trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 816987 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gobender

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2355 dnia: Sierpień 07, 2016, 07:33:49 pm »
Ja natomiast Y wywaliłbym w ogóle z tej listy. Nigdy jakoś nie miałem czasu się za niego zabrać, ale jak już się zabrałem za pierwszego integrala, to byłem zażenowany zarówno historią jak i wyjątkowo dennym i generycznym rysunkiem. W sumie dziwne, bo Saga mi sie podobała a tu klops. Nie wiem. Może dlatego, że polskie tłumaczenie wydało mi się absolutnie drewniane i nie do przełknięcia. Spróbowałbm w oryginale, gdyby nie art, który przyprawia mnie o mdłości.

Offline Danio237

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2356 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:01:44 pm »
Polecam lovebooks.pl, ja się na tym sklepie jeszcze nie zawiodłem.
Dzięki! Nie znałem, a mają niższe ceny na muchę niż fantastyczneświaty i reszta polecana przez garfa. Czyli muchę zamawiam z lovebooks, egmont z literackiej. A jak tam z pakowaniem?
Pod tym linkiem znajdziesz listę niemieckiej wersji WKKDC. Mogą nastąpić u nas pewne zmiany, ale jeśli kolekcję będzie przygotowywał Egmont, to chyba raczej nie będą celowo dorzucać dubli - tak więc nie sądzę, że "Batman: Ziemia Jeden" albo "Batman: Rok pierwszy" do kolekcji wejdą.
O, no to mnie tym uspokoiłeś.
Osobiście muszę powiedzieć, że "Sprawiedliwość" wcale nie byłaby dla mnie "must-havem".
Akurat na to wydanie jestem napalony, myślę że rysunki zrekompensują mi słabą fabułę. Oby. A jak nie no to chociaż na pewno będzie się okazale prezentować na półce. :biggrin:
Poza tym wszystko wygląda sensownie, ale jeśli zaczniesz kupować "All-New X-men" i "Wolverine i X-Men", to dobrze by było dobrać do kompletu także "Uncanny X-Men", bo one łączą się w cross-overze "Bitwa Atomu". Z Marvel NOW! Egmontu ciekawy jest także "Thor Gromowładny" Aarona.
Mam te tytuły również na uwadze, jednak z zakupem wolę poczekać aż wyjdą jeszcze tego po dwa tomy. Nie chce mieć pojedynczego tomu na półce jeśli okaże się, że któryś z nich się źle sprzedał. Czy może jednak tego w tym przypadku nie muszę się obawiać?
Poza tym, ja bardzo lubię także nieco mniej nakierowaną na akcję, a bardziej na nastrój "kolorową serię" Loeba i Sale'a. Od Muchy można dostać "Daredevila: Żółtego" i "Hulka: Szarego", a planują także wznowić wydanego w WKKM "Spider-Mana: Niebieskiego" i wypuścić "Kapitana Amerykę: Białego".
Ok, dodane do koszyka!  :badgrin:
Powodzenia w przedsięwzięciu! Pewnie - jak my wszyscy - będziesz z czasem odkrywał, jak wiele jest jeszcze innych ciekawych komiksów, które chciałbyś mieć :smile:
Dzięki! Oby nie, bo już teraz serce mi się łamie jak muszę tyle rzeczy odrzucać...

Lol, nie wiem jakiej pomocy oczekujesz, bo dobór tytułów naprawdę dobry i sensowny. :biggrin:
Czyli jednak jeszcze coś ogarniam! :biggrin:

Co do Y to zakup jeszcze w takim razie odłożę na później i poczekam może na więcej opinii tutaj, które pojawią się jak wyjdą kolejne tomy. Przykładowe plansze imo złe nie są, a o fabule spotkałem same pochwały, więc jeszcze na pewno nie odrzucam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2016, 08:10:59 pm wysłana przez Danio237 »

JanT

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2357 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:16:01 pm »
Nie chce mieć pojedynczego tomu na półce jeśli okaże się, że któryś z nich się źle sprzedał. Czy może jednak tego w tym przypadku nie muszę się obawiać?
Nie musisz  :smile:

