trawa

Autor Wątek: Timof i cisi wspólnicy  (Przeczytany 691541 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1485 dnia: Styczeń 30, 2014, 08:17:19 pm »

A tak swoją drogą, czy drugie wydanie Blankets różni się czymś od pierwszego, oprócz okładki i HC?


Chyba niczym oprócz okładki, pierwsze wydawało mi się kiedyś nie aż tak opasłe jak drugie (które w końcu kupiłem, więc jeśli chcesz, możemy jakoś porównać szczegóły), ale to może rzeczywiście spowodowane jest innym papierem... No i nie pamiętam, żeby w pierwszym było aż tyle podziękowań na końcu, aha - no i jest też zapowiedź Chunky Rice.


Tak sobie przeglądam moją listę z komiksami, które zamierzam jeszcze zakupić i 3 tytuły Timof'a znalazłem:

-Vincent i van Gogh
-Doomboy
-Egipskie księżniczki

Tak się zastanawiam... czy mają być dalej na liście czy wykreślić. Tyle dobrych tytułów w tym roku wyjdzie więc sam już nie wiem co chcę. Możecie doradzić czy powyższe pozycje są genialne?



Doomboy - jeśli lubisz Sandovala, to i tak kupisz, jak nie lubisz - to na pewno Ci się nie spodoba, no chyba że w ogóle nie znasz.....


Egipskie księżniczki - nie wiem czy "genialne", ale to jest dokładnie to, co lubię w komiksie! Na pewno warte chociażby przeczytania.


Vincent i van Gogh - jak dla mnie jest to komiks roku w kategorii..... rozczarowanie roku. No niestety, może spodziewałem się jakiegoś, nie wiem, ósmego-cudu-świata. Zawiodłem się i to sromotnie, próbowałem później (po pierwszym rozczarowaniu) podejść jeszcze raz, 'na chłodno'... i mam nieodparte wrażenie, że bardzo zdolny kopista wielkich nieobecnych malarzy próbował stworzyć coś "fajnego", niestety komiks to nie tylko piękne rysunki! ...aaa właśnie a propos samych rysunków - wolę np. oryginalnego Sandovala czy Barankę niż nawet najpiękniej skopiowanego van Gogha. A na samego van Gogh'owego kota lepiej spuścić litościwie zasłonę milczenia.
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1486 dnia: Marzec 15, 2014, 07:28:20 pm »
Zapomniałem wczoraj napisać, że Timof ogłosił na Facebooku, iż wyda "Szkicownik portugalski" Cyrila Pedrosy.
Cena to chyba 79 zł. Stron będzie miał około 100. Nakład: maksymalnie 500 egzemplarzy.
Nie wiem czy jestem zainteresowany. Zobaczymy.

Offline budyn2h

Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1487 dnia: Marzec 15, 2014, 09:12:08 pm »
Czy orientuje się ktoś czy wydawnictwo mówiło kiedykolwiek coś o planach wydania innych komiksów Joe Sacco?

ramirez82

  • Gość
Odp: Odp: Gdzie kupować komiksy?
« Odpowiedź #1488 dnia: Marzec 15, 2014, 09:19:48 pm »
Czy orientuje się ktoś czy wydawnictwo mówiło kiedykolwiek coś o planach wydania innych komiksów Joe Sacco?

Masz na myśli Timofa? To chyba wątek pomyliłeś. Wiem, że mają być inne komiksy Sacco, następna miała być Palestyna, ale chyba są jakieś problemy.

Offline BOUNCER

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1489 dnia: Marzec 15, 2014, 11:51:51 pm »
Sporo pozycji od Timofa jest rzeczywiście ciekawych, ale na tą na pewno sie nie skuszę.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1490 dnia: Marzec 16, 2014, 12:11:08 am »
No tak, ja wolę wydać te pieniądze na komiks, nie szkicownik. Pewnie też nie kupię. Ten nakład zaledwie 500 sztuk, to dobre posunięcie ze strony wydawcy.
Co innego "Dziennik podróżny" Craiga Thompsona i "Śladami Joyce`a" Alfonso Zapico, które są szkicownikami powstałymi przy pracach nad "Habibi" i "Dublińczykiem", ale to przecież nie takie zwykłe szkice, tylko super opowieści podróżnicze. A tu będą same szkice. Nie bardzo mnie to jara.

