Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817005 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2340 dnia: Lipiec 23, 2016, 03:53:01 pm »
bardzo dziękuję. który wg Ciebie jest "ciekawszy" ?

Hm... "ciekawszy" jest Buliding Stories ze względu na nietuzinkowe podejście formalne. Natomiast lepszy jako komiks zdecydowanie Jimmy. Bardzo depresyja i klimatyczna historia. Jakkolwiek, moim zdaniem oba są zdecydownaie MUST HAVE.

Offline Murazor

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2341 dnia: Lipiec 27, 2016, 08:44:29 am »
Run Stormwatch Ellisa, czytał ktoś? Jakieś opinie?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2342 dnia: Lipiec 27, 2016, 03:06:59 pm »
Mam pytanie, może ktoś będzie miał odpowiedź. Czytał ktoś może i może polecić, albo wręcz przeciwnie następujące serie:
 :arrow: Archer & Armstrong (stara i nowa seria)
 :arrow: X-O Manowar (stara seria)
 :arrow: Shang-Chi: Master of Kung Fu (to co zebrane w pierwszym omnibusie, czyli 20-kilka pierwszych zeszytów)
? Ewentualnie do jakiego innego komiksu najbardziej są te rzeczy podobne. ;)


fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2343 dnia: Lipiec 27, 2016, 06:10:22 pm »
Master of Kung Fu czytalem...
I dokadnie to jest w tych pierwszych zeszytach: Kung Fu

Chodzi sobie taki całkiem fajny ale nieprzystosowany do życia koleś co był wychowywany w zamknięciu i nie zna świata, dużo rozmyśla i filozofuje, zastanawia się dokąd zmierza świat i "Jak żyć, Panie Tajny Agencie. Jak żyć", a potem (i podczas) rozprawia się ze złymi kolesiami


Nie jest to złe, jak się weźmie poprawkę na lata 70-te
Ale superhero to nie jest. Przynajmniej nie ten pierwszy omnibus

Offline Scott Summers

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2344 dnia: Lipiec 29, 2016, 09:54:10 am »
Witam


Mam pytanie odnośnie starych amerykańskich komiksów, jak odróżnić pierwsze wydanie od dodruku ?


z góry dziekuje za odpowiedz

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2345 dnia: Lipiec 29, 2016, 10:51:09 am »
A co masz na myśli pisząc "stare amerykańskie komiksy"? Bo w przypadku faktycznie starych - gdy traktowane były niemal bez wyjątku jako prasa masowa - to dodruków raczej nie praktykowano. "Dodruki po latach", to zaś już raczej reprinty (i to powinno być w jakiś sposób zaznaczone).
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2346 dnia: Lipiec 29, 2016, 10:57:50 am »
data w środku + wikipedia.

Offline Scott Summers

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2347 dnia: Lipiec 29, 2016, 11:18:02 am »
Tak żle się wyraziłem chodziło o reprinty

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2348 dnia: Lipiec 29, 2016, 11:37:42 am »
Teoretycznie każdy reprint powinien być oznaczony datą jego wykonania. W praktyce jednak bywa z tym różnie (czasem tej daty rzeczywiście nie ma, czasem trudną ją namierzyć - piszę to raczej na podstawie książek niż komiksów - z komiksów miałem w ręku tylko ze dwa reprinty i było to oczywiste, że to reprinty ze względu na oznakowanie i rodzaj papieru).
W takich sytuacjach - zwłaszcza jeśli reprint też ma już swoje lata - trudno jest stwierdzić to ze 100-procentową pewnością.
Proponuję zrobić tak: jeśli podejrzewasz, że dany komiks może być reprintem, to wpisz w wyszukiwarce jego tytuł i numer + "reprint". I jak Ci wyjdzie, że był to komiks reprintowany, to możesz przyjąć, że Twoje podejrzenia są zasadne.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Hollow

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2349 dnia: Lipiec 31, 2016, 08:02:11 pm »
A ja mam takie pytanie:
Jak Marvel ma się do aniołów? Niedawno w komiksie czytałem, że były zapieczętowane w 10 krainie przez Odyna, ale przecież pojawiały się w innych komiksach (choćby Ghost Rider). Wyjaśniono to jakoś? Są różne rodzaje aniołów czy to po prostu nieścisłość?