Offline pucek_miszcz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2358 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:23:17 pm »
Półtorej roku temu miałem ten sam problem co Danio237 :D Powodzenia! Ze swojej strony powiem, że jednak tego Ygreka bym zakupił, za to zastanowiłbym się mocniej nad Narodzinami Demona. Wiem, że jest to tylko jeden tom i kosztuje 50zł ale jednak można te pieniądze wydać lepiej :)
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2359 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:29:21 pm »
A ja - dla równowagi - polecam zainteresować się także komiksem europejskim. Nie że lepszy, po prostu inny i dostarcza innych emocji.

Offline Danio237

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2360 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:36:42 pm »
A ja - dla równowagi - polecam zainteresować się także komiksem europejskim. Nie że lepszy, po prostu inny i dostarcza innych emocji.
Może kiedyś, jak znajdę normalną pracę i ustatkuję się. :P W sumie to chyba nigdy z ŻADNYM nie miałem do czynienia, ale na razie nie chce mieć, może jeszcze mnie kurde wciągnie i będę musiał wydawać 2 razy więcej... :F

A gdybym miał brać tylko jedną z tych serii, co bardziej polecicie, Skalp czy Y? Wiem, że to pewnie zupełnie co innego, ale jednak (choć jeszcze całkiem możliwe, że wezmę je obie).

Offline pucek_miszcz

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2361 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:37:36 pm »
Skalp
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2362 dnia: Sierpień 07, 2016, 08:53:12 pm »
Skalp


Tu jest dobra oferta (-41%):
http://czytam.pl/k,ks_499404,Skalp-Tom-1-Aaron-Jason.html


Na literacką to uważaj. Ta księgarnia podaje "dziwne" ceny okładkowe. Skalp 1 ma wydrukowane 89,99 zł na okładce. Skąd w literackiej 94,49 zł, to nie wiem:
http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=398359



"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2363 dnia: Sierpień 07, 2016, 09:29:25 pm »
Na literacką to uważaj. Ta księgarnia podaje "dziwne" ceny okładkowe. Skalp 1 ma wydrukowane 89,99 zł na okładce. Skąd w literackiej 94,49 zł, to nie wiem

say vat?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2364 dnia: Sierpień 07, 2016, 09:59:13 pm »
say vat?


W przypadku Wydawnictwa Komiksowego podają ceny okładkowe takie jakie są wydrukowane na okładce. Dlaczego niektóre komiksy Egmontu mają ceny okładkowe zawyżone, to zagadka.


Przykład:
cena rzeczywista okładkowa: 39.99 zł
http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=372251


cena inna niż okładkowa: 41,99 zł
http://www.literacka.pl/product_info.php?products_id=435743

"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

mgnesium

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2365 dnia: Sierpień 07, 2016, 10:17:12 pm »
nie wiem. od paru miesięcy to zagadnienie powraca, więc napiszę to co ostatnio: nie podejrzewam złej woli, właśnie dlatego że tylko część pozycji ma doliczone 5%.

Offline Danio237

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2366 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:09:33 pm »
Dobra, to zostałem z tym:

Odrzucam:
Y: Ostatni z mężczyzn - opinia 2rcfrt o tym komiksie mnie przekonała. Mimo, że miała w zamyśle być chyba pozytywna. :D
Narodziny Demona, Trójca, Batman - Ziemia Jeden 1 i 2

Nadal się zastanawiam:
Wieczny Batman
Superman Wyzwolony / Superman Action Comics
Kryzys Tożsamości
Kryzys na Nieskończonych Ziemiach

Któryś tytuł z tutaj wymienionych waszym zdaniem warto jeszcze przeczytać?
Niewymienione rzeczy kupuję.  :biggrin:

Offline misiokles

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2367 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:25:19 pm »
Zamian tego kup coś Daniela Clowesa (Patience, Ghost World, David Boring). By się przekonać jak można pisać historie w inny sposób.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2016, 10:30:30 pm wysłana przez misiokles »

Offline amsterdream

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2368 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:31:19 pm »
Odrzucam:
Y: Ostatni z mężczyzn - opinia 2rcfrt o tym komiksie mnie przekonała. Mimo, że miała w zamyśle być chyba pozytywna. :biggrin:

Lepiej wywal Wiecznego Batmana, Superman/Batman i Superman Wyzwolony. Ygrek jest świetny, podobał mi się dużo bardziej od Skalpu. Zarówno graficznie jak i fabularnie.

