Autor Wątek: Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.  (Przeczytany 44974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dino

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 17, 2007, 08:51:12 pm »
Cytat: "miniupuchaty"
Kazda postac NGE ma w sobie takie cos ;)


Nie takie coś ^_^

I Miyamoto ma racje: jednym podoba się Rei a drugim Asuka i nie czaję problemu  :roll:

Offline Błotnik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 17, 2007, 09:57:17 pm »
Ja tez nie widze problemu... Chociaż poparzyć się jest lepiej niż odmrozić (bo od poparzenia raczej ci nic nie amputują, a przy odmrożeniu owszem).

Proponuję zakończenie sporu na temat wyższości Asuki nad Rei, bo i tak wszyscy wiedzą, że mam rację :)

Dodam jeszcze jedno:

Jesli chodzi o sentencję "De gustibus...", to w oryginale brzmi ona następująco - "De gustibus non disputandum est" (bądź "...non est disputandum"). To, co przytacza Miyamoto, jest jedynie przeróbką stworzoną przez pewnego polskiego komunistę w 1958 roku i powinno brzmiec tak:

"De gustibus-coloribus et biustibus non est disputandum", w skróconej zaś wersji brzmi "De biustibus non est disputandum".

Ja wiem, że quidquid Latinae dictum sit altum videtur, ale przynajmniej róbmy to jak należy.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Dino

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 17, 2007, 10:02:03 pm »
Błotnik... Ty jakiś wszechpolak czy co??? Tolerancji trochę może?! A to że Tobie Asuka podoba się bardziej od Rei nie znaczy że forum doszło do tego wniosku bo są tacy co się nie zgodzą, np. ja, Pelios, Ijon, Tamago, Pacool czy Sottero więc nie wypowiadaj się za wszystkich.

Każdy ma swoje zdanie i ma do tego prawo!!!

Zgodzę się tylko z tym iż należy zakończyć ten spór.

Offline Błotnik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 17, 2007, 10:07:18 pm »
Dałem ten uśmieszek nie bez powodu :)
Przecież oczywiste jest, że każdy może miec swoje zdanie.

Co do braku tolerancji, to nie jestem wszechpolakiem i nigdy nie byłem.
Nie moge sobie zarzucić braku tolerancji. Gdybym był nietolerancyjny, użyłbym porównan do elementu wyposażenia roweru, czynności związanej z tą częścią itp. Jak łatwo zauwazyć, nie uzyłem takich sformułowań.

Dla świętego spokoju edytowałem posta. Jeśli ktoś poczuł sie urażony, to bardzo przepraszam. Tamten post już nie bedzie raził po oczach.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Miyamoto Hachimaro

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 17, 2007, 10:34:44 pm »
Cytat: "Błotnik"
Bardzo niepokoi mnie sposób, w jaki Miyamoto się wypowiada na tym forum. Jest on (ten sposób) bardzo silnie zabarwiony propagandą szkodliwych społecznie ugrupowań mniejszościowych (ja tylko stwierdzam jakie jest stanowisko rządu względem nich), a że na forum jest sporo osób niepełnoletnich może to w negatywny sposób odbić się na ich psychice, co w krótkim czasie może doprowadzić do zaburzeń emocjonalnych, braku pewności siebie, a nawet do choroby psychicznej, którą MOŻNA leczyć farmakologicznie i która wcale nie jest uwarunkowana genetycznie (gdyż tacy ludzie zwykle nie uczestniczą w dziele prokreacji). Jesli ktoś zrozumiał o co mi chodzi, to się bardzo cieszę.


Bardzo niepokoi mnie sposób, w jaki kolega Błotnik się wypowiada na tym forum. Jest on (ten sposób) bardzo silnie zabarwiony propagandą szkodliwych społecznie ugrupowań, że nie będę otwarcie pisał o nazizmie. Ponadto, otwarcie przyznaje się do włażenia w pewną część ciała partii rządzącej, co jest sprzeczne z głoszoną przez niego ideologią. Na forum jest sporo osób niepełnoletnich – ze mną włącznie – na których psychice podobna propaganda niechęci, nienawiści czy czego tam jeszcze może odbić się w negatywny sposób i w krótkim czasie doprowadzić do zaburzeń emocjonalnych, choroby psychicznej, a nawet wstąpienia do ugrupowań młodzieżowych, których nie będę nazywał po imieniu. Co więcej, pochwalanie metod pokroju terapii reparatywnej przy jednoczesnym braku znajomości jej skutków oraz prezentowanie braku elementarnej wiedzy z zakresu genetyki świadczy o tym, że kolega nie ma pojęcia o temacie, w którym zabiera głos. W związku z tym postuluję, by wypier***** z takimi tekstami z tego forum, a jeżeli odczuwa konieczność ich zaprezentowania, niech zrobi to gdzie indziej – chociażby na offtopie, gdzie Iber z pewnością powita go z otwartymi ramionami. Jeśli kolega zrozumiał, o co mi chodzi, to się bardzo cieszę. Jeśli nie, to niezmiernie smuci mnie jałowość intelektualna kolegi, lecz niestety nic na to poradzić nie mogę.

Przy okazji proszę kolegę, by nie zwracał się do mnie po nazwisku, i proszę ze szczerego serca o uszanowanie moich odmiennych poglądów, gustu &c. oraz niemieszanie ich do dyskusji, jeżeli nijak się do niej nie odnoszą. Do dyskusji nad sentencjami łacińskimi też są inne miejsca.

Pozdrawiam serdecznie.
A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Błotnik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 17, 2007, 11:19:52 pm »
Pragnę zauwazyć tylko trzy rzeczy:

1. Edytowałem posta, usunąłem wspomniany przez ciebie fragment i przeprosiłem za wszystko.

2. Twój post (riposta) zawiera wiele przykładów nietolerancji, agresywnego zachowania i obraża innych ludzi, którzy twoich poglądów nie podzielają. Używanie wulgaryzmów (nawet poddanych samokorekcie) świadczy niskiej kulturze osobistej ich używającego i jałowości intelektualnej tejże osoby.

3. Zgodnie z forumowym zwyczajem przyjętym na całym świecie, jeśli osoba w swoim nicku ma więcej niż jeden wyraz, nie może mieć pretensji iż inni zwracając się do niej używają tylko pierwszego z nich.
Jeśli jest to nazwisko, osoba taka jest świadoma tego, iż będa się do niej z tego powodu zwracali po nazwisku i sama jest sobie winna.
Nie oczekuj ode mnie, iż będę postępował inaczej niż pnad 3 miliardy ludzi.
Gdybym w nicku miał napisane np. Błotnik z Dużej Kałuży, to musiałbym być niespełna rozumu, aby mieć do ludzi pretensje o to, iż skracają go i piszą tylko Błotnik - przecież i tak będa się zwracac do mnie a nie np. do Dino albo obika.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Pelios

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:06:44 am »
A ja proponuję by mod wywalił te posty (włącznie z moim) i będzie spokój. To nie miejsce na takie dyskusje.
n order to gain anything one must sacrifice something of the same value - Rule of Aquivalent Trade(Fullmetal Alchemist)

Offline Miyamoto Hachimaro

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 18, 2007, 12:25:18 am »
[list=1]
  • Kolega, zdaje się, wciąż nie rozumie. Tu nie chodzi o to, że wypowiedź kolegi mnie w kiś sposób obraziła, uraziła &c. Jako niepoprawny liberał ośmielę się stwierdzić, że kolega ma święte prawo do uważania, że białe jest czarne. Tyle że to nie jest miejsce do propagowania podobnych poglądów. Tutaj rozmawiamy o NGE i pochodnych, a nie o palecie barw.
  • Kolega chyba zatrzymał się w poznawaniu sztuki dyskusji na poziomie argumentum ad personam, który niestety nie robi już na mnie wrażenia. O stylistycznym zastosowaniu sformułowań kolokwialnych i wulgarnych też widocznie kolega nie słyszał, co smuci mnie niezmiernie. O zwyczaju poparcia swej tezy solidnymi przykładami nie wspomnę.
  • Kolega jest bardzo dobry w posługiwaniu się sofizmatami, ale chwały one koledze nie przyniosą, a i do consensusu nie doprowadzą. Której litery kolega nie zrozumiał w słowie "proszę"? I, ciekawość, czy jeżeli w książce telefonicznej napotyka kolega pozycję rozpoczynającą się od "Kowalski Jan", to też uważa kolega, że "Kowalski" to imię?[/list:o]
    Po raz kolejny sugeruję EOT, gdyż jak Dreadlock tu wpadnie, to będzie płacz i zgrzytanie zębów. Oszczędźmy moderatorowi pracy, panie kolego. Rzekłem.

    Pozdrawiam serdecznie.
    A.


Klasyka to to, co wszyscy chcieliby przeczytać i czego nikt nie czyta. – Mark Twain

Offline Błotnik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 18, 2007, 07:21:29 am »
Do Dino:

Nieco wcześniej wspomniałeś, iż Rei przyćmiewa wszystkich charakterem. Nie jeste jedyną osobą, która mówi mi to samo.
Niestety ja nie dostrzegam u niej jakiś szczególnie widocznych cech charakteru, a raczej jego wybrakowanie.
Jesli byłbyś tak miły i wyjasnił dokładniej o co chodzi twoim zdaniem z tym charakterem, to będę bardzo wdzięczny.


Czuję się jak Sokrates :)
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:33:47 am »
Cytat: "Błotnik"

Czuję się jak Sokrates :)


trucizna Cię gnębi czy młodzi chłopcy interesują, a moze czujesz się jakbyś miał te parenaście setek lat na karku?

Aska jest swietna, lubię ją bo jest pełna życia i dąży naprzód mimo wszystko.
Ale Rei lubię za ten cudowny smutny głos Hayashibary. i za to, ze tak bardzo chciała wiedzieć kim jest, te okulary Gendo mnie rozwalają :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Błotnik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 18, 2007, 08:49:24 am »
Z tym Sokratesem chodzi o to, że ludzie, z którymi tutaj rozmawiam i którzy za wszelką cenę starając się udowodnić iż jestem w błędzie, poprzez brak zrozumienia tego co piszę, udowadniają jedynie, iż mam rację, pisząc, że nie rozumieją tego, co piszę (a pisałem o tym, iż nie czytają ze zrozumieniem moich postów).
Sokrates prowadził rozmowę w ten sposób, że jego rozmówcy swoimi wypowiedziami sami udowadniali, iż są w błędzie.

Niechętnie, ale zgadzam się z tobą, iż Hayashibara ma świetny głos.
Szkoda, iż anglojęzyczna lektorka nie oddała tego piękna :(
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:06:24 am »
Abstrahując od wcześniejszego tonu wypowiedzi Błotnika i jego poglądów na otoczenie (nie skomentuję przez sympatię do Dreada), popieram go jeśli idzie o postacie w NGE. Dla mnie Rei właśnie nie miała charakteru - nie obchodzi mnie dlaczego tak było, liczy się fakt.

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:09:00 am »
Czekaj! Dwie sprawy:
1. Oglądałeś NGE po angielsku?!
2a. Nie obrażaj Sokratesa...
2b Nie poniżaj się i nas pisząc tak o Sokratesie.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

Offline Błotnik

Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 18, 2007, 09:36:52 am »
Mam NGE w kilku wersjach: hiszpańska, angielska (lektor), japońska (angielskie napisy) i polska (napisy).

Nie wiem, w którym momencie obrażam Sokratesa.
Nie wiem, w którym momencie poniżam siebie bądź was.

Zapewne chętnie mnie oświecisz.
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaagh!

Offline Ijon Tichy

  • Słynny gwiazdokrążca.
  • Moderator
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Którą postać lubisz najbardziej i uzasadnij dlaczego.
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 18, 2007, 10:07:38 am »
Cytat: "Błotnik"
Zapewne chętnie mnie oświecisz.

Nie. Jeśli dotąd nie czaisz, to ja nie pomogę.
Uśmiechaj się, zawsze! ;)

 

anything