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2350 dnia: Sierpień 01, 2016, 06:38:49 pm »
nie jestem już na bieżąco z Marvelem ale z tego co pamiętam to raczej inny 'rodzaj' aniołów. 10 kraina (wymiar) zapieczętowana przez Odyna jest zamieszkana przez "anioły", które występowały
Spoiler: pokaż
w uniwersum Spawna (z Image) i były wymyślone przez Gaimana, który na drodze sądowej udowodnił, że posiada prawa do Angeli etc.
Potem Marvel wykorzystał to i wydarzenia w Erze Ultrona by wprowadzić do swojego uniwersum Angele i te "anioły" z 10 krainy
The darkness will swallow everything

Offline Danio237

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2351 dnia: Sierpień 07, 2016, 02:50:03 pm »
Po ponad rocznej przerwie chcę wrócić do komiksów, tym razem "na serio". Zaległości mam spore, także na pewno nie mogę kupić wszystkiego co bym chciał, dlatego proszę o pomoc w podjęciu decyzji które tytuły powinienem raczej sobie odpuścić bo są średnie, lub które na 99% wyjdą w WKKDC więc lepiej ich na razie nie kupować, bo oczywiście mam zamiar również zacząć zbierać tą kolekcję. Tytuły sobie podzieliłem na 2 kategorie, must have które raczej jestem pewien, że kupię oraz reszta co do której się zastanawiam. Naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc w dokonaniu wyboru i powrocie do świata trykotów.  :smile:

Must Have:
Serie:
Gotham Central - Wszystko co jest i będzie
Jessica Jones - Wszystko co jest i będzie
Saga - mam 2 tomy więc wszystkie kolejne tez chcę mieć
Batman N52 Snydera - mam 3 tomy więc wszystkie kolejne tez chce mieć
Wonder Woman N52 - mam 2 tomy więc wszystkie kolejne też chcę mieć
Pojedyncze tytuły:
Sprawiedliwość, Nowa Granica, Azyl Arkham, Mroczne Odbicie, Na tropie Catwoman, V jak Vendetta

Reszta:
Serie:
Wieczny Batman - Bo opinie widzę ma całkiem dobre i bardzo fajne grube wydanie od Egmontu.
Superman / Batman - Bo pamiętam, że czytałem gdzieś pierwszy tom jak miałem z 10 lat i bardzo mi się podobał. ;)
Amerykańska Liga Sprawiedliwości od Morrisona - Bo chyba nie ma sensu się pchać w którąkolwiek Ligę z N52, nawet jeśli pojedyncze tomy są dobre to nie na tyle by usprawiedliwić wydawanie pieniędzy na całą serię - przynajmniej tak sądzę po recenzjach i opiniach jakie przeczytałem w necie i na tym forum. A jakąś Ligę jednak bardzo bym chciał mieć.
Superman Wyzwolony lub Superman Action Comics - Bo chciałbym mieć na półce jeszcze jakieś solowe przygody Supermana. Ani pierwsza ani druga seria jednak widzę, że nie zbiera szczególnych pochwał.
All New X-Men, Wolverine i X-men i Superior Spiderman - Bo chcę tez trochę Marvela, a te trzy serie zbierają najlepsze opinie, plus z Marvela najbardziej mnie interesują właśnie ci bohaterowie.
Skalp i Y: Ostatni z mężczyzn - Bo nie samymi pelerynami człowiek żyje, a obie serie są bardzo chwalone.
Pojedyncze tytuły:
Narodziny Demona, Kryzys Tożsamości, Trójca, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, Batman Ziemia Jeden (oba tomy), Batman Rok Pierwszy - Do tych tytułów mam największe wątpliwości bo każdy z nich może się tez ukazać w ramach WKKDC, a na nich mi aż tak nie zależy jak np. na Mrocznym Odbiciu czy Sprawiedliwości wymienionych w "must have".

