trawa

Autor Wątek: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich  (Przeczytany 817025 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pucek_miszcz

Odp: All New X-Men - Kolejność czytania
« Odpowiedź #2475 dnia: Listopad 16, 2016, 03:37:51 pm »
Ta kolejność jest ok, czytając tak jak jest tam podane nawet nie poczujesz że coś nie gra bo z serii z mutantami tylko Uncanny X-Men i All-new X-Men są ze sobą powiązane.
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Nemen84

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2476 dnia: Listopad 20, 2016, 04:39:07 pm »
Czy czytał ktoś Elephantmen z Image? W jednym z londyńskich sklepów dostrzegłem ten komiks i od razu wiedziałem że muszę go przeczytać (taki wewnętrzny instynkt;). Problem w tym, że seria jest dość długa (chyba 10 zbiorczych tomów, a seria ciągle jest nie skończona), a co za tym idzie dość droga, zważywszy, że komiksy musiałbym brać z Multiversum. Pytanie czy warto? Czytałem różne opinie ale raczej o dwóch pierwszych tomach, może ktoś jest na bieżąco z całą serią? Jest dobra? Trzyma poziom? Może się rozkręca, a może odwrotnie jest coraz słabiej?
Z tego co się dowiedziałem jest to spin-off serii Hip Flask (podajże 3 tomy). Można to bez bólu pominąć?



Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2477 dnia: Listopad 20, 2016, 04:58:17 pm »
Czy czytał ktoś Elephantmen z Image? W jednym z londyńskich sklepów dostrzegłem ten komiks i od razu wiedziałem że muszę go przeczytać (taki wewnętrzny instynkt;). Problem w tym, że seria jest dość długa (chyba 10 zbiorczych tomów, a seria ciągle jest nie skończona), a co za tym idzie dość droga, zważywszy, że komiksy musiałbym brać z Multiversum. Pytanie czy warto? Czytałem różne opinie ale raczej o dwóch pierwszych tomach, może ktoś jest na bieżąco z całą serią? Jest dobra? Trzyma poziom? Może się rozkręca, a może odwrotnie jest coraz słabiej?
Z tego co się dowiedziałem jest to spin-off serii Hip Flask (podajże 3 tomy). Można to bez bólu pominąć?


Nominuję się jako, że jestem na bieżąco jak i śledzę Elephantmen od lat.


To jest bardzo dobry komiks, który przy pierwszym spotkaniu wydaje się co najwyżej dobry, rzetelny i nie wiadomo skąd te ochy i achy. Chodzi mi o to, że to jest komiks, który nagradza wiernych fanów, którzy chcą czytać komiksowy serial, w którym wątki zawsze po pewnym czasie wrócą nawet jak nagle się urywają, gdy historia może pójść w każdą stronę wg. widzimisie Starkingsa. Trzeba zaakceptować, że to komiks, który w tym samym momencie zajmuje się bardzo poważnymi tematami społecznymi i daje czystą rozrywkę i trybut dla Kirbiego (kirby monsters, the thing), retro sci-fi i brytyjskich komiksów.


Hip-Flaska nie musisz czytać choć... warto. Miniseria ciągle nie została zakończona bo Ladronn nigdy specjalnie szybkim rysownikiem nie był ale jeżeli będziesz miał okazję kiedyś to spróbuj (zwłaszcza, że o ile często Elephantmen cierpi na średnie rysunki to Hip Flask z rysunkami Ladronna to mistrzostwo).


Dobrze wejść w Elephantmen przez nowe wznowienia w serii Mammoth. Starkings zmienił układ zeszytów w stosunku do wcześniejszych wznowień przez co mi, znającemu już ten komiks, te nowe zbiorcze daje nowe możliwości czytania (sprzedałem Vol. 1-6 i teraz kupuję Mammothy, za chwilę premierę ma mieć Vol. 2).


Jeżeli kocha się Blade Runnera, miało przyjemność z Dredda/Strontium Dog/Rogue Trooper, ba, nawet ewentualnie Appleseed to ja polecałbym Elephantmen.
perły przed wieprze

Offline Nemen84

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2478 dnia: Listopad 20, 2016, 06:04:02 pm »

No wreszcie jakieś rzetelne informacje z pierwszej ręki! WIELKIE DZIĘKI!!!




