trawa

Autor Wątek: Co sie teraz czyta?  (Przeczytany 284646 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jackal

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #825 dnia: Grudzień 14, 2012, 05:51:50 pm »
hmmmmmm no właśnie, ale mnie to w sumie nie przeszkadza.:)

Offline Frey Ikari

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #826 dnia: Grudzień 31, 2012, 08:14:52 pm »
Air Gear mi się skończył..., no to już tylko Claymore i Sekirei z tych ulubionych. kupiłem też całego hellsinga, trochę dziwne zakończenie ale niech im będzie.

Offline Jackal

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #827 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:04:44 am »
Pierwszy tom dangeki daisy za mną. Ogólnie manga na plus ciekawie czyta potrafi zainteresować, postacie dość ciekawe humor momentami też w porządku. Na minus na pewno to, że nie które kadry/momenty nie potrzebnie przekoloryzowane. Chodzi o np. sytuacje tego typu jak - główna bohaterka wspomina imię swojego wybranka to ma wymalowano na twarzy przesadną cnotliwość, prawość itd do tego gwiazdki dookoła. I to właśnie wpływa na minus mangi, ale po mimo tego jest fajnie. Z chęcią zobaczę następny tom.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #828 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:17:36 am »
Denpa Kyoushi - manga opowiada o 17-letnim geniuszu, który opracował teorię drzwi między przestrzennych. Rzecz w tym, że kiedy już skończył odpuścił sobie badania i zajął się tworzeniem bloga o anime, kolekcjonowaniu figurek i graniu na komputerze. Zdenerwowana tym siostra w końcu zmusza go do zabrania się do pracy. Dostaje robotę jako nauczyciel, ale szybko wylatuje. Po pewnym czasie dostaje propozycję pracy w szkole dla uzdolnionej ( i często problematycznej ) młodzieży. A że ani mu się nie chce normalnie nauczać więc wychodzi z tego rożnego rodzaju zamieszanie. Manga to dość dobra szkolna komedia z szalonym otaku w roli głównej, która miejscami potrafi naprawę dobrze rozbawić.

Offline Itachi

Jakie mangi obecnie kupujecie/czytacie?
« Odpowiedź #829 dnia: Kwiecień 06, 2013, 04:40:22 pm »
W ostatnim czasie na polskim rynku większość wydawnictw zasypała nas nowymi tytułami, jest tego coraz więcej trudno kupować wszystko. Dlatego pytam jakie mangi obecnie czytacie/kupujecie, możecie również napisać o dobrych i słabych stronach danego tytułu.

Offline Itachi

Odp: Jakie mangi obecnie kupujecie/czytacie?
« Odpowiedź #830 dnia: Kwiecień 06, 2013, 04:42:20 pm »
Ja obecnie kupuję Naruto, Doubta i Resident Evil. A Wy?

Offline wyspa

Odp: Jakie mangi obecnie kupujecie/czytacie?
« Odpowiedź #831 dnia: Kwiecień 06, 2013, 04:49:39 pm »
Jest już temat o ten:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,18497.825.html

Ale od siebie dodam iż ostatnio kupiłem tomik Spice & Wolf od Studio JG i jestem zaskoczony fajnym wydaniem, a w szczególności brakiem cenzury która jest obecna w wydaniach angielskich.
Ogólnie w ramach podsumowania historia jaka jest to wiadomo ale przy tym ładna kreska, ogólnie miło się czyta i ogląda :)

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #832 dnia: Czerwiec 07, 2013, 02:49:36 pm »
Właśnie rozpakowałem paczkę z Alitką LO [zaciera rączki]. Straszliwie gruba kolubryna no ale to w końcu 670 stron.
Wieczorkiem poczytam, zaraz jak skończę ostatni tomik Tenjo Tenge który też przyszedł.
A z polskiego ryneczku to zakupiłem sobie DOGSy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Hollow

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #833 dnia: Czerwiec 08, 2013, 09:44:24 am »
Niedawno Zacząłem grać w Starcraft 2 z dodatkiem i aby wczuć się w klimat gry sięgnąłem po 4 tomy Starcraft Frontline. Jak sam tytuł wskazuje są to zbiory krótkich historii ze świata gry (choć często nawiązują też do książek z uniwersum lub nawet innych komiksów). Każdy rozdział ma inną jakość i formę rysunku więc są lepsze jak i gorsze. Tak samo z fabułą. Jedne są bardzo słabe inne wciągają i aż szkoda, że są takie krótkie.