Najchętniej oczywiście kupiłbym to wszystko, ale pieniądze niestety nieskończone nie są, a i same tytuły z "must have" to sporo kasy do wydania. Co sądzicie, jakieś świetne tytuły przegapiłem, a którymiś z wymienionych raczej nie powinienem sobie zaprzątać głowy? Wszystko od Egmontu planuje kupić w literacka.pl, a rzeczy od muchy w fantastyczneświaty.pl, bo nie ma ich na literackiej. Oba sklepy mają tutaj dobre opinie z tego co czytałem w wątku "gdzie kupować komiksy" i oba mają naprawdę niskie ceny (w porównaniu np. do sklepu gildii). Czy może jest jeszcze jakiś lepszy sklep internetowy z komiksami o którym nie wiem?

Wiem, że post jest długi i dość chaotyczny dlatego naprawdę z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

Offline pshemko79

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2352 dnia: Sierpień 07, 2016, 03:05:19 pm »
Czy może jest jeszcze jakiś lepszy sklep internetowy z komiksami o którym nie wiem?
Polecam lovebooks.pl, ja się na tym sklepie jeszcze nie zawiodłem.
Zawsze bądź sobą... Chyba, że możesz być Batmanem... Wtedy zawsze bądź Batmanem...

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2353 dnia: Sierpień 07, 2016, 03:05:58 pm »
Jeżeli chodzi o księgarnie internetowe, to naprawdę musisz za każdym razem sprawdzać, w której dany tytuł dostaniesz najtaniej. Oprócz literackiej.pl, fantastycznych swiatów i sklepu Gildii warto sprawdzać jeszcze co najmniej  Aros/Bonito i Nieprzeczytane/Mestro/Profit24.

Pod tym linkiem znajdziesz listę niemieckiej wersji WKKDC. Mogą nastąpić u nas pewne zmiany, ale jeśli kolekcję będzie przygotowywał Egmont, to chyba raczej nie będą celowo dorzucać dubli - tak więc nie sądzę, że "Batman: Ziemia Jeden" albo "Batman: Rok pierwszy" do kolekcji wejdą.

Osobiście muszę powiedzieć, że "Sprawiedliwość" wcale nie byłaby dla mnie "must-havem". Owszem, Ross rysuje/maluje pięknie, ale moim zdaniem fabuła mocno kuleje. W kategorii "hołd dla starych komiksów DC" "Nowa granica" bije "Sprawiedliwość" na głowę. Ja bym ją zdegradował do reszty.

Poza tym wszystko wygląda sensownie, ale jeśli zaczniesz kupować "All-New X-men" i "Wolverine i X-Men", to dobrze by było dobrać do kompletu także "Uncanny X-Men", bo one łączą się w cross-overze "Bitwa Atomu". Z Marvel NOW! Egmontu ciekawy jest także "Thor Gromowładny" Aarona.

Poza tym, ja bardzo lubię także nieco mniej nakierowaną na akcję, a bardziej na nastrój "kolorową serię" Loeba i Sale'a. Od Muchy można dostać "Daredevila: Żółtego" i "Hulka: Szarego", a planują także wznowić wydanego w WKKM "Spider-Mana: Niebieskiego" i wypuścić "Kapitana Amerykę: Białego".

Powodzenia w przedsięwzięciu! Pewnie - jak my wszyscy - będziesz z czasem odkrywał, jak wiele jest jeszcze innych ciekawych komiksów, które chciałbyś mieć :smile:
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2354 dnia: Sierpień 07, 2016, 03:11:01 pm »
Lol, nie wiem jakiej pomocy oczekujesz, bo dobór tytułów naprawdę dobry i sensowny. :D

Ja bym przesunął Rok Pierwszy, Skalp i Y do "Must Have", a z "Pojedyncze tytuły" poza Kryzysem Tożsamości resztę możesz odpuścić bez bólu. Tak jak Sprawiedliwość. Za to z Marvel Now chwytaj Thora Aarona. Świetna rzecz.

 

anything