Jeżeli kocha się Blade Runnera, miało przyjemność z Dredda/Strontium Dog/Rogue Trooper, ba, nawet ewentualnie Appleseed to ja polecałbym Elephantmen.


Bardzo zachęciłeś mnie swoim postem do dania szansy Elephantmen;) Nie wiem jak wydole finansowo ale faktycznie posłucham Twojej rady i zacznę z edycją Mammoth.

Offline starcek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2479 dnia: Listopad 21, 2016, 12:21:46 pm »

Dobrze wejść w Elephantmen przez nowe wznowienia w serii Mammoth. Starkings zmienił układ zeszytów w stosunku do wcześniejszych wznowień przez co mi, znającemu już ten komiks, te nowe zbiorcze daje nowe możliwości czytania (sprzedałem Vol. 1-6 i teraz kupuję Mammothy, za chwilę premierę ma mieć Vol. 2).

A jak ma się do Mammoth tom 00 - Armed Forces? Kupując Mammoth można go opuścić, czy trzymać?
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2480 dnia: Listopad 21, 2016, 12:40:49 pm »
A jak ma się do Mammoth tom 00 - Armed Forces? Kupując Mammoth można go opuścić, czy trzymać?


Boję się, że coś pomylę ale... Armed Forces ma w środku War Toys, Sequel do War Toys, Yvette i pilot, czyli większą część tego co masz w Mammoth plus całą zawartość Wounded Animals i połowę Fatal Diseases. Wydaje mi się, że jak chcesz wejść w kupowanie Mamutów nie ma sensu zostawiać Armed Forces chyba, że dla dodatków i szkiców (tam chyba było tego sporo, Mammothy to tylko komiks, zero dodatków, taka budżetowa wersja dla poznania wszystkiego w chronologii wydarzeń).
perły przed wieprze

Offline starcek

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2481 dnia: Listopad 21, 2016, 12:56:22 pm »
Dziękować!!!
No to jeśli Mammoth to sam komiks, to rzeczywiście ciężka decyzja - żyć bez dodatków, czy z nimi? Mnie bardzo się podobały wspomnieniowe wstawki z 01 o brytyjskim rynku komiksowym.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2482 dnia: Listopad 21, 2016, 01:04:45 pm »
Wiesz, linia tych zbiorczych, w które wchodzi Armed Forces i Wounded Animals cały czas jest kontynuowana więc spokojnie możesz się ich trzymać. Mammothy mają tak słaby cykl wydawniczy, że zanim zrównają się z bieżącymi historiami to miną lata  :wink:
perły przed wieprze

Offline PewienJegomość

Misz masz i kryzysy, czyli jak czytać DC
« Odpowiedź #2483 dnia: Listopad 21, 2016, 01:42:49 pm »
Hej,
Ostatnio zacząłem interesować się komiksami DC, stąd moje pytanie - jak to jest z kolejnością? Czy mogę czytać wszystko jak chcę czy muszę zacząć od konkretnego komiksu A i skończyć na komiksie Z? I o co chodzi z tymi wszystkimi kryzysami, jak i kiedy je czytać?
Pozdrawiam :)

Offline Murazor

Odp: Misz masz i kryzysy, czyli jak czytać DC
« Odpowiedź #2484 dnia: Listopad 21, 2016, 02:00:36 pm »

mkolek81

  • Gość
Odp: Misz masz i kryzysy, czyli jak czytać DC
« Odpowiedź #2485 dnia: Listopad 22, 2016, 07:02:27 am »
Ostatnio zacząłem interesować się komiksami DC, stąd moje pytanie - jak to jest z kolejnością? Czy mogę czytać wszystko jak chcę czy muszę zacząć od konkretnego komiksu A i skończyć na komiksie Z?
Wg mnie możesz zacząć jak ci się podoba. Najlepiej zacząć od bohatera, którego już znasz np. z filmów. Jeśli chcesz czytać po polsku to teraz jest dobry moment. Wystartowała WKKDC, która obejmuje pozycje ze starego DC i jest to w miarę dobrze zbalansowana kolekcja (no prawie dobrze, bo dominuje Batman), bo pozycje dobrane w niej są kompletne historie (ze sporą ilością ich genez bohaterów), nie dostaniesz komiksu który nagle się urwie jak to jest w przypadku WKKM. Drugą dobrą opcja jest wejście w Nowe DC (New 52), wydawane przez Egmont, gdzie masz w miarę świeże historię. A jak chcesz czytać po angielsku (czyli na bieżąco) to dobrym rozwiązaniem jest zacząć od Rebirth (u nas ma wyjść za rok).