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2369 dnia: Sierpień 08, 2016, 09:40:16 pm »
Moje wrażenia z lektury komiksów "Nadal się zastanawiam":

- "Wieczny Batman" (przeczytałem 1. tom i na razie przejrzałem drugi): to jest wielowątkowa i szeroko zakrojona opowieść, w której występują chyba wszyscy dostępni sojusznicy i wrogowie Batmana. Chwilami ta wielowątkowość może nawet męczyć, bo parę opowieści rozwija się równolegle i przeskakujemy między nimi. Rysunkowo na ogół przyzwoicie, ale bywają dziwne zeszyty i trzeba się przyzwyczaić, ze co parę zeszytów zmienia się styl. Ogólnie rzecz biorąc, to, co przeczytałem, trzyma równy, ale średni poziom. Biorąc pod uwagę, jak wiele masz do skompletowania, przesunąłbym to na "później" na Twojej liście zadań.

- "Superman: Wyzwolony" - w zasadzie typowy superbohaterski akcyjniak osnuty wokół tematu "Czemu Superman nie wpływa aktywniej na losy świata, np. obalając dyktatorów?". Wysoki priorytet tylko, jeśli jesteś fanem Jima Lee.

- "Superman: Action Comics" - zdania są podzielone. Mnie się podobało, ale dlatego, że lubię czasem takie opowieści, gdzie trzeba pogłówkować, żeby złożyć wszystko do kupy i otrzymać sensowną fabyłę. Jak wiele komiksów od Morrisona, także i ten jest dość mocno zakręcony (pojawiają się: geometria wielowymiarowa, hordy "aniołów" pustoszące planety, parka chomików, zmutowana koza w folii aluminiowej i ciemnoskóry Superman-prezydent USA z alternatywnego wszechświata). Trzy tomy to w zasadzie jedna historia i dopiero po lekturze trzeciego można wszystko w pełni zrozumieć. Moje zastrzeżenie po przeczytaniu było takie, że te historie były jakieś takie mało "supermańskie" - zupełnie jakby konkretna fabuła zepchnęła na dalszy plan samą postać Clarka, a przecież nie o to w premierowej opowieści po restarcie chyba chodziło.

"Kryzys tożsamości" - zagadka kryminalna dość ciekawa, ale "umrocznienie" świata superbohaterów może budzić sprzeciw (jest gwałt i psychiczne "pranie mózgu" na siłę). Wielu amerykańskich czytelników zarzucało serii niezgodne z dotychczasowym przedstawienie niektórych postaci, chociaż u nas było to mniej odczuwalne, bo nie mieliśmy za sobą 60 lat publikacji zeszytów DC :smile:

"Kryzys na nieskończonych Ziemiach" - paru forumowiczów pisało, że archaiczna narracja mocno utrudniała im lekturę. Osobiście nic takiego nie odczułem. Czytało mi się bardzo fajnie, tyle że z zastrzeżeniem - im lepiej znasz świat DC i jego postaci, tym więcej satysfakcji z lektury wyniesiesz. Jeśli miałbym wybierać z Twojej listy jeden tytuł, to chyba byłby ten, z uwagi na jego znaczenie dla komiksów DC i komiksów superbohaterskich w ogóle. Zawsze jest ryzyko, że zarówno ten, jak i powyższy "Kryzys" ukażą się jako wydania specjalne naszej WKKDC, ale wizulanie opracowanie Egmontu wypada bardzo fajnie.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

 

anything