Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: Velvet
« Odpowiedź #2325 dnia: Lipiec 18, 2016, 05:54:28 pm »
I po co ja głupi rejestrowałem się na tym Forum...  :doubt:
Funkcjonowałem sobie spokojnie nikomu nie wadząc. Po kilkunastu latach przerwy reaktywowałem się kupując za te coś koło 15 zł. "Powrót do domu".
Z ciekawości.  :evil:
Później obiecywałem sobie, że na tych 80 zł miesięcznie za 2 tomy WKKM się skończy.
A teraz?
Dwa tygodnie temu "Harley Quinn". Jutro pewnie odbieram "Jessica Jones".
A na przyszły miesiąc w koszyku już leżą "Velvet" i pierwszy tom "Fatale".
O DC Deluxe i spin off "Kriss de Valnor" nawet nie wspominam.  :-?
Normalnie weźcie, dobijcie człowieka i polećcie coś jeszcze z ciekawymi postaciami żeńskimi...  :evil:
 :lol:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Velvet
« Odpowiedź #2326 dnia: Lipiec 18, 2016, 06:00:34 pm »
Z kobitką to: Amerykański Wampir, w 50% (kobitkowa) Saga  :smile:
Wonder Woman z Nowe DC i Catwoman - Na tropie Catwoman. EDIT: i absolutnie Lazarus (wypadło ze łba)
 
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 06:44:44 pm wysłana przez JanT »

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Odp: Velvet
« Odpowiedź #2327 dnia: Lipiec 18, 2016, 06:13:08 pm »
Normalnie weźcie, dobijcie człowieka i polećcie coś jeszcze z ciekawymi postaciami żeńskimi...  :evil:
 :lol:


Śmierć
Wonder Woman (Azzarello)
Black Kiss
Pasażerowie Wiatru
Druuna
Diosamante
Skład Główny
Anioł Przeznaczenia
Lazarus
Klik
Sunstone
Kobiety z komiksu Saga, Black Hole,  komisów Daniela Clowesa, Manary



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline absolutnie

Odp: Odp: Velvet
« Odpowiedź #2328 dnia: Lipiec 18, 2016, 06:13:45 pm »

Normalnie weźcie, dobijcie człowieka i polećcie coś jeszcze z ciekawymi postaciami żeńskimi...  :evil:
 :lol:


Skoro sobie życzysz, to [piszę tylko o tym, co wyszło po polsku i jest dostępne]:


1. "Lazarus"


2. Śmierć (tu nie będzie problemu, bo calość masz w jednym tomie)


3. Saga - co prawda są tam też mężczyźni, ale postacie kobiece nader ciekawe.


4. Wonder Woman (jak mogłem zapomnieć)


5. Gotham Central - niby bohater zbiorowy, ale najciekawsza jest postać kobieca i to chyba ona jest tu głównym bohaterem


6. Catwoman


7. Pasażerowie wiatru (a niedługo będzie też Cyann)


8. Persepolis


9. Polina


10. Miejsca


To tak na poczatek.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2329 dnia: Lipiec 18, 2016, 07:13:55 pm »
dobre listy, chociaż dopisałbym jeszcze monster urasawy (nina, eva). pozytywne rzeczy słyszałem również o alias, ale w tym wypadku lektura dopiero przede mną.

Offline absolutnie

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2330 dnia: Lipiec 18, 2016, 07:50:38 pm »
pozytywne rzeczy słyszałem również o alias, ale w tym wypadku lektura dopiero przede mną.


"Alias" vel "Jessica Jones" death_bird już ma, a Tobie szczerze polecam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline death_bird

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2331 dnia: Lipiec 18, 2016, 08:51:40 pm »
Dzięki wszystkim za odpowiedzi. I przepraszam, że w niekoniecznie odpowiednim temacie, ale generalnie traktowałem wypowiedź/zapytanie jako związaną z "Velvet" sytuacyjnie (tytuł poszedł do koszyka zaraz po zapoznaniu się z wątkiem).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2332 dnia: Lipiec 19, 2016, 08:09:24 am »
Jeśli nie musi być po polsku to może Valentina?
Ale przede wszystkim Love And Rockets. Nigdzie nie uświadczysz takiej saturacji żeńskimi postaciami.
Ale dwa razy sie zastanów. Ja zaskoczyłem z 30 letnim spóźnionym zapłonem i mój budżet właśnie został zrujnowany :D

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2333 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:36:44 am »

"Alias" vel "Jessica Jones" death_bird już ma, a Tobie szczerze polecam.

dzięki za sugestię. pożyczyłem od znajomego komplet trejdów, ale leżą już tydzień i jakoś nie mogę znaleźć chwili, aby się za nie zabrać. może w najbliższy weekend?