Choć muszę przyznać, że zwykły szkicownik Thompsona do "Habibi" z próbami narysowania postaci Dodoli i Zama, jakimiś wariantami okładki, krajobrazami i innymi, to by mnie jarał. Ale ja jestem psychofanem tego komiksu. :)
Ten szkicownik to rzecz dla mega fanów Pedrosy i lemingów, którzy lubią lemingować unikaciki na półkach.  :smile:

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1491 dnia: Marzec 16, 2014, 12:19:03 am »
Ja bym nawet kupił, bo w Portugalii Pedrosa wymiótł. Ale 80 zł, czy nawet 60 zł na zniżce, to nie takie małe pieniądze, zwłaszcza gdy obecnie wychodzi dużo ciekawych komiksów. Jeszcze się zastanowię.

Offline adro

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1492 dnia: Marzec 16, 2014, 09:39:52 am »
cena spora, ale chyba sie skusze :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline bosssu

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1493 dnia: Marzec 16, 2014, 02:59:06 pm »
Habibi uważam za komiks niemal genialny, nie czytałem wczaśniej Blankets bo graficznie mi nie odpowiadał....ale już w trakcie czytanie Habibi stałem się wielkim fanem twórcy i zaraz go dokupiłem. A w "H.." mamy wszystko -genialna łzawa opowieść, genialne plansze, świetnie wydane opasłe tomisko a nie zeszycik z podstawówki, klimat który pcha do ostatniej strony. REWELACJA!!!...Jutro ma przyjść Blankets...nie mogę się doczekać

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1494 dnia: Marzec 16, 2014, 04:11:07 pm »
Blankets to również soczysty komiksowy stek, ale przygotuj się na to, że autor jest małą, płaczliwą p**dą.  :smile:
I nie jest tak ładnie narysowany jak Habibi. Ale i tak jest super.

ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1495 dnia: Marzec 19, 2014, 09:21:59 am »
http://www.alejakomiksu.com/nowosci/19804/Zapowiedzi-Timofa-na-kwiecien-2014-roku/

Wg Alei Komiksu, w kwietniu będzie trzeba skombinować kasę na długo oczekiwane ( przynajmniej przeze mnie ) komiksy Bechdel i Browna.

Offline isteklistek

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1496 dnia: Marzec 19, 2014, 09:50:14 am »
A na swoim oficjalnym facebookowym profilu milczą o tych komiksach od jakiś dwóch miesięcy, co nie znaczy, że nie ma tam ruchu żadnego. Mnie to trochę irytuje, że tych poślizgów, opóźnień jest sporo, ale chyba w komiksowym środowisku to normalna rzecz. Jak głębiej i na dłużej wsiąknę, to nie będzie to nic nadzwyczajnego, ale jak narazie irytuje mnie to strasznie. W każdym razie trzymam kciuki, aby udało się wydać wszystko i na czas.



ramirez82

  • Gość
Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1497 dnia: Marzec 19, 2014, 09:55:56 am »
Przyczyny takich poślizgów mogą być różne, najczęściej nawet niezależne od wydawcy. Nie ma się co irytować, że komiksy takie jak Jesteś moją matką?, Louis Riel, Kroniki jerozolimskie, Monster czy Ethel i Ernest wyjdą później niż pierwotnie zakładano. Najważniejsze, że wyjdą.

Offline maximumcarnage

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1498 dnia: Marzec 19, 2014, 09:57:54 am »
Mnie najbardziej kręci nowy komiks Sandovala. Rysunki jak zwykle przepiękne.

Offline Death

Odp: Timof i cisi wspólnicy
« Odpowiedź #1499 dnia: Marzec 19, 2014, 10:22:10 am »
Ja nie odpuszczę żadnego z tych trzech.
Najbardziej cieszę się z komiku Alison Bechdel, bo "Fun home" był znakomity.

 

anything