trawa

Autor Wątek: PRIEST  (Przeczytany 15319 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lelololdinio

PRIEST
« dnia: Maj 24, 2006, 06:06:04 pm »
Witam :D !!! Dzisiaj chciałbym abyście sie wypowiedzieli na temat manhi Priest. Ja osobiście komiksu nie kupiłem ale zastanawiam sie nad zakupem . Chciałbym abyście mi poradzili czy warto ją kupić czy nie.I ile  on liczy tomów???

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
You said you wanted evolution ,
the ape was a great big hit.
You say you want a revolution, man ,
and I say that you're full of shit "

Offline Mysza_

PRIEST
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2006, 06:34:10 pm »
jak lubisz wampiro/szatańsko/westernowe klimaty szyte grubą,ciekawą krecha to łykaj.
  niewymagająca porcja sieki i miłych dla oka rysunków.jak ktos oczywiscie lubi takie klimaty.
  no wole to niz Full Metal Alchemist na którym sie troche zawiodłem.

Offline repek

PRIEST
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2006, 09:31:00 pm »
Czytałem - moim zdaniem słabe.

Recki osoby, która się zagłębiała w treść:
Priest 1
Priest 2
Priest 3

Cykl jest baaaaardzo długi i ostro sobie potem poczyna z czasem i miejscem akcji. Od 3 tomu to już w ogóle nie jest western... Dla mnie to taka typowa manga/manhwa, o której estetyce i konwencji można powiedzieć wszystko już po pierwszym tomie, a potem tylko leci fabuła i można oceniać, czy ciekawie czy debilnie się rozwija.

Pozdr

Offline ejm2000

!!!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 28, 2006, 03:48:28 pm »
:D
dołączam się do prośby  o opinie o Priest-cie..........graficzki są ciekawe......a jak z akcją...?
ost tenebras spero lucem
carpe diem

Offline flowingwater

PRIEST
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2006, 08:18:16 pm »
I fabuła i grafika na wysokim poziomie. chociaż wszędzie pełno zombie, aż do przesady momentami. Nie dla fanów dragonballa.  akcja nieco skomplikowana. był gdzieś już topik o tym komiksie. Polecam 8)

Offline flowingwater

PRIEST
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2007, 11:17:23 pm »
Właśnie skończyłam 4 tom. Kompletna zmiana klimatu. Nadal podpisuję się pod wcześniejszymi zachwytami. Tym razem ani jednego zombie.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
PRIEST
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2007, 10:38:17 am »
Tu jest też wątek o tym komiksie na forum Gildii Mangi i Anime.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Hollow

PRIEST
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 26, 2007, 08:51:20 am »
Widać, że twórca czrpał z Beserka. Widać to po samej budowie mangi. Najpierw duża ilość walki z potworami, a następnie retrospekcja i opis tego dlaczego walczi i z czym. Ja wole jednak Berserka.

Offline Dembol_

PRIEST
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 26, 2007, 05:57:23 pm »
Cytat: "Hollow"
Widać, że twórca czrpał z Beserka. Widać to po samej budowie mangi. Najpierw duża ilość walki z potworami, a następnie retrospekcja i opis tego dlaczego walczi i z czym.

Bo Kentaro Miura ma monopol na retrospekcje.
I to on je wymyślił.

Offline Hollow

PRIEST
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 26, 2007, 07:41:47 pm »
Akurat twórca Priesta sam się przyznał, że Berserk go zainspirował. Zresztą w 2 tomi mangi na zakładce wypisał swoje źrudła inspiracji.

Offline Dembol_

PRIEST
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 27, 2007, 08:47:29 pm »
Eh...no i co z tego. Chodzi mi o to, że to bardziej przypadek i sam fakt zastosowania retrospekcji raczej nie upodabnia Priesta do Berserka.

Offline Hollow

PRIEST
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 27, 2007, 09:43:49 pm »
Koleś łazi przez cały kraj i zabija demony. Chce zabić jednego konkretnego przez którego stał się tym czym jest teraz. Facet ma piętno na ciele (w tym przypadku krzyż na czole) i paskudny charakter.
Jak by nie spojrzeć opis pasuje do Priesta jak i Berserka.

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: PRIEST
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2008, 10:02:06 pm »
Łyknąłem te pięć tomów "Priesta" i wciągnęło mnie na całego. Seria jest bardzo klimatyczna, głównie dzięki niesamowitym rysunkom, ale Min-Woo Hyung ciekawie też kombinuje ze scenariuszem – zmiany planów czasowych dobrze robią tej opowieści. Po skończeniu jednego tomu od razu ma się ochotę na następny... Tymczasem na stronie wydawnictwa Kasen żadnych zapowiedzi... Przebudźcie się i uraczcie czytelników najlepiej pakietem kilku kolejnych tomów!

Offline Radagajs

Odp: PRIEST
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2008, 08:14:03 pm »
A to wydawnictwo w ogóle nadal istnieje?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: PRIEST
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:24:26 pm »
Sugerujesz, że Kasen to już wydawnicze zombie? Załamka! :sad:

 

anything