trawa

Autor Wątek: Zwyczaje na forum a prawo polskie  (Przeczytany 12919 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline razzit

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 19, 2005, 01:59:39 pm »
AFAIR pojęcie własności intelektualnej jest z dziedziny PR, a nie prawa. Próbuje się nim na użytek łatwych porównań objąć co najmniej trzy odrębne zagadnienia (w tym prawo patentowe oraz prawa autorskie do softu i utworów), ze skutkiem nietrudnym do przewidzenia.

A kradzieżą mogłoby być co najwyżej zarąbanie komuś CD-ka z programem; samo użytkowanie przebiega na podstawie licencji udzielanej przez twórcę, i korzystanie z pirata jest naruszeniem prawa autorskiego, nie żadną kradzieżą. Brzmi ładnie (i jak poważnie!), ale do rzeczywistości ma się nijak.
ziecku w kolebce kto łeb urwał chytrze...

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 19, 2005, 02:10:44 pm »
Heyka !!!
Cytat: "razzit"
AFAIR pojęcie własności intelektualnej jest z dziedziny PR, a nie prawa. Próbuje się nim na użytek łatwych porównań objąć co najmniej trzy odrębne zagadnienia (w tym prawo patentowe oraz prawa autorskie do softu i utworów), ze skutkiem nietrudnym do przewidzenia.

A kradzieżą mogłoby być co najwyżej zarąbanie komuś CD-ka z programem; samo użytkowanie przebiega na podstawie licencji udzielanej przez twórcę, i korzystanie z pirata jest naruszeniem prawa autorskiego, nie żadną kradzieżą. Brzmi ładnie (i jak poważnie!), ale do rzeczywistości ma się nijak.

Jakakolwiek by byla tego podstawa, niezmienia to faktu, ze zarowno nabywanie jak i uzytkowanie nielegalnego oprogramowania jest przestepstwem w tym kraju i co wiecej jest scigane.
I uzywanie nielegalnego AB powinno byc IMHO potepiane w naszym skromnym "polswiatku".
Cze !!!

Offline Yedli

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 19, 2005, 02:14:15 pm »
Polswiadek to swiadek po spotkaniu z dreadaxem, tak ?  :lol:

A co do AB - pliki do AB to w gruncie rzeczy przepisane kodeksy (z bledami, ale jednak). Wiec uzywanie AB przez ludzi, ktorzy nie wykasuja odpowiednich plikow, a rownoczesnie nie maja kodeksow, tez powinno byc potepiane.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 19, 2005, 02:20:40 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Yedli"

Polswiadek to swiadek po spotkaniu z dreadaxem, tak ?  :lol:

;) ;)  tak to mniej wiecej wyglada ;) ;)

Cytat: "Yedli"

A co do AB - pliki do AB to w gruncie rzeczy przepisane kodeksy (z bledami, ale jednak). Wiec uzywanie AB przez ludzi, ktorzy nie wykasuja odpowiednich plikow, a rownoczesnie nie maja kodeksow, tez powinno byc potepiane.

True true - zawsze twierdzilem, ze AB to narzedzie dla graczy, ktorzy dobrze znaja swoj kodeks i sa w stanie wychwycic bledy, ktorych nam AB dostarcza w radosnej ilosci - takze takie osoby kodeks beda posiadac  8)
Z reszta o ile dobrze pamietam, to albo przy instalacji AB, albo przy ladowaniu blbliotek jest stosowne ostrzezenie w tej materii.
Cze !!!

