Autor Wątek: Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa  (Przeczytany 7654 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« dnia: Marzec 11, 2006, 08:49:14 am »
witam wszystkich. hmm od niedawa zaczalem sie z kumplem zajmowac warhammerkiem 40k, bo dotychczas walczylismy w klasyczny. decyzja co do zbieranej armii byla dosc latwa jako ze Krwawymi Aniolami interesowalem sie od dosc dawna. dlatego mam pare pytan do graczy BA czy innych Adeptus Astartes.
Pierwsze pytanie dotyczy Veteran Assault Squad.
Nie wiem czy jest oplacalne wystawianie ich na 1000p. jak do tej pory mam za soba dopiero 4 moze 5 bitew w 40k i tak, moim patentem jest Chaplain z ekipa i High priest z exsanguinatorem w assault squadzie. wszystko by bylo super gdyby nie fakt, ze to strasznie droga sprawa i na 1000 do tego moge dorzucic jedynie troops i nie wiem czy dalej tak montowac swoja armie.
Drugie pytanie dotyczy Baal Predatora. slyszalem ze jest napawde niezly, ale no naprawde nie rozumiem na czym to polega? assault cannon nie jest psiakrew taki wspanialy, sila 6, ap 4, heavy 4 i rending-.- no ale moze ja sie nie znam (co jest oczywiste:P)
Trzecie pytanie dotyczy takiej sprawy. czy moge na jednym bohaterze zamontowac power fista i lightning claw?? i czy jezeli jest to mozliwe, to czy wtedy on ma podwojna sile ale przezuty od clawa??
no i ostatnie pytanie w tym przydlugim poscie, czy chaplain i hero BA dostaja te bonusy co w zwyklym kodeksie?? znaczy sie litanies of hate itd.??
dzieki za pomoc
pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Somgoku

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 11, 2006, 09:17:56 am »
Cytuj
Pierwsze pytanie dotyczy Veteran Assault Squad.
Nie wiem czy jest oplacalne wystawianie ich na 1000p.

Sa tacy sami jak Assault Squad tylko ze drozsi :P

Cytuj
40k i tak, moim patentem jest Chaplain z ekipa i High priest z esanguinatorem w assault squadzie. wszystko by bylo super gdyby nie fakt, ze to strasznie droga sprawa i na 1000 do tego moge dorzucic jedynie troops i nie wiem czy dalej tak montowac swoja armie.

Chaplain z DC to standard :D a co ten Priest ma dokladnie ? :> Fista czy cos ? :>  na 1000pts moim zdaniem nie warto wystawiac 2 hq poniewaz sam Chaplain kosztuje +/- 300pts :P A jaki konkretnie wystawiasz Assault Squad ? tzn ilu osobowy ? bo jesli np 10 to mozna zmniejszyc do 5 z veteranem z fistem i Priest by z nimi latal wyszlo by taniej i nie najgorzej :)


Cytuj
Drugie pytanie dotyczy Baal Predatora. slyszalem ze jest napawde niezly, ale no naprawde nie rozumiem na czym to polega? assault cannon nie jest psiakrew taki wspanialy, sila 6, ap 4, heavy 4 i rending-.- no ale moze ja sie nie znam (co jest oczywiste:P)

To jest pojazd glownie przeciw-piechotny ma 4 strzaly Linkowane z Assault Cannona, do tego za 10 pts mozna mu dokupic Heavy Bolter Sponsons czyli 6 strzalow z S 5 AP 4 :) tak wiec baal wyciaga 10 strzalow z AP4 :) do tego Assault Cannon jest doskonaly przeciwko Pojazdom (Rending) :)

Cytuj
Trzecie pytanie dotyczy takiej sprawy. czy moge na jednym bohaterze zamontowac power fista i lightning claw?? i czy jezeli jest to mozliwe, to czy wtedy on ma podwojna sile ale przezuty od clawa??

Mozesz zamontowac te 2 bronie ale nie bedziesz musial wybierac z czego bijesz, tzn albo Power Fist albo Lighting Claw :)  Tak wiec albo S8 albo S4 z przezutem na woundowanie :)

Cytuj
no i ostatnie pytanie w tym przydlugim poscie, czy chaplain i hero BA dostaja te bonusy co w zwyklym kodeksie?? znaczy sie litanies of hate itd.??

Obecnie bieze sie HQ z codexu SM ( wiadomo bohaterowie 3 Woundowi) no oprocz High Priesta, Jesli biezesz ich z Codexu BA to masz tylko to co tam pisze, jesli z SM to masz to co daja z codexu SM :) za Chaplaina z SM musisz dopłacić 110 pts za to ze bedzie Bloodziowym Chaplainem z Death Company :)

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 11, 2006, 09:57:03 am »
hmm ale Veteran Assault Squad ma opcje dorzucenia Terminator honours, czego normalny nie ma. No ale, daje to koszt 38 punktow za model, co powoduje ze na 1000 wystawiam ich okolo 7. do czego dochodzi rzeznicka death company z chaplainem i oddzial tacticali i scoutow. a high priest ma power fista, plasma pistola exsainuguinatora, iron halo, terminator honours.
a np. co na temat terminatorow? oplaca sie ich wystawiac?
za tydzien mam bitwe na 1000 i zamierzam sprobowac dreadnoughta i predatora. wtedy bede mogl cos wiecej powiedziec. pozdro
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Asmodean

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 11, 2006, 11:31:38 am »
na 1000 pts to się bierze raczej tanio, niż dobrze jakościowo ;) tzn. taki oddział Veteranów z dwoma HQ to straszny overkill, a do tego wcale nie jest taki mocny, bo giną jak zwykłasy od strzelania, nie polecam na te punkty... wystarczy kapelan z DC a za reszte kup jakieś ine oddziały, polecam 1-2 tornada i 1-2 baale
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline Somgoku

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 12, 2006, 11:16:08 am »
Cytuj
a np. co na temat terminatorow? oplaca sie ich wystawiac?

Moim skromnym zdaniem NIE :P poniewaz sa straaasznie wolni, jak wyjdzie Ci 1 do Death Company masz juz mniej o 40 pts a wychodzi na to ze walczy tka samo jak zwykly Death Companista czyli za 40 pts masz CCwep + Bolt Pistol ;P za te 40pts mozesz kupic 2 gosci do Assault Squadu ktorzy sa o wiele bardziej mobilni :P

Offline Asmodean

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 12, 2006, 01:46:27 pm »
fakt, że czesto idą do DC ale zawsze to 2 assaulty ;)
<wrota>PKP zagina czasoprzestrzeń. Można wyjechać z Poznania pociągiem do Krakowa o 7:20 i zdążyć na pociąg do Warszawy o 6:50

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 17, 2006, 01:28:39 pm »
spox. ma za soba bitwe z chaosniackimi marinami (pozdro Tomas). i znowu pare pytan:
a) wystawiacie dreadnoughta? a jak juz to w drop podzie czy normalnie? ja go wystawilem normalnie i hmmm chyba troche za wolny chlopak jest.
b) taka sytuacja:

XXX
DDD

gdzie:
x - chaosniackie mariny
D - death company z jump packami

i teraz tak. Wycialem w pien chaosniakow i lece dalej, z tym ze: rzucam 3 koscmi czy jedna i dodaje inicjatywe? a druga rzecz, to czy w takiej sytuacji wybieram kierunek w ktorym biegne, czy lece zgodnie z ruchem assaulta?
i jeszcze jedna kwestia: w kodeksie SM jest rozdzial o tworzeniu wlasnych zakonow. Rozumiem ze te traity itd. dotycza tylko zwyklych, podstawowych space marinow, chodzi mi o to, czy moge grac BA ktorym dodalem traity ze zwyklego kodeksu (domyslam sie ze nie ale nie zaszkodzi zapytac:P)
dzieki za rady i pozdro.
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Miły

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 17, 2006, 01:52:33 pm »
Czesc,

a) osobiscie nie polecam dreadnoughta w szczegulnosci na male pkty. Do walki wrecz masz dosc duzo innych jednostek, do strzelania pojedyncza bron ewentualnie platforma (laska, wyrzutnia rakiet) jest punktowo za drogi. Ja osobiscie wystawiam w HvS Annihilatora z 3xlaska lecz pewnie u BA klimatyczniejszy jest Baal.

b) jedna kostka i wybierasz kierunek

traity mozna uzywac tylko do podstawowych SM

Pozdrawiam
MeWash

Offline Yedli

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 17, 2006, 01:58:15 pm »
Baal przy 4xrending to nie tylko klimatyczny jest  :badgrin:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Eman

  • Gość
Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 17, 2006, 02:11:57 pm »
Heyka !!!
Cytat: "Miły"

a) Ja osobiscie wystawiam w HvS Annihilatora z 3xlaska lecz pewnie u BA klimatyczniejszy jest Baal.

Baal czy nie Baal, to juz zalezy jak kto lub ;) Ale wystawianie pojazdu, ktory dla calkowitej efektywnosci musi pozostawac w miejscu (a nie jest Indirectem) jest w 4ed IMHO spora pomylka. Mobilnosc (zarowno dla jednostek strzelajacych jak i close combatowych of course) to klucz to wygrywania w 4ed.
Cze !!!

Offline Miły

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 17, 2006, 02:39:35 pm »
Cytat: "Eman"
Baal czy nie Baal, to juz zalezy jak kto lub ;) Ale wystawianie pojazdu, ktory dla calkowitej efektywnosci musi pozostawac w miejscu (a nie jest Indirectem) jest w 4ed IMHO spora pomylka. Mobilnosc (zarowno dla jednostek strzelajacych jak i close combatowych of course) to klucz to wygrywania w 4ed.