I o co chodzi z tymi wszystkimi kryzysami, jak i kiedy je czytać?
DC robi co pewien czas restart swojego uniwersum w celu jego odświeżenia lub retcon i do tego służą im właśnie kryzysy. Czyli są to wydarzenia w uniwersum komiksów DC, które zmieniają bardziej (Kryzys na nieskończonych ziemiach, Flashpoint) lub mniej (Kryzys tożsamości, Kryzys Nieskończoności, Rebirth) rzeczywistość. Z ważnych to Kryzys na nieskończonych ziemiach, zrobił porządek z alternatywnymi ziemiami i rozpoczął to co teraz nazywamy starym DC. Stare DC zakończone zostało przez Flashpoint i po nim rozpoczęło się Nowe DC. Ze startem Nowego DC historie ze starego DC zostały upchnięta w okresie 5 lat lub całkowicie wyleciały z kanonu. Nowe DC zostało zakończone przez Rebirth, ale to wydarzenie nie usunęło Nowego DC, ono pozostało już kanoniczne. Kryzys tożsamości, Kryzys Nieskończoności, Rebirth (+ kilka innych) pozwoliły DC na nadpisywanie historię (np. genezy) niektórym bohaterom w celu ich np. uwspółcześnienia.

Poza kryzysami DC jak Marvel wydaje też eventy/crossovery np. takie Wieczne zło (Forever Evil) to event nie kryzys.

Offline Koalar

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2486 dnia: Listopad 24, 2016, 12:24:29 pm »
Czy biała pałka, którą rzuca(ł) Daredevil ma jakieś specjalne właściwości, czy jest to zwykła pałka? Zaciekawiło mnie, że w komiksie dość realistycznym (bójki bez laserów, bodaj u Millera), pałka odbija się kilka razy od ścian, po czym nokautuje delikwenta (zwykła pałka rzucona przez atletę nie przyniosłaby takiego efektu).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Garf

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2487 dnia: Listopad 24, 2016, 07:24:00 pm »
Pamiętam jakiś kadr, chyba ze starszych komiksów, gdzie pokazano przekrój laski i w środku było napchane mnóstwo gadżetów - rozsuwana tarcza, kabel, radio i jakieś tam inne. Niestety, za nic nie mogę namierzyć tego teraz w Internecie.

Natomiast nigdy nie zapomnę sceny, w której Daredevil jak gdyby nigdy nic sobie z tego kijka strzela :) Fantastic Four #40. Biorąc pod uwagę, jak twarda musiała być lufa, by móc wystrzelić pocisk, nie dziwię się, że pałka nokautuje ludzi...

http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

fragsel

  • Gość
Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2488 dnia: Listopad 24, 2016, 07:33:42 pm »


Offline p3rshing

Odp: Pytania i odpowiedzi - dot. komiksów amerykańskich
« Odpowiedź #2489 dnia: Listopad 28, 2016, 04:48:07 pm »
Taka myśl mnie naszła, patrząc na moje zakupy, że chyba masa krytyczna (dla mnie) komiksowych serii dostępnych na rynku została przekroczona. Pierwsze z czego rezygnuje to kolekcje superhero i teraz jestem mocno do tyłu z tym co w: WKKM, WKKDC, Marvel Now!, Marvel Classics. Co z tych serii polecacie? Powiedzmy z ostatnich kilku miesięcy. Nie ukrywam, że najbardziej jestem zainteresowany one-shotami, ale baaaardzo dobrymi seriami, eventami.

 

anything