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 19, 2005, 05:34:55 pm »
Niezależnie od tego nei jesteście (śmy) w stanie stwierdzić kto kodeks posiada i używa AB, kto go nie posiada i używa AB, kto ma orginał AB a kto ma AB z crackiem... Najlepszym rozwiązaniem dla firmy produkującej AB było by wypuszczenie takiego samego dema jak teraz, ale bez możliwości zcracowania... jak w CD action dają DIABLO demko, to rpzecież nie da się go scracowac i uzyskac pełnej wersji... a te fajtłapy wypuściły pełen program z blokadą;/... no to niestety - może w inym kraju by to przeszło, ale "POLAK POTRAFI" no i nic nie poradzi firma, policja, my nic nie poradzimy;/... cała dyskusja jest bez sensu swoją drogą i niepotrzebnie ją zacząłem... a wszystko zapoczątkował głupi żarcik;]... Za bardzo się niektórzy czepiają tutaj na forum - czepiają pierdół... Niedługo jak ktoś będzie się podpisywał "Hehorejka" pod każdym swoim wpisem, to obcy ludzie zaczną go ścigać za to, ze używa zmienionego, ale jednak podpisu Emana;/... tak naprawdę nei ma co się burzyć o AB... jak któryś z was ma znajomych w Policji to niech ich na nas ponasyła... a tak to nie pitolić już o tym, bo to sensu nie ma;/... moge dac głowę, ze 90% was ma cracowanego AB i nawet moge wskazać stronę, gdzie się go pobiera i gdzie 75 z tych 90% pobrało pirata... czemu firma, ani policja strony nei zamknęła??!! NO CZEMU?? A tu mamy wiaderko bojowników o dobro firmy, która w kuprze to ma:P...
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Offline Abuk666

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 19, 2005, 06:34:16 pm »
Naz, z tego co ja rozumiem, to ty się na poprzedniej stronie przyznałeś do popełnienia przestępstwa... Według kodeksu prawa karnego, kto nie zawiadomi odpowiednich organów w przypadku wykrycia popełnienia przestępstwa popełnia przestępstwo (zauważ- ''przestępstwo'', a nie ''wykroczenie''). Weź ty wykasuj tego posta w którym stwierdzasz wesoło, że masz AB piracki na dysku, bo zaraz łapię za telefon...

 ;)
ave a nice day...

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:00:07 pm »
A czy jestes wstanei pokazać mi palcem to?... Bo chyba nie...  :badgrin:
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:44:19 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Nazroth"
Najlepszym rozwiązaniem dla firmy produkującej AB było by wypuszczenie takiego samego dema jak teraz, ale bez możliwości zcracowania...

Zaufaj mi - armia programistow (i nie tylko) stara sie napisac jak najtrudniejsze do zlamania zabezpieczenia. A poniewaz druga "armia" stara sie zlamac to, co ci pierwsi zrobili, to jest to zadanie nie do wykoniania.

Cytat: "Nazroth"
moge dac głowę, ze 90% was ma cracowanego AB i nawet moge wskazać stronę, gdzie się go pobiera i gdzie 75 z tych 90% pobrało pirata... czemu firma, ani policja strony nei zamknęła??!! NO CZEMU?? A tu mamy wiaderko bojowników o dobro firmy, która w kuprze to ma:P...

Niestety mamy w naszym wesolym kraju ogromne piractwo (jedne z najwiekszych na swiecie) i po prostu chodzi tu o zmiane pewnego schematu myslenia. Ludzie z latwoscia kupuja i uzywaja "piratow", bo jest to po prostu latwe, przyjemne i nie obciaza sumienia (w odroznieniu od np. pozyczenia sobie merca czy roznowego humviego). A niestety stworzenie udanego produktu software'owego to zazwyczaj dlugie miesiace ciezkiej pracy wielu ludzi. Pracy, za ktora ktos zaplacil, albo z ktorej Ci ludzie chcieliby czerpac zyski (bo tak zarabiaja na zycie). Takze w moim skromnym odczuciu (moze dlatego, ze sam jestem programista ;) uzywanie nielegalnego oprogramowania to taka sama kradziez, jak zakorbienie komus merca  :?
Cze !!!

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:49:43 pm »
W ponurej przyszłości 41 millenium dwie armie walczą o supremację! Codziennie miliony zcierają się w kolosalnych bitwach.,,, etc:) Twoje sowa Eman brzmią prawie jak jakaś 40stkowa przedmowa!!
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 19, 2005, 07:54:34 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Nazroth"
W ponurej przyszłości 41 millenium dwie armie walczą o supremację! Codziennie miliony zcierają się w kolosalnych bitwach.,,, etc:) Twoje sowa Eman brzmią prawie jak jakaś 40stkowa przedmowa!!

;) ;) Miliony to moze nie ;) ;) ale wez zobacz sobie do creditsow jakiejs fajnej gierki komputerowej - przy dzisiejszych produkcjach ilosc osob, ktore nad nimi pracuja (nie tylko programistow of course) idzie juz w setki - to moze nie armia ;) ale na pewno clakiem sporo. A zaraczam Ci, ze w powazniejszych produkcjach niz gry, zaangazowanych jest o wiele wiecej osob.
Cze !!!

Offline vanswirr

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 19, 2005, 08:55:52 pm »
Cytat: "Abuk666"
Naz, z tego co ja rozumiem, to ty się na poprzedniej stronie przyznałeś do popełnienia przestępstwa... Według kodeksu prawa karnego, kto nie zawiadomi odpowiednich organów w przypadku wykrycia popełnienia przestępstwa popełnia przestępstwo (zauważ- ''przestępstwo'', a nie ''wykroczenie''). Weź ty wykasuj tego posta w którym stwierdzasz wesoło, że masz AB piracki na dysku, bo zaraz łapię za telefon...

 ;)


Weż sobie człowieku poczytaj przepisy, a potem takie bzdury wygaduj.....
Jestem agentem Mossadu, ponadto za czarną robotę płaci mi CIA, FSB, Al-Kaida, koncerny energetyczne, Bilderbergowie, wydział XIII Watykanu, Kult Wielkiego Cthulhu, sztab wyborczy PO i oczywiście sam Szatan.

Offline el_piszczu

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 20, 2005, 08:26:31 am »
Cytat: "Nazroth"
zważywszy na cenę orginału to naprawdę nie mogę zarzucić nikomu "niegodziwego czynu" ponieważ zassał sobie AB...
Ceny malowanych figurek też sa niegodziwe, więc chyba nikomu nie zarzucisz niegodziwości, jak przypadkiem przywłaszczy sobie kilka twoich przy stosownej okazji.... :roll:

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:44:55 am »
el_piszczu pisze:
"Ceny malowanych figurek też sa niegodziwe, więc chyba nikomu nie zarzucisz niegodziwości, jak przypadkiem przywłaszczy sobie kilka twoich przy stosownej okazji...."

Nie rozumiem;/...kilka moich cen:P czy malowanych przezemnie modeli??!! BO to chyba nie jest możliwe, aby ktos "przypadkiem" sobie zawłaszczył kilka malowanych przezemnie modeli, bez mojego zysku w tym:D... wszystkei modele maziane przezemnie - które mój dom opuściły... cóż... zostały zrekompensowane w złocie:P...

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi piszczu
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'

Eman

  • Gość
Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 20, 2005, 09:52:19 am »
Heyka !!!
Cytat: "Nazroth"
el_piszczu pisze:
"Ceny malowanych figurek też sa niegodziwe, więc chyba nikomu nie zarzucisz niegodziwości, jak przypadkiem przywłaszczy sobie kilka twoich przy stosownej okazji...."

Nie rozumiem;/...kilka moich cen:P czy malowanych przezemnie modeli??!! BO to chyba nie jest możliwe, aby ktos "przypadkiem" sobie zawłaszczył kilka malowanych przezemnie modeli, bez mojego zysku w tym:D... wszystkei modele maziane przezemnie - które mój dom opuściły... cóż... zostały zrekompensowane w złocie:P...

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi piszczu

To bardzo proste - napisales, ze cena AB jest koszmarna, wiec nie masz nikomu za zle, ze uzywa pirackich wersji.
Ceny pomalowanych modeli (nie koniecznie przez Ciebie - ale akurat przyklad Piszcza mowi wlasnie o Twoich) tez sa dla niekotrych koszmarne. Tak wiec - idac zgodnie z Twoim tokiem rozumowania - Piszczu doszedl do wniosku, ze nie potepil bys nikogo, gdyby zakorbil Ci powiedzmy pol armii i nia sobie gral - w koncu i figurki sa koszmarnie drogie, i ich pomalowanie przez malarza tez do tanich nie nalezy  :evil:
Cze !!!

Offline Nazroth

Zwyczaje na forum a prawo polskie
« Odpowiedź #59 dnia: Grudzień 20, 2005, 10:05:17 am »
NO i znowu mamy do czynienia z misinterpretacją... bo jak zostało wyżej napisane używanie pirackiego AB nie jest KRADZIEŻĄ a "zakoszenie sobie połowy mojej armi" jak najbardziej JEST... ponieważ tracę fizyczny przedmiot na rzecz kogoś innego - bez mojej zgody;]...

Przykład jest ostro chybiony panowie,..
'Jedynym sposobem by zmądrzeć jest grać z mądrzejszym przeciwnikiem'