Jak mowisz drogi Emanie, jak kto lubi. Ja na IV ed duzo nie gralem ale i tak dosc ciezko jest mi rozstac sie z moimi 6 laskami  :)
Ale jak pamietam nasze rozpiski BA zawsze roznily sie od siebie  :)

Pozdrawiam i milego weekendu
Mewash

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 17, 2006, 06:47:21 pm »
hehe, szkoda ze traity tylko w podstawowych:P marzyl mi sie tactical squad z CCW i bolt pistolem;]
Wlasnie, mam pewne pytanie, mianowicie, czy w BA jest jakas armia ktora jest powszechnie uznawana za hmmm... samograjke?? pytam sie poniewaz jestem graczem stawiajacym glownie na klimat (co oczywiscie nie znaczy, ze wykluczam skuteczne kombinajcje, ktore sa powszehnie uzywane) i zalezy mi na stworzeniu armii oryginalnej a nie MEGA RZEZNICKIEJ I JEDYNEJ WLASCIWEJ.
I kolejne pytanie: przy komponowaniu armii wybieracie w troopsach scoutow, czy tacticali? czy moze obu naraz? i jezeli bierzecie tacticali to wsadzacie ich do rhinosa czy wolno biegajacych? I to samo pytanie do Death Company - rhino czy jump pack?
I jeszcze jedno pytanie: czy jezeli bron z AP przebijajacym pancerz marina (czyli AP 3 lub mniej) zada rane death company lub oddzialowi z high priestem i exsanguinatorem, to czy to jest traktowane jako uniemozliwienia save? chodzi mi o to, czy moge wtedy wykonac rzut z Ignore Injury?
Kurde, dalej sie zastanawiam nad dreaudnoughtem, strasznie fajna jednostka:> no nic, jeszcze raz go wyprobuje, tym razem w drop podzie i zobaczymy co wtedy.
jak zawsze dzieki za odpowiedzi.
pozdro
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Somgoku

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 18, 2006, 12:47:00 pm »
Cytuj
Wlasnie, mam pewne pytanie, mianowicie, czy w BA jest jakas armia ktora jest powszechnie uznawana za hmmm... samograjke??

Necroni to to nie sa :P ale Ba do najtrudniejszych armii sie nie zalicza :)

 
Cytuj
kolejne pytanie: przy komponowaniu armii wybieracie w troopsach scoutow, czy tacticali? czy moze obu naraz? i jezeli bierzecie tacticali to wsadzacie ich do rhinosa czy wolno biegajacych? I to samo pytanie do Death Company - rhino czy jump pack?

Skalci fajna rzecz ;) ja wystawiam 1 sklad z Missile Launcherem do zlikwidowania jakiegos Bazyliszka czy czegos w 1 turze ;)
Tacticale tez wystawiam ( w koncu jakies lasscannony musza byc nie ? )
Poprostu z buta ewentualnie do 1 skladu dokupiony rhinos do Zaslaniania jakis Death Company czy cos :)
Death Company raczej na Jump Packach :P

Cytuj
jeszcze jedno pytanie: czy jezeli bron z AP przebijajacym pancerz marina (czyli AP 3 lub mniej) zada rane death company lub oddzialowi z high priestem i exsanguinatorem, to czy to jest traktowane jako uniemozliwienia save?

no zdejmuje zwyklego save, ale to czy mozesz go uleczyc Priestem zalezy od tego jaka bron miala sile :)

Offline -=*zacharias*=-

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 19, 2006, 12:14:14 pm »
aha, no to wiekszosc jest tak jak myslalem:P a co do high priesta, to jezeli koles z jego oddzialu dostanie rane z lascannona, to moge to zignorowac jako pierwszy nieudany save?
na razie jeszcze nie walczylem z nikim wiec wiecej pytan na razie nie mam.
wielkie dzieki,
pozdro,
he Angel Man finally claimed you'r benevolent soul... Death make angels of us all, and give us wings smooth as ravens claws...

Offline Miły

Poczatkujacy fanatyk Sanguinusa
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 20, 2006, 09:01:49 am »
Cytat: "-=*zacharias*=-"

Kurde, dalej sie zastanawiam nad dreaudnoughtem, strasznie fajna jednostka:> no nic, jeszcze raz go wyprobuje, tym razem w drop podzie i zobaczymy co wtedy.


Rozumiem o czym mowisz sam chcialem zrobic armie 6 dredow w DP na 3ed. Jednak przyszla 4ed i zmienila zasady DP (po ladowaniu nie mozna szarzowac). Jednak ciagle dred w DP jest dobrym pomyslem do zaslaniania lini strzalu lub ladowaniem na tylach wroga i niszczeniu wybranych (czasmi ukrytych) celow oraz raczej napewno sciaganiem na siebie troche ciezkiego ognia.

Pozdrawiam
MeWash

 

anything