Offline Hunter Killer

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #834 dnia: Czerwiec 08, 2013, 12:34:25 pm »
Potwierdzam, sam mam pierwszy tomik wydany w PL. Nawet myślałem by poszukać pozostałych, albo sprowadzić, bo w Polsce wydano chyba tylko pierwszy. Tak czy inaczej zbiór (bo jak inaczej to nazwać) jest ciekawy i dla fana SC ładnie uzupełni kolekcję.

A ja się przyznam, jeszcze nie grałem w SC2, chociaż w jedynkę grywałem dłuugo i mile wspominam te fale zergów na bazy moich przeciwników. :lol:

Zapomniałbym, polecam obejrzeć filmiki tego pana. Trwają raptem 1-2 min. ale radocha jest nieziemska.
http://www.youtube.com/user/CarbotAnimations?feature=watch
Zresztą po tych filmikach każdy chciałby mieć zerglinga (pocieszne stworki) :D
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 12:37:52 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #835 dnia: Czerwiec 08, 2013, 01:45:35 pm »
Zapomniałbym, polecam obejrzeć filmiki tego pana. Trwają raptem 1-2 min. ale radocha jest nieziemska.
http://www.youtube.com/user/CarbotAnimations?feature=watch
Zresztą po tych filmikach każdy chciałby mieć zerglinga (pocieszne stworki) :D

To jest po prostu GENIALNE.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline Ganossa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #836 dnia: Lipiec 24, 2013, 04:09:35 pm »
W Empiku nabyłem sobie Otoyomegatari, polski tytuł to Opowieści panny młodej. Największe wrażenie robi rysunek. Szczegółowość strojów, wystroju wnętrz czy architektury jest zachwycająca. Fabuła, choć po pierwszym tomie trudno cokolwiek powiedzieć, jest przyjemnie poprowadzona, postacie ciekawe i różnorodne.
Polskie wydanie kosztuje 30 złoty, czyli trochę więcej od średniej ale w zamian dostajemy tomik w formacie A5, z twardą okładką i dodatkową obwolutą. Czyli jakość wydania jest ponadprzeciętna. Bardzo dobrze wydane pieniądze i z niecierpliwością czekam na kolejne tomy.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline wyspa

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #837 dnia: Listopad 12, 2013, 11:19:34 pm »
Ostatnio przeglądając sobie stronkę NC (Nostalgia Critic) na którą dawno nie zaglądałem znalazłem filmik o komiksie Super Mario Adventures.

Temat zainteresował mnie na tyle iż znalazłem źródełko i przyjrzałem mu się osobiście... na razie co prawda przeczytałem tylko pierwszy Chapter ale muszę przyznać iż jak na coś co można określić jako "reklamę gry" wypada całkiem fajnie...
Nie będę się dokładniej rozpisywał jak ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej to zachęcam do obejrzenia filmiku poniżej:

http://blip.tv/play/gbk7g5iXWAI.x?p=1

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #838 dnia: Listopad 13, 2013, 10:18:20 am »
Czytam sobie rodzime wydanie Dogs'ów i jestem bardzo miło zaskoczony - świetne tłumaczenie i całkiem dobry druk. Zdecydowanie warto kupić.

Offline Skrzydlaty

Odp: Co sie teraz czyta?
« Odpowiedź #839 dnia: Listopad 13, 2013, 10:40:04 am »
O, czeka u mnie tomik zerowy na półce - "Stray dogs howling in the dark" - to może niedługo zerknę. Chociaż bardziej się boję innego wyzwania, a mianowicie 18 tomów Czarodziejki z księżyca, które obiecałem sobie przeczytać przed zimowym sezonem, gdzie wydać mają coś na rocznicę sajlorek. Sprawy nie ułatwiają pogłoski, jakoby tłumaczenie należało do jednych z najgorszych w historii polskiego rynku. xD