Offline death_bird

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2334 dnia: Lipiec 19, 2016, 11:55:11 pm »
Jeśli nie musi być po polsku to może Valentina?

Raz: lepiej żeby było po polsku. Jeszcze tylko brakuje mi do kompletu sprowadzania komiksów z zagranicy...  :roll: Tak, wiem. To tylko kwestia czasu...  :doubt:
Dwa: Valentina to z tego co kojarzę jakiś erotyk. Nie o to idzie. Szukam po prostu dobrych fabuł, gdzie główną albo przynajmniej znaczącą rolę gra ciekawie napisana postać żeńska.
Na razie w weekend zabieram się za "Alias", po sugestiach dołożyłem do koszyka "Lazarus".
 
Ale przede wszystkim Love And Rockets. Nigdzie nie uświadczysz takiej saturacji żeńskimi postaciami.
Ale dwa razy sie zastanów. Ja zaskoczyłem z 30 letnim spóźnionym zapłonem i mój budżet właśnie został zrujnowany :D

Z tego co czytam na Wiki ewoluowało to w obyczajówkę. Na razie nie ten poziom obycia. I tak postęp, że znużony bijatykami Marvela zaczynam zapuszczać się w klimaty sensacyjne/detektywistyczne/może i noir. Step by step.
Na sierpień idą wzmiankowane "Fatale", "Velvet" i "Lazarus". A potem się zobaczy co z tego mi przypasuje i co dalej. ;)
Ale dzięki. Wszystko (albo prawie wszystko) przede mną. I przed moim portfelem.  :roll:

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2335 dnia: Lipiec 20, 2016, 06:15:56 am »
@ up. Tej erotyki w Valentinie jest więcej w opowieściach niż w rzeczywistości. ;)

mkolek81

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2336 dnia: Lipiec 20, 2016, 06:25:48 am »
Raz: lepiej żeby było po polsku.

Dwa: Szukam po prostu dobrych fabuł, gdzie główną albo przynajmniej znaczącą rolę gra ciekawie napisana postać żeńska.
Whiteout #1: Zamieć
Whiteout #2: Odwilż
Wydane u nas przez Taurus Media, pisze Greg Rucka, rysuje Steve Lieber, kryminał dziejący się na Antarktydzie, druga część bardziej sensacyjna, główną bohaterką jest Carrie Stetko amerykańska szeryf. Greg Rucka umie pisać zarówno kobiece postacie jak i kryminalne historię, polecam. Komiks obecnie do zdobycia w drugim obiegu. Jeśli byłbyś zainteresowany to daj znać znać na priva.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 20, 2016, 06:44:04 am wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2337 dnia: Lipiec 20, 2016, 09:24:47 pm »
Na razie spasuję. Dzięki.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2338 dnia: Lipiec 21, 2016, 01:02:09 pm »
W Jimmym stosunkowo łatwy. Dialogów nie ma zbyt dużo i nie sa pisane jakimś wymyśłnym jezykiem. Z dłuższych i trudniejszych sa tam "instrukcje" i różnego rodzaju przypisy. Ale sądze, ze śmiało możesz się obejść bez nich.

W Building Stories tekstu jest zdecydowanie więcej, ale nadal jest stosunkowo łatwy.

bardzo dziękuję. który wg Ciebie jest "ciekawszy" ?


mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2339 dnia: Lipiec 23, 2016, 12:25:15 pm »
ktoś kiedyś pytał, dlaczego oz omnibus ma taką a nie inną cenę u rafała. niedawno znalazłem dość stary artykuł zawierający odpowiedź:

http://www.bleedingcool.com/2016/01/15/marvel-clears-out-omnibus-stock-infinity-gauntlet-to-young-avengers/

dziwnym trafem wszystkie wymienione pozycje pokrywają się z tymi z kategorii "superceny"  :badgrin: