ;) czasami lepiej zrobić orbital strike - nei moja wina, ze jestem z death company...

Swoją drogą bardzo ciekawe zagadnienie... skoro to nie GW wyprodukowało AB, to czy firma, która go stworzyła i udostępniła pliki do gier GW nie łamie prawa?... przecież udostępniła graczom KODEKSY do wszystkich armii wszystkich gier firmy GAMES WORKSHOP... tym samym okrada chyba games worshop, który nei sprzedaje swojego nędznego programiku, oraz kodeksów!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 20, 2005, 01:11:17 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Nazroth"

Swoją drogą bardzo ciekawe zagadnienie... skoro to nie GW wyprodukowało AB, to czy firma, która go stworzyła i udostępniła pliki do gier GW nie łamie prawa?... przecież udostępniła graczom KODEKSY do wszystkich armii wszystkich gier firmy GAMES WORKSHOP... tym samym okrada chyba games worshop, który nei sprzedaje swojego nędznego programiku, oraz kodeksów!

Goscie od AB nie udostepniaja zadnych plikow do gier GW czy dowolnej innej firmy bezposrednio. Pliki te robia gracze-zapalency. Co wiecej - przy instalacji (albo samego AB, albo odpowiedniej biblioteki - juz nie pamietam) pojawia sie odpowiednia adnotacja co do koniecznosci posiadania orginalnych kodeksow itd.
Cze !!!

Offline Kris

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 20, 2005, 01:15:49 pm »
Cytat: "Nazroth"
BO to mimo wszystko "moje racje" czyli jednym słowem poglądy - a dawno, dawno temu ludzie gineli za to na stosie... nawet chyba wiem jacy ludzie ich palili...

Tyle tylko, że skala jest nieco inna.
Poza tym czasem warto się przekonać do innych poglądów, nie uważasz?

Cytat: "Nazroth"
Swoją drogą bardzo ciekawe zagadnienie... skoro to nie GW wyprodukowało AB, to czy firma, która go stworzyła i udostępniła pliki do gier GW nie łamie prawa?... przecież udostępniła graczom KODEKSY do wszystkich armii wszystkich gier firmy GAMES WORKSHOP... tym samym okrada chyba games worshop, który nei sprzedaje swojego nędznego programiku, oraz kodeksów!

Na stronce owszem są pliki wsadowe do ściągnięcia, ale przy każdym jest ich autor. Czyli jakby GW chciało kogoś ścigać, to autorów tych plików, a nie firmę produkującą program.
Kwestii legalności nie będę rozwijał, bo zapewnie jest bardziej złożona i nie nam na ten temat dyskutować.
Ale IMHO skoro te pliki wiszą tam od lat, to chyba GW nie ma firmie tego za złe.
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 20, 2005, 02:19:56 pm »
"Goscie od AB nie udostepniaja zadnych plikow do gier GW czy dowolnej innej firmy bezposrednio. Pliki te robia gracze-zapalency. Co wiecej - przy instalacji (albo samego AB, albo odpowiedniej biblioteki - juz nie pamietam) pojawia sie odpowiednia adnotacja co do koniecznosci posiadania orginalnych kodeksow itd.
Cze !!!"

Eee... no jak ja napisałem, że ważne jest posiadanie orginalnego kodeksu i tego typu rzeczy (moge tu przekopiowac to wszystko) to i tak mi sie oberwało "złodziejowi" ...

 hipotetycznie:
Czy gdyby ktoś skopiował tutaj kodeks SM w całości (przepisał go w wordzie i obrazków nie dodawał) oraz zaznaczył, że bardzo ważne jest posiadanie kodeksu - bardzo, bardzo i najbardziej, oraz z zamieszczonych tu informacji nei mogą kożystac osoby, nie posiadające kodeksu - a na koniec dodał autora itd. To będzie to nadal przestępstwo?... bo z tego co pamiętam cały temat został założony w oparciu o sytuację: "podanie na forum charakterystyk Land Raidera do SM" albo cos równie błachego:P



"skoro te pliki wiszą tam od lat, to chyba GW nie ma firmie tego za złe" Skoro tyle osób (z tego forum również) używa od lat zcracowanego AB (który jest dostęny na wielu dobrze prosperujących stronkach) to chyba firma tez nie ma tego za złe:P... no tak mi się nasówa...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline el_piszczu

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 21, 2005, 07:10:49 am »
Cytat: "Nazroth"
Eman juz tłumaczę jaka jest różnica... bo "Ja" TRACĘ swoje figurki w wyniku tego co piszesz... a twórca programu jak najbardziej posiada go NADAL - czy to wystarczy, aby udowodnić, ze przykłąd jest chybiony;]?
Jak mnie za**** krowę - na pochybel Sk***synom, jak Kowalskiemu - dobrze mu tak  :!: CIEMNOGRÓD :evil:

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 21, 2005, 02:55:05 pm »
O rany kolejny gość... chryste... nei chodzi tu o "ja" to tylko przykład i nijak się ma do tego coś napisał ziomku... ale dyskutować mi się nawet nie chce... bo końcówka była adekwatna do tego co sie tutaj dzieje...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

 

anything