Autor Wątek: Zwyczaje na forum a prawo polskie  (Przeczytany 12918 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 19, 2005, 09:23:25 am »
El piszczu:
"Drugie Primo: Nie próbuj proszę przypisywac złodziejstwa wszystkim użytkownikom forum en masse, bo są i tacy którzy używają tego narzędzia w pełni legalnie (niezaleznie od opinii GW na ten temat..."

Nie wystarczyło na pisac "Ja z nas go nie mam" ;]? od razu "Nie próbuj proszę przypisywac złodziejstwa..." O rany - mocherowe berety:P Ostre słowa w błachej sprawie...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline el_piszczu

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 19, 2005, 09:38:27 am »
Cytat: "Nazroth"
Nie wystarczyło na pisac "Ja z nas go nie mam" ;]? od razu "Nie próbuj proszę przypisywac złodziejstwa..." O rany - mocherowe berety:P Ostre słowa w błachej sprawie...
Czy to błacha sprawa, to bardzo dyskusyjne :roll: Z twojego postu dla mnie wynika, że posiadanie pirata jest powszechne (z tym akurat nie polemizuje) i wręcz stanowi powód do dumy (no comment)  :?
A jeśli chodzi o grono użytkowników legalnego softu, to nie ogranicza się ono tylko do mnie...

Z mocherowymi beretami mi tu nie wyjeżdzaj, bo nie mają nic do rzeczy  :evil:

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 19, 2005, 09:57:42 am »
Nie no posiadanie pirata wcale powodem do dumy nie jest! Ale nie można się tez katować posiadając go - to nie grzech... zważywszy na cenę orginału to naprawdę nie mogę zarzucić nikomu "niegodziwego czynu" ponieważ zassał sobie AB...

Ja osobiście wolę ołówek, kartkę i podręcznik do tworzenia rozpisek... czas tworzenia jest dłuższy, ale to neisie za soba kożyści ala "pożądne przemyślenie" pewnych decyzji...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline trej

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 19, 2005, 11:09:00 am »
Cytat: "Nazroth"
Ale nie można się tez katować posiadając go - to nie grzech...


7. Nie kradnij

Cytuj
zważywszy na cenę orginału to naprawdę nie mogę zarzucić nikomu "niegodziwego czynu" ponieważ zassał sobie AB...


Ide po jakiegos merca bo zwazylem jego cene  :roll: Albo rozwego hummiego

Offline Sir Ropuch

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:00:14 pm »
Cytuj
Ide po jakiegos merca bo zwazylem jego cene
 Albo rozwego hummiego


Bardzo glupie porownanie.

Offline trej

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:21:51 pm »
Cytuj
Bardzo glupie porownanie.


Dlaczego?

Toster

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:23:48 pm »
nie ta skala porownania.... pozatym ok :)

Offline Kris

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:26:19 pm »
Cytat: "Toster"
nie ta skala porownania.... pozatym ok :)

Skala inna, zachowanie takie same.
Pogłoski o mojej śmierci są przesadzone

Offline Yedli

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:26:47 pm »
Porownanie jest nietrafne. Kradziez polega na zaborze cudzej rzeczy ruchomej. Przy kopiowaniu nie dochodzi do zaboru rzeczy - nie ma zatem kradziezy.

Roznica taka jak pomiedzy przepisaniem ksiazki w czytelni, a jej wyniesieniem.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:30:30 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Yedli"
Porownanie jest nietrafne. Kradziez polega na zaborze cudzej rzeczy ruchomej. Przy kopiowaniu nie dochodzi do zaboru rzeczy - nie ma zatem kradziezy.

Roznica taka jak pomiedzy przepisaniem ksiazki w czytelni, a jej wyniesieniem.

Y.

Mylisz sie - uzywanie nielegalnego oprogramowania JEST KRADZIEZA wedlug prawa polskiego - tylko, ze wlasnosci intelektualnej. I nijak ma to sie do przepisania ksiazki w czytelni.
Cze !!!

Offline Bartuul

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:34:46 pm »
...jakby cały ten topic mógł cokolwiek zmienić...
Join the forces of Kasztaniarze!

Kierowco! Pamiętaj - wpuszczając kogoś na skrzyżowaniu sprawiasz przyjemność temu jednemu, ale wqrwiasz tych 50 za Tobą...

Offline trej

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:35:08 pm »
Tak czy siak tlumaczenie kradziezy cena kradzionego produktu jest srednim pomyslem.

Offline Yedli

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:38:49 pm »
Z tego co ja wiem to watek dotyczy informacji udostepnianych na forum. Jakos nie zauwazylem zeby na forum udostepniano nielegalny soft -ale moze slabo szukalem.

Jezeli mowimy o oprogramowaniu - to kradzieza nie jest uzywanie, tylko uzyskanie. A z tego co wiem, AB (bo o tym chyba rozmawiamy) mozna sciagnac z sieci za darmo, za zezwoleniem osoby uprawnionej - wiec o kradziezy mowy byc nie moze.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:44:50 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Yedli"
Z tego co ja wiem to watek dotyczy informacji udostepnianych na forum. Jakos nie zauwazylem zeby na forum udostepniano nielegalny soft -ale moze slabo szukalem.

Jezeli mowimy o oprogramowaniu - to kradzieza nie jest uzywanie, tylko uzyskanie. A z tego co wiem, AB (bo o tym chyba rozmawiamy) mozna sciagnac z sieci za darmo, za zezwoleniem osoby uprawnionej - wiec o kradziezy mowy byc nie moze.

Y.

Akurat w tym miejscu byla mowa o uzywaniu AB.
AB mozna sobie zassac i uzywac w sposob calkowicie legalny - ale jedynie w wersji demo (rozpsiki do 500 punktow).
Uzywanie wersji pirackich jest jak najbardziej przestepstwem.
I podkreslam to jeszcze raz - uzywanie - nie tylko nabywanie. Chetnych do polemiki odsylam do wesolych panow z BSA  8)
Cze !!!

Offline Yedli

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:47:32 pm »
Przestepstwem jest, ale my nie rozmawiamy o tym czy jest przestepstwem, a o tym, czy jest kradzieza. Nie kazdy przestepca to zlodziej.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain