trawa

Autor Wątek: [25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie  (Przeczytany 21575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« dnia: Styczeń 18, 2006, 05:36:23 pm »
LUBELSKIE STOWARZYSZENIE FANTASTYKI „CYTADELA SYRIUSZA” ZAPRASZA NA TURNIEJ MORDHEIM „SPALIĆ CZAROWNICE”

PATRONAT MEDIALNY:

http://www.miragliano.prv.pl

http://www.polter.pl/

http://www.wrota.com.pl/
SPONSORZY:

http://Q-workshop.com
http://NiezwykleKostki.pl

http://www.lsfcs.prv.pl


I tak zgromadzili się w Mordheim, w czas swego zniszczenia, wszyscy ludzie grzechu, tak, jak wrzód zbiera trucizny z ciała człowieka, by chirurg wydobył je nożem.
Bernhardt Hal - Generał łowców czarownic

 
Start – sobota 25.02.06 godzina 9:00 (zapisy od godziny 8:30)

Regulamin turnieju:
1. Organizatorem turnieju jest Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki „Cytadela Syriusza”
2. Na turnieju obowiązują zasady z Living Rulebook ( do ściągnięcia ze strony www.mordheim.com), oraz Mordheim Annual.
3. Turniej odbywa się w formie kampanii.
4. Uczestnik turnieju musi posiadać przy sobie:
-   figurki (gra  „proxami” jest niedozwolona, nie ma zasady „WYSIWYG”),
-   oryginalną i czytelnie wypełnioną kartę warbandy (tą z 6 slotami),
-   wydruk bądź xero  oryginalnych zasad warbandy i najemników bądź ekwipunku, których używa lub będzie używał,
-   miarkę i kilka k6.
5. Rozpiski należy przygotować na 500 gc (Marienburgers 600 gc)
6. Początkowa banda może posiadać tylko jednego najemnika.
7. Każdy gracz otrzyma kartę gracza, w której zobowiązany będzie wpisywać
wyniki gier oraz swój rating po każdej grze, przeciwników itp.
8. Zgłoszenia należy przesyłać na
adres: ligamordheim@o2.pl (zgłoszenie powinno zawierać: imię,
nazwisko, nazwę bandy, nazwę klubu, z jakiego jest gracz, miasto oraz rating
bandy). UWAGA: Liczba  graczy ograniczona - 30 osoby. O udziale w turnieju decyduje kolejność zgłoszeń. Na turniej można również przyjść w dniu turnieju ale gracz zostanie dopuszczony tylko jeśli będą jeszcze wolne miejsca i będzie nieparzysta liczba graczy.
9. Podczas Turnieju obowiązuje tabela Alternatywnych Trafień Krytycznych
(LRB s. 115). Sztylet nie zadaje obrażeń krytycznych. Stalowy Bat traktowane są jak broń obuchowa.
10. Do turnieju dopuszczone są warbandy:
• Mercenaries:
-   Reiklanders z Mordheim Rulebook
-   Middenheimers z Mordheim Rulebook
-   Marienburgers z Mordheim Rulebook
• Cult of the Possessed z Mordheim Rulebook
• Witch Hunters z Mordheim Rulebook
• The Sisters of Sigmar z Mordheim Rulebook
• The Undead z Mordheim Rulebook
• Skaven Clan Eshin z Mordheim Rulebook
• Orc & Goblins z 2002 Annual
• Dwarf Treasure Hunters z 2002 Annual
• Ostlanders z 2002 Annual
• Averlanders z 2002 Annual
• Kislevites z 2002 Annual
• Beastmen Raiders z Empire In Flames
• Carnival of Chaos z Empire In Flames
• Dark Elves z Town Cryer 12
• Bretonnian z Town Cryer 8
 
oraz Hired Swords:
• Pit fighter z Mordheim Rulebook
• Ogre Bodyguard z Mordheim Rulebook
• Halfling Scout z Mordheim Rulebook
• Warlock z Mordheim Rulebook wynajęcie Warlock kosztuje 20 gc/ upkeep 10 gc
• Freelancer z Mordheim Rulebook
• Elf Ranger z Mordheim Rulebook
• Troll Slayer z Mordheim Rulebook
• Imperial Assassin z 2002 Annual
• Tilean Marksman z 2002 Annual
• Beasthunter z Empire In Flames
• Highwayman z Empire In Flames
• Roadwarden z Empire In Flames
• The Arabian Merchant z Town Cryer 22 *
• Kislev Ranger z Fanatic Magazine
• Halfing Thief z Fanatic Magazine
• Dwarf Treasure Hunter z Fanatic Magazine
• Elf Mage z Fanatic Magazine  wynajęcie Elf Mage kosztuje 35 gc
12. Wszystkie czary i modlitwy będą losowo wybierane przed pierwszą bitwą.
13. Turniej przewiduje 5 bitew 1x1, każda do 90 minut, jeżeli gracze nie zdąża skończyć bitwy w 90 minut wówczas bitwa kończy się remisem
Bitwa 1 –  Dzika Magia
Bitwa 2 –  Laska Nikodemusa
Bitwa 3 –  Stara Biblioteka
Bitwa 4 –  Plaga
Bitwa 5 –  Zemsta Nikodemusa
Lista scenariuszy znajduje się pod tym adresem: http://www.kretek.webpark.pl/scenariusze.doc
GRY 1-3:
Pary ustalane będą na podstawie ilości punktów „z gry” zdobytych przez graczy w ostatniej (a) bitwie (I), a następnie na podstawie ratingu (II). Malejąco. (b)
GRY 4-5: Pary ustalane będą na podstawie całkowitej ilości punktów „z gry” posiadanych przez graczy po ostatniej bitwie (I), a następnie na podstawie ratingu (II). Malejąco.
a) w pierwszej bitwie nie mogą grać ze sobą osoby z tego samego klubu.
b) w pierwszej grze każdy z graczy posiada”0” punktów z gry więc decyduje tylko rating
Po każdej bitwie następuje 20 minut przerwy na rozwoje, explorację, rekrutację najemników itp.
W pierwszej bitwie przeciwnicy dobrani będą w pary na podstawie ratingu,
w następnych bitwach na podstawie posiadanych punktów (ewentualnie w zależności od ratingu warbandy). **
14. ZASADY PRZYZNAWANIA PUNKTÓW:
• Wygrana – 7 pkt
• Remis – 3 pkt
• Przegrana – 1 pkt
• wynik jest modyfikowany o +0,5 pkt za każde kolejne pełne 25% różnicy w stratach zadanych w stosunku do strat poniesionych. Punkty te mogą być doliczone zarówno do punktów wygranego jak
i przegranego.
• za OoA 2 herosów przeciwnika – 0,5 / za każdych 2 herosów (do max. 1 na bitwę)
• za zakończenie zwycięstwem bitwy w czasie do:
20min – 1 pkt, 30min – 0,5 pkt,
• PUNKTY KARNE – WP (Worst Play) Jeśli gracz będzie przeklinał, przeszkadzał, nie będzie trzymał się terminów, będzie utrudniał rozgrywkę itp. może zostać ukarany maksymalnie 1 punktem Karnym (WP) na grę. Jeśli gracz przekroczy limit 3 punktów automatycznie zostaje zdyskwalifikowany z turnieju. O przyznaniu tych punktów decyduje sędzia, do którego należy zgłaszać niewłaściwe zachowanie współgraczy.
 

15. KLASYFIKACJA KOŃCOWA
·   O kolejności na podium decyduje łączna liczba punktów „z gry” i „WP”. Gracz z najwyższą ich liczbą wygrywa.
·   W przypadku remisu, o wyższym miejscu decyduje mniejsza ilość punktów „WP”.
·   W przypadku takiej samej ilości punktów „WP”, o wyższym miejscu decyduje większa liczba „z gry”.
·   W przypadku takiej samej ilości punktów „z gry”, o wyższym miejscu decyduje niższy rating bandy [przed ostatnią grą].
·   W przypadku takiego samego Ratingu decyduje, jeśli miało miejsce, bezpośrednie starcie między graczami. Jeśli nie było bezpośredniego starcia gracze zajmują miejsce w klasyfikacji wspólnie.
16. Każdy gracz otrzyma regulamin w formie papierowej.
17. Za zostawione przedmioty (figurki, podręczniki, etc.) organizatorzy turnieju nie odpowiadają, dlatego prosimy pilnować swoich dóbr.
18. Turniej przewiduje nagrody oraz pamiątkowe dyplomy
19. Uczestnik zobowiązany jest do zachowania porządku i kultury osobistej
a także przyporządkowania się decyzjom sędziego, którego głos jest decydujący.
20. Uczestnik turnieju zobowiązany jest do przestrzegania zasad zawartych w regulaminie.
Prośba do graczy, którzy zgłosili chęć do wzięcia udziału w turnieju.

Jeżeli macie możliwość to przynieście ze sobą tereny typowe dla Mordheim (ruiny miejskich zabudowań, barykady, mosty, drzewka itp.). Terenów nigdy za dużo, a im więcej tym gra będzie ciekawsza ( nauczeni doświadczeniem z Dragona wolimy , aby terenów było więcej niż ma brakować i stoły mają świecić pustkami).

* przedmioty z rynku Foreign Wares nie obowiązują
** Gracze nie mogą się spotkać ze sobą dwa razy po kolei.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY I ŻYCZYMY MIŁEJ ZABAWY W KLIMACIE MIASTA POTĘPIONYCH I STAREGO ŚWIATA

Osoby zgłoszone do turnieju:
1.  Przemysław Bielak
2.  Ludwik Kopiec
3.  Dariusz Mazur
4.  Patryk Jamróz
5.  Leszek Piątek
6.  Andrzej Patyra
7.  Michał Longwic
8.  Krzysztof Badowski
9.  Karol Rzeczycki
10. Maciek Dziaduch
11. Marcin Jastrzębski
12. Wojtek Krzyżanowski
13. Kamil Wójcik
14. Jan Mazurek
15. Michał Chrześćjan
16. Marcin Sztomberski
17. Kinga Gręda
ratingow i kto czym gra specjalnie nie podaje ;)

Offline Wojtek_Krz

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 18, 2006, 05:58:29 pm »
Super sprawa taki turniej. Co oznacza dokładnie "profesjonalny turniej"?

:)

Bandy typu Norska są możliwe?

Offline Slayer_Lublin

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 18, 2006, 05:59:22 pm »
spoko ;] myślę że co do spraw organizayjnych to będzie lepiej, żeby jednak cąły turniej był w sobotę od rana do wieczora, bo jednak sobota po trzech bitwach i tak już jest rozbita, a tak to jeszcze w piątek wieczorem się coś zrobi zawsze

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:14:57 pm »
Cytat: "Wojtek_Krz"
Super sprawa taki turniej. Co oznacza dokładnie "profesjonalny turniej"?
Jeszcze nie było turnieju na którym nie było jakichś niedociągnięć, niesmaków itp. chcę to ominąć.
Cytat: "Wojtek_Krz"
Bandy typu Norska są możliwe?
Może, pod warunkiem, że masz do nich figsy.
Cytat: "Slayer_Lublin"
myślę że co do spraw organizayjnych to będzie lepiej, żeby jednak cąły turniej był w sobotę od rana do wieczora
Tak chcę zrobić :arrow: cała sobota. Dwudniowy turniej, w dodatku włączając piątek nie każdemu pasuje praca/nauka itp. poza tym odpada niestety opcja noclegu , więc i ewentualni przyjezdni gracze się nie pojawią bo za drogo ich to wyniesie. W przyszłości mam nadzieję , że uda nam się organizować dwudniowe turnieje z mozliwoscia noclegu sobota-niedziela, narazie jest jak jest.
Pozdro ;)

Offline Slayer_Lublin

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:19:13 pm »
a i pytanie co do sędziego-czy będzie tak jak teraz niegrający sędzia? i czy będzie jeden sędzia czy kilku?

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:24:43 pm »
Ja będe niegrającym sędzią, możliwe, że będzie nim również Maciek Smutek, bo się deklarował w rozmowie ze mną, co do sędziów liniowych też takich przewiduję 1-2, bo zawsze to pomocna dłoń i będe mógł czasami spokojnie wyjść na papieroska, a nie co chwile krzyki Felka z zapytaniem o jakąś zasadę: "Motor...a mogę...." ;) Poza tym nie jestem alfą i omegą Mordheima, więc pomoc się przyda ;)
Pozdro ;)

Offline Slayer_Lublin

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2006, 06:32:54 pm »
Cytat: "Kretek"
będe mógł czasami spokojnie wyjść na papieroska, a nie co chwile krzyki Felka z zapytaniem o jakąś zasadę: "Motor...a mogę...." ;)


Taka już natura felka... i tak masz spoko-ja z nim gram aż za często i wiem co to znaczy kłucić sie z felkiem... nie tylko co do mordheim... ;)

Offline Ludwik

Re: [25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lubli
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 19, 2006, 09:33:34 pm »
Cytat: "Kretek"
... scenariusze kończę pisać. ...

Czyli mam rozumieć przez to, że sam wymyśliłeś scenariusze?
Co masz na myśli pisząc " profesjonalny turniej"?
... bo Dark elfy mi troche nie pasują, nie pasuje mi również wychodzenie na papieroska w czasie bitwy... :D

....... a i jeszcze pytanie dlaczego tak nazwałeś ten turniej(a nie np. Zabić szczura)?  :badgrin:

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 20, 2006, 08:08:24 am »
Już mam wszystko gotowe, ale nie chcę jeszcze wrzucać bo pewnie będą jakieś poprawki. Część scenariuszy to orginalne scenariusze SG troche przerobione i przetłumaczone na nasze, dla tych którzy nie są anglistami ;) Turniej nazywa się tak a nie inaczej dowiesz się dlaczego jak wrzucę regulamin i scenariusze na razie żyj w niepewności ;) Zabić szczura hmm może kiedyś zrobię taki turniej, chociaż moja skaveńsko-wampirza krew odmawia ;)
Co do Dark Elfów nie wiem co Ci przeszkadzają , gra nimi jeden chłopaczek , nie ma innych figsów a chce grać w Mordheim dlatego nie widzę sensu w zamykaniu mu drzwi przed nosem bo masz "niefocjalną bandę" :arrow: chodzi o spotkanie znajomych i dobrą zabawę + zdrową rywalizację ;)
Co do profesjonalnego turnieju zobaczymy jak wyjdzie, ale nie lubię sytuacji jak spóźniają się gracze bo nie zostali poinformowani kiedy zaczyna się turniej, albo jak ktoś inkasuje kasę i nie daje nagród :? Jak brakuje makiet itp. Możliwe , że turniej odbędzie się na Radości a nie w sklepie. Jest jeszcze trochę czasu, chcę pozyskać sponsorów i może jakiś patronat medialny ;) Jednego sponsora już mam i bardzo się z tego cieszę bo ta oferta przyszła do mnie sama ;)
Pozdro ;)

Offline Ludwik

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 20, 2006, 12:25:32 pm »
No coż Motor, wyczułem w twoim poście święte oburzenie  :D  więc jestem pewien, że turniej będzie conajmniej dobry. Co do dark elfów to nic do nich nie mam  póki gra nimi ten "chłopaczek".

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2006, 12:41:54 pm »
Wcale się nie oburzam tylko zadajecie cały czas te same pytania. Regulaminu i scenariuszy jeszcze nie wrzucam bo sprawa jest troche skomplikowana teoretycznie. Chodzi o to gdzie zagramy oraz o sponsoring dopuki tego nie wyjaśnie nie chce wzniecac zamieszania poprzez wrzucenie regulaminu , a pozniej jakies zmiany w nim tak jak bylo przed Falkonem kiedy regulamin zmienial sie 10 razy i sam juz za tym nie nadazalem.
Pozdro ;)

Offline Ludwik

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 24, 2006, 06:31:45 pm »
Cytat: "Kretek"
W tej chwili turniej stoi pod wielkim znakiem :?:

To cytat z innego tematu . ... a co do turnieju mam nadzieje, że szukasz teraz stosownego miejsca.... :idea: .... ( w  tamtym roku jakoś przed dragonem był turniej w l.o. nr.4 [szkolna 4]  )

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2006, 08:34:22 am »
Turniej się odbędzie, własnie w 4 Lo, .......
Pozdrawiam

Offline Ludwik

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:02:53 am »
...  zagrać możemy na ławkach; makiety są więc tylko napisz czy termin nie ulegnie zmianie.

Offline Motorek

[25.02.06] "SPALIĆ CZAROWNICĘ" Turniej w Lublinie
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 25, 2006, 09:33:19 am »
Termin bez zmian.
Pozdro ;)

 

anything